27.02.2022

20:30 >> 23:04

ZVEZDI DRAMA U PIONIRU! Crveno-beli SRUŠILI Saletov Fener, Volters HEROJ pobede! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Fenerbahče u odloženom meču 19. kola Evrolige rezultatom 74:69 (20:18, 21:19, 18:23, 15:9)

Crveno-beli su sjajno ušli u meč i čvrstom odbranom stigli do 7:0 i 10:2, ali se onda Fener probudio i u potpunosti se vratio u utakmicu.

Nije to sputalo Radonjićev tim, u drugom kvartalu su pritisli "papučicu" na gasu i u 15. minutu prvi put pobegli rivalu na dvocifrenu prednost od 31:21 protiv Đorđevićeve ekipe.

Usledio je period opuštanja u redovima crveno-belih, što su gosti iz Istanbula iskoristili i preko raspoloženih Gudurića, Bartela i Bukera serijom 0:7 u potpunosti istopili Zvezdinu zalihu, pa se na poluvreme otišlo samo sa četiri koša prednosti za domaćina, i to zahvaljujući trojki Ognjena Dobrića u poslednjim sekundama prvog dela (41:37).

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 74:69 (20:18, 21:19, 18:23, 15:9)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Anhel Peres, Rosi, Zamojski.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 5, Davidovac 9, Mitrović 9, Lazić 7, Kalinić 11, Dobrić 9, Holins 4, Ivanović 7, Marković 3, Vajt 2, Kuzmić 8.

FENERBAHČE: Hazer 4, Šajok, Akpinar 4, Biberović, De Kolo 3, Pjer 11, Bartel 15, Gudurić 14, Flojd 1, Buker 11, Polonara 6.

U drugom poluvremenu je Fenerbahče krenuo još jače i stigao do preokreta i prvog vođstva na meču u 25. minutu (48:49).

Rezultatska klackalica vladala je do kraja ovog perioda, pa su gosti iz Istanbula u poslednji kvartal ušli sa pola koša prednosti (59:60).

A tamo su košarkaši Crvene zvezde  pokazali više znanja i u dramatičnoj završnici, zahvaljujući koševima Nejta Voltersa na neko sekundi pre kraja upisali novi trijumf u Evroligi.

Zvezdu je do pobede vodio Nikola Kalinić sa 11 poena, sjajnu partiju pružili su Dejan Davidovac, Luka Mitrović i Ognjen Dobrić koji su postigli po devet koševa, osam je dodao Kuzmić, a po sedam kapiten Branko Lazić i Nikola Ivanović.

Kod Fenerbahčea izdominirali su Danilo Bartel i Marko Gudurić, prvi je dao 15 koševa, a srpski reprezentativac jedan Manji, uz rame im je bio Devin Buker sa 11 poena.

Crvena zvezda je ovim trijumfom došla do 10 pobeda, uz 15 poraza, dok je Fenerbahče na polovičnom skoru od po 12 trijumfa i neuspeha.

Standings provided by SofaScore LiveScore

TOK MEČA!

40. minut - Volteeeeeeeeeeeers 74:69! KRAJ UTAKMICE, Zvezda je pobedila Fenerbahče!!!!

39. minut - Nikola Kalinić je sa slobodnih bacanja pogodio oba puta 72:69.

39. minut - Veliki promašaj De Koloa za tri poena, ali lopta opet pripada Fenerbahčeu.

39. minut - Sjajan poen Kalinića pod košem 70:69.

38. minut - Flojd jednom puta precizan sa penala 68:69.

38. minut - Težak šut i promašaj Holinsa za tri, ali će lopta pripasti Zvezdi. Očajno izveden aut crveno-belih, početnička greška i Radonjić vidno besan na svoje izabranike.

37. minut - Ivanović nije uspeo da realizuje napad Zvezde, isteklo je vreme, a Fenerbahče preko Polonare pod košem izjednačio na 68:68. Tajm-aut traži Radonjić.

