03.04.2022

17:00

HRABRA ZVEZDA PALA U PRODUŽECIMA! Crveno-beli ISPUSTILI pobedu sa zvukom sirene! Jankunas na oproštaju PRESUDIO Beograđanima (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u odloženom meču 21. kola Evrolige od Žalgirisa posle produžetka rezultatom 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10)

Domaćin je bolje ušao u meč, dozvolivši Radonjićevom timu da u prvih pet minuta postigne samo dva poena i već tada ode na devet poena prednosti (11:2).

U drugoj četvrtini Zvezda je uspela preko Dobrića da uhvati kakav-takav priključak i smanji na osam koševa zaostatka (35:27), ali se Žalgiris brzo probudio i dalekometnom paljbom ponovo pobegao.

Pogađali su igrači u zelenim dresovima trojke sa svih pozicija, razbijali odbranu crveno-belih šutevima van linije 6,75 i do odmora, u poslednjem minutu, stekli najvećih 15 poena razlike (45:30). Poenima Davidovca, tim sa Malog Kalemegdana uspeo je da spusti minus i u drugo poluvreme uđe sa -13 (45:32).

ŽALGIRIS - CRVENA ZVEZDA 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 25:20, 15:10)

DVORANA: Žalgirisa

SUDIJE: Sreten Radović, Hjudžis Tepenije, Marcin Kovalski.

ŽALGIRIS: Gifi 6, Blaževič 4, Lekavičijus 17, Lukašonas 6, Milaknis 7, Kevano 12, Vebster 4, Nibo 16, Minijotas, Ulanovas 18, Jankunas 13.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 4, Davidovac 18, Mitrović 9, Kalinić 12, Dobrić 21, Simonović, Ivanović 5, Marković 14, Vajt 11, Kuzmić.

Početak drugog poluvremena pripao je Zvezdi, koja je trojkom Dobrića a potom i njegovim zakucavanjem prepolovila prednost domaćih i spustila minus na samo šest koševa (47:41).

Nastavili su crveno-beli da sipaju trojke, ređali su se Davidovac, Dobrić i ostali igrači u srpskom timu da obasipaju koš Litvanaca, da bi u 28. minutu prvi put poveli u meču sa 58:59, a onda i preko Dejana Davidovca i Nikole Kalinića stigli do najvećih devet poena prednosti (58:67). U ovoj deonici Zvezda je postigla čak 35 opena, što dovoljno govori o njenoj dominaciji u čuvenoj „Radonjićevoj četvrtini“.

U poslednjoj deonici Zvezda je nastavila da ređa trojke, ali su Litvanci uspeli da dođu do produžetka trojkom Kevanoa, a potom u dodatnih pet minuta zabeleže trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Edgaras Ulanovas sa 18 poena, jedan manje dao je Lekavičijus, a 16 dodao Nibo, dvocifren je bio i junak Kevano sa 12 poena, čijom je trojkom izboren produžetak, dok je heroj dodatnih pet minuta Jankunas na oproštaju od igračke karijere postigao 13 koševa.

Kod crveno-belih ni 21 poen Ognjena Dobrića nije pomogao Radonjićevom timu, kao ni sjajnih 18 koševa Davidovca čijom se igrom Zvezda vratila u život, ali i na kraju ispustila trijumf. Sjajni su bili i Stefan Marković sa 14 i Nikola Kalinić koji je postigao 12 poena, jedan manje dodao je Eron Vajt.

Posle novog poraza, Zvezda je na skoru 11-16, dok je Žalgiris upisao tek osmu pobedu uz 20 poraza.

Dobrodošli na Informerov blog utakmice 21. kola Evrolige, između Žalgirisa i Crvene zvezde.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

PRODUŽETAK

Kraj utakmice, pobeda Žalgirisa 103:98, na kraju je pogodio Ulanovas.

45. minut - Trojka za Markovića, ali izgleda kasno 99:95. Ulanovas pogađa 101:95. Nova trojka Markovića 101:98

44. minut - Jankunas postiže svoj 13 poen sa bacanja 99:92.

44. minut - Lazarević sa penala prekida seriju Litvanaca 97:92.

43. minut - Trojku pogađa i Ulanovas 97:90, tajm-aut za Radonjića.

42. minut - Nova trojka Jankunasa 94:90.

41. minut - Jankunas pogađa jedno od dva bacanja 91:90.

41. minut - Odmah uzvraća i Kalinić 90:90.

41. minut - Jankunas prolazi i pogađa 90:88.

Četvrta četvrtina

40. minut - PRODUŽECI! Kevano je pogodio u poslednjim sekundama za izejdnačenje 88:88.

40. minut - Faul Milaknisa nad Davidovcu koji ide na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je jedno 85:88.

40. minut - Posle poena Dobrića sa slobodnih bacanja, Milaknis na devet sekundi pre kraja pogađa trojku i smanjuje na 85:87. Tajm-aut za Radonjića.

39. minut - Zakucava Kalinić majstorski i vodi Zvezdu na pet razlike 80:85, tajm-aut Zdovc.

