18:00 >> 20:54

Zvezda slavila na Banovom brdu! Pavkov i Katai doneli pobedu Zvezdi u derbiju /VIDEO/

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u derbiju sedmog kola Superlige Srbije

Crveno-beli su na gostovanju Čukaričkom slavili rezultatom 2:1.

Pobedu šampionu Srbije doneli su Milan Pavkov i Aleksandar Katai golovima u 40. i 57. minutu utakmice, dok je utešni pogodak za "brđane" postigao Đorđe Jovanović minut pre kraja meča.

Utakmica je počela dosta sporo, a prvu priliku imali su domaći fudbaleri preko Asmira Kajevića u 12. minutu, ali je siguran tada bio Milan Borjan. Potom su usledili opasni pokušaji Miloša Degeneka i Aleksandra Kataija, a potom i prva ogromna šansa.

Milan Pavkov je u 20. minutu grudima proigrao Mirka Ivanića, ovaj je lobovao Novaka Mićovića, ali je Stefan Šapić maltene izvadio loptu iz gola.

Usledio je period od desetak minuta u kom nije bilo uzbuđenja, a potom i nešto manje konkretni pokušaji Ivanića, Kange i Kataija.

Crvena zvezda je povela pet minuta pre odlaska na odmor kada je Pavkov glavom zatresao mrežu domaćeg tima posle centaršuta Gelora Kange sa desne strane.

Milan Pavkov slavi vodeći gol

Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Čukarički, tačnije Đorđe Jovanović koji je pokušao da ugrozi kapitena gostiju Borjana, ali se golman kanadske reprezentacije nije dao.

Novi gol za crveno-bele postigao je Katai u 12. minutu nastavka. "Magiko" je prvo šutirao levom nogom posle soloakcije, ali mu je to odbranio Mićović. Međutim, na odbijenu loptu je natrčao baš Katai i iz drugog pokušaja je zatresao mrežu.

Crveno-beli slave gol Kataija

U narendih nekoliko minuta je gol "brđana" visio u vazduhu, ali su Kanga u dva navrata i Ivanić propustili šanse.

Mreža domaćeg tima se tresla i u 73. minutu, ali se El Fardu Ben našao u ofsajd poziciji pre nego što je matirao Mićovića, pa je gol poništen.

Potom je usledilo pravo zatišje pred buru do koje je došlo kada je u 89. minutu Đorđe Jovanović smanjio na 2:1. Centarfor domaćeg tima je pogodio mrežu Borjana nakon asistencije Nikole Čolića, a svemu je prethodio kiks Miloša Degeneka.

Ipak, Čukarički nije imao snage da dođe do još jednog gola i boda.

Crvena zvezda se ovim trijumfom izjednačila na tabeli sa TSC-om i, bar na kratko, preskočila Partizan koji od 21 sat dočekuje Radnički iz Niša.

Čukarički - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

/Jovanović 89 - Pavkov 40, Katai 57/

STADION: Na Banovom brdu

SUDIJA: Miloš Milanović

ČUKARIČKI: Mićović - Radojičić (od 67. Rogan), Šapić, Tanasijević (od 67. Drezgić), Roganović - Docić, Kajević (od 75. Čolić) - Čolović (od 46. Savić), Lukić (od 67. Ergelaš), Janković - Jovanović. Trener: Saša Ilić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Eraković, Dragović, Degenek, Rodić (od 81. Stanić) - Sanogo, Kanga (od 86. Nikolić) - Ben, Ivanić (od 74. Krstičić), Katai (od 81. Srnić) - Pavkov (od 86. Dioni). Trener: Dejan Stanković.

Tok meča

Kraj! Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:1!

89. minut - GOL! Čukarički smanjuje na 2:1! Đorđe Jovanović je zatresao mrežu Crvene zvezde. Čolić je uzeo loptu nakon kiksa Degeneka, proigrao Jovanovića koji je matirao nemoćnog Borjana.

86. minut - Nikolić i Dioni menjaju Kangu i Pavkova.

81. minut - Srnić i Stanić menjaju Kataija i Rodića.

75. minut - Čolić umesto Kajevića na terenu.