36. minut - Davidoooooooooooooovaaaaaaac trojkaaaaaaa 68:63. U pravom trenutku! Ali Akpinar uzvraća na isti način, prvim poenima iz igre 68:66.

35. minut - Ivanoviću izlazi lopta iz koša u pokušaju za tri, ali ni Bartel ne realizuje napad gostiju.

34. minut - Odličan je Dobrić bio u odbrani, a Ivanović promašio otvorenu trojku. To je kaznio Dešon Pjer poenima pod košem 65:63.

33. minut - Buker pogađa slobodno bacanje 65:61.

33. minut - Zvezda pravi seriju 6:0.

32. minut - Sjajno Branko Lazić pogađa u kontri na drugi obruč, raste prednost Zvezde 63:60. Polonara promašuje trojku, a Ivanović u prodoru svojim sedmim poenom vodi crveno-bele na 65:60.

32. minut - Trojku promašuje Gudurić, ali sudije su svirale faul Mitroviću u napadu.

Tajm-aut za Đorđevića.

31. minut - Ivanović otvara poslednju deonicu koševima 61:60, Zvezda opet vodi.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut - Dva bacanja je pogodio Vajt 59:60. Kraj treće četvrtine, Zvezda ulazi u poslednji kvartal sa pola koša zaostatka.

30. minut - Polonara uzvraća četvrtim poenom - 57:60.

29. minut - Dooooooooooooooooooobrić trojkaaaaaaaaaaa! Druga njegova na ovom meču 57:58.

29. minut - Sjajan prodor i poeni Hazera 54:58.

28. minut - Bartel je faulirao Dobrića i dobio drugu ličnu, a Zvezdin as treći put zaredom promašio bacanje, četvrti put je ipak pogodio 54:56.

28. minut - Upisao se i Nando de Kolo u večerašnjem susretu i to trojkom, lopta je jedva prošla kroz mrežicu 53:56.

28. minut - Sada opet Bartel, ovog puta pod košem je bio precizan, dok mu je odgovorio Mitrović u prodoru 53:53.

27. minut - Opet taj Danilo Bartel, Fener povećava na 48:51, ali vraća trojku Nejt Volters svojim prvim koševima u ovom meču 51:51.

26. minut - Akpinar nije bio precizan van linije 6,75, dok je na drugoj strani Ognjen Dobrić fauliran u prodoru i sa "penala" oba puta promašio, ostaje 48:49.

25. minut - Dobro je Ognjen Dobrić zatvorio Pjera, ali se izborio igrač Fenera i poentirao 48:47, a potom u narednom napadu i Buker za preokret 48:49. Prvi put u meču Fenerbahče vodi.

25. minut - Bartel postiže svoj 17 poen, Fener smanjuje rezultat na 48:45. Još jedan problem za crveno-bele, Kalinić je zaradio treći faul.

24. minut - Problem za Radonjića, povredio se Marković i morao je na klupu. Davidovac promašuje otvorenu trojku.

24. minut - Sjajno se snašao Holins i još bolje asistirao Mitroviću, koji zakucava 48:43.

23. minut - Faul Bukera nad Kuzmićem, posle sjajne asistencije Davidovca. Oba puta je promašio Zvezdin centar, ali se Kalinić tu našao i pogodio za 46:43.

22. minut - Marko Gudurić je večeras veoma ubojit, oba slobodna bacanja je iskoristio i smanjio na 44:43. Srpski reprezentativac je već postigao 14 poena.

22. minut - Realizovao je Kalinić dodatno bacanje za 44:41.

22. minut - Odgovara Kuzmić pod košem 43:41 i tehnička greška za Đorđevića zbog prigovora.

22. minut - Zvezda nije iskoristila napad, isteklo je vreme crveno-belima. To je kaznio Dešon Pjer i promašaj Gudurića iz odbitka smestio u koš, nerešeno je 41:41.

21. minut - Prve poene u nastavku meča postiže Marko Gudurić 41:39.

TREĆA ČETVRTINA

DRUGO POLUVREME

Kod Zvezde najefikasniji posle prvih 20 minuta bio je Luka Mitrović sa sedam poena, šest je dao Davidovac, a po pet kapiten Lazić i Dobrić.

