11.06.2021

20:37

MEGA IZBORILA MAJSTORICU! Zvezda nije imala REŠENJA za Marka Simonovića!

BETAPHOTO/MEGA/IVICA VESELINOV/EV

Košarkaši Mege pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 84:79 (45:46) i tako izborili majstoricu

Najefikasniji u timu Mege bio je fantastični Marko Simonović koji je postigao 19 poena i zabeležio 20 skokova.

Pratili su ga Filip Petrušev sa 16 poena, Dragan Milosavljević sa 12, dok su Kazalon i Tepić postigli po devet.

Na drugoj strani, Dobrić je zabeležio odličnu partiju sa 31 poenom, tri skoka i tri asistencije. Hol je ubacio 19 poena, a dvocifreni su bili još i Davidovac i Noko sa po deset poena.

Treća utakmica finalne serije igra se u nedelju.

Košarkaši Mege izborili su majstoricu pobedivši Crvenu zvezdu 84:79 (45:46) i tako izborili treći, odlučujući meč.

Igrač Mege, Marko Simonović zabeležio je fantastičnu partiju. Postigao je 17 poena uz čak 20 skokova.

Mega je pre svega ranim vođstvom i ofanzivnim skokom stekla ubedljivu prednost. Pokušavala je Crvena zvezda da se vrati u meč i uspela je pre svega zahvaljujući Holu i Dobriću.

Ipak, prelomili su raspoloženi igrači Mege.

Mega je odlično počela meč. Kazalon je predvodio domaću ekipu, a Megino oružje bio je ofanzivni skok, pre svega Marka Simonovića.

Nije imao ko da vodi ekipu Crvene zvezde, a prednost domaćih je sve više rasla. Mega je na kraju prve četvrtine imala ogromnu prednost – 35:17.

U drugoj četvrtini, raspoloženi Lengston Hol i Ognjen Dobrić vratili su serijom 10:0 Crvenu zvezdu u igru. Sredinom druge četvrtine, Filip Petrušev je napravio treći faul, a Jovanović je morao da ga pošalje na klupu.

Poenima Lengstona Hola, Zvezda je vodila na poluvremenu – 46:45.

Početak treće četvrtine igrao se koš za koš i bio je rezultatski egal do pred kraj treće deonice.

Marko Simonović je beležio ofanzivne skokove i poene, a na kraju četvrtine, Mega je imala prednost od sedam poena razlike.

Dobrić je bio odličan i pokušavao da stigne prednost domaćina, a čuvanje Filipa Petruševa se isplatilo koji je postigao ključne poene.

Jedan od njih bio je na minut i osam sekundi pre kraja kada je pogodio daleku trojku.

Usledili su poeni Dobrića i penal završnica, a kao pobednik je izašla Mega rezultatom 84:79.

Mega - Crvena zvezda 84:79 (35:17, 10:29, 20:12, 19:21)

Hala: Mega Factory  Sudije: Milivoje Jovčić, Uroš Obrknežević, Vladimir Jevtović

Mega: Jović, Mišković, Petrušev (16), Tepić (9) , Kljajević, Momirov (3), Novak (4), Simonović (17), Jovičić, Cerovina (3) , Matković (8) , Kazalon (9), Milosavljević (12), Simanić (3) , Paunović, Langović, Đurišić

Crvena zvezda: Hol (19) , Uskoković (2), Davidovac (10), Lazić (3) , Rit , Radanov, Dobrić (31), Simonović (2) , Jagodić Kuridža , Kuzmić (2), Noko (10)

Tok meča:

KRAJ! Mega je izborila majstoricu. Pobeda 84:79.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Neizvesna završnica. Dobrić ponovo koristi asistenciju Davidovca, a Novak je promašio lake poene,  Dobrić je na drugoj strani požurio sa šutem. Davidovac je napravio faul, a Tepić pogađa oba bacanja.

Hol pogađa počaganje. Dobić je na drugoj strani napravio prekršaj nad Milosavljevićem koji je pogodio dva bacanja. Dobrić ponovo pogađa, a Davidovac pravi peti faul i napušta parket.

Milosavljević je pogodio prvo bacanje, a Simonović ofanzivnim skokom i poenima stavlja tačku na meč.

39. minut - Tepić pogađa iz step - beka. Na drugoj strani, Kazalon pravi faul ali pošto je Mega u bonusu, Dobrić je na liniji za slobodna bacanja. Pogodio je oba. Mega ima četiri poena prednosti.

PETRUŠEV! Preuzeo je odgovornost i sa puno samopouzdanja pogodio daleku trojku. Mega pred pobedom.

