11.02.2023

13:03 >> 16:00

ZVEZDA ISKALILA BES! Festival golova na KROVU, CRVENO-BELI PREGAZILI VOŽDOVAC

Fudbaleri Crvene zvezde pobedilis u Voždovac na gostujućem terenu rezultatom 6:0 u meču 21. kola Superlige

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili  su Voždovac na gostujućem terenu rezultatom 6:0 u meču 21. kola Superlige

Od samog starta, Zvezda je počela da pokazuje da je nadmoćnija u odnosu na svog protivnika.

U 10. minutu, Đorđević je faulirao Aleksandra Pešića, a sudija je defanzivcu Voždovca dodelio crveni karton i pokazao na belu tačku.

Odgovornosti se prihvatio Gelor Kanga koji je preciznim šutem savladao Katića i doneo prednost Crvenoj zvezdi.

Kanga je bio akter i kod drugog gola. On  je u 19. minutu precizno asistirao Osmanu Bukariju koji je pogodio za 2:0.

Treći gol pao je samo četiri minuta kasnije. Mirko Ivanić je odlično proigrao Aleksandra Kataija koji je  povisio prednost Crvene zvezde.

U 44. minutu, Osman Bukari je ponovo bio precizan, ipak nakon VAR provere pogodak je poništen.

U drugom poluvremenu svoj prvenac u dresu Zvezde postigao je Aleks Vigo.

Argentnski fudbaler je u 64. minutu meča iskoristio odbijanac i  postigao pogodak za 4:0.

Za 5:0 je bi precizan bio Kingsi Kangva u 76. minutu, a  u 82. minutu Mirko Ivanić je postavio konačan rezultat.

Bio je ovo stvarno dominatan performans akutelnog šampiona Srbije, sada se svakako može zaboraviti remi iz prošlog kola protiv Vojvodine.

Voždovac-Crvena zvezda 0:6  (0:3)

Golovi: Kanga (14), Bukari (19), Katai (23), Vigo (64), Kangva(77), Ivanić (82)

Stadion: Tržni Centar

Sudija: Dejan Trifković

VOŽDOVAC (4-2-3-1): Katić – Mijailović, Damjanović, Đorđević, Daničić (Od 66. Đuričić)– Matić, Ivezić – Nešković(Od 66. Jocić), Novevski(Od 46. Vujanović) , Teodorović – Pantović.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Vigo, Eraković(Od 72. Leković), Dragović, Azarov – Mijailović(Od 46. Nikolić) , Kanga – Bukari, Ivanić, Katai – Pešić (Od 71. Rakonjac)

KRAJ UTAKMICE

82. minut - Upisao se Mirko Ivanić u listu strelaca

76. minut - Novi gol za Crvenu zvezdu, gol je postigao Kingsi Kangva

68. minut - Odlična šansa za Zvezdu, ipak Ivanić pogađa prečku

64. minut - Aleks VIgo je postigao prvi gol u dresu Crvene zvezde. Lopta se odbila, sjajno se snašao Argentinac i pogodio za 4:0

59. minut - Moraće da se ukaže pomož golmanu Voždovca Katiću

53. minut - Novi šut Kataija, ipak bez uspeha

49. minut - Katai je šutirao pod prečku, ali je Katić izbacio loptu u korner.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minut - Pogodio je Bukari za 4:0, ipak nakon VAR provere dosuđen je ofsajd

42. minut - Pokušao je Aleksandar Katai iz slobodnog udaraca sa više 20 metara, ali lopta je udarila u živi zid

33. minut - Šutirao je Katai, ali pored gola

31. minut - Pokušavaju igrači Voždovca da dođu do gola Crvene zvezde, ipak bez uspeha

23. minut - Ivanić je odlično proigrao Kataija koji je povisio Zvezdinu prednost na 3:0

19. minut - Sjajan gol Osmana Bukarija! Pronašao ga je spretno Gelor Kanga, a zatim je reprezentativac Gane savladao golmana Katića

18. minut - Vrši presing Zvezda, pokušao je Katai, a zatim Bukari

17. minut - Šutirao je Mirko Ivanić, ali sjajna intevencija Katića

14. minut - Odvornosti se latio Gejlor Kanga  i preciznim šutem savladao golmana Katića

12. minut - Nakon VAR provere, Đorđević je dobio crveni karton

10. minut - Đorđević je faulirao Pešića, penal za Zvezdu

3. minut - Po levoj strani su kombinovali gosti, Ivanić je stigao i da šutira, ali je izblokiran.

1. minut - Utakmica je počela