22.11.2022

19:00 >> 22:18

ZVEZDA SRUŠILA BERLIN! LUDNICA POSLE PRODUŽETKA! Alba sedam godina bila nepobediva! E, VIŠE NIJE! (FOTO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Berlinu Albu posle produžetka - 88:84 u utakmici devetog kola Evrolige. Tradicije su da se ruše, ova je srušena, jer punih sedam godina crveno-beli nisu mogli da pobede nemački klub. Sve do večeras.

Mogla je Zvezda meč da reši i u regularnom delu, ali šut Nedovića u poslednjoj sekundi nije bio precizan.

Ekipa Duška Ivanovića odlično je počela meč. Holand je pogodio za tri, a onda Kuzmić na asistenciju Vildoze pogađa za 0:5, ali onda "Albatrosi" prave seriju 10:0 i preuzimaju vođstvo. Sredinom uvodne deonice domaći stižu do plus 6 (17:11), ali se crveno-beli vraćaju u igru. U finišu prvo Ivanović pogađa za dva, a onda sekund i po pre sirene Nedović fenomenalnu trojku igosti prvu četvrtinu završavaju vođstvom 20:19.

ALBA - CRVENA ZVEZDA 84:88 (19:20, 21:17, 17:18, 18:20, 9:13)

Mercedes Benc Arena u Berlinu. Sudije: Radović, Perez i Travicki.

ALBA: Lo 2, Proćida 3, Smit 23, Delou 6, Vecel 2, Šnajder, Kumađe 5, Timan 4, Sikma 10, Lamers 12, Blat 7, Zusman 10.

CRVENA ZVEZDA: Holand 5, Vildoza 21, Mitrović 15, Lazić, Martin 2, Dobrić 6, Ivanović 6, Nedović 17, Marković, Petrušev 7, Bentil 7.

U naletu je Zvezda bila i početkom druge četvrtine, kada je stigla do plus 5 (26:21), ali usledio je pad u igri, koji domaći koriste i dolaze u novo vođstvo.

Vratio se beogradski tim u egal sredinom ovog dela igre, ali opet se Alba odlepljuje na plus 5 i do kraja prvog poluvremena ostaje u vođstvu. Zvezda je smanjila na 40:37, imala je i poslednji napad koji nije uspela da iskoristi i na odmor se otišlo sa plus tri nemačkog evroligaša.

Loše je počela Zvezda treću četvrtinu. Smit je imao dobre minute i doneo Albi plus osam (49:41).

Poenima Mitrovića, Vildose i Dobrića crveno-beli prave mini seriju, te stiže do izjednačenja u finišu trećeg kvartala (55:55). Nije uspeo Vildoza da poentira i dovede svoju ekipu u vođstvo, pa se pa se u poslednju četvrtinu ušlo rezultatom 57:55 uza Albu.

U poslednjoj četvrtini vodila je Alba, a u finišu Crvena zvezda. Na kraju ipak nerešeno i - produžetak.

Kaznila je Zvezda i promašena slobodna bacanja Albe u dodatnih 5 minuta, pa je tako iz minuta u minut sticala sve veću prednost i na kraju ostvarila veliku pobedu.

Standings provided by Sofascore

Crveno-bele je do pobede vodio Luka Vildosa sa 21 poenom, 17 je dodao Nemanja Nedović, dok je Luka Mitrović postigao 15 poena. U timu Albe najbolji je bio Džejlen Smit sa 23 poena, dok je Ben Lamers dodao 12.

Zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Makabi iz Tel Aviva, dok će Alba gostovati Olimpijakosu.

PRODUŽETAK

KRAAAJ POBEDA CRVENE ZVEZDE 88:84 PROTIV ALBE U BERLINU.

5. minut - Faul na Ivanoviću. Ne greši sa penala 87:81 za crveno-bele. Blat pogađa samo jedno bacanje! Nedović fauliran. Pogađa jedno od dva.

4. minut - Smit promašuje, lopta za Zvezdu. Vildoza promašuje. Drama! Dramaaaaaa! Faul Mitrovića, Sikma promašuje prvo, pogađa drugo 81:81. Nedoviiiiiić 83:81 za Zvezdu! Timan promašuje, lopta za Zvezdu. Nedoviiiiiiić - 85:81! Greše Nemci lopta za crveno-bele!

3. minut - Vildoza, pa Petrušev pogađa 80:79. Sikma ne pogađa, ali Vildoza je precizan Vodi Zvezda 81:80.

2. minut - Faul Mitrovića. Smit promašuje prvo bacanje, drugo pogađa - 80:77.

