21.10.2022

19:45

VILDOZA DEBITOVAO U PORAZU! NIŠTA OD PRVENCA! Real ipak PREVELIKI ZALOGAJ! Zvezda više od ovog nije mogla!

Starsportphoto©

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Madridu, Real je pobedio 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12) u meču 4. kola Evrolige.

Blago rečeno užasan početak ekipe Vladimira Jovanovića, koja je u prvom poluvremenu promašila skoro sve. Pojačani Lukom Vildozom, a bez Džajlena Adamsa, ovog puta, morali su mnogo bolje. Upravo Vildoza je imao mnogo promašaja, crveno-beli su u tim trenucima bili potpuno raštimovani. Grešili su i promašivali Vildoza, Raduljica, Dobrić i razlika u korist Reala je samo rasla da bi u jednom trenutku "kraljevski klub" stigao  prvo do plus 11 (18:7), a onda i do 15 razlike na kraju uvodne deonice (25:10).  Korneli, Musa i Albalde su zadavali glavobolju crveno-belima.

E u drugoj četvrtini - druga priča. Mnogo više energije, borbenosti i to se itekako osetilo.Doduše, nije sve funkcionisalo dobro na startu ovog dela igre, stigao je Real i do plus 18 (31:13), ali onda se Zvezda probudila. Proradio je konačno i Vildoza, koji je najavio buđenje sa dve trojke zaredom i stiglo se do minus 7 28:35, što je posle svega viđenog u prvom poluvremenu bila premija. Vidno zbunjeni bili su i košarkaši Reala koji su počeli da greše, Lazarević je zaigrao odlično i sve to dalo je rezultata. Drugu četvrtinu tim sa Malog kalemegdana je dobio 20:14 i vratio se u igru protiv katastrofe viđene u prvoj deonici.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 72:56 (25:10, 14:20, 15:14, 18:12)

Dvorana: Vizink centar (Madrid). Sudije: Saša Pukl (Slovenija), Ane Punter (Nemačka), Robert Viklicki (Češka)

REAL MADRID: Kozer, Abalde, Hezonja, Serhio Rodrigez, Dek, Poire, Korneli, Tavarez, Ljulj, Jabusel, Endiaje, Musa.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza, Holand, Lazarević, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Raduljica, Ivanović, Marković, Petrušev, Bentil.

Početko treće četvrtine Zvezda pali motore i kreće da rešeta! Prvo Mitrović otvara deonicu, pa onda Bentil pogađa trojku i  kreće sa paljbom Vildoza! Njegovim poenima ekipa Vladimira Jovanovića stiže na 42:39. Seriju 9:3 napravili su crveno-beli. Stižu i na minus dva (44:42) i onda staju! jabusele, Serhio Rodrigez, Musa, vraćaju real u život, a tim sa Malog Kalemegdana ne može da pogodi ništa. Ponovo je Zvezda bila u kontraritmu, što je Real obilato koristio i ponovo stigao do osetnije prednosti serijom 10:0 - 54:42.

Zvezdin veliki nalet je odbijen, a utakmica praktično rešena pred ulazak u poslednjih 10 minuta.

Tada je Zvezda još jednom uspela da priđe na pet poena minusa, opet poenima Bentila, ali i to je Real odbio i na kraju došao do, ipak, ubedljive pobede od 16 razlike.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - KRAJ! Pobeda Reala u Madridu - novi, četvrti vezani poraz Zvezde u Evroligi.

39. minut - Jabusele pogađa trojku 69:54 i sada je sve rešeno.

38. minut - Tavares siguran - 64:54. Marković promašuje za tri.... Musa prolazi i poentira. Njegov 13 poen - 66:54. Dobrić ništa od trojke...

37. minut - tavares preko Martina 61:54. Dobrić napada Musu šutira i promašuje. sada koš Tavaresa, kakvo zakucavanje uz faul Lazarevića! Ovo mogu da budu prelomni poeni.