Kod Fenerbahčea, bivši igrač crveno-belih Marko Gudurić brilira sa 10 poena, jedan manje dao je Danilo Bartel, dok osam koševa ima Buker.

ZAVRŠENO JE PRVO POLUVREME: Crvena zvezda - Fenerbahče 41:37

20. minut - Trojkaaaaaaaaaaaaaaa Dobrića za kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 41:37! Sa zvukom sirene je pogodio Ognjen, za mirniji nastavak meča.

20. minut - Mnogo "penala" u završnici, sada je pogodio dvaput Danilo Bartel 38:37.

20. minut - Uzvraća Ostin Holins novim koševima 38:35.

20. minut - Dešon Pjer precizan sa bacanja oba puta 36:35.

20. minut - Ognjen Kuzmić prekida seriju Fenera 36:33.

19. minut - Trojku sada pogađa i Dešon Pjer, samo je pola koša za Crvenu zvezdu 34:33.

19. minut - Posle tajm-auta Đorđevića, Danilo Bartel postiže svoj sedmi poen 34:30.

18. minut - Trojkaaaaaaaaaaaa Stefan Markooooooooooooooović postiže prve koševe na meču, u važnom trenutku da Zvezda prekine niz turske ekipe 34:28.

17. minut - Kalinić promašuje pod košem turskog tima, Guduriću izlazi lopta iz koša, ali to ispravlja Buker svojim osmim poenom. Fenerbahče pravi seriju 0:7, sada je samo tri razlike 31:28.

16. minut - Akpinar precizan jednom sa penala 31:26, drugo je promašio.

16. minut - Fener u seriji, sada i Buker postiže svoj šesti poen, Radonjić reaguje tajm-autom 31:25.

15. minut - Marko Gudurić nepogrešiv sa bacanja 31:23.

15. minut - Sjajna partija Mitrovića, sada je bio u prodoru, poentirao pored čuvara i pritom iznudio novo bacanje 30:21. I treći put za nepun minut Luka precizan sa linije za slobodna bacanja, prvi put Zvezda ima dvocifrenu prednost 31:21.

14. minut - Siguran je i Luka Mitrović sa "penala", nije mu zadrhtala ruka 28:21.

13. minut - Neverovatna trojka Marka Gudurića, kada je vreme isticalo očajnički je pokušao i pogodio sa zvukom sirene. Svi iz Zvezde su se uhvatili za glavu 26:21.

12. minut - Kakav odraz Lazića, krenuo je na polaganje, a onda se predomislio i pošao da zakuca, pa je fauliran. Oba puta je iskoristio slobodna bacanja 26:18.

12. minut - Nastavljen je meč poenima Nikole Ivanovića sa "penala", Zvezda vodi 24:18, Flojd je na drugoj strani promašio zicer ispod koša, oklevao je ne znajući da li da zakuca ili da položi loptu, na kraju je sve upropastio.

11. minut - Luuuuuuuuuuukaaaaaaaa Mitrooooooooović zakucava u kontri, fenomenalna potez za 22:18!

Druga četvrtina

KRAJ PRVE ČETVRTINE!

10. minut - Braaaaaaankooooo Laziiiiiiiiiiiiiić trojka iz kornera za 20:16, ali sa zvukom sirene Haer poentira 20:18.

10. minut - Danilo Bartel se razigrao, njegovv peti poen, samo je pola koša razlike 17:16.

9. minut - Uzvraća Dobrić 17:11, ali Gudurić nastavlja seriju protiv svog bivšeg kluba 17:13.

9. minut - De Kolo promašuje trojku sa velike udaljenosti, a onda nebeski skok Polonare i "zakucavanje - 15:11.

8. minut - Buker promašuje trojku, a onda poentira Nikola Kalinić na drugoj strani 15:9.

7. minut - Trojka za Fener, postiže je Marko Gudurić 13:9.

6. minut - Nikola Ivanović polovičan sa linije za slobodna bacanja 13:6.