74. minut - Krstičić menja Ivanića.

73. minut - Nema gola! Ben je zatresao mrežu domaćeg tima, ali se našao u ofsajdu prethodno.

El Fardu Ben i Stefan Šapić u duelu

70. minut - Kanga je šutirao, ali pored gola.

67. minut - Drezgić, Rogan i Ergelaš su u igri umesto Tanasijevića, Radojičića i Lukića.

61. minut - Mnogo sreće za Čukarički! Pavkov je spojio Ivanića s golom, ali je Zvezdinom vezisti Mićović odbranio u situaciji 'jedan na jedan'. U nastavku se Kanga obrukao kada je iz odlične pozicije loptu poslao daleko od gola.

59. minut - Pokušao je Kanga iz velike daljine, ali je Mićović bio siguran.

58. minut - Tanasijević dobija žuti karton zbog rvačkog zahvata nad Pavkovim.

57. minut - GOL! Crvena zvezda vodi 2:0! Aleksandar Katai je strelac. "Magiko" je prvo šutirao levom nogom posle soloakcije, ali mu je to odbranio Mićović. Međutim, na odbijenu loptu je natrčao baš Katai i iz drugog pokušaja je zatresao mrežu.

54. minut - Stavio je Jovanović na muke Borjana, ali je kapiten crveno-belih bio siguran.

53. minut - Dosta spor početak drugog dela meča.

47. minut - Žuti karton dobija Rodić.

Počelo je drugo poluvreme! Savić je zamenio Čolovića u ekipi Čukaričkog.

Poluvreme! Crvena zvezda vodi 1:0!

45+1. minut - Pavkov izblokiran nakon pokušaja voleja posle centaršuta Kataija.

40. minut - GOL! Milan Pavkov donosi prednost Zvezdi! Gelor Kanga je centrirao sa desne strane, a Pavkov je skočio i glavom zatresao mrežu Čukaričkog.

38. minut - Mićović je ponovo sigurno intervenisao, ovog puta posle šuta Kataija.

34. minut - Šutirao je Kanga iz povoljne pozicije, ali je loptu poslao visoko iznad prečke.

31. minut - Pokušao je Ivanić sa distance, ali nije bilo problema za Mićovića.

30. minut - Kao i prvih deset minuta utakmice, tako i prethodnih deset nije bilo preterano zanimljivo.

25. minut - Zvezda i dalje ima inicijativu, ali bez prilika u poslednjih 300 sekundi.

20. minut - Šapić izbija loptu sa gol-linije! Maestralno je Pavkov grudima proigrao Ivanića, ovaj lobovao Mićovića, ali je Šapić spasao "brđane".

16. minut - Katai je šutirao sa desne strane, ali pored gola domaćih.

Aleksandar Katai u prodoru protiv Čukaričkog

14. minut - Fenomenalan poluvolej Degeneka sa 18 metara, ali i majstorska odbrana Mićovića.

12. minut - Prvi udarac ka golu uputio je Kajević, ali nije bilo problema za Borjana.

10. minut - Taktičko nadmudrivanje Ilića i Stankovića na startu, bez šansi za sada.

5. minut - Sport početak derbija na Banovom brdu.

Utakmica je počela!

19.01 - Utakmica bi konačno trebalo da počne, sa šest minuta zakašnjenja!

18.59 - Igrači predvođeni sudijom Milošem Milanovićem tek sada izlaze na teren.

18.58 - Svojstveno srpskom fudbalu, utakmica kasni nekoliko minuta iz nikome poznatih razloga. Igrači još nisu izašli ni na teren.

18.50 - Došlo je vreme za početak, prvi sudijski zvižduk će uslediti za pet minuta.

18.25 - Utakmica počinje za tačno pola sata.

18.10 - Na klupi Čukaričkog su ostali Petrović, Rogan, Rakonjac, Baić, Kembel, Ergelaš, Drezgić, Savić i Čolić.

Sa druge strane, šansu sa klupe za rezerve čekaju Gordić, Pankov, Gajić, Gobeljić, Petrović, Krstičić, Stanić, Nikolić, Srnić, Falko i Dioni.