1. minut Zusman za tri - pogađa 78:75, pa faul na Mitroviću. Važna bacanja - 78:77. Promašuje Sikma prvo, pogađa drugo 79:77. Nedović promašuje, Alba u napadu.

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Drama dostiže vrhunac. Faul! Zusman promašuje prvo bacanje, drugo pogađa - 75:75! Nedović baca loptu pravo u ruke Smitu. Sikma za tri promašuje, Zvezda ima napad za pobedu! Neviđena drama! Nedović promašuje, a onda i Smit, produžetak!

39. minut - Odlični Mitrović pod košem,a onda Vildoza za triiiiiiiiii! Vodi Zvezdaaaaaa! 75:74, četvrta trojka Vildoze!!!!

38. minut - Promašuje Vildoza, hvata Ivanović, ali košarkaš Albe ga gura u aut i - ništa od faula, lopta za "žute". Krade Vildoza loptu, Mitroviiiiiiiić koš i faul - 72:70. Lamers pogađa ispod koša 74:70.

37. minut - Smit je stajao, dobio loptu, šutnuo za tri i pogodio! Greše crveno-beli ponovo, ali i Smit promašuje, ali faul na Lamersu. Pogađa oba bacanja - 72:67. Nedović ide do kraja i pogađa. Koraci Lamersa.

36. minut - Probao je Holand za tri, istekao je napad. Drama u Berlinu!

35. minut - Greše Nemci, Ivanović pogađa Zvezda vodi 65:64. Trojka za Smita - 67:65.

34. minut - Štetaaaaaaa! Promašio je Kumađi, ali Maodu pogađa - 64:61. Nedović do Mitrovića 64:63. Nedović ide, ide sam, ništaaaaa, ništa od vođstva Zvezde, faul na Loom! Gleda se da li je nesportski! Nije! Običan!

33. minut - Vildoza za triiiiiiiiii 62:61 za Albu.

32. minut - Obostrani promašaji, a šta reći za šut Vildoze sa devet metara i - naravno težak promašaj. Smit pogađa, Nedović ne uspeva za tri - 62:58.

31. minut - Kuzmić promašuje, a Deou pogađa za tri - 60:55. Nedović pogađa uz faul Kumađija.  Zvezda je ponovo na minus dva 60:58.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Ofanzivni skok Tilmana 57:55 za Nemce, a onda nezgodna lopta Vildoze pobegla Nedoviću. Zvezda ima poslednji napad, Vildoza ne pogađa za tri - u poslednju četvrtinu ulazi se sa plus dva Albe - 57:55

29. minut - Delou promašuje oba bacanja. Vildoza sad promašuje. Dobrić ide do kraja za izjednačenje!!! - 55:55.

28. minut - Vildozaaaa, Mitrović mu je otvorio put, za poen uz faul. Šest vezanih poena za Argentinca 55:51. Mitroviiić - 55:53.

27. minut - Promašuje Blat za tri. Vildoza za triiiiiiii - 52:48. Delou uzvraća - 55:48

26. minut - Prvo faul Zusmana u napadu, a onda isto i na drugoj strani - Mitroviću lična. Sikma do Lamarsa i trojka, plus devet za Albu - 52:43. Faul na Nedoviću, oba bacanja pogađa  - 52:45 za domaće.

25. minut - Nedović uspeva da postigne koš - 49:43.  Faul u napadu pravi Zusman. Nedović pokušava za tri i dobija rampu, prekršaj na Sikmi pravi Bentil.

24. minut - Pogađa Holand, ali Alba stiže do 49:41.

23. minut - Greše i jedni i drugi, nisu iskoristili napade.

22. minut - Dobrić do Ivanović, promašaj za tri, bori se Kuzmić, aut lopta za crveno-bele. Holand, Kumađi ga zaustavlja rampom. Ostaje 45:39 za domaće. Najveća prednost za Albu, jedno bacanje pogodio je Smit, sada je plus 7 - 46:39

21. minut - Po poen oba tima na početku drugog dela.

PRVO POLUVREME

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Vildoza pogađa - 40:37. Dobra odbrana Lazića na Smitu, Zvezda ima možda i poslednji napad u prvom delu. Greše crveno-beli, ali i domaći, lopta stiže do Nedovića koji sa velike udaljenosti promašuje. Rezultat na poluvremenu 40:37 za Albu.

19. minut - Promašaj Zusmana, ali Smit dolazi do lopte i faul. Pogađa oba bacanja - 40:35. Lazić promašuje za tri, isticao je napad, Težak promašaj.

18. minut - Nedović solira, ništa, trojka na drugoj strani 38:33. Bentil pogađa - 38:35.

