27.10.2021

16:15 >> 18:55

ŠAMPION PAO U SURDULICI! Zvezda doživela prvi poraz u Superligi posle 16 i po meseci

Fudbaleri Radnika iz Surdulice naneli su prvi poraz Crvenoj zvezdi u Superligi Srbije ove sezone, pošto su u odloženoj utakmici petog kola slavili sa 2:1 na svom terenu

Pobedu Surduličanima doneli su Miloš Spasić i Viktor Lukić, dok je počasni gol za Zvezdu dao El Fardu Ben.

Na samom startu meča je postalo jasno da se Radnik neće braniti, pošto su u prvih deset minuta meča oba tima imala po nekoliko pokušaja, a onda je usledio hladan tuš za goste.

Prvi gol na utakmici postigao je Miloš Spasić u 13. minutu. On je dao gol nakon Hodžićevog centaršuta po zemlji sa desne strane. Spasić je sa leve ušao u srce kaznenog prostora i pogodio je dalji ugao Borjanovog gola.

Do kraja prvog poluvremena je Zvezda imala inicijativu, ali bez pravih šansi. Najbolju je imao Gelor Kanga koji je iz voleja prebacio gol posle centaršuta Marka Gobeljića.

Velika borba se vodila u Surdulici

Na startu drugog poluvremna je viđena maltene ista situacija kao i u prvom posle vodećeg gola domaćina, a zatim je usledio novi šok za crveno-bele.

Prednost Radnika je udvostručio Viktor Lukić u 54. minutu. Spasić je probio po levoj strani, šutirao, ali je Borjan zaustavio njegov pokušaj. Međutim, na odbijenu loptu je natrčao Lukić i sproveo ju je u mrežu.

Ipak, samo tri minuta kasnije je Zvezdu u igru vratio El Fardu Ben. Kanga je centrirao iz slobodnog udarca, Pavkov je glavom spustio loptu za Bena, a ovaj je zatresao mrežu.

Do završnih deset minuta je Zvezda i dalje napadala, ali bez veće opasnosti po gol Stefana Ranđelovića koji je svaku loptu hvatao kao da ima lepak na rukavicama.

Stefan Ranđelović je na kraju sačuvao svoju mrežu, a saigrači su mu doleteli u zagrljaj

Od 80. minuta je šampion Srbije počeo da igra bez garda i svi su krenuli u napad. Ređale su se veoma dobre prilike za Dragovića, Živkovića i Pavkova, ali je Ranđelović branio u stilu najboljih svetskih golmana. Crveno-beli su čak pogodili i prečku preko Rišaira Živkovića, ali to je bilo najbliže izjednačenju i na kraju su doživeli poraz.

Inače, ovo je Crvenoj zvezdi prvi poraz u Superligi još od pretprošle sezone, kada je 14. juna 2020. godine izgubila od TSC-a.

Sa druge strane, Radniku je ovo bio prvi trijumf na domaćem terenu u sezoni.

Radnik - Crvena zvezda 2:1 (1:0)

/Spasić 13, Lukić 54 - Ben 57/

STADION: FK Radnik (Surdulica)

SUDIJA: Novak Simović

RADNIK: Ranđelović – Hodžić, Radmanovac, Simonović, Bogdanovski (od 79. M Petrović) (od 89. Medić), Lukić (od 60. Subotić), Oreščanin (od 89. Malešević), F. Petrović (od 60. Biber), Stojanović, Spasić - Milovanović. Trener: Dušan Đorđević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić (od 72. Živković), Dragović, Degenek (od 46. Gajić), Eraković - Sanogo, Kanga - Falko (od 46. Krstičić), Ben (od 77. Lazetić), Ivanić - Dioni (od 46. Pavkov). Trener: Dejan Stanković.

Tok meča

Kraj! Radnik je pobedio rezultatom 2:1!

Surduličani slave posle poslednjeg zvižduka Novaka Simovića

90+6. minut - Ranđelović je ostao na zemlji posle nezgodnog pada i ukazuje mu se pomoć.

90+5. minut - Fantastičan udarac Dragovića sa nešto manje od 20 metara, ali još bolja odbrana Ranđelovića.

90+1. minut - Golman Radnika Stefan Ranđelović dobija žuti karton zbog odugovlačenja.

Igraće se još sedam minuta.

90. minut - Šutirao je Pavkov sa nekih 18 metara, ali je Ranđelović i tu loptu ukrotio.

89. minut - Predrag Medić i Luka Malešević menjaju Milovana Petrovića i Mihaila Oreščanina.

85. minut - Prečka! Ivanić je sa leve strane ubacio loptu na peterac odakle je Živković glavom šutirao, ali je pogodio samo okvir gola.

84. minut - Živković je sa peterca pokušao da zatrese mrežu, ali je još jednom fenomenalan bio Ranđelović.

83. minut - Opasan šut Dragovića sa ivice kaznenog prostora, ali je Ranđelović maestralnom odbranom zaustavio njegov pokušaj.

Dragović i Degenek protiv Milovanovića

79. minut - Milovan Petrović menja Nikolu bogdanovskog.

77. minut - Poslednja izmena u Zvezdi. Marko Lazetić menja El Fardua Bena.

76. minut - Šutirao je Živković glavom posle centaršuta Kange, ali pravo u Ranđelovića.

72. minut - Rišairo Živković menja Marka Gobeljića.

70. minut - Žuti karton za Krstičića koji je oborio Spasića u kontri.

68. minut - Gužva u petercu Zvezde posle kornera i nova šansa za Radnik. Posle svega se Borjan uhvatio za ruku, ali je nastavio meč.

67. minut - Dobra kontra Radnika, ali je Milovanović izblokiran, pa domaći tim ima korner.

