12.01.2023

18:00

ZVEZDINA ČAROBNA NOĆ U PIONIRU! Petrušev i Mitrović SKINULI KRUNU Kneževima! Monako RAZBIJEN kao nikada! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Monako rezultatom 92:68 (23:15, 31:21, 18:14, 20:18) u 19. kolu Evrolige i prekinuli crnu seriju od tri poraza kod kuće

Početak utakmice pripao je Zvezdi, dok su gosti igrali na krilima Majka Džejmsa, koji je postigao svih devet početnih poena za Kneževe.

Već do poluvremena Amerikanac je stigao do cifre od 16 koševa, ali mala je to bila vajda za Obradovićev tim koji je doživeo sumrak do odlaska na odmor.

Crvena zvezda je na prvu pauzu otišla vođstvom 23:15, do kojeg je došla zahvaljujući raspoloženom Luki Mitrovića, a do prve dvocifrene prednosti stigla je koševima njegovog imenjaka i povratnika Vildoze i Ognjena Dobrića (23:11). Serijom 0:4 preko Džejmsa, Monako je uspeo da spusti minus, međutim, samo na kratko.

Rapsodija Ivanovićevog tima viđena je u drugoj četvrtini, koju su crveno-beli dobili sa 10 razlike! Krenula je Zvezda da rešeta trojkama iz svih pozicija! Pogađali su: Marković, Nedović, Dobrić, pa opet Nedović, Petrušev, Vildoza... Jednostavno, šut crveno-belih van linije 6,75 služio je bolje nego na treningu ili mnogim prethodnim utakmicama.

CRVENA ZVEZDA - MONAKO 92:68 (23:15, 31:21,18:14)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Huan Karlos Garsija, Serđo Silva, Sefi Šemeš.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza 9, Lazarević 4, Mitrović 15, Lazić 9, Dobrić 10, Raduljica, Ilić, Nedović 11, Marković 9, Kuzmić 4, Petrušev 21.

MONAKO: Braun 7, Okobo 6, Blosomgejm 6, Makundu 4, Kutur, Dijalo 6, Motiejunas 4, Outara 3, Strazel 1, Hol 5, Džejms 26.

Dok dlanom o dlan, Crvena zvezda je pobegla Monaku na džinovskih 18 razlike, koju je novom trojkom obezbedio i slavljenik kapiten Lazić (47:29), kome saigrači nisu bolje mogli da čestitaju 34. rođendan. Blistavom partijom, domaćin je na veliki odmor otišao sa vođstvom 54:36.

Gosti su drugo poluvreme otvorili serijom 1:7 i prišli na 55:43, ali je fantastični Luka Mitrović odbio napad Monaka i sa četiri vezana poena vratio mirnu zalihu Zvezdi (60:43).

Standings provided by Sofascore

Novom serijom 1:7 i trojkom Majka Džejmsa, Kneževi su se primakli samo na 11 koševa minusa (61:50) i propustili nekoliko šansi da još više priđu, što je kaznio Dobrić, na isti način se revanširao i odveo Crvenu zvezdu na 19 poena prednosti (69:50) u 29. minutu, da bi u poslednjim sekundama treće deonice otišla na maksimalnih 22 razlike (72:50) još jednom trojkom, ovog puta u režiji Stefana Lazarevića.

U poslednjih deset minuta Crvena zvezda je sačuvala ogromnu prednost i prekinula niz od tri uzastopna poraza kod kuće, savladavši Kneževe za 10. pobedu uz devet poraza, čime je ostala u trci za Top 8.

Ujedno, Ivanovićev tim je naneo sedmi poraz Monaku, koji ima 12 trijumfa i nalazi se i dalje u vrhu evroligaške tabele.

Zvezdu je do 10. evroligaške pobede vodio Filip Petrušev sa 21 poenom, 15 je dodao fantastični Luka Mitrović, Nemanja Nedović je ubacio 11, a Ognjen Dobrić 10, Lazić i Vildoza postigli su po devet koševa.

Kod Monaka, Majk Džejms je bio ubedljivo najzapaženiji pojedinac sa 26 poena, ostali daleko ispod evroligaškog proseka.

