30.01.2022

17:18 >> 18:46

ZVEZDA POBEDILA CRNOGORCE! Davidovac sa osam poena za 70 sekundi srušio Mornar (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar u okviru 18. kola ABA lige

Tim sa Malog Kalemegdana je u dvorani "Aleksandar Nikolić" slavio rezultatom 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24).

Prvu četvrtinu su obeležile serije, pošto su oba tima samo tako postizala poene. Na kraju, posle prvih deset minuta je Zvezda vodila 22:19. U uvodnim minutima drugog perioda su Barani došli do izjednačenja, ali su crveno-beli uspeli ponovo da se vrate u vođstvo, koje je na poluvremenu iznosilo tri poena razlike (41:38).

Treća četvrtina je dosta podsećala na prvu, pošto je i ona odigrana u serijama. Međutim, uoči poslednjih deset minuta je beogradski tim imao dvocifrenu prednost (61:50). Četvrtu deonicu je bolje otvorio Mornar serijom 5:0, ali je to bilo sve od Barana, pošto je Zvezda imala spreman odgovor i do kraja meča je kontrolisala rezultat.

Crvena zvezda je ovim trijumfom nastavila da gazi ka tome da ima prednost domaćeg terena u plej-ofu, pošto je ostvarila 15 pobeda i doživela je jedan poraz. Sa druge strane, Mornar ima skor 7-9.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najzaslužniji za pobedu Crvene zvezde bio je Dejan Davidovac koji je postigao 18 poena i pet skokova. Inače, od tih 18 poena, čak osam je postigao u razmaku od 70 sekundi sredinom poslednje četvrtine.

Osim Davidovca, u domaćem timu su dvocifreni bili još Branko Lazić sa 13 i Nikola Kalinić sa 11 poena.

Na drugoj strani je prednjačio Vladimir Mihailović sa 26 poena. Sead Šehović je dodao 12, a Nemanja Gordić deset poena.

Crvena zvezda - Mornar 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Saša Pukl, Tomislav Vovk, Krunoslav Peić

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 7, Davidovac 18, Mitrović 6 (8sk), Lazić 13, Kalinić 11, Dobrić 6, Holins 3, Ivanović 2 (8as), Marković 5, Vajt 6, Cirbes. Trener: Dejan Radonjić.

MORNAR: Mihailović 26, Mićović, Jeremić 7, Živanović 5, Šehović 12, Smit 6 (8sk), Gordić 10 (7as), Rakočević, Lazić 7 (7sk), Miković, Mozli 1. Trener: Mihailo Pavićević.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Na kraju, meč je završen pobedom Crvene zvezde od 81:74!

Barani su pokušavali da uhvate priključak, ali je Zvezda odbijala svaki njihov nalet. U trenutku kada je do kraja ostalo 100 sekundi, crveno-beli su vodili 79:71.

Nakon toga je fantastično zaigrao Dejan Davidovac koji je vezao osam poena za 70 sekundi, čime je Zvezda povela 72:58.

Poslednju deonicu je sjajno otvorila ekipa Mornara, koja je napravila seriju 5:0, pa je Dejan Radonjić odmah reagovao tajm-autom. Posle minuta pauze je Branko Lazić dao trojku, ali je na drugoj strani 2+1 kompletirao Mihailović, pa je posle dva minuta igre u četvrtoj četvrtini bilo 64:58.

Treća četvrtina

Na kraju, uoči poslednjij deset minuta Crvena zvezda vodi rezultatom 61:50.

Ipak, na seriju Mornara je serijom 8:0 odgovorila Crvena zvezda koja je povela 54:46.

Međutim, tada je usledila serija gostiju 7:0, kojom su došli do izjednačenja - 46:46.

Crveno-beli su bolje započeli drugo poluvreme, pa su brzo stigli do prednosti od 46:39.

Druga četvrtina

Posle prvog poluvremena u Beogradu, Crvena zvezda vodi 41:38.

Ekipa Mornara je zatim postepeno topila prednost domaćina i dva i po minuta pre odlaska na odmor je prišla na poen zaostatka - 37:36.

Ipak, Zvezdin odgovor na to je bila serija 8:2, kojim je tim sa Malog Kalemegdana poveo 34:28.

Početak druge deonice je protekao igrom "koš za koš", a to je prekinuo Mornar koji je uspeo da dođe do izjednačenja - 26:26.

Prva četvrtina

Do kraja četvrtine je Mornar bio u seriji, pa posle uvodnih deset minuta Crvena zvezda ima prednost od 22:19.

Tada su crveno-beli ubacili u veću brzinu, te su fantastičnom igrom i serijom 14:1 došli do prednosti od 20:11.

Međutim, Zvezda je imala spreman odgovor, pa je preokrenula na 6:5, ali su Barani novom serijom došli do vođstva od 10:6.

Utakmicu u "Pioniru" je bolje otvorila ekipa Mornara koja je posle minut i po igre imala prednost od 5:0.

Šta se krije iza jezivog projekta "Lavanda"? Veštačka inteligencija napravljena zato da ubija! (VIDEO)

Gost "Info dana" bio je analitičar Saša Borojević. On je govorio o tome na koji način su povezani svi ratovi koji se trenutno rasplamsavaju po celom svetu. Evo kakve veze ima Balkan i Srbija sa projektima velikih sila. Uživo u program, putem vajber linka, uključio se i Dževad Galijašević, stručnjak za terorizam koji je komentarisao kompleksne odnose između Amerike i Izraela.