Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar u okviru 18. kola ABA lige
Tim sa Malog Kalemegdana je u dvorani "Aleksandar Nikolić" slavio rezultatom 81:74 (22:19, 19:19, 20:12, 20:24).
Prvu četvrtinu su obeležile serije, pošto su oba tima samo tako postizala poene. Na kraju, posle prvih deset minuta je Zvezda vodila 22:19. U uvodnim minutima drugog perioda su Barani došli do izjednačenja, ali su crveno-beli uspeli ponovo da se vrate u vođstvo, koje je na poluvremenu iznosilo tri poena razlike (41:38).
Treća četvrtina je dosta podsećala na prvu, pošto je i ona odigrana u serijama. Međutim, uoči poslednjih deset minuta je beogradski tim imao dvocifrenu prednost (61:50). Četvrtu deonicu je bolje otvorio Mornar serijom 5:0, ali je to bilo sve od Barana, pošto je Zvezda imala spreman odgovor i do kraja meča je kontrolisala rezultat.
Crvena zvezda je ovim trijumfom nastavila da gazi ka tome da ima prednost domaćeg terena u plej-ofu, pošto je ostvarila 15 pobeda i doživela je jedan poraz. Sa druge strane, Mornar ima skor 7-9.
Najzaslužniji za pobedu Crvene zvezde bio je Dejan Davidovac koji je postigao 18 poena i pet skokova. Inače, od tih 18 poena, čak osam je postigao u razmaku od 70 sekundi sredinom poslednje četvrtine.
Osim Davidovca, u domaćem timu su dvocifreni bili još Branko Lazić sa 13 i Nikola Kalinić sa 11 poena.
Na drugoj strani je prednjačio Vladimir Mihailović sa 26 poena. Sead Šehović je dodao 12, a Nemanja Gordić deset poena.
Barani su pokušavali da uhvate priključak, ali je Zvezda odbijala svaki njihov nalet. U trenutku kada je do kraja ostalo 100 sekundi, crveno-beli su vodili 79:71.
Nakon toga je fantastično zaigrao Dejan Davidovac koji je vezao osam poena za 70 sekundi, čime je Zvezda povela 72:58.
Poslednju deonicu je sjajno otvorila ekipa Mornara, koja je napravila seriju 5:0, pa je Dejan Radonjić odmah reagovao tajm-autom. Posle minuta pauze je Branko Lazić dao trojku, ali je na drugoj strani 2+1 kompletirao Mihailović, pa je posle dva minuta igre u četvrtoj četvrtini bilo 64:58.
Treća četvrtina
Na kraju, uoči poslednjij deset minuta Crvena zvezda vodi rezultatom 61:50.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ispred Palate Srbija predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je pripadnike Sektora za vanredne situacije i Helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije koji su došli iz Kraljevine Španije, gde su učestvovali u gašenju velikih požara.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je danas napise u crnogorskim medijima povodom proslave godišnjice zločinačke akcije "Oluja" u Kninu, na kojoj je zvanična Crna Gora poslala predstavnika.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija nastaviti da govori istinu o svojim žrtvama, uključujući i žrtve u hrvatskoj policijsko - vojnoj akciji "Oluja" i dodao da je Hrvatskoj problem to što ih Srbija ni za kakvu pomoć i podršku ne moli.
Profesor Fakulteta političkih nauka i stručnjak za ekonomiju Dušan Pavlović gostovao je na opozicionoj televiziji "Nova" i bez trunke zadrške ogolio istinu o nikad jačoj srpskoj ekonomiji, potapajući sve izmišljotine koje tajkunski mediji danonoćno plasiraju.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Od danas, na praznik Preobraženja Gospodnjeg, pa sve do 15. avgusta, na grčkom ostrvu Kefalonija ponovo se dešava čudo - izlaze čuvene zmije Panagije (Presvete Bogorodice) koje donose blagoslov vernicima.
Priča o čudu na Ostrogu 1993. godine kada je devojčica Hristina Joković iz Nikšića, prema svedočenju monaha, isceljena od slepila i leukemije zadivila je javnost.
Policija je u Novom Pazaru uhapsila O. M. (1989) zbog sumnje da je prodavao falsifikovanu robu poznatih svetskih brendova, čija je ukupna vrednost procenjena na oko 13,6 miliona dinara, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Jezivi zločin koji se danas dogodio u stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu potresao je stanare zgrade, ali i celokupnu javnost. Z. Ć. (57) svirepo je oduzeo život majci M. Ć. (82), nakon čega je pokušao da izvrši samoubistvo
Službenici Odeljenja bezbednosti Bijelo Polje podneli su krivične prijave protiv N.J. (35) i R.F. (31) zbog sumnje da su počinili krivično delo omogućavanje uživanja opojnih droga. Tokom policijskih kontrola pronađeni su kokain i marihuana, dok je kod drugih lica utvrđeno prisustvo psihoaktivnih supstanci.
Ubice često veruju da će vreme uništiti dokaze i zauvek sakriti istinu. Međutim, upravo ono što se sa telom dešava satima, danima, mesecima, pa čak i godinama nakon smrti, može istražiteljima da otkrije kada je osoba preminula, da li je telo premeštano i na koji način je pokušano prikrivanje zločina.
Skoro 16.000 stranih dobrovoljaca iz najmanje 72 zemlje trenutno služi u Odbrambenim snagama Ukrajine, rekla je ukrajinski vojni ombudsman Olga Rešetilova.
Nakon što je godinama gađao rafinerije, naftovode i turističke atrakcije u susednim zemljama, Teheran je vatrenu moć usmerio na infrastrukturu koja pokreće ključne tehnologije budućnosti.
Dan nakon što je dron koji je nosio eksploziv otkriven na pisti aerodroma Lajpcig/Hale, 200 policajaca u Nemačkoj sprovodi nove provere, tražeći drugi dron koji je navodno udario u avion kompanije DHL prilikom sletanja.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Koliko bi intimni odnos trebalo da traje da bi žena bila zadovoljna? Ovo pitanje godinama izaziva brojne rasprave, a istraživanja su ponudila odgovor koji je iznenadio mnoge.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović osvrnula se na razvod Goge i Marka Gačića, ali i na navode koji su se pojavili u javnosti da se Goga navodno mešala u njen brak sa Mirčetom.
Melvida Durdžić, majka Asmina Durdžića, uključila se u program emisije "Narod pita" i sramno je oplela po starleti Maji Marinković, koja je u vezi s njenim sinom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.