38. minut - DOBRIĆ! Našao ga je Hol u korneru, a on pogodio trojku sa zvukom sirene - 75:71.

37. minut - Dragan Milosavljević pogađa iz reketa. Mega ima prednost plus sedam.

36. minut - Momirov je faulirao Dobrića pri šutu i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je oba. Marko Simonović je zabeležio 18. skok, ali mu je Davidovac udario rampu.

35. minut - Marko Simonović pogađa jedno bacanje za ekipu Mege. Petrušev je u visokom luku pogodio preko Noka. Vodi Mega 73:66, a Dejan Radonjić je zatražio tajm - aut.

34. minut - Dobrić drži Zvezdu u igri. Noko pogađa na drugoj strani iz okreta - 70:66.

33. minut - Cerovina pravi četvrti faul i šalje Kuzmića na liniju za slobodna bacanja. Centar Crvene zvezde uspeva da pogodi oba. Na drugoj strani, Petrušev odlično pronalazi Marka Simonovića u reketu koji postiže lake poene.

32. minut -  Dobrić je pogodio flouter. Na drugoj strani, Petrušev pogađa šut sa poludistance i postiže svoj deseti poen.

Treća četvrtina:

Mega vodi nakon treće četvrtine rezultatom 65:58.

30. minut - Kazalon zakucava iz kontre. Dobrić je promašio polaganje, a Cerovina promašio trojku.

29. minut - Hol je promašio šut za dva. Simonović pogađa svoje prve ekipe na večerašnjoj utakmici. Na drugoj strani, u ekipi Mege pogađa Marko Simonović koji je zabeležio 14. skok.

28. minut - Marko Simonović pravi prekršaj nad imenjakom iz Mege koji je bio polovičan.

27. minut - Petrušev pogađa daleku dvojku, a Dejan Radonjić traži tajm - aut. Davidovac pogađa nakon tajm - auta. Neizvesna utakmica.

26. minut - Matković je pokupio ofanzivni skok i tom prilikom je fauliran. Pogađa jedno slobodno bacanje.

Lengston Hol! Peta trojka! Na drugoj strani, Filip Petrušev vraća trojku.

25. minut - Noko pogađa jedno bacanje. Na drugoj strani, Dragan Milosavljević pogađa daleku dvojku. Plus tri za Megu.

23. minut - Simonović postiže trojku za ekipu Mege. Na drugoj strani, Lendri Noko pogađa jedno slobodno bacanje. Nerešeno je - 50:50.

Marko Simonović zakucava i vraća Megu na plus dva - 52:50.

22. minut - Milosavljević vraća dvojku na drugoj strani.

21. minut - Lengston Hol otvara dvojkom treću četvrtinu - 45:48

Druga četvrtina:

Poluvreme je završeno vođstvom Crvene zvezde 45:44.

20. minut - Serija grešaka na obe strane. Tajm - aut je zatražio Dejan Raonjić. Lengston Hol je pogodio flouter u poslednjim sekundama druge četvrtine.

19. minut - Matković šalje Davidovca na slobodna bacanja koji je pogodio oba.

18. minut - Lengston Hol je pogodio treću trojku u ovoj četvrtini. Na drugoj strani je pogodio Milenko Tepić šut za dva sa distance.

17. minut - Davidovac je faulirao Matkovića pri šutu. Pogodio je oba.

16. minut - Mega u problemu. Filip Petrušev je napravio treći faul. Odlazi na klupu, a menja ga Matković. Noko sjajno zakucava. Zvezda šest poena u zaostatku.

Dobrić je u potpunosti vratio Zvezdu u igru novim poenima. Vladimir Jovanović je zatražio tajm - aut - 42:39.

15. minut - Hol promašuje trojku.

14. minut - Luka Cerovina je konačno pogodio za tri, a odgovorio je Branko Lazić za tri. Simanić pogađa novu trojku!

Odličan potez Dobrića za laka dva poena - 42:34.

13. minut - Ponovo Dobrić na drugi obruč. Serija crveno - belih 10:0.

12. minut - Hol je pogodio otvorenu trojku. Vezuje dvojku za distance, a Vladimir Jovanović je zatražio tajm - aut. Dobrić lakim poenima pravi seriju 8:0. Mega u raskoraku.

Prva četvrtina:

Prva četvrtina je završena vođstvom Mege 35:17.

9. minut - Davidovac pogađa trojku i smanjuje prednost.

8. minut - Momirov pogađa daleku trojku. Ogromna prednost za Megu, a na drugoj strani dvojku pogađa Uskoković.

