27.05.2022

19:16 >> 15:58

PARTIZANU NE POMAŽE NI PANTER! Zvezda PREGAZILA crno-bele i napravila DŽINOVSKI korak ka odbrani titule! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige, pošto su u prvom meču savladali Partizan rezultatom 90:76 (19:23, 23:16, 24:19, 24:18)

Izabranici Željka Obradovića su bolje otvorili meč i poveli sa 4:6, ali je domaćin serijom 7:0 preokrenuo situaciju i stigao do pet razlike (11:6).

Usledio je odgovor Partizana, koji je preko raspoloženog Koprivice brzo istopio prednost, da bi trojkom Madara usledio novi preokret, pa su crno-beli od minus pet stigli do iste razlike u svoju korist (15:20).

U drugoj četvrtini su gosti trojkom Ledeja otišli na najvećih sedam koševa prednosti (15:22), ali su posle toga na scenu stupili Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac. Upravo je popularni "DeDa" bio najzaslužniji što su Radonjićevi puleni uspeli da se dignu i na poluvreme odu sa prednošću od tri poena, izborenom trojkom Ivanovića u poslednjim sekundama.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 90:76 (19:23, 23:16, 24:19, 24:18)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Josip Radojković

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 11, Davidovac 10, Mitrović 14, Lazić, Kalinić 3, Dobrić 14, Holins 7, Ivanović 18, Marković 2, Vajt 4, Kuzmić 7.

PARTIZAN: Panter 15, Vukčević, Ledej 11, Zagorac, Avramović 10, Koprivica 7, Smailagić 4, Mur 12, Glas, Lesor 9, Trifunović, Madar 8.

Ipak, nezaustavljivi Davidovac je do poluvremena postigao 10 poena i bio najefikasniji u Zvezdi, dok je kod Partizana sa istim brojem koševa dominirao Aleksa Avramović.

Zvezda je košem Kuzmića sa penala i pet vezanih poena Voltersa, trojka i iz igre, pa neverovatnim trojkama Dobrića i košem Mitrovića u drugom poluvremenu otišla na najvećih 13 koševa prednosti (58:45).

Uspeli su igrači Partizana da preko Ledeja i Pantera donekle ublaže taj minus, ali su u poslednju četvrtinu ušli sa osam poena zaostatka (66:58).

Furiozno je Zvezda otvorila poslednji kvartal koševima Holinsa i Vajta otišla na +12 (70:58), da bi sa dve vezane trojke odgovorio Mur i smanjio na 70:64.

Tada je na scenu stupio Nikola Ivanović i odgovorio Amerikancu na isti način, postigavši dve vezane trojke i odveo crveno-bele ponovo na dvocifrenu prednost (76:66).

Radonjićev tim je sigurno držao vođstvo, sačuvao ga do kraja i poveo u finalnoj seriji.

Naefikasniji u pobedničkom timu, ujedno i na celoj utakmici, bio je Nikola Ivanović sa 18 poena, po četiri manje ubacili su Ognjen Dobrić i Luka Mitrović, dok su dvocifreni bili još Nejt Volters sa 11 i Luka Mitrović sa 10 poena.

Kod Partizana Kevin Panter je dao 15 koševa, Dalas Mur ga je ispratio trojkama i meč završio sa 12 poena, Zek Ledej je dodao 11, a Aleksa Avramović deset poena.

Naredni meč finalne serije igra se u nedelju od 20 časova, domaćin će ponovo biti Crvena zvezda.

Četvrta četvrtina

40. minut - Kalinić poentira za tačku na ovoj utakmici 88:74, a onda i Ivanović za konačnih 90:76.

39. minut - Mur pogađa sa penala 86:74.

38. minut - Mitrović rutinski polaže loptu u koš u kontri i vodi Zvezdu na maksimalnih 14 poena prednosti 86:72.

Nikola Ivanović je sa nova dva poena stigao do 16 koša i najefikasniji je igrač Zvezde 84:72.

Zagorac je završio meč zbog petog faula, Ivanović ide na liniju za slobodna bacanja.

37. minut - Alen Smailagić poentira sa bacanja oba puta 82:72.

Uzvraća sjajni Nikola Ivanović 82:70, ključni čovek za novo "vaskrsenje" Zvezde u poslednjoj deonici.

Pogodio je Panter dodatno bacanje 80:70.

Tehnička za klupu Zvezde.

