28.11.2022

19:12

PARTIZAN RAZBIJEN POSLE SKANDALA, ZVEZDI PRVI DERBI SEZONE! Ivanović nadmudrio Žoca, nema više neporaženih u ABA! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 90:74 u prvom večitom derbiju ove sezone igranom u Pioniru.

Debitanska pobeda trenera Duška Ivanovića na klupi ekipe sa Malog Kalemegdana i prvi poraz crno-belih u ovoj sezoni ABA lige.

Večiti košarkaški derbi je ostao u senci skandala, odnosno prekida meča kada su zbog vređanja i gađanja navijača Crvene zvezde sudije prekinule meč i povukle se u svlačionicu.

Nešto kasnije utakmica je nastavljena, uz pražnjenje dela jedne tribine i uz upozorenje navijačima da će cela hala biti ispražnjena ukoliko se isto ili slično ponovi.

Burna je bila prva četvrtina. Bolje je u utakmicu ušao Partizan. Vodili su konstantno, ali velika tenzija osetila se već na izlasku sudijske trojke na parket Pionira. Na udaru Zvezdinih navijača bio je slovenački sudija Damir Javor koji je odmah počašćen vređanjima i zvižducima.

Kao da je to bio nagoveštaj skandala koji se dogodio u samom finišu prve deonice. Već serdiinom prve četvrtine posle ubacivanja predmeta na teren, navijači su upozoreni da to ne čine, a onda posle jednog duela Ledeja i Ivanovića, nastao je haos. Navijači su ponovo počeli da gađaju sudije, koje su prekinule meč i otišle u svlačionicu.

Prekid je obeležio ovaj deo igre u kojem je Partizan uglavnom vodio.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 90:74 (20:18, 29:30, 21:17, 20:9)

Dvorana: Aleksandar Nikolić. Sudije: Damir Javor (Slovenija), Josip Radojković, Marko Mustapić (Hrvatska)

CRVENA ZVEZDA: Holand 5, Vildoza 19, Mitrović 7, Martin 5, Dobrić 11, Ivanović, Nedović 17, Lazić 4, , Bentil 9, Kuzmić, Marković, Petrušev 8.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 5, Panter 12, Smailagić 2, Egzum 14, Naneli 7, Brodzijanski 18, Lesor, Trifunović, Anđušić, Papapetru 15

Kada je utakmica nastavljena viđeni smo kišu koševa u režiji košarkaša i jednog i drugog tima. Ponovo je Partizan vodio, ali je Crvena zvezda ipak uspela da sa prednošću ode na odmor (49:48)

Druga četvrtina je počela poenima Brodzijanskog i nesportskim faulom Filipa Petruševa, a onda je usledio trojkaški obračun.

Niko nije očekivao pet vezanih trojki. Madar je započeo dalekometnu artiljeriju, pa je Nedović odmah odgovorio, da bi pogodio Panter. Ne, tu nije bio kraj... Uzvratio je Markovića onda opet Jam Madar za 31:26 u korist crno-belih.

Stekao je Partizan prednost od 6 poena, 48:42 je bilo na semaforu pred poslednja dva minuta, da bi Zvezda uspela da pogodina odmor odlazi sa 49:48.

Standings provided by Sofascore

Treća četvrtina je veoma loše počela po Partizan. Puna četiri minuta bez koša i tri izgubljene lopte, a na drugoj strani Ben Bentil, Džon Holand, Luka Vildosa i Branko Lazić pronalaze put do koša i stiče se prva dvocifrena prednost, 58:48.

Tim Duška Ivanovića je držao dvocifrenu prednost, i rutinskl priveo meč kraju.

Zvezda je tako nanela prvi poraz Partizanu u ABA ligi. Partizan je i dalje prvi sa skorom 7-1. Zvezda ima 6-1 uz meč manje.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Vildoza sa 19 poena, Nedović je imao 17, a Dobrić 11.

Partizan je predvodio Papapetru sa 15, Egzum je imao 14, a Panter 12.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Petrušev pogađa. Kraj! Crvena zvezda je pobedila Partizan u prvom derbiju sezone 90:74.

39. minut - Nedović pogađa i čini se stavlja tačku na meč.

38. minut - Dobrić za triiiiiii! - 85:72. Nedović krade loptu i laki poeni u napadu - 87:72.

