01.02.2022

18:00 >> 20:46

ZVEZDA PALA U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI! Armani odneo pobedu iz Beograda (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Armanija iz Milana rezultatom 63:57 (7:8, 19:15, 24:21, 13:12) u Beogradu, u okviru 24. kola Evrolige

Utakmica u nekadašnjem "Pioniru" je ušla u istoriju po tome što je prva četvrtina postala najneefikasnija uvodna deonica ikada u Evroligi.

Na kraju te četvrtine je Zvezda imala prednost od 8:7, a odmah po početku druge je Armani prešao u vođstvo koje nije izgubio do kraja meča. Italijani su na poluvreme otišli sa tri poena viška (26:23), a početkom treće četvrtine su bili i na maksimalnih 11 poena prednosti (35:24).

Do kraja treće četvrtine je Zvezda uspela da smanji tu razliku, pa je rezultat uoči poslednjih deset minuta bio 50:44 za "manekene". Ipak, u poslednjoj četvrtini Zvezda nije uspela da ozbiljno ugrozi goste, pošto je najbliže prišla na 'minus četiri' (58:54). Na kraju, utakmica je završena rezultatom 63:57 za Italijane.

Posle ove utakmice, Crvena zvezda ima osam pobeda i 13 poraza, dok je tim iz Milana na skoru 15-6.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Nikola Kalinić i Ostin Holins koji su postigli po 13 poena. Osim njih, raspoložen je bio i Ognjen Dobrić koji je dodao devet.

Sa druge strane, Malkolm Dilejni je bio bolji od ostalih pošto je ubacio 18 poena. Takođe, sjajan je bio i Ben Bentil koji je imao 12 poena i devet skokova, dok je Đampaolo Riči skupio deset poena.

Crvena zvezda - Armani 57:63 (8:7, 15:19, 21:24, 12:13)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Olegs Latiševs, Emin Mogulkoč, Karlos Kortez.

CRVENA ZVEZDA: Volters 5, Davidovac 2 (6sk), Mitrović 5, Lazić 1, Kalinić 13, Dobrić 9, Holins 13, Ivanović 4, Marković 1, Vajt, Kuzmić 4, Cirbes. Trener: Dejan Radonjić.

ARMANI: Meli 4 (8sk), Rodrigez 2, Tarčevski, Riči 10, Biliga, Hol 9, Dilejni 18, Danijels, Alviti, Hajns 8 (3blk), Bentil 12 (9sk), Datome. Trener: Etore Mesina.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Armani je slavio rezultatom 63:57!

40. minut - Mitrović je pogodio jedno od dva slobodna bacanja. Armani vodi 63:57.

39. minut - Nikola Kalinić dobija dve tehničke greške, što je automatski i isključenje. Kalinić je prvu dobio zbog protesta na jednu sudijsku odluku, a drugu jer nije prestao sa tim. Serhio Rodrigez je promašio oba slobodna bacanja koja je izveo zbog tehničkih, pa je rezultat i dalje 63:56.

38. minut - Težak šut Dilejni pogađa uz pomoć table. Armani vodi 63:56, a Radonjić traži tajm-aut. Do kraja meča je ostalo dva minuta i četiri sekunde.

38. minut - Hol daje trojku, a Mitrović dvojku. Armani vodi 61:56.

37. minut - Trojka Dobrića, Zvezda prilazi na 58:54.

37. minut - Meli pogađa posle ofanzivnog skoka za 58:51.

36. minut - Bentil pogađa jedno od dva slobodna bacanja, a na drugojh strani Dobrić polaže loptu u koš. Armani vodi 56:51.

34. minut - Ivanović je pogodio dva penala, a potom je iz prodora poentira. Armani vodi 55:49.

33. minut - Hajns vodi Armani na dvocifrenu razliku - 55:45.

32. minut - Lazić je sa linije penala bio polovičan, pa Zvezda prilazi na 53:45.

31. minut - Nova trojka Ričija, Armani vodi 53:44.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Armani vodi rezultatom 50:44 uoči poslednjih deset minuta.

30. minut - Duga dvojka Holinsa, ali trojka Ričija na drugoj strani za 50:44.

29. minut - Ostin Holins pogađa uz faul, a potom je bio precizan i iz slobodnog bacanja. Armani vodi 47:42.

28. minut - Bentil pogađa užasno tešku trojku preko ruke, u poslednjoj sekundi napada. Rezultat je 47:39 za goste iz Milana.

28. minut - Nikola Kalinić kompletira 2+1! Armani vodi 44:39.

