08.09.2022

18:45 >> 22:54

ZVEZDA IZGUBILA POSLE MNOGO USPONA I PADOVA! Crveno-beli počeli mlako, SAIGRAČI SE UMALO POTUKLI, ZATIM JE USLEDILA FENOMENALNA IGRA, ALI MONAKO  JE ZATRESAO MREŽU SA BELE TAČKE!

ZVEZDA IZGUBILA POSLE MNOGO USPONA I PADOVA! Crveno-beli počeli mlako, SAIGRAČI SE UMALO POTUKLI, ZATIM JE USLEDILA FENOMENALNA IGRA, ALI MONAKO JE ZATRESAO MREŽU SA BELE TAČKE!

Fudbaleri Monaka pobedili su Crvenu zvezdu na gostujućem terenu rezultatom 1:0 u meču prvog kola grupne faze Lige Evrope

Bio je ovo veoma čudan meč. Nije bilo dosta pravih šansi u prvom poluvremenu susreta. Monako je imao najozbiljniju šansu  u 15. minutu kada je Kamara šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo šansi na obe strane, a posle sudijskoj zvižduka desio se incident među igračima  Crvene zvezde.

Osman Bukari i Gelor Kanga su se pogurali, a nakon što se Kanga odmaknuo, Bukari krenuo na njega.

U tom sukob deblji kraj izvukao napadač Crvene zvezde Kalifa Kulibali, koga je Bukari u besu odgurnuo.

Ipak, nesporazum je sređen, a Bukari i Kanga su se zagrlili pred početak prvog poluvremena.

Zvezda je bila dosta agresivnija u drugom poluvremenu. Prezueli su kontrolu crveno-beli, napadali i tražili šansu.

Svakako bi najviše trebalo izdvoji odličan šut Gelora Kange u 55. minutu, ali pogodio je samo prečku.

U 74. minutu meča glavni arbitar meča je dosudio penal za Monako posle nespretne reakcije Slavoljuba Srnića.

Odgovornosti se prihvatio Embolo i savladao je golmana Milana Borjana za vođstvo "kneževa".

U 88. minutu dosuđen je novi penal za Monak, ipak posle VAR provere, on je poništen.

Do kraja meča, pokušala je Zvezda da stvori pravu šansu, ipak nisu uspeli u tome.

Nažalost crveno-beli su avanturu u Ligi Evrope započeli porazom na domaćem terenu.

Crvena zvezda-Monako 0:1

Sudija Harm Omers

Stadion: Rajko Mitić

Golovi: Embolo(75)

Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Milunović, Dragović, Rodić, Bukari, Sanogo, Srnić, Katai, Pešić (Od 53. Ben)

Monako: Nubel - Disasi, Maripon, Badišile - Vanderson, Kamara, Fofana, Kajo Enrike - Golovin, Ben Jeder(Od 65. Embolo), Minamino.

90. minut - Odlična prilika za Zvezdu, ipak prekršaj Kulibalija u napadu

88. minut - Dosuđen penal za Monako, ali posle VAR provere, on je poništen

86. minut - Odlična šansa za Bukarija, ali ipak ofsajd

81. minut - Napada Zvezda, ali ne može da stvori pravu šansu

75. minut - Embolo precizana sa bele tačke

74.minut -  Penal za Monako, nakon nespretne reakcije Slavoljuba Srnića

64. minut - Dragovića je lopta pogodila u glavu, ostao je da leži na travi igrač Crvene zvezde

60. minut - Ozbiljna šansa Kataija, ipak samo stativa

55. minut - BOMBA! Pogađa Kanga prečku!

53. minut - Ušao je Ben umesto Pešića u igru

46. minut - Počelo drugo poluvreme. Kanga i Bukari su sredili nesporazum pre početka poluvremena su se zagrlili

KRAJ PRVOG POLUVREMENA- Nakon sudijskoj zvižduka došlo je do obračuna fudbalera Crvene zvezde Bukarija i Kange

42. minut - Kakva šansa za Bukarija! Odbranio je Nubel, korner za crveno-bele

36. minut - Pokušao je Dragović bezuspešno glavom

35. minut - Odlična šansa za Bukarija, ipak samo korner

30. minut - Pao je Fofana u šesnaestercu, ali nije bilo prekršaja

23. minut - Zvezda još uvek bez prave šanse

17. minut - Dobra reakcija Borjana

15. minut - Šutira Kamara pored gola

9. minut - Prva ozbiljna šansa za Crvenu zvezdu

7. minut - Dobio je Dragović žuti karton

5. minut - Odlična intervencija odbrane Crvene zvezde

1. minut - Utakmica je počela

20.20 - Puni se polako stadion

19.45- Poznate postave obe ekipe

18.45 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmicii Crvene zvezde i Monaka u Ligi Evrope