37. minut - Zek Ledej prvi put večeras na bacanjima, pogodio je prvo, promašio drugo 80:69.

Mur postiže trojku, ali Pukl poništava jer je ranije Kalinić faulirao Ledeja.

36. minut - Pogađa Luka Mitrović oba puta 80:68.

Promašuje Panter iz teške situacije, pa pod svojim košem Lesor pravi faul na Mitroviću.

35. minut - Mitrović sjajan pod košem crno-belih, ponovo je +12, vode domaći 78:66, ali brzo Mur smanjuje na 78:68.

34. minut - Kakva greška gostiju, nije uspeo da za pet sekundi izvede Partizan aut i lopta je pripala Zvezdi.

Nova trojkaaaaaaa za Nikolu Ivanovića, za dvocifrenu razliku 76:66.

33. minut - Ivanović postiže trojku i prekida seriju Partizana 73:64, da bi potom Lesor izdržao strašan duel pod košem i pogodio 73:66.

Partizan u problemu, Zagorac je dobio četvrti faul, a potom i četvrta lična za Ledeja.

32. minut - Dve uzastopne trojke Dalasa Mura prepolovile su zaostatak Partizana, sada je 70:64. Reaguje Radonjić tajm-autom, posle koga je u igru vratio Vajta.

31. minut - Poslednju deonicu Ostin Holins otvara poenima 68:58, a onda u kontri Eron Vajt polaže za novih 12 koševa razlike 70:58. Tajm-aut traži Obradović.

Počela je poslednja deonica prve finalne utakmice.

Treća četvrtina

Završena je treća četvrtina vođstvom Zvezde 66:58.

30. minut - Trojka za Zeka Ledeja koji vraća jednocifren minus 66:58.

Ispala je lopta Panteru, a u kontri Eron Vajt zakucao i vratio dvocifreno vođstvo Zvezdi 66:55.

29. minut - Ubrzo odgovara Kuzmić pod košem Partizana 64:55.

Avramović takođe promašuje za tri poena, ali Lesor kupi otpadak i smanjuje 62:55.

28. minut - Mur promašuje otvorenu trojku.

Razigrao se Panter, njegov 14. poen, a jedanaesti u ovom periodu 62:53.

27. minut - Kuzmić pogađa iz drugog pokušaja 62:51.

26. minut - Nejt Volters prekida seriju Partizana 60:49, ali Lesor ne greši sa penala 60:51.

25. minut - Kevin Panteeeeeeer pogađa trojku sa osam metara 58:49, Radonjić odmah traži tajm-aut.

Lesor pogađa prvo, a promašuje drugo slobodno bacanje 58:46.

Luka Mitrović

Asistencija Kalinića za Luku Mitrovića, koji lagano poentira 58:45.

Sada još neverovatnija troooooojka Ognjena Dobrića 56:43, ali brzo odgovara Panter i smanjuje na 56:45.

24. minut - Ponovo Kevin Panter siguran sa slobodnih bacanja 53:43.

23. minut - Kakva trojkaaaaaaaa Ognjena Dobrića, iz nemoguće pozicije 53:41.

Panter je dobio priliku da prvi put izvodi slobodna bacanja i pogodio je oba 50:41.

Nije pomogao Partizanu ni tajm-aut, jer koševima Dobrića ide na najvećih +11, prva dvocifrena prednost za bilo koga na utakmici 50:39.

22. minut - Novi poeni za Voltersa, peti vezani i 48:39, Obradović prinuđen na tajm-aut.

21. minut - Volters pogađa trojku i vodi Zvezdu na maksimalnih sedam koševa viška 46:39.

Kuzmić je pogodio prvo, a promašio drugo slobodno bacanje - 43:39.

Počelo je drugo poluvreme.

Druga četvrtina

20. minut - Ledej je pokušao za tri, ali je promašio 42:39 za Zvezdu posle prvog poluvremena.

Trojka Ivanovića na pet sekundi pre kraja poluvremena 42:39. Tajm-aut Obradović.

Panter je postigao poene, ali nisu priznati jer je faul bio ranije.

19. minut - Promašaj Avramovića za tri, pa Smailagić pod košem najviši hvata odbitak preko Davidovca i poentira za 39:39, što je bio razlog da Radonjić reaguje tajm-autom.