38. minut - Markoooooooooooović trojkaaaaaaa preko ruke 80:83.

38. minut - Kevano pogađa oba bacanja 80:80, njegovih devet poena.

37. minut - Dobrić sa penala oba puta precizan, posle faula Milaknisa 78:80.

37. minut - Doooooooooooooooobrić treća trojka 75:78 vodi Zvezda, ali vraća je Jankunas 78:78.

36. minut - Kevano poentira za izjednačenje 75:75.

35. minut - Ulanovas se razigrao 73:75, smanjuje Žalgiris minus, a onda faul u napadu Kaliniću.

34. minut - Promašena trojka Lazarevića, naterala je Davidovca da napravi treći faul.

34. minut - Na drugoj strani Ulanovas pogađa za Žalgiris 71:75.

33. minut - Posle serije promašaja igrača Žalgirisa, Nibo je prihvatio loptu i zakucao, ali Vaaaaaajt pogađa trojku 69:75.

32. minut - Lazarević je zaustavljen, ali je lopta bila u silaznoj putanji i koš važi. Imaće Zvezdin košarkaš i dodatno bacanje 67:72.

32. minut - Dobrić promašuje oba acanja, a Gifaj to kažnjava 67:70, traži Radonjić tajm-aut posle serije 5:0 domaćih igrača.

31. minut - Davidovaaaaaaaaaac trojka 62:70, ali je odmah vraća Lekavičijus 65:70!

31. minut - Nibo poentira na startu poslednje četvrtine 62:67.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine, posle koje Crvena zvezda vodi 67:60.

30. minut - Gifaj prekida ovu seriju Zvezde 60:67.

30. minut - Kakva asistencija Davidovca za Kalinića koji brutalno zakucava loptu u koš Žaligirsa. Imaće i dodatno slobodno bacanje. Iskoristio ga je i povećao vođstvo crveno-belih na 58:67.

29. miut - Novi poeni Davidovca koji je pokrenuo Zvezdinu igru, 58:64.

28. minut - Davidovaaaaaaaaaaaaac trooooooooojka 58:62, sada se Zvezda pita. Tajm-aut Zdovc.

27. minut - Vebster vraća vođstvo na stranu domaćih 58:56, ali evo nove trojke za Zvezdu postiže je Marković i donosi prvo vođstvo Radonjićevom timu na utakmici 58:59.

27. minut - Uzvraća Davidovac sa "penala", ponovo je nerešeno 56:56, njegov deveti poen.

26. minut - Opet taj Lekavičijus sa slobodnih bacanja 56:54, ne može as Litvanaca da promaši.

26. minut - Troooooojka Davidovca nerešeno je u Kaunasu 54:54.

25. minut - Nepogešiv Lekavičijus sa slobodnih bacanja 54:51.

25. minut - Izu nemoguće pozicije Dobrić pogađaaaaa, samo je pola koša prednosti za domaće 52:51. Podsetimo, Žalgiris je vodio i 15 razlike (45:30).

25. minut - Vraća Vaaaaaaaaaaaajt trojku 52:49 i faul u napadu Žalgirisa, lopta za Zvezdu ponovo.

25. minut - Kevano pogađa pored Vajta i tera Amerikanca na prekršaj, imaće dodatno bacanje koje je iskoristio 52:46.

24. minut - Kalinić postiže novu trojku za Zvezdu 49:46, sjajna igra crveno-belih u nastavku meča.

24. minut - Lekavičijus ne greši sa penala 49:43.

23. minut - Volters iz odbojke pogađa, samo je četiri razlike 47:43. Probudila se Zvezda serijom 11:2.

23. minut - Nibo promašuje oba slobodna bacanja, ali Ulanovas hvata, međutim i on nije bio precizan.

22. minut - Auuuuuuuuuuuuu kakvo zakucavanje Dobrića, na asistenciju Kalinića 47:41. Tajm-aut za Zdovca.

22. minut - Troooooooooooojkaaaaa Ognjena Dobrića 47:39, Zvezda je na jednocifrenom minusu.

21. minut - Sjajna finta Luke Mitrovića i openi 47:36.

21. minut - Posle poena Mitrovića na startu drugog poluvremena za 45:34, pogodio je i Ulanovas 47:34.

Druga četvrtina

20. minut - Davidovac smanjuje na 45:32, što je rezultat prvog poluvremena.

20. minut - Nova trojka, postiže je Lukašonas 45:30, maksimalnih 15 razlike za Žalgiris.

19. minut - Neverovatni Nibo, prvo je promašio, pa naleteo na odbitak i zakucao loptu u koš za najvećih +14, vodi Žalgiris 42:28. Ali odmah smanjuje Nikola Ivanović 42:30.

19. minut - Trojka za Ulanovasa 40:28, tera Radonjića na novi tajm-aut.

18. minut - Pogodio je Dobrić dodatno bacanje 35:28, ali odmah na drugoj strani Lekavičijus poentira 37:28.