Zvezda je sada na skoru 10-9, Monako ima bilans 12-7. Šampion Srbije u narednom 20. kolu gostuje Žalgirisu, dok Monako ide u Istanbul na noge Fenerbahčeu.

Dobro veče i dobrodošli na lajv blog "Informera", posvećen meču Crvena zvezda - Monako.

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice Crvena zvezda je pobedila Monako rezultatom 92:68.

39. minut - Marković precizan novom trojkom 92:67.

38. minut - Marković nova trojka 87:65, a onda i Kuzmić beleži poene 89:65.

37. minut - Dvadeseti poen Filipa Petruševa, za +20 Zvezde protiv Monaka 83:63. Pogađa i dodatno bacanje bivši igrač Mege 84:63. Napustio je parket ispraćen ovacijama, zbog 21 postignuta koša. U međuvremenu Džejms precizan 87:65.

36. minut - Makundu precizan 78:60, a onda trojkaaaaaaaa Branka Lazićaaaaaaa 81:60!!! Uzvraća Džejms trojkom 81:63.

34. minut - Poeni za Dijaloa 78:58, prethodno je Petrušev ponovo bio precizan 78:56.

33. minut - Još jednom Blosomgejm pogađa, sada za tri poena 74:56. A onda spektakularno zakucavanje Filipa Petruševa 76:56.

32. minut - Blosomgejm polovičan sa penala 74:53.

31. minut - Filip Petrušev otvara poslednju četvrtinu poenima za 74:50, serija Crvene zvezde 13:0, koju prekida Dijalo i smanjuje 74:52.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine 72:50.

30. minut - Lazareviiiiiiiiiiiiiiić još jedna druga uzastopna trojka za 22 koševa viška, rekordnih, najvećih od početka meča!!! Vodi Zvezda 72:50!!!

29. minut - Dooooooooooobriiiiiiić trojkaaaaa, ide Zvezda na 16 razlike 66:50!!! A onda ide i Vildozaaaaaaaa do najvećih 19 koševa viška 69:50!!!! Eksplozija u Pioniruuuuu!!!

28. minut - Prekida Petrušev ovu seriju Monaka i vraća lepu zalihu domaćima 63:50.

Trojka Majka Džejmsa za samo -11, vodi Zvezda 61:50, a bilo je i 18 razlike.

27. minut - Posle promašaja Okoba, Makundu je bio najviši i pogodio 61:47, a onda Okobo promašio otvorenu trojku iz kornera.

27. minut - Lazarević je bio polovičan sa bacanja, prvo je promašio, drugo pogodio 61:45.

26. minut - Braun je postigao nove poene, Monako smanjuje 60:45. Televizijski tajm-aut. Vildoza je ponovo na parketu.

25. minut - Još jednom Lukaaaa Mitrović pod košem caruje 60:43.

24. minut - Težak šut i majstorski koš Majka Džejmsa, njegov 18. poen 55:43, međutim, Lukaaaa Mitroviiiić pod faulom daje koš 57:43. Prekida centar Zvezde seriju gostiju 1:7. I dodatno bacanje daje Mitrović 58:43.

23. minut - Outara u kontri daje trojku za Kneževe, koji serijom 0:5 spuštaju na 54:41. A onda Petrušev maši prvo, ali pogađa drugo bacanje 55:41.

22. minut - Motiejunas postiže prve koševe u nastavku za Monako, 54:38.

Počelo je drugo poluvreme!

DRUGA ČETVETINA

Kraj prvog poluvremena: Crvena zvezda - Monako 54:36!

20. minut - Ognjen Dobrić oba puta precizan sa penala 54:36, a potom Džejms promašuje trojku sa osam metara.

20. minut - Vildozaaaaaaaaaa majstorija Argentinca za 51:34. Pogađa i dodatno 52:34, ali onda uzvraća brzim koševima Okobo 52:36. Tajm-aut traži Duško Ivanović.

Dobrić sjajno ka Mitroviću koji poentira 49:32, a onda Majk Džejms stiže do 16. poena 49:34.