17. minut - Blat promašuje za tri, Vecel stiže do lopte, pa prikucava Sikma - 33:31, pa pogađa Vildoza 33:33. Vecel odlično istrčava, ni Ivanović ne veruje 35:33.

16. minut - Blat do Sikme koji zakucava, uz faul. Ne pogađa, međutim sa penala, Martin hvata loptu 29:28. Vildoza do Petruševa, koji pogađa za triiiiiiiii! - 29:31. Faul nad Sikmom. Pogađa oba bacabja, 6 poena i 5 asistencija za Sikmu - 31:31.

15. minut - Vecel promašuje, a onda Nedović za Martina, ponovo vodi Zvezda 28:27. Odlična odbrana Petruševa, faul na Nedoviću, a onda sudije sviraju ličnu Dobriću u napadu.

14. minut - Promašaj Vildoze, lopta nije stigla ni do koša.

13. minut - Kontra Albe, asistencija Sikma, trojka Blat, smanjuju "žuti" na - 24:26. Nova trojka za domaće - 27:26. Martin, pa Petrušev promašuju zicere, ide nova kontra Albe, ali nema poena.

12. minut - Odličan potez Mitrovića, promašuje Petrušev, ali lopta stiže do Nedovića, pa onda Dobrić - faul! Gleda se da li će biti nesportski, ne, dosuđen je običan faul. Oba koša sa penala - 21:26.

11. minut - Tri sekunde Nemci u reketu, Petrušev na drugoj strani pogađa - 22:19. Uzvraća Timan.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Gubi loptu Mitrović, Alba u napadu. Greše i Nemci. Ekipa Duška Ivanovića završava prvu četvrtinu vođstvom 20:19! Trojka Nedovića sekund i kusur pre kraja.

9. minut - Timan ne pogađa, crveno-beli u napadu. Ivanović ima prostora i ide do kraja. Teško polaganje - 19:17.

8. minut - Odlična asistencija za Lemersa koji poentira, ali na drugoj strani uzvraća Mitrović 19:15. Mitrovića zaustavlja Lamers.

7. minut - Gubi Zvezda loptu, i prima lake poene od Zusmana 17:11.  Dobrić lepo utrčava i poentira na asistenciju Petruševa 17:13.

6. minut - Greška Vildoze, Zusman krade loptu i poentira. Kakva trojka Vildoze 15:11. Smit pokušava da vrati, ali bez uspeha.

5. minut - Šutira Bentil, lopta izlazi iz koša, srećom Lamers pravi ličnu u napadu.

4. minut - Važni poeni za Zvezdu, koja prekida seriju Nemaca, Bentil pogađa uz faul, precizan je i sa penala - 10:8. Nova, druga trojka Blata - 13:8.

3. minut - Laki poeni za Sikmu, prvo vođstvo Albe - 7:5. Promašuje Bentil za tri poena. Napad za domaće. Smit pogađa trojku za 10:5. Tajm aut Ivanović.

2. minut - Prvi poeni i to trojka za Blata. Izjednačenje 5:5. Bentil promašuje, Sikma gubi loptu, ali Vildoza u nastavku akcije pravi korake.

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad za crveno-bele, koji večeras igraju u skroz crvenoj opremi. Holand pogađa trojku na startu - 0:3. Odličan početak gostiju. Na drugoj strani Kumađi pravi faul u napadu. Vildoza asistira, Kuzmić pogađa pod košem 0:5.

20:07 - Prva petorka Zvezde: Luka Vildoza, Džon Holand, Branko Lazić, Ben Bentil i Ognjen Kuzmić. Za Albu startuju: Tamir Blat, Džejlen Smit, Juvel Zusman, Luk Sikma i Krist Kumanđe.

20.06 - Početak utakmice malo kasni, ne zna se razlog... Sudije su u razgovoru sa zapisničkim stolom.

19:55 - U toku je predstavljanje ekipa, utakmica uskoro počinje.

19:40 - Trener Crvene zvezde Duško ivanović u najavi meča je rekao:

- Gledao sam i pratio Albu i pre nego što sam došao u Crvenu zvezdu. To je ekipa koja mi se najviše svidela i koja igra najbolju košarku. Izgubili su neke utakmice, iako su vodili sa preko 20 poena razlike - rekao je Ivanović i dodao:

- Igraju jako brzo, nepredvidivi su, izvanredni šuteri. Imaju igrače koji izvanredno čitaju situacije na terenu. Eto, imali su splet okolnosti neke mečeve nisu pobedili, ali mi prvo treba da mislimo o nama kako ćemo, pa ćemo onda o njima - dodao je on.

19.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo košarkaške utakmice Alba - Crvena zvezda.