07.11.2022

18:14 >> 19:55

ŠOK! MEGASENZACIJA U PIONIRU! Zadar pobedio Zvezdu usred Pionira! TEŽAK KIKS I PRVI PORAZ CRVENO-BELIH!

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Zadra 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23) u utakmici 6. kola ABA lige. To je prva pobeda hrvatskog tima nad beogradskim posle 12 godina!

Ekipa Vladimira Jovanovića vezala dve trojke preko Nedovića i Lazarevića na startu meča, a onda su Zadrani počeli da rešetaju koš domaćih. Hrvatskom timu je ulazilo bukvalnino sve, napravili su serijun 8:0.

Do kraja prvog perioda gosti pravenapravio novu seriju, ovoga puta 10:0, pa posle 10 minuta igre ima prednost od 27:19. Jordano je sa dve trojke zatvorio prvu četvrtinu.

Do kraja poluvremena Zvezda bez energije, a Zadar sjajan. Gosti su ubacili čak devet trojki,i mučili crveno-bele, kod kojih je raspoložen bio samo Vildosa.

CRVENA ZVEZDA - ZADAR 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23)

Hala: Pionir. Sudije: M. Jovčić, T. Vovk, N. Nikšić

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 16, Lazarević 6, Mitrović 6, Lazić 9, Martin 4, Dobrić 4, Ivanović 7, Ilić 3, Nedović 13, Marković, Petrušev 9, Bentil 19.

ZADAR: Dejvis 5, Jordano 23, Klarica, Sikirić, Žganec 15, Čampara, Matulina, Lakić 11, Drežnjak 22, Ramljak 20, Šantelj 2.

U trećoj četvrtini Zadar je uglavnom izdominirao. Kažemo uglavnom jer su dva poslednja minuta primala crveno-belima, koji su za dva minuta furioznom serijom 10:0 smanjili sa minus 19 na - devet poena zaostatka. Ušlo se u četvrtinu odluke...

Hrvatski klub je pokazao više znanja i strpljenja u poslednjih deset minuta.

Vildoza je meč okončao sa novim dabl dablom od 16 poena i 11 asistencija, dok je Ben Bentil ubacio 19 poena, uz osam skokova. Nedović je dodao 13 poena, svi sem Stefana Markovića su se upisali u listu strelaca.

Zadar je do pobede vodio Antonio Jordano sa 23 poena, jedan manje je dodao Dario Drežnjak, dok je 20 postigao Marko Ramljak.

ČETVRTA ČETVRTINA:

Zvezda nastavlja gde je stala u trećoj četvrtini. Samo je sedam razlike za goste 70:77. Martin pogađa za minus 6!

Gledaćemo dramatičnu završnicu. Lazović sredinom poslednjeg perioda pogađa trojku za 75:80. Odgovara Drežnjak...

Petrušev promašuje zicer, ali Bentil ispravlja 77:84. Rasplamsala se borba na parketu Pionira Drežnjak pogađa 77:86. Nedović koš uz faul 80:84.

Drežnjakovih 22 poena - 82:91, odgovara Nedović... Petrušev za minus 5 - 86:91.

Drama u finišu prvo Bentil pogađa trojku, pa gosti greše i faul nad Nedovićem. Precizan je oba puta 91:92! Sa penala se Zadar vraća na plus 3. Nedović promašuje, kakav potez Lakića 91:96.

TREĆA ČETVRTINA:

Petrušev greši na početku drugog poluvremena, a onda i Nedović promašuje za tri. Žganec poenima otvara treću četvrtinu, a onda Bentil pogađa trojku - 44:54.

Iako domaći gube deset razlike za Vildozu je uvek vreme za šou tajm. Prvo krade loptu, a onda atraktivno asistira Bentilu za 46:56.

U 24. minutu nova trojka Jordana 48:62. Trenutno je 14 razlike za ekipu iz Zadra. Kanonada Zadra, nova trojka 51:65! Zvezda nema rešenja za goste. Poeni Lakića 51:67. Šesnaest razlike za Zadar.

U 26 minutu nje 18 razlike 71:53, a onda ide trojka Bentila 56:71. Kakav je šuer Jordano! Nova trojka 56:74.

Prednost samo raste 56:75. U 29. minutu Lazić pogađa trojku za 61:75.

Ivanović za tri! Topi se razlika Zadra - 64:75. U poslednjem napadu u trećoj četvrtini Dobriić pogađa flouter 66:75. Serija 10:0 za dva minuta.

DRUGA ČETVRTINA:

Ne staju Zadrani. Jordano pogađa novu trojku, 19:30, pa onda i Dejvisova dalekometna artiljerija 19:33 u 12 minutu. Tajm aut Vladimira Jovanovića.

Zvezda pravi seriju 5:0 i smanjuje rezultat. Trojka Vildozer i zakucavanje Bentila posle krađe.

Žganjec pogađa još jednu trojku 23:36, pa onda nesportska lična na Vildozi. Pogodio je oba bacanja. U 14. minutu crveno-beli imaju loptu sa strane, Vildoza sad proba za tri - neprecizno - 28:36.

U 15. minutu Vildoza asistencijom razbija zonu gostiju, Mitrović pogađa 32:38. Kakva majstorija, kakav ples Vildoze 36:43, usledio je faul u napadu za Zadrane. Promašuje Betil za tri, pa onda Žganjec i gosti idu na plus 9 36:45.

Igra se 18. minut a Zadar je na plus 12 u Pioniru. Vildoza za triiii, 39:48.

Rezultat na poluvremenu 41:52!

PRVA ČETVRTINA:

Crvena zvezda otvara utakmicu sa dve trojke Nedovića i Lazarevića. U 2. minutu rezultat je 6:0. Zadar nije iskoristio uvodne napade.

Uzvraća hrvatski tim serijom 8:0. Posle dva minuta, Zadar se upisao preko Ramljaka,

Drežnjak cepa mrežicu za 9:5, pa posle greške crveno-belih Ramljak je ovoga puta ubacio trojku, 9:8. Zadar sredinom prve deonice prvi put vođstvo, 9:10.

U 6. minutu Nedović ubacuje novu trojku, ali horogom pogađa i Ramljak, 12:12. Dalibor Ilić pogađa za tri iz levog ugla 15:12.

Kakva trojka Jordana u poslednjoj sekundi prve četvrtine za plus 8 na kraju - 19:27.

17:59 - Ovo je prva petorka Crvene zvezde:

17:55 - Košarkaši oba tima privode kraju zagrevanje, utakmica uskoro počinje.

Dobro veče i dobro došli na blog uživo utakmice Crvena zvezda - Zadar na portalu Informer.rs