36. minut - Deveti poen Deka - 59:50. Neverovatan kooš Martina! - 59:52. Martin je u seriji - 59:54 ima vremena! Serija Zvezde 10:2.

35. minut - Tehnička greška za Real! Vildoza pogađa bacanje 57:50.

34. minut - Faul pravi jabusele. Novi promašaj za tri, ovog puta lazarevića. Ivanović faulira Kozera. Nema koša za domaće, Zvezda je dobra u defanzivi. Bentil pogađa iz okreta - 57:47

33. minut - Hezonja pravi faul u napadu. Dobro je. Bentil, Hezonja mu izbija loptu, ali dobija i tehničku grešku. Dobrić pogađa jedno slobodno bacanje - 57:45. Hezionja spušta za tavaresa nema koša. Lopta za Zvezdu.

32. minut - Napadi bez poena i jednog i drugog tima, obostrane greške.

31. minut - Rodrigez pogađa trojku kojom Real otvara poslednju četvrtinu - 57:44. Ponovo nema poena za crveno-bele

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Promašuje i Holand. Neverovatno, crveno-beli su stali. Ali novi napad za goste. Konačnoooo poen! Vildoza 54:44 posle treće četvrtine.

29. minut - Treća otvorena trojka koja nije završila u košu. Ivanović promašuje, ali Džanan Musa pogađa 54:42. Serija Reala 10:0.

28. minut - Pogađa Rodrigez i dodatno bacanje - 51:42. Nova greška Zvezdinih košarkaša, sreća pa je isteklo vreme za napad. Tim sa Kališa ima novi napad. Mora da se prekine loš niz. Holand promašuje za tri, Jabusele gazi liniju. Greši Vildoza, ali sjajna reakcija Ivanovića!

27. minut - Martin promašuje Jabusele siguran, njegov osmi poen - 48:42. sada Ivanović promašuje za tri. Četvrti napad bez koša crveno-belih, Serhi Rodrigez pogađa uz dodatno bacanje. Ovo ponovo ne izgleda dobro. Tajm aut Jovanović.

26. minut - Rampa za Mitrovića, ali odlični Ivanović krade loptu. Šteta odužili su napad crveno-beli, i ovaj je propao. Ponovo Ivanović dolazi do lopte kreće u napad i faul! Nije nameran nažalost iako su sudije gledale snimak, samo običan!

25. minut - Šteta, Mitrović je uradio sve, ali tavares pogađa iz okreta! A onda Bentil trojkaaaaaa! Deseti njegov poen Zvezda na minus 2 - 44:42. Faul na tavaresu dva bacanja - 46:42.

24. minut - Nova prodata lopta Reala. Ajmo, crveno-beli! Vildoza sada greši, okej idemo dalje.

23. minut - Faul na Bentilu. Prvo Vildoza gubi loptu a onda krade loptu i poentira! Idemoooooo minus 5 - 42:37. Greše Madriđani, i ponovo Vildoza - 42:39. Gledamo nekog drugog čoveka na terenu, ovo nije onaj lik sa početka! Serija crveno-belih 9:3.

22. minut - Ostavljen je sam Abalde na šutu za tri - 42:32. Ali Bentil odgovaraaa! Trojkaaaaaa! 42:35. Odličan Vildoza u odbrani Bentil ostaje sam za tri, jaooo izlazi lopta iz koša. Koraci Tavaresa. Toooooo!

21. minut - Vildoza strašna asstencija do Mitrovića, Tavares nije hrteo da ga faulira - 39:32 za Real.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Sjajna odbrana Lazarevića, Jabusele nema rešenje! Idemo Zvezdoooooo! Šteta, proćerdan napad, a na drugoj strani Dek poentira - 39:30. Vildoza nije bio precizan un poslednjem napadu uplašio se rampe. Na poluvremenu 39:30.

