26.04.2021

17:25 >> 19:51

NAJVEĆI TRIJUMF U SEZONI! Zvezda je PRVA! Obezbeđena prednost DOMAĆEG terena u plej-ofu!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar u poslednjem kolu ABA lige i obezbedili prvu poziciju pred plej-of

Čitav dosadašnji deo sezone sveo se na 40 minuta košarke u dvorani Krešimir Ćosić! Zvezdi je bila potrebna pobeda za prvo mesto i prednost domaćeg terena kroz plej-of i to su i ostvarili! Furiozno prvo poluvreme bilo je dovoljno braniocu trofeja da slavi u Zadru i ostane prvoplasirana ekipa na Jadranu - 90:70.

Videlo se posle prva dva minuta da je Zvezda došla po pobedu u Hrvatsku! Dve trojke Branka Lazića i crveno-beli su imali 13:1. Sredinom prve deonice već je bilo +20 i pitanje pobednika bilo je rešeno.

Održavali su crveno-beli prednost kroz ceo meč. Uspeo je Zadar tek u završnici meča da "ugrozi" četu Dejana Radonjića, ali bez previše opastnosti  za branioca trofeja! Najefikasniji su bili Kori Volden, Džordan Lojd i Ognjen Dobrić sa po 16 poena, Lazić je dodao 11, a Simonović devet. U timu Zadra najbolji je bio Karter sa 12.

Zvezda će u plej-ofu imati prednost domaćeg terena, a ime svog protivnika znaće tek sutra! Sigurno je da pre finala neće igrati protiv Budućnosti!

ZADAR - CRVENA ZVEZDA 70:90 (18:36, 17:18, 16:14, 19:22)

Dvorana Krešimir Ćosić    Sudije: Igor Dragojević, Miloš Koljenšić, Radoš Savović

Zadar: Karter, Jardano, Džastis, Palokaj, Vuković, Bursać, Junaković, Mavra, Onuaku, Planinić, Kraljević.

Crvena zvezda: Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Kuzmić, Noko.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

37. minut - Dve greške Džordana Lojda koristi Dominik Mavara i vezuje pet poena, imaće plej Zadra i dodatno slobodno bacanje - 66:80!

35. minut - SIIIIIMONOVIĆ! Prva trojka za Marka Simonovića tek u poslednjoj četvrtini, ali nije mogla da dođe u boljem trenutku! "Trokirala" je Zvezda u poslednjih nekoliko minuta - 62:80!

34. minut - Uzvraća Zadar istom merom, a Palokaj pogađa pored Lojda, hrvatski tim je na "samo" - 13 - 62:75!

33. minut - Nova ukradena lopta za Korija Voldena koji lako poentira u kontri i upisuje svoj 16. poen - 60:75!

32. minut - Fantastična prodor Džordana Lojda koji poenitra "na drugom obruču"! Zvezda je ponovo na +19 - 53:72!

31. minut - Zvezdu još deset minuta deli od overe prvog mesta u ABA ligi koje će timu Dejana Radonjića doneti prednost domaćeg terena u plej-ofu regionalnog takmičenja!

Treća četvrtina:

30. minut - Pogađa Duop Rit trojku uz zvuk sirene i ponovo vraća Zvezdu na osetniju prednost - 51:68!

30. minut - Poeni za Junakovića iz tranzicije, reaguje Radonjić odmah tajm-autom! Zadar se vratio na samo -14!

28. minut - Fantastična akcija Ognjena Dobrića i Ognjena Kuzmića i laki poeni za centra crveno-belih posle pikenrola - 47:65!

26. minut - Novi poeni za Džastisa, sada pogađa trojku iz izlazne kretnje, a potom i poeni za Kartera sa linije penala  - 46:61!

25. minut - Usporili su crveno-beli u poslednja dva minuta što korisiti Kodi Džastis i smanjuje zaostatak svog tima - 41:59!

23. minut - LAZIIIIIIIĆ! Kakva šuterska partija Branka Lazića u Zadru! Pogađa treću trojku kapiten crveno-belih - 39:59!

21. minut - Siguran je Lendri Noko ispod koša i svojim poenima otvara treću deonicu - 35:36!

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Kodi Džastis trojku uz zvuk sirene na isteku prvog poluvremena - 35:54!

18. minut - Šuterska "klinika" Zvezde u Zadru! Drugu trojku pogađa i Dejan Davidovac, ponovo je +20 - 30:50!

17. minut - Treći put fauliraju igrači Zadra crveno-bele u šutu za tri poena! Volden je pogodio dva od tri - 28:47!

16. minut - Trojka za Dominika Mavru, odmah reaguje Dejan Radonjić tajm-autom. Zadar je posle dugo vremena na manje od 20 poena zaostatka - 26:45!

15. minut - Serija promašaja sa obe strane, prekida to Ognjen Dobrić pogotkom za tri poena 23:45!

13. minut - Fantastičan prodor Džordana Lojda, a potom i laka završnica za američkog strelca - 21:38!

12. minut - Otvara Jordano trojkom drugu četvrtinu - 21:36!

Prva četvrtina:

9. minut - Crveno-beli pred kraj prve četvrtine imaju već +21! Ukrao je Volden loptu pogodio uz faul iz kontre, a potom iskoristio i dodatno slobodno bacanje - 9:31!

8. minut - LOOOOOOOJD! Nastavljaju crveno-beli rafalnu paljbu na koš Zadra - 9:28!

7. minut - Novi faul pri šutu Zadrana, sada je Lojd pogodio sva tri slobodna bacanja - 5:23!

6. minut - Faulirao je Onuaku Simonovića pri šutu za tri poena, a bek Zvezde bio je siguran sa linije penala - 5:20!

5. minut - Ništa ne prepuštaju slučaju crveno-beli, promašio je Volden polaganje, ali popravlja to Lendri Noko, potom i poeni za Džordana Lojda iz kontre, raste prednost Beograđana - 3:17!

4. minut - Nema Zadar poene iz igre posle četiri minuta igre, sva tri postigli su sa linije penala - 3:15!

3. minut - Ponovo trojka Branka Lazića, sa druge strane hrvatski predstavnik bez šanse u napadu! Nije moglo bolje da počne za Dejana Radonjića - 1:13!

2. minut - Furiozno otvaraju crveno-beli meč u Zadru, nova trojka ovoga puta Dejan Davidovac - 0:8!

1. minut - Fantastičan početak Crvene zvezde, pogađa Kori Volden posle prodora, a potom i trojka Branka Lazića - 0:5!

17:25 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 26. kola ABA lige između Zadra i beogradske Crvene zvezde. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!

DONETA JE ODLUKA! Zvezda povlači tužbe protiv ABA lige!
Košarka

KK Crvena zvezda izrazila je veliko zadovoljstvo što je sednica Skupštine održana uz prisustvo svih klubova ABA lige i što je protekla u konstruktivnoj atmosferi u kojoj su se klubovi vratili principima na kojima je regionalna ABA liga i nastala 2015. godine

22.04.2021

15:52

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.