11.03.2021

20:00

NAPOKON! Zvezda SLAVILA u Evroligi! Šuterska RAPSODIJA crveno-belih! /FOTO/VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Himki 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 90:21) u 29. kolu Evrolige

Napokon kraj seriji od osam poraza! Crvena zvezda prekinula je jedan od najgorih rezultatskih perioda u istoriji kluba pošto su na svom parketu nadigrali Himki 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 90:21)!

Vodila je ruska ekipa tokom većeg dela meča, ali protiv šuterski raspoložene Zvezde večeras Himki nije mogao. Imali su košarkaši tima iz podmoskovlja priliku i +10 krajem treće deonice, ali se Zvezda razigrala u poslednjem kvartalu i na kraju zasluženo slavila.

Uspela je Zvezda od svega osam poena na kraju prve četvrtine da stigne do 90 poena na kraju zahvaljujući sjajnom šutu za tri poena - 16/22! U pobedi crveno-belih najefikasniji bio je Džordan Lojd sa 22 poena, Davidovac je dao 16, Volden 15, a Dobrić 12. U timu Himki najbolji je bio Džordan Miki sa 27 koševa!

CRVENA ZVEZDA - HIMKI 92:81 (8:15, 26:23, 28:22, 30:21)

Hala: Aleksandar Nikolić     Sudije: Panter, Perez, Viklicki

Crvena zvezda: Hol 2, Volden 15, Lojd 22, Uskoković 4, Davidovac 16, Lazić 8, Rit 6, Dobrić 12, Simonović 1, Jagodić-Kuridža 0, Kuzmić, Noko 6.

Himki: Mekolum 29, Karasev 8, Zajcev 6, Vialtsev, Monja 2, Šarapov 2, Ponkrašov 3, Valiev 4, Miki 27.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

39. minut - LOOOOOOOOJD! Peta trojka iz sedam pokušaja za Džordana Lojda +15 za crveno-bele - 90:75!

38. minut - Vezuje sada Džordan Lojd dve trojke, odlazi Zvezda na velikih 13 poena prednosti - 86:73!

37. minut - LAZIIIIĆ! Crvena zvezda sada ima +10! Neverovatna energija crveno-belih u poslednjoj deonici - 83:73!

36. minut - Nesportski faul Erika Mekoluma nakon što mu je Lazić ukrao loptu, pogađa kapiten crveno-belih oba bacanja, a potom i trojka Džordana Lojda - 80:73!

35. minut - Fauliran je Džordan Lojd u šutu za tri poena i koristi Zvezdin bek sva tri slobodna bacanja - 75:73!

34. minut - Vezuje Dejan Davidovac dve trojke, ali nastavlja se dobra igra Džordana Mikija u napadu - 72:73!

33. minut - Ni 40 sekundi nije izdražala Zvezda na visokom nivou, reagovao je Himki dobro i preko Zajceva i Ponkrašova lako stigao do novog izjednačenja - 66:66! Tajm-aut Dejan Radonjić.

32. minut - Pravi "blickrig" Crvene zvezde na startu četvrte četvrtine! Dve sjajne odbrane, a potom i laki poeni za Davidovca i Uskokovića - 66:60!

Treća četvrtina:

30. minut - DAVIDOVAAAC! Pogađa Dejan Davidovac još jednu trojku za Zvezdu u trećoj četvrtini, crveno-beli će u poslednju deonicu sa +2 - 62:60!

30. minut - Nerešeno je! Pogađa Ognjen Dobrić uz faul, a potom i koristi dodatno slobodno bacanje - 58:58!

29. minut - VOOOOOOOOOLDEN! Nova trojka za Zvezdu, sada pogađa Kori Volden - 54:56!

28. minut - Serija Duopa Rita 5:0, posle dva bacanja pogađa i trojku centar crveno-belih - 51:54!

27. minut - Imao je Marko Simonović priliku sa linije penala da smanji zaostatak svoj tima, ali je ponovo bio polovičan - 48:53!

25. minut - Lep prodor Korija Voldena koji koristi "mis meč" i poentira pored Džordana Mikija - 43:51!

