24.05.2021

19:30 >> 22:52

IGRAĆE SE "MAJSTORICA"! Nova sudijska PLJAČKA u Podgorici! Zvezdi DUPLO manje PENALA od Budućnosti! /FOTO/

Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu sa 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17) i tako vratili finalnu seriju u Beograd

Naučili su košarkaši Crvene zvezde ove sezone svoje navijače na dramu i triler završnice, pa tako nije moglo drugačije ni večeras u Podgorici! Imala je Zvezda još veću šansu nego u subotu da završi seriju i odbrani tron u ABA ligi, ali "fortuna" večeras nije bila na strani crveno-belih - 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17)!

Mogao je Dejan Davidovac na sekund do kraja da ućutka čitavu "Moraču", ali lopta je ispala iz koša i tako vratila finalnu seriju u Beograd!

Ponovo su veliku ulogu u pobedi Podgoričani odigrale sudije! Budućnost je šutnula čak 35 slobodnih bacanja naspram 17 Zvezdinih, Zvezdi je svirano čak 35 faula, dok je Budućnost bila duplo "nežnija", Noko i Lazić su meče završili mnogo ranije, Holu, Voldenu, Lojdu, Simonoviću i Kuzmiću svirano je po četiri lične greške. Sa druge strane jedino su Kobs i Zoran Nikolić četiri puta faulirali rivale.

Podgoričani su u dva meča u "Morači" šutnuli čak 69 penala (34 u prvoj i 35 u drugoj utakmici), a Zvezda svega 31 (14 u prvoj i 17 u drugoj).

Fantastično je Zvezda otvorila meč, Džordan Lojd je vezao dve trojke na startu utakmice, te su crveno-beli otišli na +10 već sredinom prve deonice. Ipak, kao i u većem delu ove serije, Budućnost je ekspresno uspela da se vrati u meč i vrati egal na semafor.

Vodili su crveno-beli tokom celog meča, a najveću prednost su imali sredinom treće deonice nakon što su se raspucali Branko Lazić i Lengston Hol. Delovalo je da su izabranici Dejana Radonjića konačno prelomili seriju, posebno nakon povrede Vilija Rida, ali je uzvratio paljbom na drugoj strani Džastin Kobs i vratio ponovo rezultatsku klackalicu!

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 22 poena, a 13 je dodao Luka Mitrović. Kod Zvezde najbolji je bio Džordan Lojd sa 23 koša, Ognjen Dobrić je ubacio 13, a Lendri Noko 12 uz sedam skokova.

"Majstorica" je na programu u petak, a meč će se igrati u "Pioniru"!

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17)

Hala: Morača

Sudije: Saša Pukl, Uroš Nikolić, Sašo Petek

Budućnost: Kobs 22, Ivanović 11, Edžam 3, Šehović, Nikolić 8, Apić, Mitrović 13, Dela Vale 5, Z. Nikolić 10, Popović 1, Rid 8, Žugić
Trener: Dejan Milojević

Crvena zvezda: Hol 5, Volden 5, Lojd 23, Uskoković, Davidovac 3, Lazić 6, Rit, Dobrić 13, Simonović 6, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 7, Noko 12
Trener: Dejan Radonjić

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Tajm-aut Dejana Radonjića, Budućnost vodi posle poena sa linije penala Džastina Kobsa - 81:80! Ostalo je još sedam sekundi do kraja meča!

40. minut - Još 42 sekunde do kraja susreta! Nerešeno je - 80:80!

40. minut - Ostalo je još 60 sekundi do kraja, Zvezda vodi nakon poena Ognjena Kuzmića - 78:80!

38. minut - Nerešeno je nakon poena Ognjena Dobrića - 78:78!

37. minut - Vodi Budućnost nakon 2+1 Nikole Ivanovića - 78:76!

36. minut - VOOOOOLDEEEEEEEEN! Ide još jedna trojka crveno-belih, prva na meču za pleja Zvezde - 74:76!

