OMONIJA, ŠERIF I MAKABI... LIGA ŠAMPIONA OSTAJE SAN DEJANA STANKOVIĆA! Marakana prvi put "PROGUTALA" crveno-bele!
Podeli vest
Trener Crvene zvezde ni iz trećeg pokušaja nije uspeo da uvede ekipu u grupnu fazu Lige šampiona
Bolelo je, boli i boleće još dugo vremena elimnacija Crvene zvezde u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Izabranici Dejana Stankovića nisu uspeli da opravdaju ulogu favorita i pred krcatom Marakanom izbore plasman među elitu. Makabi iz Haife kaznio je sve propuste crveno-belih, izborio remi u Beogradu i ukupnim rezultatom 5:4 plasman u grupnu fazu Lige šampiona.
Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Makabi Haifu u utorak od 21 čas na stadionu Rajko Mitić u okviru revanš meča četvrog kola kvalifikacija za Ligu šampiona
22.08.2022
22:06 >> 22:08
Nikada u svojoj bogatoj istoriji Zvezda pred sobom nije imala "lakši put" za plasman u elitno takmičenje. Ipak, ni to nije bilo dovoljno Dejanu Stankoviću da iz trećeg pokušaja uvede crveno-bele u Ligu šampiona.
Foto: Starsportphoto
U prvoj godini Crvena zvezda je eliminisana posle penala na Kipru. Omonija je tada bila bolja od srpskog šampiona, ali se zbog pandemije igrala samo jedna utakmica. Iduće sezone, Šerif iz Tiraspolja stao je na put izabranicima Dejana Stankovića, a ove godine to je pošlo za rukom Makabiju iz Haife.
Možda nije potrebno upoređivati, ali je u eri Vladana Milojevića Crvena zvezda "gutala" rivale slabijeg renomea, a često i one većeg. Još uvek se u navijačkim krugovima priča o slavnom remiju protiv Red Bula u Salcburgu, veličanstvene pobede nad Kopenhagenom i triler završnice u dvomeču sa Jang Bojsima. Objektivno, crveno-beli su tada uz dosta teži put uspevali da stignu do grupne faze Lige šampiona gde su, takođe, beležili sjajne rezultate.
Kao i uvek, Crvena zvezda je i sinoć imala jasan plan igre i strategiju. Bilo je evidentno šta od svojih izabranika želi Dejan Stankovića, ali je izostao onaj ključni deo pripreme - psihološki. Srpski šampion je na mahove delovao bez psihiloškog kompasa- Marakana je po prvi put progutala crveno-bele, a to nikako nije smelo da se dogodi. Bar ne sinoć...
Foto: Starsportphoto
Nažalost, razloga za to je mnogo, ali je utisak da je jedan od glavnih prevelika priča o podršci navijača. Činilo se, na momente, da se crveno-beli više oslanjaju na pomoć sa tribina nego na ono što ih na terenu očekuje protiv Makabija. Zvezda je, u oba meča, pukla pod pritiskom. Imali su fudbaleri srpskog šampiona vođstvo od 2:1 na poluvremenu u Haifi, isti rezultat bio je na snazi i na Marakani, ali bi u nastavku usledio potpuno nejasan pad koji je doveo do elimnacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Deki, glavu gore posle kiše uvek dolazi Sunce. Ali, zašto ne reći, treba ti stručni konsultant koji će do detalja sa tobom da izanalizira sve greške na meču sa Makabijem. One ne smeju da se ponavljaju. U Izraelu ste vodili sa golom razlike, na Marakani sa dva a ipak ste ispali od slabijeg, ali i znatno motivisanijeg protivnika. Takve stvari se u fudbalu dešavaju, pa jel Real u sred Madrida upucan od anonimnog Šerifa. I na kraju ću reći da postoji način da znatno unaprediš svoje treninge i igru Crvene zvezde. Ali o tome ne želim javno. Posetiću vas i nadam se da ću imati priliku da s tobom razgovaram u četiri oka.
овакво ''паметовање''после битке је својствено само ''пискаралима''не и новинарима.болело је против Омоније и Шерифа,јер смо били бољи ,а испали.синоћ нисмо били бољи иако смо примили само нама својствене голове.ПЕХ ЈБГ.ОБЈЕКТИВНО МАКАБИ ЈЕ БИО БОЉИ ,У ОБЕ УТАКМИЦЕ.МИ СЕ СА ПАСОМ НИСМО САСТАЛИ.ЗАШТО?ТО ЈЕ ЗА АНАЛИЗУ СПОРТСКОГ СЕКТОРА. сада паметовати како ераковић на беку нема вете са памећу или што у првој утакмици на ону ВОЛИНУ пијеоа ставиш истог тог ераковића а човек га ''у зубима носи''и принта,уместо санога....детаљи за анализу стр.штаба.ЧИЊЕНИЦА ЈЊ ДА СМО ИЗГУБИЛИ ОД БОЉЕГ И НЕМАМО ЗА ЧИМ ДА ЖАЛИМО......ОСИМ ЗА ИЗГУБЉЕНИМ ПРАМА !!!
Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Makabi Haifu u utorak od 21 čas na stadionu Rajko Mitić u okviru revanš meča četvrog kola kvalifikacija za Ligu šampiona
Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Postoji sumnja da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac obmanula javnost u Srbiji kada je tokom prošle sedmice u dva navrata iz Haga u Holandiji kroz saopštenja plasirala veliki uspeh u saradnji sa državama Eurojust-a uz potpisivanje sporazuma o saradnji.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost podnosi krivičnu prijavu nadležnom javnom tužilaštvu protiv glavnog tužioca Javnog tužilaštva za organizovani kriminal Mladen Nenadića, zbog počinjenih krivičnih dela iz člana 360. Zakonika o krivičnom postupku kojim se sankcioniše ”kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika”.
Blokaderska družina koja više od godinu dana uporno maltretira građane i remeti normalan rad institucija, nastavila je sa svojim besmislenim performansima. Ovoga puta u Novom Sadu.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Hotelski i smeštajni kapaciteti za novogodišnju noć širom Srbije su gotovo puni, međutim, jedna destinacija se tradicionalno ističe po broju rezervacija i još uvek niskim cenama, a to je Vrnjačka banja.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
Čačak je potresao jeziv masakr u jednoj porodičnoj kući, a u kojoj su pronađena tela majke, oca i sina. Komšije stradalih otvorile su dušu za Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Danas se navršava pet godina od smrti Džeja Ramadanovskog, a njegova porodica i najbliži okupili su se ispred njegove večne kuće u Aleji zaslužnih građana
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar