03.08.2021

19:30 >> 22:56

BEZ POBEDNIKA U BEOGRADU! Zvezda i Šerif u Moldaviji rešavaju ko ide u plej-of

Prva utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Crvene zvezde i Šerifa završena je bez pobednika.

Meč na stadionu "Rajko Mitić" završen je rezultatom 1:1.

Fudbaleri Crvene zvezde su bili bolji rival, ali ih je splet nesrećnih okolnosti sprečio da sa pozitivnim rezultatom otputuju na revanš u Tiraspolj.

Golove su postigli Loi Dioni za šampiona Srbije i Frank Kastanjeda za Šerif, a da crveno-beli ostanu bez pobede kumovao je glup faul Gelora Kange za drugi žuti karton na 80 metara od gola svog tima, više od pola sata pre kraja meča.

Kanga dobija crveni karton

Prvih nekoliko minuta je pripalo ekipi Šerifa koja je pokušavala da ugrozi Milana Borjana, ali je Zvezda brzo uspostavila kontrolu nad utakmicom i preuzela je inicijativu. Ređale su se šanse Kataija, Falka i Dionija, ali je mreža gostiju mirovala.

Sredinom prvog dela je Zvezda tražila penal kada je Dioni povučen u kazennom prostoru, a potom je u 33. minutu usledio hladan tuš kada je Kastanjeda iz slobodnog udarca matirao Borjana.

Izabranicima Dejana Stankovića je trebalo nekoliko minuta da se konsoliduju, ali su potom krenuli još žešće da napadaju ka golu Moldavaca, a pritisak je urodio plodom u prvom minutu nadoknade kada je Dioni posle jednog karambola u petercu zatresao mrežu.

Crvena zvezda je ofanzivno započela i drugo poluvreme, imala je nekoliko šansi, ali se sve promenilo kada je Kanga nepotrebno ostavio saigrače na cedilu.

Međutim, bez obzira na to što je imala igrača manje, Crvena zvezda je nastavila da napada, ali bez pravih prilika. Kako je vreme odmicalo, crveno-belima je nestajalo snage, pa je u samoj završnici ekipa Šerifa pripretila u nekoliko navrata, ali se Borjan nije našao na pravim iskušenjima.

CRVENA ZVEZDA - ŠERIF 1:1 (1:1)

/Dioni 45+1 - Kastanjeda 33/

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Ovidiu Hacegan (Rumunija)

GLEDALACA:

CRVENI KARTON: Kanga

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić - Sanogo (od 68. Krstičić), Kanga - Falko (od 76. Ben), Ivanić, Katai - Dioni (od 56. Krstović). Trener: Dejan Stanković.

ŠERIF: Atanasijadis – Žulijen (od 75. Kostanca), Dulanto, Arboleda, Kristijano – Til, Ado, Kolovos – Traore, Kastanjeda (od 75. Bizjak) - Jansane. Trener: Juri Vernidub.

Tok meča

Kraj! Utakmica je završena rezultatom 1:1!

90+5. minut - Pokušao je Krstović, ali pored gola odlazi lopta. Žuti karton je dobio i Ivanić, jer je tražio korner.

90+3. minut - Odlična kombinacija crveno-belih posle koje je šutirao Ben, ali traljavo.

90. minut - Igraće se još četiri minuta, ali se Kolovos trenutno valja po travi, pa će se možda igrati i malo duže od toga.

90. minut - Bizjak je zaradio javnu opomenu, pošto je izblokirao Krstičića da izvede slobodan udarac.

86. minut - Krstičić dobija žuti karton zbog faula.

84. minut - Dulanto dobija žuti karton zbog faula u skoku nad Benom.

83. minut - Oslobodili su se pritiska igrači Šerifa i sada se igra malo više na Zvezdinoj polovini.

77. minut - Kolovos se zaleteo ka golu Borjana, ali su ga Zvezdini defanzivci nekako zaustavili, a Pankov je izbacio loptu u korner.

Timski rad Zvezdine odbrane

76. minut - El Fardu Ben je u igri umesto Filipa Falka.

75. minut - Kostanca i Bizjak menjaju Žulijena i Kastanjedu.

74. minut - Probao je Traore još jednom da ugrozi Borjana, ali je ponovo bio veoma neprecizan.

73. minut - Srce je stalo navijačima Šerifa začas. Opalio je Gobeljić iskosa po lopti, ali neprecizno.

Detalj sa meča

72. minut - Žulijen dobija žuti karton zbog faula nad Falkom.

71. minut - Opasan napad Šerifa, ali je Traore šutirao jako loše.

70. minut - Pravi fliperi u petercu gostiju posle kornera Crvene zvezde, ali ovog puta nije domaći tim imao sreće kao u situaciji kada je Dioni postigao gol.

68. minut - Fantastičan napad crveno-belih. Falko je prvo probijao, potom i Ivanić koji je na kraju i šutirao, ali preko gola. U nastavku je Krstičić zamenio Sanoga.

Mirko Ivanić protiv Šerifa

65. minut - Kastanjeda dobija žuti karton zbog faula nad Gobeljićem.

63. minut - Zvezda napada i dalje, bez obzira na to što ima igrača manje, ali su šanse sada mnogo manje opasne po gol tima iz Tiraspolja.