19. minut - Odličan prodor Lazarevića i faul. Precizan je oba puta na bacanjima - 37:30.

18. minut - Nova trojka Vildoze! Toooooo! Real je na samo sedam razlike - 35:28. Musa ima slobodna bacanja. Pogađa oba 37:28.

17. minut - Na drugoj strani poentira Jabusele - 35:20. faul na Vildozi. Nije bio precizan oba puta, autokoš Kornelija - 35:22. Vildoza dobar u odbrani, krade loptu, ali loša lopta za Dobrića. Konačnooooo! Vildoza! Evo trojke Zvezdinog pojačanja posle silnih promašaja - 35:25.

16. minut - Faul u napadu Tavaresa. Jedan sporni aut, bio je čelendž i lopta ipak za Real. Prolazi Musa, ali je zaustavljen faulom. Precizno izvodi bacanja - 33:18. Fauliran Dobrić imaće dva bacanja. Pet poena Dobrića - 33:20.

15. minut - Kakav nesporazum Markovića i Bentila. Musa pogađa trojku, ali vreme je isteklo. Vildoza na drugoj strani do Hasana Martina, faul na Zvezdinom centru, precizan je sa linije - 31:18.

14. minut - Džon Holand pokušava i ubacuje drugu trojku - 31:16.

13. minut - Faul u napadu Kozera, Bentil promašuje za tri, ali ne i Jabusele. Real je na plus 18 - 31:13.

12. minut - Odlična finta Mitrovića, promašuje zicer, a onda na drugoj strani prvi poen Kozera - 28:12. Holand hteo da zakuca - faul! Polovičan sa bacanja - 28:13.

11. minut - Mitrović ne pogađa preko Poarjea. Jabusele jedan od dva sa linije bacanja - 26:10. Holand za tri nema koša, hvata Mitrovića, a onda Bentil siguran 26:12. Bentil faulira Serija Rodrigeza. Greši Kozer, hvata Mitrović.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Nova greška igrača Zvezde, Musa fauliran u pokušaju za tri poena. Pogodio je dva od tri - 23:10. Promašuje Ivanović za tri, poslednji napad Reala u prvoj deonici, Rodrigez za Poarjea za 25:10 najveća prednost na kraju prve četvrtine.

9. minut - Poire promašuje jednop bacanje 8:0 serija Reala, ali Holand pogađa trojkuuu! Konačno! Trenutno je 21:10 za Real.

8. minut - Petrušev promašuje, pa Dobrić, raštimovana je Zvezda. na drugoj strani opet Korneli poentira - 20:7. Katastrofalan početak beogradskog tima, Petrušev promašuje, pa pravi faul.

7. minut - Raduljica ne prihvata loptu, brza kontra Reala i Korneli završava akciju poenom - 16:7. Uvodni trenuci meča loši za crveno-bele. Faul Raduljice u napadu. Rodrigez zakucava - prvi put dvocifrena razlika 18:7.

6. minut - Raste prednost Reala, trojka Kornelija za 13:5. Faul na Bentilu. Pogodio je oba bacanja - 13:7. Sada je Tavares na liniji bacanja. Pogađa jedno od dva  - 14:7

5. minut - Greši Vildoza - Abalde uzima loptu, ali Tavares ne pogađa, Mitrović hvata loptu. Vildoza probao za tri - ishitreno. tavares greši, ali i Vildoza ne poentira u solo prodoru.

4. minut - Sada međutim greši Mitrović, Marković mora da pravi faul. Abalde pogađa jedno bacanje - 8:5. Vildoza je na parketu. Ne pogađa Dobrić. Prolazi Abalde i zakucava - 10:5 za "kralja".

3. minut - Odlična reakcija Mitrovića u defanzivi. Zasmetao je Tavaresu taman toliko da pogreši.