7. minut - Marko Simonović je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, drugo bacanje je pokupio Novak koji je poentirao uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje. Mega ima više ofanzivnih skokova što je ključ velike prednosti domaćih.

Davidovac je na drugoj strani bio polovičan sa linije slobodnih bacanja.

6. minut - Marko Simonović je šutirao trojku i pogodio tablu, ali je dotrčao do lopte i poentirao iz reketa - 22:11.

5. minut - Matković je bio fauliran pri šutu, a pogodio je oba slobodna bacanja. Na drugoj strani, najraspoloženiji kod crveno - belih je Ognjen Dobrić koji je pogodio polaganje.

Dragan Milosavljević pogađa lake poene za ubedljivu prednost Zvezde - 20:11.

4. minut - Kazalon pogađa uz prekršaj Lazića. Pogodio je dodatno slobodno bacanje. Ognjen Dobrić je pogodio prvu trojku za Crvenu zvezdu na drugoj strani - 16:9.

3. minut - Ognjen Dobrić je fauliran pri šutu, a Petruševu je dosuđena druga lična greška. Dobrić je pogodio oba slobodna bacanja. Na drugoj strani je pogodio Kazalon preko Lendrija Noka - 13:6.

2. minut - Petrušev je pogodio prvu trojku na meču. Na  drugoj strani, Noko je pogdoio dva slobodna bacanja - 11:4.

1. minut - Prve poene na utakmici pogodio je Kazalon uz prekršaj Lendrija Noka. Pogodio je dodatno slobodno bacanje. Simonović je vezao četiri poena, a Noko je poentirao za crveno - bele za 6:2.

19:05 - Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos drugog finalnog meča između Mege i Crvene zvezde. Tok meča možete pratiti na informer.rs.

Zapad ne dozvoljava temu NATO agresije na Jugoslaviju! Plaše se da se suoče sa istinom u vezi sa njom!

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) večeras još jednom nije prihvatio da raspravlja o NATO agresiji na Jugoslaviju pošto za predloženi dnevni red nije glasao dovoljan broj članica tog tela. Kao i na sednici SB UN 25. marta, i na večerašnjoj, ponovo zakazanoj na zahtev Rusije, Francuska je zatražila takozvano proceduralno glasanje o dnevnom redu. Za dnevni red, odnosno raspravu o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine, večeras je glasalo šest od 15 članica Saveta bezbednosti, dok je ostalih devet bilo uzdržano. Za usvajanje dnevnog reda bilo je potrebno devet glasova. Ovu odluku, u emisiji "Info veče" Informer TV, komentarisali su analitičari Veljko Jovanović i Luka Stajić, kao i Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke.

28.03.2024

23:01

Napad u Moskvi je pokušaj državnog udara! Pitanje je dana kad će ukrajinska vojska kapitulirati, zato je potrebno da se Rusija destabilizuje iznutra! (VIDEO)

Goran Petronijević, advokat, Nikola Jović, politikolog, prof. dr Aleksandar Lukić sa Instituta za političke studije i akademik prof. dr Dragan Radenović govorili su u emisiji "Info dan" na Informer TV o terorističkom napadu u Moskvi i tome šta on zapravo predstavlja i kako će uticati na budućnost Rusije.

28.03.2024

18:01

"Laže da ga je Vuk pretukao": Na suđenju Đuri Nikoliću za ubistvo u Jakovu svedočila majka žrtve

Bila sam u dvorištu Novakovića, u tu kuću je udata moja ćerka i bavila sam se decom. Čula sam da je došao Milan Nikolić i udario mog sina Vuka sa obe šake. Nisam videla, ali sam čula tada šta se desilo. Milan mu je zapretio prstom i rekao, "j....u ti majku", a Vuk mu je odgovorio, "ti da j...š moju Draganu. Milan je mali čovek, ali je poskočio i sa obe šake udario Vuka. To su snimile kamere.

28.03.2024

18:01

Sestre preživele teroristički napad u Volgodonsku, pa ubijene u Krokusu! Kako ovo objasniti, majka ne prihvata da su mrtve!
Bože, ima li te?!

Među žrtvama tragedije u Krokus siti holu bile su i sestre koje su preživele teroristički napad u Volgodonsku 16. septembra 1999. godine. Tada je porodica živela u Rostovskoj oblasti, a u blizini njihove kuće, teroristi su digli u vazduh kamion sa eksplozivom. Poginulo je 19 ljudi, a Tatjana i Ana Makarski su povređene, ali su preživele.