23.02.2021

18:30 >> 20:51

ZVEZDA ISPUSTILA DVOCIFRENU PREDNOST! Žalgiris slavio posle očajne poslednje četvrtine crveno-belih /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Žalgirisu rezultatom 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4) u odloženoj utakmici 24. kola Evrolige

Crvena zvezda je odigrala fantastično prvo poluvreme u kom se posebno istakao Marko Simonović sa 16 pogođenih poena. Sredinom druge četvrtine je Zvezda imala i 13 poena prednosti, ali je domaći tim do kraja te deonice uspeo da se vrati na 'minus četiri'.

U drugom poluvremenu je Zvezda znatno slabije odigrala, pa je Žalgiris u trećem periodu serijom 10:0 preokrenuo rezultat. Uoči poslednje četvrtine je ekipa Dejana Radonjića zaostajala sa dva poena razlike, ali je u njoj igrala katastrofalno i postigla je samo četiri poena, što je Žalgiris iskoristio i došao je do ubedljive pobede.

Posle ove utakmice, Crvena zvezde je ostala pretposlednja na tabeli, pa sad ima sedam pobeda i 17 poraza, dok Žalgiris ima skor 14-11.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najraspoloženiji u poraženom sastavu su bili Marko Simonović i Džordan Lojd sa po 16 poena, dok su domaćina do pobede predvodili Marijus Grigonis sa 17, Najdžel Hejs sa 16 i Ogustin Rubit sa 15 poena.

Žalgiris - Crvena zvezda 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4)

DVORANA: "Žalgirio arena" (Kaunas)

SUDIJE: Mehdi Difaljah, Emilio Perez, Rein Perandi.

ŽALGIRIS: Vokap 6, Lekavičijus 6, Hejs 16, Jankunas 4, Likošijunas, Milaknis, Geben 2, Rubit 15, Jokubaitis, Vasturija, Grigonis 17, Lovernj 9. Trener: Martin Šiler.

CRVENA ZVEZDA: Volden, Lojd 16, Uskoković 9, Davidovac 5, Lazić 2, Radanov, Dobrić 8, Simonović 16, Jagodić-Kuridža 4, Simanić, Kuzmić 2. Trener: Dejan Radonjić.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Žalgiris je slavio sa 75:62!

39. minut - Davidovac pogađa za dva poena na asistenciju Lazića - 73:62. U nastavku su oba tima imala po jedan neiskorišćen napad.

38. minut - Lojd je dobio rampu, a onda je Rubit u nastavku povisio na 73:60.

Bio je precizan Vokap i sa linije penala za 71:60.

Tomas Vokap je bioprecizan pod faulom za 70:60. Martin Šiler je zatražio tajm-aut, posle kog će Vokap šutirati i dodatno slobodno bacanje.

37. minut - Prve poene u poslednjoj deonici za crveno-bele postigao je Džordan Lojd - 68:60.

36. minut - Zvezdi utakmica klizi iz ruku. Punih šest minuta su puleni Dejana Radonjića bez poena. Domaći tim vodi 68:58.

34. minut - Novi pogodak Rubita, 66:58 za Žalgiris.

33. minut - Rubit i Jankunas pogađaju dvojke, Litvanci vode 64:58.

32. minut - Bez poena na startu meča.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Žalgiris vodi rezultatom 60:58.

28. minut - Trojku je pogodio Ognjen Dobrić, ali je onda Lovernj bio precizan za dva 57:53.

27. minut - Žalgiris u ozbiljnoj seriji, Litvanci vode 55:50, a Radonjić traži tajm-aut.

25. minut - Dolazi Žalgiris do izjednačenja 50:50.

23. minut - Grigonis i Lazić su pogodili za dva, a potom Vokap za tri, pa Uskoković ponovo dvojku - 50:45 za Zvezdu.

21. minut - Prve poene u drugom poluvremenu postigao je Aleksa Uskoković za 46:40.

Druga četvrtina

Poluvreme! Crvena zvezda vodi rezultatom 44:40!

19. minut - Uskoković pogađa trojku za 44:38.

18. minut - Seriju domaćina je prekinuo naravno Marko Simonović preciznim šutem za dva. Međutim, na drugoj strani je uzvratio Grigonis koji se "zapalio" - 41:37 za crveno-bele.

Žalgiris u seriji, smanjuje prednost Zvezde na 39:35, a Radonjić ponovo traži minut odmora.

16. minut - Grigonis pogađa trojku za 39:30, Radonjić odmah zove tajm-aut.

15. minut - Najdžel Hejs sa svojih 13 poena održava Žalgiris u životu. Zvezda vodi 39:27.

13. minut - Trojku je pogodio i Dobrić, Zvezda vodi 35:22.

11. minut - Simonović pogađa tri slobodna bacanja i dolazi do 14 poena. Potom Davidovac pogađa trojku, pa Zvezda vodi 32:22.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Simonović je novom trojkom "odlepio" Zvezdu na 26:22. Četvrtinu je krilni košarkaš crveno-belih završio sa tri pogođene trojke iz četiri pokušaja i ukupno 11 poena.

9. minut - Minut pre kraja uvodne deonice rezultat je 23:20 za Crvenu zvezdu zahvaljujući trojkama Davidovca i Simonovića.

7. minut - Crvena zvezda poenima Jagodić-Kuridže, Lojda i Simonovića preokreće rezultat - 15:14 za srpski tim.

5. minut - Televizijski tajm-aut u Kaunasu, Žalgiris vodi 12:9.

4. minut - Domaći tim je u vođstvu - 10:7.

2. minut - Efikasan početak meča. Posle nešto više od minut i po igre rezultat je 5:5, a raspoloženi su Najdžel Hejs i Džordan Lojd koji su postigli sve poene.

Utakmica je počela!

18.55 - Utakmica počinje za pet minuta.

18.40 - Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić je pred meč u Litvaniji pohvalio ekipu Žalgirisa.

Očekuje nas meč protiv jako dobrog Žalgirisa. I ove sezone prikazuju puno i nalaze se u realnoj borbi za Top 8 Evrolige, a na nama je da pokušamo da odigramo dobar meč - rekao je Radonjić.

Svoja očekivanja je izneo i Dejan Davidovac.

Moraćemo na prvom mestu da odgovorimo na njihovu "fizičku" igru i tu nema nekih novih stvari u odnosu na prethodne godine. To je ključ ove utakmice - poručio je Davidovac.

18.30 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Žalgiris - Crvena zvezda.

Nastavljeni piromanski napadi na časne Srbe na severu KiM! Zapaljen automobil Ivanu Petroviću!

Srpska lista saopštila je danas da paljenje automobila radniku opštine Privremenog organa Opštine Leposavić Ivanu Petroviću predstavlja nastavak piromanskih napada na časne Srbe na severu Kosova i Metohije "u režiji poslušnika i miljenika" premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija" na teritoriji opštine Leposavić, koju, kako navode "hoće da pretvore u leglo kriminala svojim nedelima".