19.02.2022

17:00 >> 19:25

NIJE MOGLO BEZ DRAME! Zvezda u FINALU Kupa Koraća! Crveno-beli PREOKRETOM deklasirali Megu! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Megu u prvom polufinalu Kupa Radivoja Koraća rezultatom 72:53 (15:21, 24:12, 17:14, 16:6) i plasirali se u finale nacionalnog kupa, gde će se sastati sa pobednikom meča Partizan-FMP (21)

Mega je bolje ušla u meč, serijom 0:7 stavila na muke tim Dejana Radonjića, koji je i pošto je uhvatio rezultatski priključak, ponovo bio prinuđen da juri dvocifreni zaostatak (11:21).

Probudila se Zvezda u drugom kvartalu, proradili su šutevi za tri, preciznost Dobrića, Kalinića, Voltersa...dovela je crveno-bele do drugog vođstva u 14. minutu (24:23).

Do kraja prvog poluvremena, Radonjićev tim je nastavio u istom ritmu i na veliki odmor otišao sa šest poena prednosti (39:33).

U nastavku je Zvezda serijom stigla do najveće prednosti od 14 poena razlike (59:45), ali je Mega uspela da zapreti i smanji na jednocifreni minus.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 72:53 (15:21, 24:12, 17:14, 16:6)

Dvorana: "Čair".

Sudije: Jovičić, Jevtović, Stefanović.

Crvena zvezda: Volters 12, Kalinić 15, Holins 5, Vajt, Kuzmić 10 (7sk), Lazarević, Davidovac 9, Mitrović 2 (6sk), Lazić, Dobrić 7, Ivanović 12, Marković

Mega: Ružencev 3, Jović 7, Smit 5 (7as), Matković 15, Simanić 5, Vujić, Rudan 4, Uskoković, Kočović, Cerovina 6 (6sk), Đurišić 5, Mušikić 3

Nikola Kalinić je sa 15 poena bio najefikasniji u redovima Zvezde, Nikola Ivanović i Nejt Volters su imali po 12, dok je Ognjen Kuzmić dodao 10. Davidovac je imao devet, Dobrić je ubacio sedam, Holins pet, a Mitrović dva. S druge strane, Matković je sa 15 bio jedini dvocifren kod Mege.Jović je imao sedam, a Cerovina šest.

Četvrta četvrtina

40. minut - Kraj utakmice, Zvezda je u finalu Kupa Radivoja Koraća, pobedila je Megu 72:53.

39. minut - Promašaj Jovića oba puta sa slobodnih bacanja. Trojka Ivanovića za najvećih 19 poena prednosti 72:53.

38. minut - Cerovina je promašiotrojku iz ćoška, Zvezda to koristi i preko Ivanovića poentira za 69:53.

37. minut - Jović postiže svoj sedmi poen u meču 67:53.

36. minut - Holins u prodoru, polaže loptu u koš 67:51.

35. minut - Veliki promašaj Mušikića za tri, a onda Kuzmić na asistenciju Voltersa pogađa 65:49, smanjuje Smit na 65:51.

35. minut - Volters trojkom prekida niz bez koševa na obe strane, Zvezda opet ima +14 (63:49).

34. minut - Sada Kalinić promašuje trojku, već tri minuta nema poena.

32. minut - Ivanović promašuje otvorenu trojku, a na drugoj strani ni Boriša Simanić nije bio precizan van linije 6,75.

31. minut - Uzvraća Matković kod Mege 58:49, ali opet Kuzmić na asistenciju Holinsa vraća 11 razlike 60:49.

31. minut - Kuzmić pogađa pod košem Mege 58:47.

Treća četvrtina

30. minut - Faul Rudana nad Mitrovićem koji je bio u prodoru. Promašio je zaredom slobodna bacanja u ovom meču 56:47 pred početak poslednjih 10 minuta.

30. minut - Lazić promašuje otvorenu trojku iz "kornera", ali ni Rudan nije precizan pod košem Zvezde.

30. minut - Đurišić polovičan sa slobodnih bacanja 56:47.

29. minut - Nikola Ivanović zaustavljen u naletu, sa "penala" pogađa oba puta 56:46.

29. minut - Rudan je promašio prvo, ali ne i drugo bacanje 54:46.

29. minut - Mega poentira za 54:45, tajm aut traži Radonjić.

28. minut - Đurišić smanjuje na jednocifreno vođstvo Zvezde 52:43, ali odmah uzvraća Ivanović koji poentira uz faul, ali je promašio dodatno bacanje 54:43.

28. minut - Sada će na liniju za slobodna bacanja Luka Mitrović, oba je promašio ostaje 52:41.

27. minut - Ivanović pogađa jedno bacanje 52:41.

26. minut - Vratio se Dobrić na parket, Kalinić je dobio zasluženi odmor. Mega pravi faul u napadu.

25. minut - Smit ne pogađa bacanje, ali Rudan je precizan za tri 51:41

25. minut - Sjajno zakucavanje probuđenog Kuzmića, 51:37.

24. minut - Jović prekida seriju Zvezde 49:37.

24. minut - Volters je zaustavljen u napad, ali je posle toga Ognjen Kuzmić se upisao u strelce sa linije za slobodna bacanja. Raste vođstvo Zvezde, sada je +14 (49:35).