Nikola Kalinić

27. minut - Kalinić trojkom ne dozvoljava Armaniju da se opusti, ali Hajns potom dolazi do novih lakih poena. "Manekeni" vode 44:36.

26. minut - Laki poeni Hajnsa na jednoj strani, ali Kuzmić uzvraća na drugoj. Međutim, posle toga je usledila trojak Dilejnija. Armani vodi 42:33.

25. minut - Trojka Holinsa kojom Zvezda prilazi na 37:31.

24. minut - Težak šut je pogodio Dilejni, Armani vodi 37:28.

Malkolm Dilejni

24. minut - Kalinić pogađa pod košem, a zatim i Holins posle ukradene lopte poentira u kontri. Zvezda smanjuje na 35:28.

23. minut - Marković je bio polovičan sa linije penala, dok je na drugoj strani Dilejni pogodio trojku iz velike udaljenosti. Armani vodi 35:24.

23. minut - Lagani poeni Hola za 32:23, pa Radonjić traži tajm-aut.

22. minut - Hajns pogađa preko Kuzmića, pa Armani ima prednost od 30:23.

21. minut - Prvi koš u drugom poluvremenu daje Hol. Armani vodi 28:23.

Druga četvrtina

Poluvreme! Armani vodi rezultatom 26:23.

20. minut - Mitrović postiže koš tri sekunde pre kraja poluvremena za 26:23.

19. minut - Kalinić sa dva pogođena slobodna bacanja seče seriju gostiju. Armani vodi 26:21.

19. minut - Dilejni sada pogađa trojku za 26:19, a minut odmora traži Dejan Radonjić.

18. minut - Bentil trojkom prekida Zvezdinu seriju - 23:19.

17. minut - Dobrić vezuje četiri poena, a Mesina reaguje tajm-autom. Armani vodi 20:19.

16. minut - Trojka Kalinića, Armani vodi 20:15.

15. minut - Zvezda je prodala loptu u napadu iz tajm-auta, a Dilejni je u kontri poentirao za 20:12.

15. minut - Dilejni pogađa trojku za 18:12, pa Dejan Radonjić traži tajm-aut.

14. minut - Kuzmić zakucava posle pika sa Dobrićem, ali Hol na drugoj strani vraća Armani na 'plus tri' - 15:12.

12. minut - Duga dvojka Ričija, Armani vodi 13:10.

12. minut - Riči je pogodio dvojku za goste, a na drugoj strani je Volters ubacio dva slobodna bacanja. Gosti vode 11:10.

11. minut - Armani vodi po prvi put večeras. Meli je preokrenuo na 9:8.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Crvena zvezda vodi 8:7 posle prve deonice.

10. minut - Davidovac poentira posle asistencije Mitrovića, a na drugoj strani loptu u koš polaže Rodrigez - 8:7 za Zvezdu.

9. minut - Novi poeni Bentila koji je postigao trojku. Rezultat je sada 6:5 za tim sa Malog Kalemegdana.

8. minut - Trojka Ostina Holinsa! Crveno-beli vode 6:2.

7. minut - Bentil daje prvi koš za goste, Zvezda vodi 3:2.

5. minut - Polovina prve četvrtine u nekadašnjem "Pioniru", a Crvena zvezda i dalje vodi 3:0.

2. minut - Prve poene na meču postiže Volters koji je pogodio flouter uz faul. Potom je bio precizan i sa linije penala. Zvezda vodi 3:0.

Utakmica je počela!

18.50 - Utakmica počinje za deset minuta.

18.30 - Podsetite se šta je pre ovog meča izjavio trener Crvene zvezde Dejan Radonjić.

Milano je jedna od najboljih ekipa u takmičenju. Igraju odlično, imaju sjajan rezultat i u borbi su za sam vrh tabele. Može se očekivati da dođu do same završnice, u kojoj su bili i prošle godine. Čini se da su jači i još kvalitetniji nego što je to bilo prethodne sezone - rekao je crnogorski stručnjak.

18.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Armani.

Vesić rekao sjajne vesti: Do kraja godine i Požarevac na auto-putu, ceo Dunavski koridor do septembra 2025. – godinu i po pre roka

Na prvoj deonici Dunavskog koridora završeni su radovi u levoj traci, u smeru od auto-puta E75 ka Požarevcu, na koju se prebacuje saobraćaj, kako bi se rekonstruisala i desna traka tako da će prvih 21 kilometar brze saobraćajnice od auto - puta do Požarevca biti završeno i pušteno u saobraćaj do kraja godine, izjavio je ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić.