11.02.2022

16:30

ZVEZDA SRUŠILA NAJVEĆE IZNENAĐENJE EVROLIGE: Crveno-beli trojkama UNIŠTILI Uniks! Velika POBEDA Radonjićevog tima (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su ogroman trijumf u 26. kolu Evrolige i savladali Uniks u Kazanju rezultatom 77:84 (11:22, 32:21, 22:20,12:21).

Crveno-beli su sjajno otvorili meč i na startu prve četvrtine poveli sa 9:0, ne dozvolivši domaćinu da za četiri minuta postigne koš!

Najveću prednost Zvezda je imala na kraju prvog kvartala, kada su trojkom Dobrića otišli na čak +11 (11:22).

Ipak, domaćin je u drugoj četvrtini uhvatio priključak, proradio je Marko Spisu koji je u ovoj deonici postigao četiri trojke i vratio rezultatski egal timu iz Kazanja. Pridružili su mu se Hezonja i Mejo, pa je Uniks ekspresno istopio vođstvo crveno-belih.

Tokom trećeg perioda, Uniks je došao do maksimalnih devet poena prednosti (65:56, međutim, crveno-beli su boljom igrom u finišu ovog kvartala uspeli da smanje vođstvo domaćina i u poslednjih 10 minuta uđu samo sa košem zaostatka (65:63)

Poslednja četvrtina pripala je Zvezdi, koja je trojkama Holinsa i Voltersa u potpunosti anulirala minus i preokrenula rezultat u svoju korist, upisavši veliki trijumf u 26. rundi Evrolige, a drugi uzastopni u gostima, pošto je prethodno savladala Olimpijakos u Pireju prvi put u istoriji.

Uniks - Crvena zvezda 77:84 (11:22, 32:21, 22:20, 12:21)

Dvorana: Uniksa.

Sudije: Bendžamin Himenez, Mehdi Difala, Jurgis Laurinavičijus.

Uniks: Dž. Braun, Spisu, Kana, L. Braun, Brentli, Žbanov, Zajcev, Hezonja, Klimenko, Uzinski, Džekiri, Valijev, Mejo, Voroncevič, Komolov.

Crvena zvezda: Lazarević, Valters, Davidovac, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Holins, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić.

Posle ove pobede, tim sa Malog Kalemegdana je na skoru 9-14, dok Uniks ima 13 pobeda i 11 izgubljenih utakmica.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Nikola Kalinić sa 20 poena, sjajan je bio i Nejt Volters koji je dao 19 koševa i njih dvojica su bili najzaslužniji za trijumf Radonjićevog tima, dvocifreni su bili Luka Mitrović i Ostin Holins sa po deset, dok je osam poena postigao Eron Vajt.

U ruskom timu prednjačio je Mario Hezonja sa 18 poena, Spisu je dao 17, a Braun 13 koševa.

Četvrta četvrtina

40. minut - Hezonja pogađa trojku 77:84. Kraj utakmice.

39. minut - Volters od tablu pogađa 74:82, pa zatim i Vajt u kontri 74:84.

38. minut - Trojka za Hezonju 74:78. Ali mu se revanširao Kalinić, uz dosta sreće lopta je ušla u koš 74:80.

37. minut - Ponovo Hezonja nije bio precizan, promašio je težak šut, ali ni Kalinić iz rolinga nije pogodio.

36. minut - Hezonja nije bio precizan za tri poena, ali Ostin Holins jeste - treća vezana trojka za Zvezdu 71:78!

36. minut - Volters promašuje težak šut, a onda je promašio još jednom u kontri kada ga je Zajcev zaustavio.

35. minut - Sada i Volters pogađa trojku, vodi Zvezda 71:75, tajm-aut za Perasovića.

34. minut - Trojka Nikole Kalinića za njegov 18.poen 71:72.

33. minut - Braun vraća vođstvo na stranu Uniksa 70:69.

33. minut - Mitrović daje svojo 10. poen 68:69.

32. minut - Nova trojka za Spisua, njegov 17. poen 68:67.

32. minut - Kalinić sada pogađa za vođstvo Zvezde i nastavak serije 0:11.

31. minut - Mitrović pogađa na startu poslednjeg kvartala 65:65.

Treća četvrtina

30. minut - Na dve i po sekunde pre kraja Braun je faulirao Holinsa, koji je bio precizan sa penala 65:63. Serija crveno-belih 0:7.

30. minut - Vraća Stefan Marković trojku 65:59. a potom Marković krade loptu i u kontri upošljava Mitrovića, koji pogađa uz faul. Zvezdin centar nije iskoristio dodatno bacanje 65:61.

30. minut - Holins je promašio šut za tri poena, a Voroncevič pogodio istu za najvećih devet razlike 65:56.

29. minut - Spisu pogađa bacanje posle tehničke greške za Zvezdu 62:56.

29. minut - Novi koševi za Džakirija 61:56. Radonjić traži tajm-aut.

28. minut - Džakiri polovičan sa penala 59:56.

28. minut - Davidovac pogađa trojku za Zvezdu 58:56.

27. minut - Hezonja precizan sa zvukom sirene 58:53.

26. minut - Razigrao se Džon Braun 56:53, mini serija Uniksa 4:0. Tajm aut.

26. minut - Kalinić donosi vođstvo Zvezdi 52:53, ali Džon Braun odmah poentira u kontri 54:53.

25. minut - Džakiri precizan iz drugog pokušaja 52:49, na drugoj strani raspoloženi Volters 52:51.

24. minut - Kalinić postiže svoj 11. poen 50:49.

24. minut - Volters preko Spisua drži Zvezdu u igri 50:47.

23. minut - Džon Braun postiže poene na drugi obruč, pritom je i fauliran - 50:45. Raste prednost Uniksa.

