18.05.2021

22:25 >> 22:35

HEROJSKA POBEDA ZVEZDE! Crveno-beli JAČI od svega, Budućnost "NA KONOPCIMA" čeka nastavak serije! /VIDEO/FOTO/

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost sa 85:79 (30:17, 25:24, 8:29, 22:9) u drugom meču finala ABA lige

Ovakve utakmice prave šampione! Crvena zvezda je išla od sjaja do očaja, bila u ponoru nakon +20, ali je herojski pristup crveno-belih zaslužan za to što Zvezda u Podgoricu nosi 2:0!

Ako je do sada bilo dileme kakav je potencijal Ognjena Dobrića, posle večerašnje utakmice to pitanje ne treba da se postavlja! Popularni Šegi je PREGAZIO Budućnost, radio šta je hteo i na kraju svojom trojkom zadao poslednji udarac Podgoričanima!

Bajkovito je Zvezda otvorila utakmicu, crveno-beli su imali +20 sredinom druge deonice, činilo se da će ovo biti "lagana" pobeda za četu Dejana Radonjića, ali se Budućnost pošteno potrudila da se vrati u meč i uspela je! Serija na startu drugog poluvremena i preokret pred početak poslednjeg kvartala.

Zvezda je pošteno "krvarila" u nastavu meča, Budućnost je bila blizu "brejka", ali je Ognjen Dobrić eksplodirao i zatrpao koš Podgoričana u finišu meča! Uspeo je Nikola Ivanović prvom trojkom da vrati rezultatsku klackalicu na stranu Budućnosti, ali je popularni Šegi već u narednom napadu to vratio i rešio pitanje pobednika!

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 27 poena, pet skokova. Džordan Lojd dodao je 16, a Lendri Noko 15 uz sekdam skokova. Sa druge strane Danilo Nikolić je postigao 26 uz 6/7 za tri, 14 je ubacio Kobs, a po 12 Ivanović i Edžim.

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST  85:79 (30:17, 25:24, 8:29, 22:9)

Hala Aleksandar Nikolić, Beograd

Sudije: Ilija Belošević, Miloš Koljenšić, Milan Nedović

Crvena zvezda: Hol, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Jagodić-Kuridža, Kuzmić, Noko
Trener: Dejan Radonjić

Budućnost: Kobs, Ivanović, Edžim, Šehović, Nikolić, Apić, Mitrović, Dela Vale, Z. Nikolić, Popović, Rid, Žugić
Trener: Dejan Milojević

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - DOBRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIĆ! Vuče Dobrić crveno-bele u ovim momentima - 81:79!

39. minut - NEVIĐENA DRAMA! Budućnost je na -2 i imaju posed! Ostalo je još 100 sekundi!

38. minut - SIMONOVIIIIIIIIIĆ! Ogroman značaj veterana u finišu meča, Zvezda odlazi na dva poseda prednosti - 78:74!

37. minut - Greška Džastina Kobsa i koš Marka Simonovića! Zvezda ponovo vodi!

37. minut - Kad je teško Ognjen Dobrić! Fauliran je Zvezdin šuter i koristi sva tri bacanja - 74:74!

36. minut - DOBRIIIIIIIIIIIIIIIIĆ! Bitni poeni za Ognjena Dobrića, vraća se Zvezda na -3! Reaguje Milojević tajm-autom!

35. minut - Dva poena za Simonovića sa linije penala - 69:74!

34. minut - Poeni Dobrića na jedno i Vilija Rida na drugoj strani - 67:74!

33. minut - Promašaji na obe strane, dugo stoji isti rezultat!

32. minut - Tri vezana promašaja za Zvezdu nakon poena Lazića, sa druge strane Danilo Nikolić igra utakmicu karijere - 65:72!

31. minut - Nešto bolja energija na startu poslednjeg kvartala, krade Lazić loptu i pogađa u kontri  - 65:70!

Treća četvrtina:

30. minut - DAVIDOVAAAC! Bilo je potrebno nešto ovako Zvezdi nakon katastrofalnih deset minuta! Pogađa uz faul popularni "Deda", ali promašuje dodatno bacanje - 63:70!

29. minut - Kontraritam Crvene zvezde, kažnjava sada lošu komunikaciju u odbrani Džastin Kobs  - 61:67!

28. minut - Raste predost Podgoričana na startu drugog poluvremena, sve je krenulo naopako, sada poeni Melvina Edžama - 61:65!

27. minut - Vodi Budućnost, cepa mrežicu Vili Rid! Sa druge strane pogodak Džordana Lojda - 61:61!

26. minut - Faulirao je Hol Kobsa u šutu za tri poena, koristi plej Budućnosti sva tri bacanja. Potom i ukradena lopta Nikole Ivanovića, nerešeno je - 59:59!

25. minut - Raspala se igra Zvezde na startu drugog poluvremena, seče seriju promašaja Džordan Lojd - 59:54!

24. minut - Peta trojka za Danila Nikolića, 21 poen ima krilni centar Budućnosti - 57:52!

23. minut - Nastavlja se serija Danila Nikolića, nova trojka, potom promašaj Branka Lazića - 57:49!