23. minut - Kalinić cepa mrežicu za tri poena, njegov 15. koš, Zvezda vodi sa ubedljivih 47:35, najvećih +12

22. minut - Davidovac je ključni igrač crveno-belih u ovim trenucima, posle pogođene trojke iznudio je faul i iskoristio oba bacanja, zahvaljujući njemu Zvezda ide na +9 (44:35)

22. minut - Dejan Davidovac pogađa petu trojku za Zvezdu 42:35.

21. minut - Počela je treća četvrtina koševima Matkovića 39:35.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Crvena zvezda vodi 39:33

Druga četvrtina

20. minut Mitrović oba bacanja pogađa za 39:33

19. minut Volters pogađa jedno od dva bacanja 37:33 za crveno-bele.

19. minut Loptu je izgubio Kalinić, ali onda i Cerovina uzvraća na isti način. Ispod koša Mege, Ostin Holins pravi grešku u koracima.

18. minut Prekida Jović seriju Zvezde sa "dva plus jedan" i smanjuje na 36:33.

17. minut Trojka Kalinića, Zvezda opet vodi 31:30. A onda i Volters precizan sa slobodnih bacanja, najveće vođstvo crveno-belih 33:30, sada ga povećava Holins novom trojkom 36:30.

16. minut Cerovina precizan sa "penala" 28:30.

15. minut Kalinić sam na šutu za tri promašuje, na drugoj strani Cerovina neprecizan iz teškog položaja, uzvraća Volters košem na drugi obruč 28:28. Reaguje Jovanović tajm-autom.

15. minut Posle tehničke greške za Zvezdu, Simanić oba puta precizan 26:28

14. minut Sada pogađa i Dobrić 26:26, posle faula Simanić ide na liniju za slobodna bacanja

14. minut Kalinić postiže poene i Zvezda vodi 24:23 posle dužeg vremena

13. minut Posle vođstva Mege 21:11, crveno-beli su uspeli da naprave niz 2:11 i učine meč neizvesnim.

12. minut Nesportski faul Roženjceva, Davidovac je pogodio oba bacanja za 19:23, dok je Zvezda iskoristila i dodatan napad trojkoooooooooooom Dobrića 22:23. Serija 5:0 crveno-belih. Jovanović reaguje tajm-autom.

12. minut Posle promašene trojke Davidovca, ofanzivan skok Kalinića i poeni za 17:23. U međuvremenu Jović se vratio na parket, što znači da je povreda prošlost i nije ozbiljnije prirode.

11. minut Karlo Matković otvara drugu četvrtinu košem, uz dodatno slobodno bacanje koje nije iskoristio 15:23.

Prva četvrtina

10. minut Ivanović je kaznio grešku u napadu Mege i smanjio na šest razlike, posle prve četvrtine

10. minut Cerovina je nadmudrio Stefana Markovića, poentirao i iznudio dodatno bacanje, Mega je prvi put na dvocifrenoj prednosti 11:21. Promašio je Cerovina slobodno bacanje.

10. minut Đurišić pogađa na isteku napada 11:19, a Marković promašuje trojku

9. minut Davidovac pogađa oba slobodna bacanja za prekid Meginog niza 11:17

8. minut Pušikić je ubacio trojku za 9:17 i novu seriju 0:10

8. minut Mega je u problemu, povredio se Nikola Jović i zbog bolova je morao u svlačionicu.

8. minut Kočović promašuje trojku, a potom pravi faul nad Lazićem, ni Marković nije pogodio otvoren šut za tri poena, ostaje 9:13

7. minut Na drugoj strani Ruženjcev promašuje trojku, ali ni Luka Mitrović ne pogađa za Zvezdu

6. minut Matković zakucava, Mega opet beži na četiri razlike 9:13, a potom Holins promašuje treću trojku.

5. minut Smit lako prolazi pored Vajta, za novo vođstvo Mege 9:11

5. minut Ružencev prekida sjajnu seriju crveno-belih i izjednačava na 9:9

4. minut Mega je izgubila loptu u napadu, pogrešio je Jović, trojku je promašio Vajt, ali je Kalinić bio precizan van linije 6,75 i doveo Zvezdu u prvo vođstvo 9:7.

3. minut Upisuje se i Nejt Volters, sa četiri vezana poena, Zvezda u naletu 6:7, odgovara Megi serijom 6:0

3. minut Prve poene za Zvezdu postiže Nikola Kalinić 2:7

2. minut Simanić pogađa i dodatno bacanje za 0:7

2. minut - Bivši igrač Zvezde Boriša Simanić pogađa pod faulom, Radonjić traži tajm-aut posle 0:6 na startu za Megu

2. minut Ponovo Matković pogađa za Megu, posle promašaja Holinsa 0:4

1. minut Prve poene na meču postiže Karlo Matković, Mega vodi 0:2

17:00 Utakmica je počela!

16:52 Ukoliko trijumfuje, Zvezda će imati razlog za duplo slavlje, pošto ljubimac delija Nikola Ivanović danas proslavlja 28. rođendan.

16:50 Pred početak utakmice u Čairu, usledila je iznenadna promena sudijske trojke, pošto se sudija Ilija Belošević požalio da je imao visoku temperaturu tokom dana.

Budući da je on bio delegiran, umesto njega određeno je da sudijsku trojku u ovom meču čine Jovičić, Jevtović i Stefanović.

16:00 Dobar dan i dobro došli na lajv blog portala Informer.rs gde možete pratiti dešavanja sa polufinalnog meča Kupa Radivoja Koraća između Crvene zvezde i Mege.