57. minut - Crveni karton za Kangu! Gabonac je napravio faul za drugi žuti karton na 80 metara 70od Zvezdinog gola! Kakva glupost ljubimca Delija.

56. minut - Izlazi Dioni, a menja ga Krstović.

55. minut - Falko je centirao, ali je lopta preletela Dionija, a na kraju nije uspeo da je stigne ni Gobeljić na drugoj stativi.

53. minut - Odbijena lopta je došla pravo u noge Falku koji je opalio po njoj sa nešto više od 20 metara, ali ju je poslao iznad prečke.

52. minut - Traore je pokušao glavom, ali ga je izblokirao Dragović, pa gosti imaju korner.

49. minut - Dobra šansa za Falka koji je šutirao svojom slabijom, desnom, nogom, ali je siguran bio Atanijasidis.

46. minut - Odmah je šutirao Jansane, ali traljavo.

Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena.

Poluvreme! Rezultat posle prvog dela je 1:1!

45+1. minut - GOOOOOOOOOL! Dioni za 1:1! Pravi karambol u petercu gostiju, a na kraju Francuz smešta loptu u mrežu i donosi izjednačenje crveno-belima.

42. minut - Fantastičan centaršut Kange, ali se Rodić obrukao i nije smestio loptu u mrežu iz izgledne pozicije.

41. minut - Fenomenalan šut Kange nakon odložene lopte Dionija, ali je Atanasijadis odbio loptu u korner.

40. minut - Dosta je opao tempo posle vodećeg gola Šerifa.

33. minut - GOL! Šerif vodi 1:0! Kastanjeda je strelac. Kolumbijac je iz slobodnog udarca prevario Borjana i zatresao mrežu Crvene zvezde.

32. minut - Žuti karton za Kangu zbog faula u veroma opasnoj zoni. Sjajnu šansu imaju gosti.

29. minut - Pokušao je Dioni glavom, ali od svega samo korner za srpski tim.

26. minut - Traže penal fudbaleri i navijači Crvene zvezde, pošto je Dioni povučen u šesnaestercu, ali je rumunski sudija samo odmahnuo rukom. U nastavku je Sanogo sprečio kontru faulom i dobio je žuti karton.

Detalj sa utakmice

23. minut - Probao je Kastanjeda da zapreti crveno-belima, ali je lopta otišla daleko od okvira gola.

20. minut - Velika opasnost pred golom Šerifa. Rodić je ubacio oštru loptu na peterac, Dioni je pokušao petom, ali je promašio loptu.

17. minut - Sjajno je Kanga proigrao Dionija, ali je Francuz loše zahvatio loptu, pa je tako propala Zvezdina prilika.

16. minut - Pokušao je Kanga sa skoro 40 metara, ali je to lako odbranio golman gostiju Atanasijadis.

15. minut - Šutirao je Falko iz poluvoleja sa ivice kaznenog prostora, ali nekontrolisano.

Pokušaj Falka

11. minut - Katai se sjurio ka golu Šerifa, ali je dao zamalo jači for, pa nije uspeo da ugrozi Atanasijadisa, već je Zvezda dobila samo korner.

Golman Šerifa je zaustavio Kataija

10. minut - Arboleda je šutirao glavom posle kornera, ali preko gola Borjana.

7. minut - Zvezda se oslobodila pritiska i prebacila je težište igre na polovinu Moldavaca, ali za sad bez rezultata.

5. minut - Til je šutirao sa distance, ali pravo u Borjana.

3. minut - Opasan nalet gostiju, ali na srećom po crveno-bele, bez prave šanse.

Utakmica je počela!

Koreografija Delija

20.58 - Fudbaleri oba tima su izašli na travu "Marakane".

20.51 - Na utakmici je i srpski srebrni olimpijac Samir Mikec koji je dobio ovacije od navijača na stadionu.

20.45 - Do početka meča ostalo je još 15 minuta, a tribine stadiona "Rajko Mitić" su sve punije.

"Marakana" pred meč Zvezde i Šerifa

20.30 - Evo i ilustrovano kako izgleda Zvezdin tim za danas.

20.20 - Velika gužva ispred "Marakane" na nešto manje od sat vremena pre početka meča.

20.00 - Do početka susreta je ostalo još sat vremena, a na klupskom sajtu je Crvena zvezda objavila detaljnu analizu današnjeg protivnika.

19.45 - Sa druge strane, na klupi gostiju se nalaze Seleadnik, Pascenko, Petro, Radeljić, Belousov, Bizjak, Fernando Kostanca i Zapata.

19.40 - Šansu sa klupe za rezerve čekaće Popović, Degenek, Eraković, Gajić, Krstičić, Nikolić, Bakajoko, Srnić, Ben, Krstović i Lazetić.

To znači da u protokolu nema džokera Milana Pavkova i Srđana Babića koji ipak nisu uspeli da pobede temperaturu, a nema ni Njegoša Petrovića.

19.35 - Pojavili su se sastavi, Zvezda će od prvog minuta nastupiti u sledećem:

Borjan - Gobeljić, Pankov, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga - Falko, Ivanić, Katai - Dioni.

To je potpuno isti tim koji je Dejan Stanković izveo od starta i u revanšu sa Kairatom.