15.12.2020

18:00 >> 21:05

(FOTO) NOVA ZVEZDINA BRUKA! Alba slavila posle produžetka!

Košarkaši Crvene zvezd poraženi su od Albe posle produžetka sa 90:84 u 14. kolu Evrolige

Gotovo 35 minuta besprekorna igra ekipe Saše Obradovića, ali onda neobjašnjiv pad u poslednjim minutima utakmice i odlazak u produžetke, pošto je VOlden pogodio trojku posle zvuka sirene. Alba je bila bolji rival u dodatnih pet minuta utakmice i apsolutno zasluženo slavila sa 90:84 (16:15, 21:19, 20:14, 18:29, 8:14)!

Zaista dobro delovali su izabranici Saše Obradovića u većem delu meča, sjajno su svoje minute iskoristili Aleksa Uskoković, Ognjen Dobrić, pa i Boriša Simanić, ali u četvrtoj četvrtini potpuni pad koncentracije dozvolio je Albi da se vrati u meč!

Uspela je berlinska ekipa da se izvuče na kraju, pošto je Volden pogodio i trojku za pobedu, ali tek pošto se oglasila sirena, te se otišlo u produžetak gde je Alba bila mnogo bolji rival, na kraju 84:90 i peti vezani poraz za Zvezdu u Evroligi!

Crvena zvezda - Alba  84:90 (16:15, 21:19, 20:14, 18:29, 8:14)

Hala Aleksandar Nikolić         Sudije: Rižik, Peruđa, Sukis

Crvena zvezda: O'Brajant 12, Volden 9, Lojd 21, Uskoković 8, Davidovac 4, Lazić 3, Rit 6, Dobrić 13, Simonović, Jagodić-Kuridža 4, Simanić 3, Kuzmić 1.

Alba: Lo 21, Siva 19, Gifaj 9, Delov, Matišek, Pnajder 5, Nikić, Olinde 6, Timan 13, Grejndžer 8, Sikma 9.

Tok meča

Produžetak:

44. minut - Trojka Džordana Lojda, ali laki poeni za Johanesa Tima, čini se da je gotovo - 82:89!

43. minut - Vezuje Alba tri poena, TIman i Grejndžer pogađaju, šest razlike za Albu - 79:87!

43. minut - Trojka Džordana Lojda! Zvezda je na poen zaostatka - 79:80!

41. minut - Lo otvara produžetak posle laganog prodora - 76:78!

Četvrta četvrtina:

40. minut - Penali za SIkmu na sekund pre kraja meča! Siguran je bio Luk Sikma sa penala, nerešeno je - 76:76!

39. minut - Fauliran je Džordan Lojd u šutu za tri poena, biće tri slobodna bacanja! Siguran je bio Amerikanac - 74:72!

39. minut - Alba vodi posle polovičnog učinka Sikme sa linije penala - 71:72!

38. minut - Džejson Grejndžer pogađa oba slobodna bacanja, samo koš zaostatka za Albu - 71:69!

37. minut - Pogodak Dejana Davidovca seče seriju Albe, sa druge strane dobra odbrana crveno-belih - 71:67!

35. minut - Ponovo dve vezane trojke za Albu, ali vraća Ognjen Dobrić - 69:62!

33. minut - Vezuje Alba šest poena, sada je osam poena prednosti za Zvezdu - 64:56!

32. minut - LOOOOOOJD! Vezuje Zvezdin šuter dve trojke, sjajan protok lopte u napadu - 64:53!

31. minut - Polovičan učinak O'Brajanta sa linije penala - 58:48!

Treća četvrtina:

30. minut - Prvi poeni Džordana Lojda tek u poslednjem minutu treće četvrtine - 57:48!

28. minut - Trojka Boriše Simanića, ali vraća Lo - 55:44!

27. minut - Fantastičan prodor Ognjena Dobrića, Zvezda odlazi na +11!

26. minut - Najbolja partija Džonija O'Brajnta od dolaska u Zvezdu do sada! Sjajno razigrava saigrače, a sada i pogodak uz faul posle ofanzivnog skoka - 48:41!

24. minut - Četiri vezana poena za Džonija O'Brajanta, raste prednost crveno-belih - 44:36!

22. minut - Faul u napadu za Džordana Lojda, izašla je Zvezda iz bonusa za manje od dva minuta u drugom poluvremenu !

21. minut - Cepa mrežicu još jednom Aleksa Uskoković, druga trojka za mladog Zvezdinog pleja - 40:34!

Druga četvrtina:

Kod Zvezde Volden ima devet poena, četiri asistencije i jedan skok. Poen manje ubacio je Dobrić.

20. minut - Trojka Šnajdera na kraju prvog poluvreme, imala je Zvezda i veću prednost, ali loša igra u poslednjem minutu vratila je Albu u meč - 37:34!

18. minut - Sjajna igra Dobrića od ulaska na teren, energija u odbrani i osam poena za nešto više od šest minuta na terenu - 33:27!

17. minut - Trojka za Ognjena Dobrića, potom Volden krade loptu i još dva laka poena za Rita - 31:22!

16. minut - Laki poeni za Duopa Rita, Zvezda prekida seriju od tri minuta bez poena - 26:20!

14. minut - Vezuje pet ponea GIfaj i smanjuje zaostatak nemačke ekipe - 24:20!

12. minut - Izašla je Alba u zonskoj odbrani na startu druge četvrtine što kažnjavaju Volden i Dobrić trojkama - 24:15!

11. minut - Otvara O'Brajant drugu četvrtinu svojim poenima sa linije slobodnih bacanja - 18:15, sa druge strane greška Sikme.

Prva četvrtina

10. minut - Još jedan prelep poteze Uskokovića, asistencija za O'Brajanta - 16:15!

9. minut - Cepa mrežicu Aleksa Uskoković, Crvena zvezda vodi prvi put na meču - 14:13!

8. minut - Lepa akcija Davidovca i JAgodića-Kuridže, Zvezda smanjuje zaostatak - 11:13!

6. minut - Siguran je Volden sa linije penala, a potom i lep pogodak Jagodića-Kuridže - 9:13!

5. minut - Serija Albe i odlazak nemačkog kluba na šest koševa razlike, Obradović seče tajm-autom - 5:11!

4. minut - Posle tri ofanzivna skoka za Albu dobra reakcija Zvezdine odbrane, poentira Volden u kontri - 5:7!

2. minut - Dobar start Albe poentirali su Siva i Olinde, ali vraća Lazić trojkom - 3:4!

1. minut - Prvi napad na meču za Albu. Petorka zvezde Volen, Lojd, Lazić, Jagodić-Kuridža i Kuzmić.

18:00 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 14. kola Evrolige između Crvene zvezde i berlinske Albe. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!