29.05.2022

19:00 >> 20:57

ZVEZDA NA KORAK OD TITULE! Crveno-beli savladali Partizan posle velike drame!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan rezultatom 85:81 u drugom meču plej-ofa finala ABA lige

Bio je ovo neverovatan meč. Obe ekipe su dale sve od sebe da dođu pobede, ali crveno-beli su poveli rezultatom 2:0 u  finalnoj seriji.

Partizan je ušao ofanzvno u meč, imali su prednost od 9:5, a onda je usledila neverovatna serija crveno-belih.

Zaredao je dve trojke Nikola Kalinić, a ostali igrači su ga jako dobro pratili.

Probudili su crno-beli u drugom delu četvrtine koja se završila rezultatom 29:16 u korist Crvene zvezde.

Puleni Željka Obradović su dosta bolje odigrali poslednju četvrtinu, ipak crvena-zvezda je nastavila u svom ritmu, te je na poluvreme otišla sa +7 (47:40).

U trećoj četvrtini imali smo najmanje poena, Zvezda je sigurno čuvala prednost i na pauzu je otišla sa +9 (62:53).

Prava drama je usledila  u poslednjoj četvrtini. Do poslednjeg minuta gledali smo revolveraški obračun ova dva tima, Partizan je konačno uspeo da povede, ipak crveno-beli su ponovo došli u vođstvo.

U poslednjem minutu desilo se dosta faula, ipak domaći tim je uspeo da trijumfuje rezultatom 85:81.

Zvezdu je predvodio Nikola Kalinić sa 25 poena, dok je u Partizanu bio najefikasniji sa 21 poen.

Zvezda sada vodi 2:0 i fali joj jedna pobeda do titulu. Sledeća utakmica se igra u sredu i njen domaćin je Partizan.

Crvena zvezda- Partizan 85:81 (29:16, 18:22, 15:13, 23:28)

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Ilija Belošević, Igor Dragojević, Mario Majkić

Crvena zvezda: Lazarević(0), Volters(6), Davidovac(0), Mitrović(14), Lazić(3), Kalinić(25), Dobrić(8), Holins(11), Ivanović(12),  Kuzmić (6)

Partizan: Panter(9), Vukčević(0), Ledej(11), Zagorac(6), Avramović(21), Koprivica(0), Smailagić(0), Mur(14), Glas(0), Lesor(18), Trifunović(0), Madar.

KRAJ UTAKMICE

39. minut - Avramović polovičan sa slobodnih bacanja, zatim precizan Luka Mitrović (80:74)

38. minut -  Pogađa Mitrović za dva (78:73)

37. minut - Fantastično kucanje Ostina Holinsa (76:73)

36. minut - Fantastična finta Mitrovića za dva poena (74:71). S druge strane precizan Ledej (74:73)

35. minut - Daje trojku Ledej (69:71), ali daje odmah Kalinić novu trojku (73:72)

34. minut - Prva prednost Partizana nakon dugo vremena, precizan Avramović, alidaje trojku Kalinić (69:68)

33. minut - Avramović preseca loptu i postiže dva poena (64:62). Dva poena Nejta Voltersa (66:62). Zatim trojka Aleksa Avramovića (66:65)

32. minut - Precizan Lesor za dva poena, zatim pogađa Volters, nakon toga ponovo precizan za dva poena Lesor (64:60)

31. minut - Tri poena Mura (62:56)

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut - Polovičan Ledej sa slobodnih bacanja (62:53)

28. minut - Tri poena Branka Lazića (60:52)

26. minut - Ponovo polovičan Kalinić sa slobdnih bacanaj (57:50)

25. minut - Polovičan Kalinić sa slobodnih bacanja (56:50)

24. minut - Odličan Ivanović za dva poena 55:47. Zatim trojka Dalasa Mura (55:50)

23. minut - Pogađa oba slobodna bacanja Kalinić (53:44)

22. minut - Precizan Kalinić za dva na drugi obruč (51:42), s druge strane pogađa Mur (51:44)

21. minut - Zakucavanje Avramovića na početku (47:42)

POLUVREME

20. minut - Postigao je dva poena Mitrović (47:40)

19. minut - Pogodio je oba slobodna Lesor (45:35). Odlično zakucavanje Lesora (45:37)

18. minut - Dva poena Nikole Ivanovića, Obraodvić je zatražio tajm-aut ( 45:33)

17. minut - Precizasn Kalinić za dva (43:33)

16. minut - Treća lična Kuzmića. Precizan Lesor sa slobodnih bacanja (39:33). Odlična dva poena Luke Mitrovića (41:33)

14. minut - Druga trojka Dobrića (39:27). S druge strane kuca Lesor

13. minut - Dobra finta Madara za dva poena (32:24)

11. minut - Precizan Zagorac za dva (29:20)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Polovičan Ivanović sa slobodnih bacanja (29:16), s druge strane Panter ubacuje oba slobodna (29:18)

9. minut - Precizan Dobrić sa slobodnih bacanja (28:16)

8. minut - Dva od dva Panter sa slobodnih, a zatim trojka Pantera (24:16)

7. minut - Pogađa Mur trojku i prekid dug post Partizana (19:12). Pogađa Panter dva slobodna bacanja (19:14). S druge strane precizan Ivanović oba slobodna bacnja (21:14)

6. minut - Precizan Holins za dva, Obradović je zatražio tajm-aut (19:9)

5. minut - Pogađa trojku Volters (11:9), Kuzmić pogađa oba slobodna bacanja (13:9). Drugi Kuzmić polovičan sa slobodnih, a zatim postiže dva poena uz faul, a zatim pogađa slobodno bacanje (17:9)

4. minut - Ponovo trojka Kalinića (8:9)

3. minut  - Precizan Zagorac, nakon toga dva poena Voltersa (5:6)

2. minut - Trojka Kalinića, a zatim dva poena Lesora (3:4)

1. minut - Dalas Mur precizan za dva poena(0:2)

19.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Partizana u finalu plej-ofa ABA lige