23. minut - Sada pogađa i Hezonja 47:45.

22. minut - Nejt Volters na isteku napada Zvezde postiže koš 45:45.

21. minut - Uzinski pogađa na startu treće četvrtine za 45:43.

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena.

20. minut - Marko Spisu je pogodio i treću trojku sa zvukom sirene i doneo izjednačenje Uniksu na kraju prvog poluvremena 43:43.

20. minut - Hezonja pogađa trojku 40:43, što je iznerviralo Radonjića koji je momentalno tražio tajm-aut.

20. minut - Kalinić je fauliran pri šutu za tri poena. Realizovao je dva i Zvezda vodi 37:43.

20. minut - Radonjić je dobio tehničku grešku. Spisu iskoristio bacanje za 37:41.

19. minut - Kalinić asistira za Mitrovića koji pogađa za 33:41, serija Zvezde 8:0. Prekida je Džon Braun košem, uz faul Mitrovića. Daje i dodatno bacanje Džon Braun 36:41.

19. minut - Faul u napadu Kenana, Zvezda je ovaj "poklon" iskoristila i Kalinić je poentirao posle dodavanja Markovića, Kenan je zakasnio sa "rampom" i napravio dve greške za manje od nekoliko sekundi. Kalinić je realizovao i dodatno bacanje 33:39.

18. minut - Holins je namestio ruku i pogodio trojku 33:36, novi tajm-aut za Perasovića.

18. minut - Zvezda dolazi do novog vođstva 31:33, na drugoj strani Vjačeslav Zajcev 33:33.

17. minut - Konačno Volters prekida raspucanost Uniksa, nerešeno je 31:31.

17. minut - Toni Džekiri donosi potpuni preokret i vođstvo domaćinu 31:29.

16. minut - Uniks stiže do izjednačenja, novi koševi Hezonje 29:29.

15. minut - Opet Mejo pogađa sa distance, ovog puta preko Holinsa 27:29, Radonjić reaguje tajm autom.

15. minut - Zaboravili su igrači Zvezde na Hezonju koji je ostao sam na šutu za tri i pogodio drugu vezanu za domaćina 25:29. Sada Mitrović pravi korake i Uniks ima šansu da se još više približi.

14. minut - Ponovo Spisu pogađa za tri poena, tri od tri ima učinak 22:29.

14. minut - Dobrić je promašio trojku "iz kornera", lopta je došla Vajtu pod obručem koji je fauliran. Sigurno je izveo oba bacanja za 19:26 i prekida seriju 8:2 Uniksa.

13. minut - Mejo precizan sa distance 19:24.

12. minut - Nova trojka Spisua 17:24.

11. minut - Pogrešili su Rusi u napadu, Lazarević ukrao loptu i maestralno zakucao za 14:24.

11.minut - Počela je druga četvrtina trojkom Spisua 14:22.

Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine, crveno-beli imaju 11 poena prednosti 11:22.

10. minut - Dobrić je bio kratak pod košem Uniksa, ali ni Kenan nije bio precizan, pa se Dobrić ispravio trojkom, i odveo Zvezdu na prvu dvocifrenu razliku 11:22.

9. minut - Bentli uzvraća 11:17, ali Kuzmić je upisao prve poene i odveo Zvezdu na 11:19.

8. minut - Precizan je Marković oba puta, međutim, Zvezda nije iskoristila dodatan napad. Ipak, Hezonja je pogrešio u pasu, a Dobrić poentirao za 6:0 seriju i vođstvo 9:17.

8. minut - Brentliju je ispala lopta, Marković je bio brži i Amerikanac je zaradio nesportsku grešku. Dva bacanja za Stefana Markovića i lopta sa strane za crveno-bele.

7. minut - Džon Braun postiže prve poene i nastavlja seriju 6:0 za Uniks, ali je prekida Kalinić koševima 9:13.

6. minut - Zajcev sa slobodnih bacanja precizan oba puta 7:11, serija 4:0 Uniksa.

6. minut - Pogađa i Voroncevič 5:11.

5. minut - Posle pet minuta Uniks stiže do prvih poena, Zajcev je pogodio trojku 3:9. Već u narednom napadu odgovorio je Kalinić 3:11.

4. minut - Volters je pogodio iz teške situacije, raste prednost Raonjićevog tima 0:7, a potom i Mitrović. Perasović je reagovao tajm-autom.

3. minut - Vajt promašuje trojku, zatim Zajcev izgubio loptu u kontri, a onda Kalinić takođe u kontranapadu dao alej-up za Vajta koji je precizan - 0:5. Sjajan početak crveno-belih.

2. minut - Nije uspeo Vajt da poentira, zaustavljen je faulom, pa je sa "penala" oba puta pogodio za vođstvo crveno-belih 0:3.

1. minut - Žestok sudar Voltersa sa protivničkim igračem, prošlo je srećom bez posledica. Prve koš na utakmici postiže Zvezdin plej sa slobodnih bacanja, za 0:1.

1. minut - Utakmica je počela.

16.46 - Podsetite se šta je trener Zvezde Dejan Radonjić rekao pred meč sa Uniksom:

Treba reći da se radi o izuzetno kvalitetnom protivniku, koji nije samo u meču protiv nas to pokazao. U dobroj su formi. Pobedili su Žalgiris u Kaunasu, CSKA u Moskvi. Imaju puno kvaliteta, individualno su izuzetno jaki. Atletski su jako dobar tim. Čeka nas težak zadatak. U stiuaciji u kojoj mi jesmo, zbog svih ovih dešavanja u januaru, treniranja, netreniranja. Raspored je izuzetno težak i nastavlja se duelom protiv Uniksa - istakoa je Radonjić.