37. minut - Vildoza za triiiiiii - 80:71. Faul Vildoze na Ledeju. Ledej 50% sa penala 80:72. Mitrović za plus 10 82:72!

36. minut - Faul na Mitroviću, peta lična za Pantera!

35. minut - Promašuje Vildoza za tri Mitrović hvata, opet Vildoza za tri - opet promašaj! Na drugoj strani faul na Panteru. Pogađa oba slobodna bacanja, ali kapiten Partizana u sledećem napadu završava utakmicu.

34. minut - Dobrić za Mitrovića - 77:67. Papapetru pogađa za dva - 77:69.  Promašuje Holand za tri.

33. minut - Greše i jedni i drugi u napadima.

32. minut - Marković krade loptu, faul na Vildozi. Dva od dva Vildoza - 73:65. Lopta je za crveno-bele. Holand poađa, Zvezda na plus 10 ponovo 75:65.

31. minut - Zvezda ne koristi prvi napad u poslednjoj četvrtini. Mitrović greši. Ali uzvraća Ledej, Mitrović stiže do lopte, kreće u napad, a Ledej pravi nesportsku. Pogađa jedno bacanje uz loptu sa strane.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - papapetru izvodi penale. Promašio je oba, a u nastavku akcij biće - podbacivanje. Skaču Martin i Lesor.  Lopta za Zvezdu, sjajan pas za dobrića i zakucavanje Zvezdinog košarkaša 69:63.

29. minut - Nedović pogađa za 65:61. Pogađa Papapetru, a onda faul nad Martinom.

28. minut - Ponovo greši Zvezda, ali i Panter promašuje za tri

27. minut - Paapateru iz teške pozicije - Zvezdina prednost se istopila - 63:61. Tajm aut Ivanović.

26. minut - Bacanja za Egzuma. Oba pogađa - 60:55. Bentil za triiiiiii - 63:55.  Na drugoj strani Papapetru pogađa - 63:57. Novi proćerdan napad za Zvezdu, Egzum smanjuje...

25. minut - Madar vodi napad Partizana, asistira Ledeju, koji promašuje ispod koša. Sad Madar promašuje, Nedović hvata loptu, ali ni Bentil nije precizan u napadu.

24. minut - Faul na Papapetruu, koji je pogodio oba slobodna bacanja - 58:50. Novi poeni Betila, ali i Egzum za tri - 60:53.

23. minut - Bentil pod košem, Zvezda ima najvećču prednost plus 8 56:48. Greška Ledeja u koracima. Vildoza preko Lesora, ekipa Duška Ivanovića prvi put dvocifrena 58:48. Serija Zvezde 9:0.

22. minut - Dobra odbrana Zvezde na početku drugog poluvremena.Ponovo Partizan gubi loptu, a Holand pogađa novu trojku za crveno-bele 54:48. Egzum promašuje za tri.

21. minut - Utakmica je nastavljena, Ivanović se neće vraćati na teren jer je u onom duelu sa Ledejempovredio rebro. Crno-beli gube loptu, a Lazić postiže dva poena - 51:48.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Nedovićev solo prodor - 47:48, Bentil uz zvuk sirene pogađa za vođstvo Zvezde na poluvremenu 49:48.

19. minut - papapetru promašuje, Nedović pokušava za tri! Naneli mu se revanšira.

18. minut - Panter je precizan, a onda Vildozaaaaa za triiiiii - 42:45. Faul na Panteru u pokušaju za tri. Sva tri bacanja pogađa Panter. I jedni i drugi ne koriste napade, trojka za Nemanju Nedovića - 45:48.

17. minut - Napad Partizana Papapetru završava sa dva poena - 37:43. Faul na drugoj strani na Nemanji Nedoviću. Pogađa oba bacanja - 39:43.

16. minut - Faul na Nedoviću uz poen, precizan je Zvezdin bek i sa penala 37:38.

15. minut - Vildoza pogađa, Partizan ne koristi napad pa Mitrović precizan 34:36. Poeni Smailagića - 34_38

14. minut - Poeni iz reketa za 30:33, pa Papaetru pogađa za tri 30:36.

13. minut - Madar nastavlja trojkaški obračun - 26:31.

12. minut - Serija trojki na obe strane prvo Nedović, pa Panter odgovara, a onda Marković 26:28.