6. minut - Razigrao se Buker, njegov četvrti poen 12:6. Tajm aut.

6. minut - Odgovara mu na isti način Kuzmić brutalnim zakucavanjem 12:4

5. minut - Atraktivno zakucavanje Devina Bukera - 10:4!

4. minut - Trojkaaaaaaaaaa Davidovca, prva na utakmici 10:2 za Zvezdu, prethodno je Buker postigao prve koševe za Fener.

2. minut - U kontri je precizan i Nikola Kalinić, bolje nije moglo 7:0 za Crvenu zvezdu!

2. minut - Upisuje se i Ostin Holins, start iz bajke za Zvezdu 5:0! Gudurić gubi loptu i novi napad za crveno-bele.

1. minut - Sjajno Zvezda otvara utakmicu, prve poene poostiže Dejan Davidovac, uz dodatno bacanje koje je iskoristio - 3:0!

1. minut - UTAKMICA JE POČELA!

Startna petorka za Zvezdu: Holins, Holins, Davidovac, Kalinić i Kuzmić.

PRVA ČETVRTINA

20:59 Akteri su na parketu, počinje intoniranje himne Evrolige.

20:55 Zvezdaši su ovacijama dočekali nekadašnjeg ljubimca Marka Gudurića, koji sa uspehom igra za Fener.

20:53 U prethodna četiri međusobna meča, Fenerbahče je slavio tri puta, dok su crveno-beli trijumfovali samo jednom. Bilo je to pre tri godine, u oktobru, kada je Crvena zvezda pobedila giganta iz Istanbula rezultatom 68:56.

20:15 Podetite se šta je trener Zvezde Dejan Radonjić rekao pred duel sa turskim velikanom:

Pred nama je svakako izuzetno teška utakmica protiv ekipe koja je sjajna u Evroligi i ima odličnu seriju u kojoj je dobila devet od poslednjih 11 mečeva u svim takmičenjima. Imaju veliki kvalitet na svim pozicijama. Mi ćemo pokušati kroz taj jedan trening na dan utakmice da se pripremimo za ovaj meč. Ono što nam je primarno je da odigramo bolje u odbrani nego što je to bilo u Atini. Veoma nam je značajna i podrška navijača sa tribina i uz njih možemo da odigramo skoncentrisano i sa energijom ovaj meč - istakao je šef struke crveno-belih Radonjić.

Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Fenerbahče, koja se igra u okviru odložene utakmice 19. kola Evrolige.

Zapad ne dozvoljava temu NATO agresije na Jugoslaviju! Plaše se da se suoče sa istinom u vezi sa njom!

Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (SB UN) večeras još jednom nije prihvatio da raspravlja o NATO agresiji na Jugoslaviju pošto za predloženi dnevni red nije glasao dovoljan broj članica tog tela. Kao i na sednici SB UN 25. marta, i na večerašnjoj, ponovo zakazanoj na zahtev Rusije, Francuska je zatražila takozvano proceduralno glasanje o dnevnom redu. Za dnevni red, odnosno raspravu o NATO agresiji na Jugoslaviju 1999. godine, večeras je glasalo šest od 15 članica Saveta bezbednosti, dok je ostalih devet bilo uzdržano. Za usvajanje dnevnog reda bilo je potrebno devet glasova. Ovu odluku, u emisiji "Info veče" Informer TV, komentarisali su analitičari Veljko Jovanović i Luka Stajić, kao i Nebojša Obrknežev iz Ruske stranke.

28.03.2024

23:01

Napad u Moskvi je pokušaj državnog udara! Pitanje je dana kad će ukrajinska vojska kapitulirati, zato je potrebno da se Rusija destabilizuje iznutra! (VIDEO)

Goran Petronijević, advokat, Nikola Jović, politikolog, prof. dr Aleksandar Lukić sa Instituta za političke studije i akademik prof. dr Dragan Radenović govorili su u emisiji "Info dan" na Informer TV o terorističkom napadu u Moskvi i tome šta on zapravo predstavlja i kako će uticati na budućnost Rusije.