24. minut - Nastavlja se loša igra Zvezde u drugom poluvremenu, sada Miki pogađa, Himki ima +11 - 39:50! Tajm-aut za Dejana Radonjića

23. minut - Pogađa novu trojku za Himki Erik Mekolum, a potom i nesportska lična za Lengstona Hola, Zajcev koristi dva bacanja, a potom i pogađa trojku - 39:48!

22. minut - Fantastičan prodor Lengstona Hola nakon dobre odbrane i laki poeni za Zvezdinog pleja - 39:41!

21. minut - Trojka Sergeja Karaseva na startu drugog poluvremena, ali vraća to Ognjen Dobrić sa druge strane - 37:41!

Druga četvrtina:

20. minut - LAZIIIIIIIĆ! Pogađa kapiten crveno-belih sada trojki i vraća Zvezdu na samo -2, ali poentira Erik Mekolum na sekund pre kraja poluvremena - 34:38!

19. minut - Školska akcija Himkija, Erik Mekolum i Džordan Miki odigrali su pikenrol, a Amerikanac lako poentira preko Lojda - 31:36!

18. minut - Eksplozija Korija Voldena koji vezuje pet poena i vraća Zvezdu na samo posed zaostatka - 31:33!

17. minut - Sjajna kombinacija Pokrašova i Džordana Mikija, centar Himkija postiže 12. poen, raste prednost ruskog tima - 24:33!

16. minut - Novi pad u igri crveno-belih, sada je Valiev uhvatio dva ofanzivna skoka u napadu i lako realizvao zicer - 24:31!

15. minut - Nastavlja da pogađa Džordan Lojd iz svih pozicija, Zvezda se vratila rezultatski u meč nakon lošeg starta utakmice - 22:27!

14. minut - Vraća trojku ekspresno Erik Mekolum, ali onda i Ognjen Dobrić cepa mrežicu, razigrala sa Zvezda u poslednja dva minuta - 18:24!

13. minut - LOOOOJD! Druga trojka za DŽordana Lojda, seče seriju gostiju Zvezdin Amerikanac - 13:19!

12. minut - Vezuje sada Erik Mekolum četiri poena, Himki sada ima +9 - 10:19! Radonjić reaguje tajm-autom!

11. minut - Otvara Lendri Noko svojim poenima drugu četvrtinu, a potom i dobra odbrana kamerunskog centra - 10:15!

Prva četvrtina:

10. minut - Gotova je prva četvrtina u "Pioniru"! Crvena zvezda je odigrala ispod svih očekivanja i postigla svega osam poena - 8:15!

9. minut - Razigrala se Crvena zvezda ulaskom Dejana Davidovca na parket. Sada bek crveno-belih pogađa i za tri poena - 8:12!

8. minut - Napokon poeni za crveno-bele Lojd je sjajno proigrao Noka, a kamerunski centar je lako poentirao, ali sa druge strane osmi poen za Mikija - 5:10!

7. minut - Ređaju se promašaji crveno-belih iz igre, nakon Lojd, nije pogodio ni Marko Simonović iz ugla - 3:8!

6. minut - Novi poeni za Džordana Mikija, za sada centar Himkija održava svoj tim u vođstvu - 3:8!

5. minut - Nastavlja se loša igra Zvezde, sada je Branko Lazić promašio iz otvorene pozicije šut za tri poena - 3:6. Prvi tajm-aut na meču!

4. minut - Seče Džordan Lojd trojkom seriju promašaja na startu utakmice, vraća to Miki sa druge strane - 3:6!

3. minut - Zvezda ni posle tri minuta nije postigla koš, reaguje Radonjić i iz igre vadi Ognjena Kuzmića, na parketu je sada Lendri Noko- Sa druge strane poentira Miki - 0:4!

2. minut - Nervozan start utakmice za Crvenu zvezdu, sada je Aleksa Uskoković prošao pored Džordana Mikija i dobio je dva bacanja. Ipak, promašio je plej crveno-belih oba pokušaja sa linije penala - 0:2!

1. minut - Veliki promašaj Marka Simonovića na otvaranju meča, sa druge strane pogađa Sergej Monja posle ofanzivnog skoka - 0:2!

20:00 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 29. kola Evrolige između Crvene zvezde i Himkija. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!