30.12.2020

20:58 >> 20:27

OPET DRAMA, ZVEZDA UMALO PROKOCKALA +17! Delije samo što srčka nije strefila, Panatinaikos je ipak pao! /VIDEO/FOTO/

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Panatinaikos posle triler završnice sa 74:71 u meču 17. kola Evrolige

Zvezda je posle lošeg starta i "minus 6" (10:4) preokrenula rezultat i držala vođstvo do kraja meča, mada je ponovo bila drama u finišu, ovog puta kraj je bio srećan. Crveno-belima je ovo bila peta pobeda u Evroligi, a imaju i 11 poraza. Takođe, ovo je prvi trijumf za Dejana Radonjića po povratku na klupu kluba sa Malog Kalemegdana.

Kod crveno-belih najefikasniji je bio Kori Volden sa 15 poena i pet asistencija, a dvocifreni su bili još Ognjen Dobrić sa 11 poena i četiri skoka, odnosno Kino Kolom koji je ubacio 13 poena. U ekipi Panatinaikosa 20 poena ubacio je Papapetru, dok je Nedović imao četiri poena manje.

Slavlje košarkaša Crvene zvezde

Zvezda je meč otvorila sa -6. Ali brzo su se vratili u meč crveno-beli, a onda se razgoropadio Vodlen. Vezao je 11 poena od toga je ubacio tri vezane trojke pa je Zvezda na kraju prve deonice vodila 22:15.

Nije dobro počela druga deonica za crveno-bele. Uzvratio je PAO serijom od 5:0, ali uspeo samo  da priđe na sedam poena . Ekspresno su uzvratili puleni Dejana Radonjića i trojkama izrešetali Grke. Kolom je ubacio dve,  pa je Dobrić nastavio  i Zvezda je pet minuta pre kraja poluvremena imala 14 poena više - 41:27. Nastavili su crveno-beli da gaze rivala do kraja poluvremena, a Radanov je trojkom  odveo Zvezdu na velikih 17 poena prednosti. U finišu su stali, pa je PAO napravio seriju od 6:0 i na kraju prvog dela utakmice imao 11 poena manje -  48:37.

U prvih pet  minuta igre treće četvrtine dva tima nisu ofanzivno briljirala... PAO je konačno do poena došao preko Bentila, ali onda je Rit iz  prvog šuta ubacio trojku 11. trojku za Zvezdu. Potom je ubacio još dva i odveo Zvezdu na 54:39. Crveno-beli su do kraja uspeli da sačuvaju prednost jer ni Grci nisu briljirali pa su pred poslednjih 10 minuta imali 11 poena prednosti - 57:46.

Serijom 5:0 preko Nedovića i Rosa Panatinaikos je na startu poslednje četvrtine prošao na sedam poena. Kolom je uzvratio i vratio Zvezdi dvocifrenu prednost (68:57). A

li, Grci su napravili seriju od 5:0 i prošli na šest poena na dva minuta pre kraja meča. Potom su i izjednačili rezultat - 68:68. Usledila je nova drama, ali su se crveno-beli ovog puta radovali. Nisu ispustili trijumf,

Standings provided by SofaScore LiveScore

CRVENA ZVEZDA - PANATINAIKOS 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Peres, Paterniko, Šemeš

CRVENA ZVEZDA: O'Brajant 5, Volden 17, Uskoković, Davidovac 6, Lazić 0, Rit 7, Radanov 5, Dobrić 11, Jagodić-Kuridža 6, Simanić, Kuzmić 4, Kolom 13.

PANATINAIKOS:  Mek 5, Papajanis 5, Bokoridis 0, Papapetru 20, Kaselakis 3, Kalaicakis, Foster 2, Nedović 16, Vajt 8, Mitoglu 4, Bentil 6, Sent-Ros 2.

Četvrta četvrtina

40. minut - O'Brajant donosi poene sa penala, pa Dobrić krade loptu...Pogađa ponovo Papapetru na pet sekundi do kraja i vraća na -1. Brzi faul gostiju nad Davidovcem koji je precizan sa penala oba puta. Nije šutnuo Nedović i Zvezda je pobedila!

39. minut - Opet drama! Grci su izjednačili rezultat na 68:68, Papapetru je ubacio trojku. Radnjić traži tajm-aut!

38. minut - Prilaze Grci na 3 poena - 68:65.

37. minut - Poeni Kuridže, Zvezda opet ima dvocifrenu prednost, potom Kolom ubacuje jedno slobodno bacanje - 68:57. Ne predaju se Grci, trojka Papapetrua - 68:62. Biće drama, Grci su prišli na šest poena posle serije od 5:0.

36. minut - Kolom je iznudio faul, ubacuje oba - 65:55. Opet sjajna reakcija Koloma, zaustavio je Vajt. Šteta, za dva je pogodio Papapetru - 65:57.