19. minut - Prvo je promašio, druga dva pogodio Majk Džejms, posle faula u šutu za tri, sada je 47:32.

18. minut - Džon Braun je promašio prvo, a drugo bacanje pogodio za Monako 47:30.

17. minut - Petrušeeeeeeeeev trojkaaaa, magija Filipa iz ćoška za najvećih +15, vodi Zvezda 44:29, a onda Laziiiiiiiiiiiiiiiiiiiić nova trojka za ogromnih 18 razlike 47:29!!!!! Kakva partija crveno-belih!!! Ključa Pionir!!!

Naljutio se Petrušev zbog prethodnog promašaja i brutalno "zakucao" loptu u obruč Monaka 41:27, ali brzo uzvraća Braun 41:29.

16. minut - Marković je sjajno asistirao Petruševu, Filip promašio pod košem, a njegovu grešku ispravio Lukaaaa Mitrović i pogodio 39:27.

Problem za Monako, prilikom borbe za loptu povredio se Hol i morao da izađe iz igre. Na terenu je Moteijunas.

15. minut - Posle tajm-auta, zadrhtala je ruka Laziću u šutu za tri, ali nije Okobu sa distance 37:27.

Sada se upisuje i Kuzmić, raste prednost Zvezde 37:22, seriju prekida trojkom Majk Džejms 37:25. Tajm-aut.

14. minut - Ponovo Nemanjaaaa za triiii 35:22, Monako u agoniji!!!!

14. minut - Nedoooviiić treća uzastopna trojka za maksimalnih 32:19!!!! Kako pogađa Zvezda u ovom meču, preciznost na vrhunskom nivou!!!

13. minut - Markooooviiić nova trojka za Zvezdu, 29:17!!! Maksimalnih +12 koševa viška za Ivanovićev tim!!! Serija domaćih 6:2 na startu drugog dela, seče je Dijalo i pogađa za 29:19.

12. minut - Dooooobriiiiiiić trojkom vodi Zvezdu na 26:15!!! Prvi poeni u drugoj četvrtini postiže bek crveno-belih. Uzvraća Blosomgejm koševima i smanjuje 26:17.

Počela je druga četvrtina!

Majk Džejms je u prvoj četvrtini od 15 poena Makabija postigao devet. Po dva su dali Okobo, Motiejunas i Hol.

PRVA ČETVRTINA

Završena je prva četvrtina vođstvom Crvene zvezde protiv Monaka 23:15.

10. minut - Okobo oba puta precizan sa penala 23:13, a potom Hal zakucava za 23:15. Blosomgejm je promašio oba slobodna bacanja, a Zvezda u zadnjem napadu promašila trojku preko Nedovića.

9. minut - Promašaj Okoba za tri, a onda Vildozaaaaaaaaaaaaaaa 21:11, ide Zvezda na dvocifrenu prednost!!! Ludnica u Pioniru!!! I onda opet Vildoza asitira, a Dobrić vodi crveno-bele na 23:11.

8. minut - Lukaaaaaaaaaaa, u kontri sjajan pod košem Monaka, izbacio je čuvare i poentirao za najvećih +7 (18:11), nateravši Obradovića na tajm-aut.

7. minut - Mitrović sjajan pod košem gostiju, pogađa Luka, pet razlike za Zvezdu 16:11.

- Ponovo Nemanja u vazdušnom prodoru poentira spektakularno 14:11, a Motiejunas pravi faul u napadu. Lopta za crveno-bele, u igri je Luka Vildoza, Pionir je "eksplodirao"!

6. minut - Nedoooović trojkaaa za Zvezdu, koja vodi 12:9!!! U kontri Motiejunas pogađa i smanjuje 12:11.

6. minut - Pogodio je Majk bacanje za 9:0, ali Strazel promašuje pod košem Zvezde. Tajm-aut.

5. minut - Trojkaaaa Brankooo Laziiić, kapiten Zvezde koji danas slavi 34. rođendan vraća vođstvo domaćinu 9:8. Posle toga, Petrušev pravi tehničku i šalje Džejmsa na linijiu za slobodna bacanja.