18. minut - Sjajna finta i koš Ognjena Dobrića, uz dodatno slobodno bacanje 35:27. Tajm-aut traži Zdovc.

17. minut - Sam je ostao pod košem Zvezde Nibo i lako zakucao 35:23. Brzo je na drugoj strani pogodio i Davidovac 35:25.

16. minut - Neuspeo napad Zvezde, ali ni Ulanovas nije pogodio, kao ni Dobrić za tri poena.

15. minut - Iz veoma teške pozicije je poentirao Edgaras Ulanovas 33:21, ali odmah uzvraća Mitrović lepim koševima 33:23. Tajm-aut.

15. minut - Sjajna akcija Zvezde, Dobrić prolazi i asistira Mitroviću koji "zakucava" 31:21.

14. minut - Lekavičijus do kraja prolazi i poentira 31:19.

13. minut - Posle promašene trojke Milaknisa, skok u napadu Gifaja i laki poeni 29:17. Na drugoj strani uzvraća Nikola Kalinić 29:19.

13. minut - Luka Mitrović promašuje prvo, a pogađa drugo bacanje 27:17.

12. minut - A onda Vebster oba puta precizan sa penala 27:14. Smanjuje Ognjen Dobrić jedini raspoloženi u timu Zvezde 27:16.

11. minut - Blaževič otvara drugi period poenima 25:14.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine vode Litvanci 23:14.

10. minut - Finta i prodor Milaknisa donosi Žalgirisu 23:14.

10. minut - Stefan Marković je pogodio prvo bacanje, ali će ponoviti drugo jer je Blaževič ranije ušao u reket. Drugi put ne greši Zvezdin as 21:14.

10. minut - Upisao se i Marek Blaževič, dvadesetogišnji momak postao je sedmi igrač Žalgirisa koji se upisao u strelce u ovom meču 21:12.

9. minut - Jankunas siguran oba puta sa "penala" 19:12.

9. minut - Vajt iz trećeg pokušaja postiže trojku 17:12.

9. minut - Iskusni Milaknis pogađa oba slobodna bacanja 17:9.

8. minut - Prvo je Vajt presekao loptu domaćih, a onda i poentirao na drugoj strani 13:9. Ali odmah uzvraća Nibo, osam njegovih koševa 15:9.

7. minut - Nema rešenje Zvezda za Niba koji ponovo pogađa pod njenim košem, 13:7.

7. minut - Ponovo Dobrić, njegovih pet poena u nizu, vraća se Zvezda 11:7.

6. minut - Doooooooooooobriiiiiiiiiić trojka za crveno-bele, prva na utakmici 11:5.

6. minut - Promašaj Voltersa za tri poena, ali na sreću Zvezde greše i Litvanci u napadu.

5. minut - Dobrić kratak u šutu, što kažnjava Lekavičijus 11:2, raste prednost domaće ekipe.

4. minut - Posle promašaja Kalinića, Lukašonas pogađa za tri poena i tera Radonjića na tajm-aut 9:2 za Žalgiris.

3. minut - Zakucavanje Džoša Niba, koji postiže svoj četvrti poen, a šesti za Litvance 6:2.

2. minut - Vajt promašuje otvorenu trojku, crveno-beli još bez poena. Tek sada Nejt Volters pogađa i smanjuje na 4:2.

2. minut - Poentirao je sada i Kevano, domaćin ima 4:0.

1. minut - Šteta. Ognjen Kuzmić je zakucao, ali je istekao napad Zvezde.

1. minut - Prve koševe na utakmici postiže Nibo, Žalgiris vodi 2:0.

1. minut - Utakmica je počela.

17.59 - Startne petorke, za Zvezdu počinju Volters, Dobrić, Kalinić, Vajt i Kuzmić. Kod Žalgirisa: Lekavičijus, Lukosiunas, Kavana, Uljanova i Nebo.

17.55 - Još pet minuta ostalo je do po četka meča.

17.30 - Oba tima nastupiće nekompletna u ovom meču. Radonjić ne može da računa na povređene Branka Lazića i Ostina Holinsa, dok Žalgiris u susret ulazi lišen pomoći Žofrija Lovernja i Janisa Strelnieksa.

17:28 - Prvi meč ovih rivala pripao je Zvezdi, koja je rped svojim navijačima 13.oktobra slavila ubedljivim rezultatom 73:61.

17:26 - Podsetimo se šta je trener Zvezde Dejan Radonjić rekao pred gostovanje u Litvaniji.

- Želimo na prvom mestu da odigramo bolju utakmicu nego prethodnu, sa više energije. Čeka nas ekipa koja igra dobro na svom terenu, koja je zabeležila neke velike pobede na svom parketu i u prepoznatljivom ambijentu uz veliku i brojnu podršku svojih navijača. I ovaj meč igramo bez Holinsa, Lazića i Cirbesa. Period do utakmice iskoristićemo da se osvežimo i pripremimo za Žalgiris - istakao je šef struke crveno-belih.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.