62. minut - Šutirao je Ivanić iz okreta sa nekih sedam metara, ali neprecizno.

61. minut - Pokušao je Sanogo glavom sa nekoliko metara, ali pravo u Ranđelovića.

Detalj sa utakmice u Surdulici

60. minut - Nemanja Subotić i Edin Biber menjaju Viktora Lukića i Filipa Petrovića.

57. minut - GOOOOOOOOL! Zvezda smanjuje na 2:1! Ben je dao gol! Kanga je centrirao iz slobodnog udarca, Pavkov je glavom spustio loptu za Bena, a ovaj je zatresao mrežu.

54. minut - GOOOOOOOOOL! Radnik vodi 2:0! Viktor Lukić duplira prednost domaćina. Spasić je probio po levoj strani, šutirao, ali je Borjan zaustavio njegov pokušaj. Međutim, na odbijenu loptu je natrčao Lukić i sproveo ju je u mrežu.

49. minut - Centrirao je Gajić sa desne strane, a Milan Pavkov je glavom šutirao. Doduše, vrlo slabo, pa nije bilo opasnosti za Ranđelovića.

46. minut - Žuti karton zbog prekršaja dobija strelac jedinog gola za sada Miloš Spasić.

Počelo je drugo poluvreme! Dejan Stanković je napravio tri izmene. Milan Pavkov, Milan Gajić i Nenad Krstičić su zamenili Loija Dionija, Miloša Degeneka i Filipa Falka.

Dejan Stanković je odlučio da menja dosta toga

Poluvreme! Radnik vodi 1:0 posle prvog dela igre.

45+2. minut - Ben je šutirao glavom posle ubacivanja Kange, ali preko gola.

45+1. minut - Šutirao je Eraković, ali je poslao loptu nebu pod oblake.

Strahinja Eraković u akciji

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

42. minut - Degenek faulom sprečava kontru Radnika i dobija žuti karton.

41. minut - Kanga je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta zakačila Oreščanina i završila je u korneru.

40. minut - Viktor Lukić zbog prigovora dobija javnu opomenu.

37. minut - Oprobao je Falko još jednom udarac, ali je ponovo šutirao pravo u Ranđelovića.

35. minut - Stojanović dobija žuti karton zbog faula nad Benom.

33. minut - Pokušao je Kanga sa 20-ak metara da plasira loptu, ali je ona prošla pored okvira gola.

27. minut - Uhvatio je Kanga volej posle centaršuta Gobeljića, ali lopta prolazi malo iznad prečke.

26. minut - Sanogo je ostao na zemlji nakon što ga je nagazio Milovanović.

Velika borba u Surdulici

23. minut - Šutirao je Dragović posle prekida, ali neprecizno.

22. minut - Ambiciozan pokušaj Filipa Petrovića sa skoro pola terena, pošto je Borjan prethodno izleteo van šesnaesterca, ali je kapiten Zvezde stigao da se vrati i da zaustavi loptu.

20. minut - Zvezda drži loptu u svojim, ali crveno-beli ne stvaraju šanse.

13. minut - GOOOOOOOL! Radnik vodi! Strelac je Miloš Spasić. On je dao gol nakon Hodžićevog centaršuta po zemlji sa desne strane. Spasić je sa leve strane ušao u srce kaznenog prostora i pogodio je dalji ugao Borjanovog gola.

10. minut - Šutira Falko sa distance, ali pravo u Ranđelovića.

Detalj sa meča u Surdulici

7. minut - Šutirao je Ben iz slobodnog udarca, ali lopta prolazi pored stative.

5. minut - Posle kornera je upravo Spasić šutirao glavom, ali pored gola.

4. minut - Pokušao je Spasić da ugorzi Borjana, ali je izblokiran, pa Radnik ima samo korner.

3. minut - Falko je centrirao iz slobodnog udarca, a glavom je šutirao Dragović. Međutim, pravo u golmana Ranđelovića.

Utakmica je počela!

16.17 - Startne postave za meč u Surdulici su objavljene, a Dejan Stanković je odlučio da na teren izvede ekipu u formaciji 4-2-3-1, s tim što će odbrana po prvi put igrati u ovom sastavu.

Borjan – Eraković, Dragović, Degenek, Gobeljić - Sanogo, Kanga - Falko, Ben, Ivanić - Dioni.

Sa druge strane, Dušan Đorđević se opredelio za sledećih 11:

Ranđelović – Hodžić, Radmanovac, Simonović, Bogdanovski, Lukić, Oreščanin, Petrović, Stojanović, Spasić - Milovanović.

16.15 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Radnik - Crvena zvezda.

Nastavljeni razgovori vlasti i opozicije o izbornim uslovima!

U Skupštini Srbije nešto posle 13.00 časova počeo je sastanak predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić sa predstavnicima poslaničkih grupa, političkih stranaka nacionalnih manjina i udruženja, radi konsultacija oko obrazovanja radnih grupa za unapređenje izbornog procesa i uvid, kontrolu i reviziju Jedinstvenog biračkog spiska.

26.04.2024

14:13

"U minuti žena može da izgubi od 30 do 40 odsto krvi!" Ginekolog otkriva od čega je preminula porodilja u Vranju

Više javno tužilaštvo u Vranju saopštilo je juče da je obdukcija pokazala da je uzrok smrti porodilje M. A iz okoline Preševa 17. aprila, ruptura materice sa posledičnim iskrvarenjem i da bi se u tom slučaju moglo raditi o krivičnom delu nesavesnog pružanja lekarske pomoći koje se zbog smrtne posledice može kvalifikovati kao teško delo protiv zdravlja ljudi.