Nova trojka za Majka Džejmsa, vodi Monako 8:6, sve koševe je dao Amerikanac za Kneževe.

Džejms i Dobrić u duelu

4. minut - Prvo vođstvo Monaka, oba penala reaizovao je Džejms 4:5 postigavši sve poene za goste, a Mitrović na drugoj strani uposlio Petruševa koji poentira za 6:5.

3. minut - U nemogućoj poziciji našao se Džejms, ali se i snašao, pa je očajnički pogodio za tri poena 4:3.

2. minut - Posle promašaja Montiejunasa, Marković nije bio precizan za tri, aonda u kontri Petrušeeev "lomi tablu" zakucavanjem 4:0!!! Sjajan početak crveno-belih.

1. minut - Sjajna asistencija Markovića za Mitrovića, koji postiže prve poene na večerašnjem meču. Vodi Zvezda 2:0!

Počela je utakmica!

18.55 - Koliko poštovanje ima prema navijačima Crvene zvezde, Obradović je pokazao gestom kada je izašao na parket Pionira.

Obradović ljubi grb Crvene zvezde

Trener Monaka je kleknuo na teren i poljubio grb Zvezde, čime je odao poštovanje klubu i navijačima crveno-belih, koji su ga gromoglasnim aplauzom dočekali i potvrdili da spada u istinske legende kluba sa Malog Kalemegdana.

18.51 - Proslavljeni as crveno-belih Saša Obradović ponovo će igrati protiv kluba koji je donedavno vodio kao trener:

- Svaki dan se nastavlja borba za pozicije, a uveren sam da će tako biti sve do samog kraja. U Beogradu nas očekuje isti meč kao i protiv Olimpijakosa. Oni su poraženi na svom terenu i žele će da pokaže karakter. Poznajem tim, publiku, znam i trenera i igrače… Biće to veliki izazov - istakao je Obradović.

18.49 - Podsetimo se šta je Duško Ivanović izjavio pred duel sa Kneževima:

- Naša očekivanja su uvek takva da mislimo da možemo da dobijemo svaku utakmicu, pa i ovu. Monako je ekipa čija pozicija na tabeli (deli prvo mesto sa Realom i Barselonom sa skorom 12-6) govori sama po sebi. Fizički izvanredni, imaju odlične individualce, najviše situacija 1 na 1, odlični šuteri, izvanredni u skoku. Imaju i oni loših strana, samo videćemo da li ćemo ih naći - rekao je Ivanović.

18.41 - Sa druge strane, Monako je neumoljiv pred svojim navijačima, gde je zabeležio tri pobede u nizu. Padali su ovim redom: Alba (92:89), Žalgris (84:82) i Olimpijakos (64:60), dok su na strani izgubili od Olimpije iz Milana (71:79) i deklasirani od Partizana pre sedam dana (80:100).

18.37 - Četa Duška Ivanovića je u prethodna tri meča kod kuće pretrpela isti broj poraza. U nekadašnjem Pioniru slavili su: Olimpija Milano, Barselona i Real Madrid, dok je na strani upisala četiri trijumfa u nizu protiv: Albe, Partizana, Olimpijakosa i Valensije u 17. rundi.

18.30 - Crvenoj zvezdi će, posle kraće pauze, suditi ponovo španski arbitar Huan Karlos Garsija, pomagaće mu Serđo Silva iz Portugala i Izarelac Sefi Šemeš.

18.19 - Klub sa Malog Kalemegdana je u 6. kolu poražena u Kneževini od Monaka rezultatom 77:85.

18.13 - Podsećamo, za Zvezdu zbog povreda neće igrati Hasan Marin i Nikola Ivanović, dok je Ben Bentil prehlađen, a Fakundo Kampaco ima zabranu igranja u Evroligi.

18.00 - Crvena zvezda će u ovom meču biti jača za Luku Vildozu koji se oporavio od povrede i zaigraće u večerašnjem susretu, što je neprocenjiv dobitak za tim Duška Ivanovića!