2. minut - Evo je trojkaaaaa! Posle one promašene ova ulazi! Dobrić pogađa 4:3. Gabrijel Dek uzvraća za tri. Marković pogađa za 7:5, a onda greši Musa, ali i Dobrić. Krade mu loptu Musa, a Zvezdin košarkaš pravi faul.

1. minut - Dek siguran preko ruke Lazarevića. Prvo vođstvo za Real 2:0. U sledećem napadu Marković do Dobrića koji promašuje trojku. Musa pogađa za dva - 4:0 za domaće.

20:45 - Startna petorka Crvene zvezde:

20:44 - Startna petorka Reala:

20:39 - U toku je predstavljanje ekipa, pored Nedovića, Ilića i Kuzmića, u ekipi crveno-belih nema Džajlena Adamsa.

20:23 - Košarkaši oba tima su na terenu i zagrevaju se pred utakmicu

20:17 - Trener Real Madrida Čus Mateo kaže da je Crvena zvezda opasan tim, uprkos činjenici da srpska ekipa posle tri kola ne zna za trijumf u Evroligi.

Zvezda je tim koji još nema pobedu. To je opasan tim, sa igračima koji su u klubu već duže vreme. Čvrsti su, bore se, predviđaju dodavanja, dobro se brane i odlični su u skoku u napadu. U duplom kolu jedva da imamo vremena da oporavimo igrače od napora. Malo je vremena za trening i pripreme za dve utakmice zaredom. Zato morate da se fokusirate na sebe, a ne na rivala. Analiziramo vrline i mane i gde da napadnemo protivnika, ali je važno da se fokusiramo na svoj rad. Svaki meč je priča za sebe i ne smemo da gledamo predaleko u kalendaru - rekao je Mateo.

20:11 - Kapiten ekipe sa Malog Kalemegdana Branko Lazić dan uoči meča je rekao:

Prvo duplo kolo Evrolige, znamo ime, rejting i kvalitet protivnika, ali sigurno nećemo izaći na teren sa namerom da se predamo, već da odigramo dobru utakmicu, i ako se ukaže šansa dođemo do rezultata. Nismo još kompletni, polako sklapamo tim posle povreda, ni raspored koji je izuzetno težak na startu EL sezone nam ne ide u prilog. Ali, idemo korak po korak, očekuje nas još mnogo utakmica i potrebno je malo strpljenja da budemo na nivou koji svi želimo. O Realu ne treba trošiti reči, izvanredna ekipa, jedan od favorita za trofej, ekipa pokrivena na svakoj poziciji od bekova do centara. Želimo da odigramo čvrsto, angažovano i da vidimo zašta će to biti dovoljno u ovom trenutku - najavio je Lazić meč sa velikim rivalom.

Dobro veče i dobrodošli na blog uživo utakmice Real Madrid - Crvena zvezda na portalu Informer.rs

Tači se pitao za sve! Svedok u Hagu Ramiz Ćerići potvrdio lanac komande u tzv. OVK!

Svedok Ramiz Ćerići, koji je bio zapovednik bataljona u 121. brigadi tzv. OVK u operatinoj zoni Paštrik, potvrdio je danas na suđenju bivšim liderima tzv. Oslobodilačke vojske Kosova Hašimu Tačiju, Jakupu Krasnićiju, Redžepu Seljimiju i Kadriju Veseljiju pred Specijalizovanim sudom u Hagu da je "OVK imala imala jedinstven lanac komande na čelu sa Glavnim štabom".

23.04.2024

18:29

Prsti su na crvenom dugmetu! Jesmo li umalo izbegli nuklearni rat? (VIDEO)

Šta se zaista desilo 14. aprila? Odgovor Izraela na napad Irana je pomalo čudan. Navodno Iran je pokušao nuklearni napad na Izrael. Na ovu temu u "Info danu" govorio je Nikola Vrzić, glavni urednik portala RT. Uživo u program javio se pilot Stevan Ignjatović koji je detaljnije govorio o avionima koji su sposobni da nose nuklearne bombe.