Fudbaler Crvene zvezde Veljko Nikolić uspešno se oporavio od povrede zgloba i nalazi se na pripremama sa prvim timom na Zlatiboru
- Vraćam se jači nego ikad - rekao je Veljko Nikolić po povratku u sastav Crvene zvezde!
Iako je Crvena zvezda najavila velika pojačanja tokom letnjeg prelaznog roka, utisak je da će Dejan Stanković najviše profitirati od povratka Veljka Nikolića u sastav. Vezista srpskog šampiona imao je problema sa povredom prethodne godine, usledila je operacija u Francuskoj, ali je sada spreman za nove utakmice u crveno-belom dresu!
- Drago mi je da sam se vratio posle teške povrede. Bilo je to paklen period za mene, ali na svu sreću prošlo je onako kako sam planirao i sada sam tu - rekao je Veljko Nikolić.
Vezista Crvene zvezde doživeo je nezgodnu povredu na pripremama u Austriji, pokušavali su na Marakani da ubrzaju proces oporavka, ali je sve rezultiralo pogoršanjem stanja. Nikolić se u februaru operisao u Lionu, a sada je spreman za povratak na teren.
- Ovo je moja prva ozbiljnija povreda. Sve se desilo na utakmici u Austriji, dobio sam udarac, a posle nekog vremena sam saznao da je povreda teže. Mislio sam da nije toliko strašno, ali je postajalo sve gore i gore. Doktori su rekli da je za operaciju, morao sam da ih poslušam. Otišao sam u Francusku, operisao se, u Beogradu sam radio terapije i sve je prošlo kako treba. Okrećem novi list, ovo je novi početak - rekao je vezista crveno-belih.
Foto: Starsportphoto
Težak period je iza Nikolića, a i sam priznaje da je imao problema sa "glavom" nakon saznanja da ga čeka duga pauza posle operacije skočnog zgloba.
- Svašta mi se motalo po glavi... Razmišljao sam o tome kako ću se vratiti, da li ću moći da trčim i igram normalno. Imao sam veliki strah, pričao sam sa mnogim ljudima i psiholozima. Svi su me ubedili da je to normalno i dali mi savet da će strah proći i da će sve biti kako treba - dodao je Nikolić.
Sezona pre povrede ostala je u znaku Veljka Nikolića. Zvezdin vezista odigrao je izuzetnu godinu u prvom timu, a onda ga je usporila povreda koja ga je odvojila od terena na godinu dana.
- Imao sam fantastičnu sezonu, svi su me pitali kako će izgledati naredne. Bio sam siguran da će biti još bolje, išao sam uzlaznom putanjom. Imao sam podršku svih iz kluba, saigrača, trenera. Imao sam u glavi osećaj da sam ih razočarao, ali oni su sve to shvatili i rekli mi da će sve doći na svoje mesto. Pored njih, porodica i najbolji drug su mi bili najveća podrška. On je čak hteo da pođe sa mnom u Francusku, ali zbog pandemije nije mogao da dobije papire. Kada sam se vratio bio je sve vreme sa mnom - objasnio je Zvezdin đak.
Nikolić se nalazi sa ekipom na Zlatiboru i posle dugo vremena radi "punom parom". Iako je trenirao individualno i dok je bio povređen, vezista crveno-belih ističe da je timski rad nešto sasvim drugačije.
- Budući da nisam dugo trenirao i radio sa ekipom, iako sam radio individualno, to ne može da se uporedi sa timskim radom. Bilo mi je teško, ali navikavam se. Znao sam da me čeka težak zadatak, na meni je da sredim glavu i nastavim dalje. Razgovarao sam sa svima, sa mlađima sam se družio. Dolazio sam na utakmice, bio sam deo ekipe, iako nisam mogao da im pomognem na terenu, ali sam van bio najveći navijač - kazao je Nikolić.
Foto: Starsportphoto
Ciljevi u Zvezdi uvek su isti - dupla kruna i Liga šampiona!
Navijače najviše zanima kada će se talentovani vezista vratiti na teren. Ipak, odgovor na to pitanje nije u rukama Veljka Nikolića već stručnog štaba i stanja njegovog zgloba.
- To nije na meni. Odluku o tome doneće kondicioni trener i medicinsko osoblje. Moramo da vidimo kako ću se spremiti. Najvažnije je da prođem kroz pripreme i da me ništa ne boli, a kada ću se vratiti na teren - stvarno ne znam - iskren je bio Veljko.
Zvezda je u nedelju počela pripreme za predstojeću sezonu, a Veljko Nikolić ističe da se ambicije i očekivanja u klubu ne menjaju. Cilj je dupla kruna, ali i grupna faza Lige šampiona.