18. minut -Ne greši Aleksa Avramović sa penala 39:37.

trener Zvezde Dejan Radonjić

Davidovaaaaaaaaaac nova trojkaaaa za Zvezdu 39:35! "Iks faktor" crveno-belih u ovom meču. Njegov deseti poen, a osmi u drugoj četvrtini, najefikasniji kod domaćina.

17. minut -Sada je i Nikola Ivanović precizan sa linije za slobodna bacanja, jedno je pogodio, dok je Lazarević ranije ušao kod drugog izvođenja, pa je ostalo 36:35.

Lesor oba puta pogađa sa bacanja i izjednačava na 35:35.

Serija Dejana Davidovca, još jedna njegova trojka za preokret Zvezde i vođstvo 35:33.

16. minut - Panter je imao otvorenu trojku iz ugla, ali nije pogodio. Roling Ivanovića i promašaj, koji popravlja Davidovac iz ofanzivnog skoka 32:33.

15. minut - Ivanović dva od dva sa penala 30:33.

Avramović pogađa trojku sa velike daljine 28:33. Ponovo je pet razlike za Partizan.

Nakon što je Zvezdi dosuđen istek napada sudije su prekinule meč kako bi jedan navijač bio odstranjen sa tribina. Kada je napustio igralište, meč je nastavljen.

14. minut - Sjajni Madar ponovo poentira, njegovi osmi poen 28:30.

Tajm-autom reaguje Željko Obradović.

13. minut - Nova trojka za Dobrića, kojom Zvezda u potpunosti hvata priključak 26:28. A onda Panter nije precizan van 6,75, što je kaznio Luka Mitrović na asistenciju Ivanovića za izjednačenje 28:28.

Kalinić promašuje trojku, lopta se od konstrukcije odbija van terena. Ledej promašuje sa poludistance i ponovo će napad imati crveno-beli.

Kalinić i Zagorac u duelu

12. minut - Ognjen Dobrić kažnjava njegovu grešku trojkom, 23:26, u sledećem napadu Partizana Ledej pogađa jednom rukom 23:28.

Kakva greška Alekse Avramovića, poslao je očajan pas, imao je šansu Partizan još više da pobegne Zvezdi.

11. minut - Kalinić je pogodio prvo, a promašio drugo slobodno bacanje 20:26.

Trojkom Zeka Ledeja počela je druga četvrtina, najvećih +7 za Partizan koji vodi 19:26.

Prva četvrtina

10. minut - Posle tehničke za Markovića, Madar je pogodio bacanje, a Rade Zagorac sa zvukom sirene promašio za tri. Prva četvrtina završena je vođstvom Partizana 19:23.

Brzo je Zvezda odgovorila zakucavanjem Luke Mitrović 19:22.

Jam Madar takođe siguran sa penala i vraća pet razlike na stranu crno-bellih 17:22.

Stefan Marković sa bacanja oba puta poentira i smanjuje na 17:20.

9. minut - Trojka Jama Madara i crno-beli idu na pet razlike 15:20, tajm-aut traži Dejan Radonjić.

Evo kako su navijači Zvezde dočekali trenera Partizana Željka Obradovića:

8. minut - Upisuje se i Ledej u strelce, u finalu ABA lige 15:17.

7. minut - Kalinić je bio u prodoru, asistirao Lazareviću, a ovaj Mitroviću koji je zakucao loptu u koš 15:15.

6. minut - Poluhorog Luke Mitrovića 13:12, odgovara trojkom Panter 13:15.

Na dodavanje Pantera, Koprivica poentira za 11:11, a onda pogađa i bacanje za 11:2.

Avramović postiže trojku iz velike daljine 11:9, na drugoj strani istu promašuje Ostin Holins.

Dejan Davidovac poentira za Zvezdu

5. minut - Volters pravi fenomenalan roling i poentira za najvećih +5, serijom 7-0 Zvezda preokreće na 11:6.

4. minut - Sjajan pas Kalinića za Kuzmića, koji efektno zakucava - 9:6.

3. minut - Laki poeni Koprivice za 4:6, uzvraća trojkom Holins, prvoj u finalnoj seriji 7:6.

Pokušaj Ledeja za tri sa osam metara i njegov promašaj, na drugoj strani Davidovac od table upisuje se u strelce 4:4.

2. minut - Promašaj Pantera za tri, ipak, ispravlja to Koprivica sjajnim zakucavanjem pod košem Zvezde 2:4.

1. minut - Aleksa Avramović postiže prve poene na utakmici 2:0, ali uzvraća Volters i izjednačava na 2:2.