35. minut - LOOOOOOOOOOOOJD! Nova trojka od ogromnog značaja, sa druge strane vraća Kobs - 70:73!

35. minut - Serija 5:0, Budućnosti vraćaju se Podgoričani u meč - 68:70!

34. minut - Pogađa Ognjen Dobrić dva slobodna bacanja nakon što su se umalo fizički sukobili Marko Simonović i Amadeo Dela Vale - 63:70!

34. minut - Ponovo dva loša napada za Zvezdu i Budućnost se vraća u meč - 63:68! Taj-aut  Dejan Radonjić

33. minut - Trojka za Danila Nikolića koji smanjuje zaostatak Zvezde - 61:68!

32. minut - LOOOOOOOOOOOJD! Pogađa u kontri uz faul večeras fantastični bek crveno-belih! Mora Milojević da koristi i poslednji tajm-aut na meču iako ima još osam minuta do kraja - 58:68!

31. minut - Pogađa LLengston Hol sa poludistance, a potom i ukradena lopta - 58:65!

Treća četvrtina:

30. minut - Polovičan učinak centra Budućnost, istom merom "uzvraća" i Ognjen Kuzmić sa druge strane - 58:63!

30. minut - Nesportski faul Korija Voldena, na liniju penala će Zoran Nikolić!

29. minut - DAVIDOVAAAAAAAC! Veoma bitna trojka za Zvezdu nakon nekoliko loših napada - 57:62!

28. minut - Sada prazan hod crveno-belih nakon dva vezana promašaja Lojd, sada faul u napadu Lendrija Noka, smanjuje Budućnost zaostatak - 52:59!

27. minut - Raste prednost Crvene zvezde sada pogađa flouter Džordan Lojd, sa druge strane sjajna odbrana Lazića - 47:59!

26. minut - LaZIIIIIIIIIIIIIĆ! Nova trojka za kapitena Zvezde, a potom i poeni za Lendrija Noka, novi tajm-aut za klupu Budućnosti - 47:57!

25. minut - Raspucali su se crveno-beli, sada trojka Lengstona Hola uz zvuk sirene - 44:52!

25. minut - LAZIIIIIIIIIIIIIĆ! Kao kap uleće trojka kapitena crveno-belih, raste predost beogradskog tima, reaguje Milojević tajm-autom - 43:49!

24. minut - LOOOOOOOOOOJD! Fantastičan prodor Zvezdinog šutera, a onda i faul Vilija Rida koristi Amerikanac ali promašuje dodatno slobodno bacanje - 43:49!

23. minut - Veliki problem za Budućnost! Prvi centar Podgoričani Vili Rid požalio se na povredu prepone i uz pomoć lekara šepajući je napustio teren - 41:42!

22. minut - Serija promašaja na obe strane! Nakon Vilija Rida ne pogađa ni Džordan Lojd!

21. minut - Otvara Džastin Kobs poenima drugo poluvreme, potom promašaji Korija Voldena i Danila Nikolića - 41:42!

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Lendri Noko uz zvuk sirene, Zvezda ide sa +3 na odmor - 39:42!

19. minut - Penal završnica prvog poluvremena, sada je Ognjen Dobrić bio siguran i pogodio oba slobodna bacanja - 37:40!

19. minut - Ponovo Branko Lazić ulazi u probleme sa faulovima u ranoj fazi meča, kapiten Zvezde ima već tri lične greške, a na linu penala će sada Džastin Kobs - 37:38!

18. minut - Upisuje se i Kori Volden u listu strelaca nakon što je fauliran koristi oba slobodna bacanja - 36:38!

17. minut - Dobra reakcija crveno-belih i poeni za Marka Simonovića, ali trojka za Danila Nikolića sa druge strane - 35:36!

16. minut - Nova asistencija za Džastina Kobsa i još jedno zakucavanje za Vilija Rida, odmag zove tajm-aut Dejan Radonjić  - 32:34!