22. minut - Pogađa Džastin Kobs za tri poena, potom i koš Danila Nikolića, reaguje Radonjić tajm-autom - 55:46!

21. minut - Dobra odbrana Zvezde u prvom napadu Budućnosti, potom i faul Danila Nikolića kako bi presekao kontru crveno-belih - 55:41!

Druga četvrtina:

20. minut - NOKOOOOOOOOOOO! Vili Rid je najbolji centar Evrokupa u aktuelnoj sezoni, ali ga je Noko, žargonski rečeno, "pojeo" u dosadašnjem delu meča! Ponovo je Kamerunac bio brži u kontri, mudro sačekao Rida i pogodio uz faul - 55:41!

19. minut - USKOKOVIIIIIIIĆ! Trojka za mladog pleja Zvezde preko ruke Džastina Kobsa na isteku napada - 50:38!

18. minut - Penal završnica prvog poluvremena, sada je Kobs bio na liniji penala - 47:36!

17. minut - Faulirao je Lojd Rida i poslao ga na liniju penala, sa druge strane slična situacija sa Nokom - 47:35!

16. minut - Pokušao je Lojd da nabaci Dobriću loptu na obruč, ali je Rid faulirao beka crveno-belih. Koristi Dobrić slobodna bacanja, sa druge strane trojka za Danila Nikolića - 43:33!

15. minut - Razmrdao je Amadeo Dela Vale igru Budućnosti, sada Italijan pogađa sa "poludistance", na drugoj strani Džordan Lojd poentira - 41:30!

14. minut - Nova greška Zvezde, sada koš Nikole Ivanovića uz faul Branka Lazića - 39:28!

13. minut - Usporili su crveno-beli posle troje Džordana Lojda, koristi to Budućnost! Sada će Dela Vale imati tri slobodna bacanja nakon faula Lengstona Hola - 37:25!

12. minut - Vraća Nikolić trojku sa druge strane - 37:22! Odmah Radonjić traži minut odmora za svoje pulene!

11. minut - LOOOOOOOOOOJD! Ne ide šut sjajnog Amerikanca u plej-ofu, ali se sada nagradio posle ofanizvnog skoka i onda "kao kap" lopta upada u koš Budućnosti - 35:17!

11. minut - Teroriše Ognjen Dobrić Budućnost u prve dve utakmice, sjajni šuter je trenutno na 13 poena - 32:17!

Prva četvrtina:

10. minut - "Vetrenjača" Ognjena Dobrića u kontri i novo brutalno zakucavanje za crveno-bele - 30:15!

9. minut - Nastavlja se rapsodija crveno-belih, sada je Dejan Davidovac pogodio u stilu Dirka Novickog, sa druge strane prva trojka za Nikolu Ivanovića - 27:15!

8. minut - DOBRIIIIIIIIIIIIIIIĆ! Sa deset metara pocepao je mrežicu Dobrić u facu Amadea Dela Valea - 25:10!

8. minut - PERFEKTNO! Nije mogla Zvezda da zamisli bolji početak meča, sada je Dejan Davidovac magičnim dodavanjem spojio Kuzmića sa obručom i naterao Milojevića da pozove i drugi tajm-aut - 22:10!

7. minut - Fantastična igra Crvene zvezde na startu drugog meča! Sada je Dobrić pogodio dva slobodna bacanja, a potom novo zakucavanje za centra, ovoga puta Kuzmić koristi lošu tranziciju Vilija Rida - 20:10!

6. minut - DOBRIIĆ! Poster za Vilija Rida! Novo utrčavanje sa "čeone" linije i zakucavanje za Ognjena Dobrića, potom pogodak sa "poludistance" za Lengstona Hola - 16:7!

5. minut - Laki poeni na obruču za Nikolu Ivanovića, potom i drugi faul za Lendrija Noka koji svoje mesto ustupa Ognjenu Kuzmiću - 12:5!

4. minut - Jedini u timu Budućnosti koji je pogađao je Vili Rid, ponovo je centar Podgoričana bio na liniji penala, ali vraća to Ognjen Dobrić prelepim "flouterom" - 12:3!

4. minut - Ponovo snažno zakucava Lendri Noko u kontri, agresivna igra Zvezde na startu meča tera Budućnost na veliki broj grešaka - 10:1!

3. minut - NOKO! Silovito zakucavanje Kamerunca u kontri! Fantastičan start Crvene zvezde, posle koša Džordana Lojda, reaguje Dejan Milojević tajm-autom - 8:1!

2. minut - Loš faul Marka Simonovića na Viliju Ridu koji je polovičan sa linije penala, na drugoj polovini sjajna akcija Zvezde i laki poeni za Simovića sa "čeone" linije - 4:1!

1. minut - Vrlo agresivna odbrana Zvezde na startu meča, naterali su crveno-beli Budućnost na dva teška šuta, sa druge strane laki poeni za Lendrija Noka - 2:0!

19:30 - Dobro došli na lajv prenos druge utakmice finalne serije ABA lige između Crvene zvezde i Budućnosti. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!