35. minut - Papapetru pogađa za dva - 62:54. A O'Brajant se izborio za dva slobodna bacanja - 63:54.

34. minut - Kontra i Nedović zakucava - 59:52. Koloooom! Treća njegova trojka i to kada je najpotrebnije - 62:52

33. minut - Poeni Voldena za 59:50, a Kuzmić izbija loptu Papajanisu, a onda Vajt pravi faul.Šteta, šteta... nije bilo poena Kuzmiča posle odličnog pasa Koloma.  Ali, ni gosti ne briljiraju.

32. minut - Kuridža ne ubacuje trojku, ni Nedović na drugoj strani. Bravo, Kuzmić je sada odlično reagovao i zaustavio Grke.

31. minut - Poeni Nedovića, pa Rosa, PAO prilazi na 57:50 i Radonjić traži tajm-aut,

Treća četvrtina

30. minut - Kraj treće četvrtine koja je završena rezultatom 9:9. Zvezda pred poslednjih 10 minita ima 11 poena prednosti - 57:46.

29. minut - Šteta, nema poena za Zvezdu, ali čuva prednost domaćin. Ni Nedović ne pogađa s druge strane. Neverovatna četvrtina.

27. minut - Za dva minuta sedam poena Rita - 57:43.  Mitoglu poentira sa druge strane.

26. minut - Novi poeni Rita, Zvezda ima 15 poena više - 54:39. PAO traži tajm-aut.

25. minut - Trojkaaaaa! Rit pogađa ušao je na parket samo 20 sekundu ranije. Zvezda ide na 52:39. Ovo je bila 11. trojka za Zvezdu.

24. minut - Tvrd početak drugog poluvremena. Samo pola koša za skoro četiri minuta igre - 49:37.

23. minut - Sjajna odbrana Zvezde, Papapetru je postiže trojku. S druge strane Kuridža dobija faul. Polovičan je bio Kuridža sa penala, potom Davidovac nije ubacio trojku ostaju - 49:37.

21. minut - Nedović za tri nije pogodio, nije precizan ni Volden, pa je Lazić ukrao Nedoviću čistu loptu.

Druga četvrtina

20. minut - Šteta! Serija gostiju 6:0, pa na odmor Zvezda ide sa 11 poena viška - 48:37!

18. minut - Poeni Davidovca, dobro je, Nedović ne pogađa za tri, ali trojka Radanova i ide Zvezda na 48:31. Crveno-beli imaju prednost od 17 poena.

16. minut - Dobrić je raspoložen, nova trojka, vodi Zvezdu na 41:27. Vajt siguran sa linije za slobodna bacanja, ali ne greši ni Volden, pa je poentirao i Nedović - 43:31.

15. minut - Deset poena prednost opet ima Zvezda, nova trojka Koloma - 35:35. Dobriiiić! Trojka i Zvezda ima +13 - 38:25.

14. minut - Trojka Koloma Zvezda ide na 32:23, ali Mek odgovara - 32:25.

12. minut - Trojka Nedovića sa velike udaljenosti, ali Radanov uzvraća, Zvezda vodi 27:18. Zvezda ima 11 poena prednosti 29:18 posle poena Dobrića.O'Brajant ne pogađa, a s druge strane poentira Papajanis uz prekršaj. Radonjić traži tajm-aut. PAO je prišao na 29:22. Serija gostiju 5:0 - 29:23.

11. minut - Dobar start Zvezde, trojka Kuridže za 25:15. O'Brajant odličan, zaustavio je Bentila.

Prva četvrtina

10. minut - Bentil sigurna sa linije za slobodna bacanja, smanjuje rezultat na 22:15 kojim se završava prva četvrtina

8. minut - Volden ubacuje nove poene, pa trojku za 19:13.Šteta Davidovac nije pogodio ua tri, ali velika borba domaćina i Volden novom trojkom vodi Zvezdu na 22:13. Vezao je Volden 11 poena od toga tri trojke.

6. minut - Trojkaaaa! Ipak nije sudije su gledale snimak, nije trojka! Ali,  pogađa Davidovac i Zvezda vodi 11:10. Volden je sa penala povećao na 13:10 ali Nedovića poravnava trojkom 13:13.

5. minut - Trojka Dobrića iz četvrtog pokušaja, crveno-beli su sada na samo tri poena - 10:7.

3. minut - Dobrić pogađa sa linije penal, ali PAO vodi 8:2. Dobro je, Papapetri ne pogađa za tri, s druge strane Kuzmić je siguran i smanjuje rezultat na 8:4.

2. minut - Zvezda je dalje bez pogotka, nastavljaju crveno-beli sa promašajima. Mek trojkom gostima donosi 6:0.

1. minut - Trojkom PAO otvara utakmicu preko Vajta, s druge strane dva promašaja Dobrića, pa Kuzmića.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.