16. minut - Ponovo je košarkaši Budućnosti na liniju penala, sada Nikola Ivanović koji je promašio oba slobodna bacanja, sa druge strane lepa akcija crveno-belih i polaganje Ognjena Kuzmića - 30:34!

15. minut - Najbolja partija Luke Mitrovića od dolaska u Podgoricu, sada pet vezanih poena, potom ukradena lopta i ofanzivan skok - 31:32!

14. minut - Nije želeo Lojd da šutne za tri, već je fintirao Nikolića i poenitrao za dva uz faul, ali promašuje dodatno slobodno bacanje - 25:30!

13. minut - Sa druge strane veliki problem prestavlja dobra partija Džastina Kobsa, ali i Luke Mitrovića koji je stigao do šest poena u ranoj fazi meča - 25:28!

12. minut - Nerešiva enigma za sada je Džordan Lojd! Bek crveno-belih je sada sjajno asistirao Lendriju Noku, a potom i pomogao u odbrani Kameruncu - 21:28!

11. minut - LOOOOOOOOOJD! Nastavlja gde je stao u prvoj deonici, treća trojka za šutera crveno-belih - 19:26!

Prva četvrtina:

10. minut - Umalo incident u samom finišu četvrtine. Kori Volden je ukrao loptu Petru Popoviću obojica su se bacila po loptu, pojavio se i Branko Lazića, a onda ga je Zoran Nikolić gurno dok je ležao na parketu - 19:23!

9. minut - Fantastičan kontranapad nakon dobre odbrane Dejana Davidovca, na kraju lako zakucavanje za Lendrija Noka - 17:23!

8. minut - Ušao je Kori Volden i razmrdao crveno-bele nakon nekoliko letargičnih minuta, sjajno je proigrao Dobrića koji koristi dva bacanja nakon faula Zorana Nikolića - 15:21!

8. minut - Nekoliko "smušenih" napada Zvezde i odmah to koristi Budućnost koja se vraća na četiri poena zaostatka koševima sa linije penala Popovića, a potom i Edžama - 15:19!

7. minut - Uzvraća Budučnost istom merom preko Džastina Kobsa koji vezuje pet poena i smanjuje zaostatak svog tima - 13:19!

6. minut - Funkcioniše odbrana Zvezde kao "sat" u prvih šest minuta četvrte utakmice, Lojd je sada nagradio sebe za dobru defanzivu i položio na drugoj strani - 8:19!

5. minut - Monstruozna blokada Džordana Lojda, a onda i laki poeni za Simonovića u kontri - 8:17

5. minut - Raspucani crveno-beli kao nikada do sada u seriji! Nakon Lojda, mrežicu cepa i Ognjen Dobrić - 6:15!

4. minut - LOOOOOOOJD! Nova trojka za najboljeg šutera crveno-belih, ragovao je Milojević tajm-autom nakon velike serije Zvezde - 6:12!

3. minut - Dobra energija Zvezde na startu meča, nakon dobre odbrane i poeni za Marka Simonovića iz teške pozicije - 4:7!

3. minut - Dva ofanzivna skoka za crveno-bele nakon promašaja, fauliran je Lendri Noko ispod koša i koristi centar Zvezde dva bacanja - 4:5!

2. minut - LOOOOOOOJD! Nije išao šut Zvezdinog beka u dosadašnjem delu seriju, ali otvara trojkom današnji duel Džordan Lojd - 4:3!

1. minut - Otvara Vili Rid četvrtu utakmicu poenima preko Lendrija Noka, potom i ukradne lopta za Dela Valea koji asistira Džastinu Kobsu - 4:0!

19:30 - Dobro došli na lajv prenos četvrte utakmice finalne serije ABA lige između podgoričke Budućnosti i beogradske Crvene zvezde. Sve detalje sa večerašnjeg meča možete pratiti uz portal Informer.rs!