- Svake godine je ista priča - dupla kruna. Ove sezone imamo motiv više, a to je grupna faza Lige šampiona. To svi priželjkuju, ali to nije lako. Zavisi od svega, ali ćemo se potruditi - podvukao je Veljko Nikolić.
Fudbaleri Crvene zvezde na Zlatiboru bruse formu pred početak nove sezone, a pred Dejanom Stankovićem je težak zadatak da odluči ko će biti prvi izbor za "bonusa" iduće godine
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Crvene zvezde na Zlatiboru bruse formu pred početak nove sezone, a pred Dejanom Stankovićem je težak zadatak da odluči ko će biti prvi izbor za "bonusa" iduće godine
Stravičan zločin protiv istine i ljudskosti odigrao se na društvenoj mreži Iks, gde je zbog najprljavije kampanje laži i linča tragično okončan život mladog policijskog službenika Vasilija Lalovića (33).
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je policajac Vasilije Lalović izvršio samoubistvo nakon brutalnih lažnih optužbi i napada blokadera i opozicionih partija na njega i njegovu porodicu.
Lider SNS-a Miloš Vučević reagovao je na nezapamćeni izliv mržnje i otvoreni poziv na linč predsednika Srbije Aleksandra Vučića i ministra Darka Glišića.
Nakon što je blokaderska NVO CRTA izašla u javnost sa famoznim istraživanjem po kom blokaderi imaju 10 odsto prednosti u odnosu na Srpsku naprednu stranku i predsednika Aleksandra Vučića, srpsku političku scenu zapljusnuo je talas priznanja da je to istraživanje lažno.
Član Glavnog odbora SNS dr Uglješa Mrdić oštro je reagovao na umobolne objave blokadera povodom tragične smrti policajca Vasilija Lalovića ali i strahovitog poziva na linč predsednika Vučića i ministra Darka Glišića.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Grad Rijeka uveo je pojačan svakodnevni nadzor kvaliteta mora na plažama Kantrida, nakon što su najnovija merenja pokazala povećano mikrobiološko opterećenje.
Na popularnoj plaži u Stavrosu u razmaku od svega jednog dana dogodila su se dva incidenta - najpre je obijen automobil iz kojeg je ukradeno oko 2.000 evra, a potom je sa gradskog parkinga u luci ukraden "folksvagen pasat" bugarskih registarskih oznaka.
Na društvenoj mreži Redit pojavila se ispovest devojke koja radi u jednom kafiću, a njena objava izazvala je veliki broj reakcija nakon što je opisala kako se pojedine mušterije bahato i neprimereno ponašaju prema ugostiteljskim radnicima.
Zaplena više od 770 kilograma čistog kokaina u italijanskoj luci Vado Ligure, u regionu Ligurija, privukla je ogromnu pažnju tamošnjih medija. Pored činjenice da je reč o jednoj od najvećih zaplena u poslednje vreme, pažnju istražitelja privukao je nesvakidašnji detalj — na velikom broju paketa nalazile su se nalepnice sa zastavom Srbije.
Radnica V. R. (61) teško je povređena nakon što je pala kroz otvoreni prostor sa trećeg na drugi sprat magacinskog dela objekta preduzeća "Put Gross" u Bijelom Polju.
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, UKP, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, u saradnji sa Službom za kriminalističko-obaveštajni rad i PU u Požarevcu, uhapsili dve osobe kod kojih je pronađena veća količina droge.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da svi državni službenici koji ne izvršavaju svoje obaveze treba da budu upućeni u vojsku i na južnu granicu sa Ukrajinom.
Jedan od osumnjičenih u istrazi o sabotaži gasovoda "Severni tok" je tokom prisluškivanog telefonskog razgovora priznao da je radio za Službu bezbednosti Ukrajine (SBU).
Dok se u Ukrajini šire tvrdnje da je predsednik Volodimir Zelenski smenio glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Oleksandra Sirskog, na frontu se desio težak udarac koji je definitivno pojačao pritisak na vojni vrh.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Mračno kupatilo i visoka vlaga nisu prepreka, već idealno okruženje za prave sobne biljke. Zaboravite na plastično cveće, uz samo pet pažljivo odabranih vrsta.
Pevačica i nekadašnja rijaliti učesnica, Milica Dugalić, pojavila se u Šimanovcima na žurki Elite, te je pokazala da se oseća i izgleda odlično uprkos bitki koju vodu sa opakom bolešću.
Bivša učesnica "Elite 7" Marijana Zonjić pojavila se na proslavi nakon superfinala "Elite 9" u društvu čoveka sa kojim ima dete, i ovo je prvi put da se pojavila sa njim u javnosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.