11. minut - Panter promašuje za tri, ali ponovo hvata loptu i pogađa za dva poena.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Utakmica je nastavljena. Sudije su odgledale snimak, bio je faul na Ivanoviću, koji ipak nije teže povređen. Pogodio je bek Zvezde flouter, a onda Ledej izgubio loptu, faul na Vildozi, koji pogađa jedno bacanje. Kraj burne prve deonice - 20:18 za Crvenu zvezdu.

Sudije su ponovo na terenu, očekuje se da meč brzo bude nastavljen.

Prazni se deo tribine gde su navijači Crvene zvezde! Ceo B sektor je ispražnjen! Zvanični spiker saopštava da ukoliko bilo šta padne na teren da će cela dvorana biti ispražnjena.

Igrači se ponovo zagrevaju, meč bi uskoro trebalo da bude nastavljen. Kako javlja izveštač Informera, Zoran Savić je otišao u svlačionicu. Verovatno da priča sa sudijama. Sve podseća na finale ABA lige iz prošle sezone, koje je obilovalo skandalima!

9. minut - Odlično se snašao Petrušev u reketu - 15:16. U sledećem napadu pogađa Ledej - 15:18. Na zemlji su Ledej Ivanović. Nastala je gužva, Ivanović je ostao da leži, a sudije su napustile teren i otrčale u svlačionicu! Prekid! Navijači Crvene zvezde nastavljaju da ubacuju predmete u teren! Loša vest za crveno-bele je i da se izgleda teže povredio Nikola Ivanović.

8. minut - Crveno-beli u napadu, Nedović promašuje za tri, Lesor ne prolazi pored Petruševa. Dobrić polovičan sa linije penala

7. Lazić ispravlja promašaj od malopre, iz ćoška pogađa za dva - 12:14. Nesportska lična Lazića, Egzum pogađa dva bacanja 12:16, ali ne i trojku posle iz napada.

6. minut - Vildoza promašuje za tri, Martin skače i pogađa 10:11. Egzum zakucava, uz faul - 10:14. Dobrić do Lazića, promašuje kapiten Zvezde

5. minut - Vildoza uzvraća - 8:11. Egzum provukao polaganje, ali ne pogađa.

4. minut - Baaaaam strašno zakucavanje Bentila - 4:6. Lazić greši, preseca Naneneli i faul na košarkašu Partizana. Oba puta je precizan sa bacanja - 4:8. Uzvraća Dobrić flouterom 6:8. Kakva trojka Nanelija, prvi put Partizan na plus 5 - 11:6.

3. minut - Dobrić ne pogađa, Brodzijanski je siguran 4:4. Vildoza za tri promašuje...

2. minut - Ledej promašuje, ali ni Zvezda ne koristi napad, Panter na drugoj strani promašuje trojku.

1. minut - Meč je počeo prvi napad imaju crveno-beli. Prvi poeni za Martina na startu 2:0. Brodzijanski pogađa, pa Martin 4:2.

19.45 - I ovog puta, kao u ranijim mečevima kada je Damir Javor sudio crveno-belima, navijači Zvezde nisu poštedeli Slovenca uvreda.

19.42 - Podsetimo se šta je trener Partizana rekao pred prvi ovosezonski derbi.

- Prvi derbi u nizu koji ćemo igrati ove godine. Promena trenera je pokazala da su se vratili na pravi kolosek, da igraju veoma dobro i nikada ni jedna utakmica protiv Crvene zvezde nije bila laka. Specijalna utakmica, to svi znamo. Trudimo se i pripremamo da odigramo najbolje što možemo. Ko god da bude u našoj ekipi, moramo da damo sve od sebe, u poslednje dve utakmice je bilo jasno da na momente igramo veoma dobro, na momente slabo i bez koncentracije. Jasno je da moramo da igramo u kontinuitetu dobro ako želimo dobru utakmicu - reči su Željka Obradovića, šefa struke crno belih.

19.40 - Trener Crvene zvezde Duško Ivanović debitovače večeras u večitom košarkom derbiju:

- Partizan je ove godine napravio izuzetno dobar tim. To je napadačka ekipa sa najvećim potencijalom i u napadu u ovom trenutku najbolji tim u Evropi. Samim tim, moraćemo da odigramo izuzetno dobro u odbrani kako bismo došli do pobede u ovom meču - rekao je Ivanović.

19.00 - Dobro veče i dobro došli na lajv blog košarkaškog meča Crvena zvezda - Partizan na portalu Informer.rs