Utakmica je počela.

19.56 - Večerašnjem susretu prisustvovaće i ljubimci navijača Zvezde: Milan Gurović, Igor Rakočević i Darko Miličić.

19.55 - Utakmica počinje za nekoliko minuta.

Ponedeljak, 6. jun

Četvrta i peta utakmica će se igrati ukoliko bude potrebno.

19.27 - Podsetimo se šta su rekli treneri večitih rivala Dejan Radonjić i Željko Obradović:

Došli smo do samog završetka i finala. Zadovoljan sam činjenicom da smo sezonu odigrali koncentrisani, da budemo dovoljno dobri u rasporedu i okolnostima koje su bile jako teške. Zadovoljni smo takođe što smo u takvoj situaciji obezbedili prednost domaćeg terena, ali i što smo u polufinalu pobedili izrazito dobru ekipu Cedevite i tako dođemo do finala koje počinje sutra. Igramo protiv najtežeg mogućeg protivnika, ostaje nam da u finalnom meču ostvarimo ono što želimo. Na kraju se desilo ono što se predviđalo, da se u finalu nađu Zvezda i Partizan. Naravno, znamo da prednost domaćeg terena bude može biti jako značajan faktor, pogotovo u ovakvim utakmicama. Ekipa Partizana sastavljena je od jako kvalitetnih košarkaša, mladih, talentovanih, ekipa koja u timu poseduje igrača koji je osvojio Evrokup, koji su bili na F4 Evrolige, koji svojim kvalitetom mogu da prave razliku na terenu. Nije to samo Panter, za kojeg smatram da je na svojoj poziciji jedan od najboljih košarkaša u Evropi. To je pokazao i pre neki dan. Tu je i Lidej, a jako dobro se sećamo i partije Avramovića. Nisu samo oni, ima tu još košarkaša, tu su i mladi koji energijom, željom i motivacijom donose dosta timu i pokazuju da je pred njima svetla budućnost. Znamo da nas čeka serija u kojoj moramo da budemo čvrsti, Partizan je u drugom meču ABA lige pokazao ogromnu čvrstinu, moramo biti spremni da igramo na taj način, da budemo jako skoncentrisani - rekao je Radonjić.

Najtrofejniji evropski stručnjak je izrazio zadovoljstvo zbog plasmana u finale.

- Srećni smo i zadovoljni smo se izborili za priliku da budemo učesnici finala. To je bio cilj koji smo imali na početku sezone. Uspeli smo da dođemo do njega. Nama je najbitnije da je poslednja utakmica dobro odigrana i to raspoloženje treba da nas nosi, tako da probamo da se ravnopravno borimo protiv tima koji je u prednosti. To je iskusan tim, godinama igraju zajedno i igrali su mnogo finala. To je tim koji u svakom trenutku zna šta treba da radi na parketu. To su inteligentni igrači, koji čitaju odbranu i koji umeju da kazne svako preuzimanje. Mi moramo da budemo na tom nivou da bismo mogli da se borimo. Ali, da ponovim da smo zadovoljni i srećni što smo u finalu - istakao je Obradović.

19.22 - U slučaju da odbrani titulu, klub sa Malog Kalemegdana doćiće do šestog pehara u ABA ligi, po čemu će se izjednačiti sa večitim rivalom, koji ima isti broj trofeja na Jadranu.

19.19 - Podsetimo, Partizan je u polufinalu ABA lige izbacio podgoričku Budućnost koja je poslednje tri sezone igrala finale protiv Zvezde i jednom osvojila regionalno takmičenje.

Crveno-beli su eliminiali Cedevita Olimpiju takođe posle tri utakmice i posle 2013. godine prvi put će igrati sa Partizanom u finalu Jadrana. Poslednji duel u Laktašima te sezone, pripao je Radonjićevom timu.

Niko ne priča o tome šta se desilo u Kravicama ili Bratuncu! Nemačka po svaku cenu hoće da opere sve što je radila tokom 20. veka! (VIDEO)

Zašto se pitanje navodnog genocida u Srebrenici poteže danas, 29 godina kasnije, dok na Bliskom istoku Izrael svakodnevno ubija veliki broj palestinskih civila? Ko stoji iza sramne rezolucije i šta je skriveni motiv za nju? Na ovu temu, u "Info jutru" Informer TV, govorio je Vladimir Marinković, predsednik Kongresa srpsko-američkog prijateljstva.