18.02.2023

20:00 >> 22:57

ZVEZDI TREĆI KUP KORAĆA ZAREDOM! "Žućkova levica" ostaje na Kališu, MEGA BEZ ŠANSI U FINALU! (FOTO/VIDEO)

Starsportphoto©

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Megu - 96:79 i u hali "Čair" u Nišu osvojili treći zaredom Kupa Radivoja Koraća.

Početak izjednačen, obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Tako je bilo sve do 7. minuta, a onda je Zvezda ubrzala, zahvaljujući Nedoviću koji pogađa dve uzastopne trojke za 22:15. Odlepila se ekipa Duška Ivanovića, ali Mega je imala odgovor! Serijom 8:0 pravi preokret i prvu četvrtinu završava vođstvom 23:22.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14)

Hala: Čair u Nišu. Sudije: Vladimir Jevtović, Siniša Prpa, Stefan Ćalić.

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 6, Lazarević 2, Kampaco 2, Mitrović 14, Lazić 3, Martin, Dobrić 24, Ilić 4, Nedović 20, Marković, Petrušev 15, Bentil 6..

MEGA: Milenković, Branković 14, Đulović, Rudan 4, Uskoković 13, Kazalon 15, Đurišić 7, Kovačević 13, Cerovina 7, Rori 6, Mušikić, Stefanović.

U drugom periodu Zvezda je krenula bolje i dizala razliku, prvo stigla na plus 7, a onda i do 11 razlike. Mega je odgovorila, ali do kraja poluvremena crveno-beli su zadržali vođstvo i na odmor otišli sa plus 7 - 51:44.

Nije Mega mnogo toga mogla da promeni u trećoj četvrtini, videli smo da je Ognjen Dobrić uhvatio fantastičnu seriju i pogodio čak tri trojke, pa je posle 30' minuta košarke imao 21 poen.

Zvezda je uglavnom imala visoku prednost i veliko vođstvo, ali je Mega u par navrata dolazila do -4, pa su izabranici Duška Ivanovića znali kako da odbiju taj njihov nalet.

Do kraja utakmice Mega nije uspela da preokrene rezultat i trofej ostaje ma malom Kalemegdanu.

Najefikasniji igrači bili su Ognjen Dobrić sa 24 poena, koji je imao i 3 asistencije i 6 skokova, Nemanja Nedović je dodao 20, a Filip Petrušev 15 uz 14 poena Luke Mitrovića, 6 Vildose i 2 Kampaca.

Što se tiče ekipe Mege, njih je sa 15 poena predvodio Malkolm Kazalon, 14 je imao Danko Branković, po 13 Uskoković i Kovačević, dok su po 7 poena upisali Đurišić i Cerovina.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Čeka se kraj, Zvezda je treći put zaredom osvojila Kup Koraća pobedom protiv Mege

39. minut - Nije pogodio Rori, ali zato jeste Stefan Lazarević - 96:76. Rori pogađa za tri.

38. minut - Fauliran Nedović, daje oba bacanje - 93:76, Đurišić promašuje, Petrušev na skokuku, peta lična Rudana. Petrušev daje jedno od dva - 94:76.

37. minut - Lazarević promašuje sve, ali hvata Petrušev, koga faulira Rudan. Siguran je Petrušev, pa onda faul na Rudanu na drugoj strani, koji je polovičan sa penala.

36. minut - Zakucavanje Petruševa - 89:72. Slomljena je Mega definitivno nova greška, ali promašuje i Vildoza.

35. minut - Poeni Đurišića, sudije gledaju snimak da li je za dva ili tri. Ipak - dva! Trojka Nedovića, najveća prednost Zvezde plus 17 - 87:72.

34. minut - Petrušev pravoi u ruke Rorija, pa Đurišić promašuje za dva. I jedni i drugi se muče da poentiraju. Nedović protiv Đurišića, pogađa samo dno mrežice - 84:68

33. minut - Aleksa Uskoković je pokušao u tablu, ali bez uspeha. Branković udara rampu Vildozi, pa onda pravi četvrtu ličnu, a u sledećem napadu pravi i petu i za njega je ovo finale završeno.

32. minut - Novi poeni za Brankovića. Dobrić sada ne pogađa.

31. minut - Nedović otvara poslednju deonicu poenima - 80:65. Zvezda na plus 15. Đurišić, riskantno dodavanje i greška. Agresivni su crveno-beli u odbrani.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Vildoza pogađa, pa Kovačević ubacuje 75:65. Treća trojka Dobrića - 78:65. Dobrić je najefikasniji sa 24 poena.

29. minut - Istekao je napad ekipi Duška Ivanovića, laki poeni za Brankovića - 73:63.

28. minut - Faul u napadu crno-belih, ali odgovara i Bramković. Istopvetna situacija na drugoj strani. Mitrović, sjajna leđna tehnika i poeni u njegovom stilu, a onda pogađa i Uskoković za tri.

27. minut - Biće dva bacanja za Kovačevića. Dobrić za tri - 71:58! Branković greši ispod koša rivala.

26. minut - Đurišić greši. Četiri laka poena za Zvezdu, Petrušev pogađa, plus 11 za Zvezdu. Nedović nije uspeo da izvuče polaganje.

25. minut - Dobrić za triiiii, sredina je ove deonice - 64:57, Cerovina, težak šut i promašaj za tri. Pas Nedovića i polaganje za Mitrovića, Zvezdini trenuci - 66:57, crveno-beli ponovo dižu razliku.

24. minut - Majstorski pas Kampaca za Lazarevića - 61:55. E sada greši kampaco, probao je da bude atraktivan. Kovačević za Rudana - 61:57.

23. minut - Kazalon je hteo da vrati, ali promašuje, spetljao se Dobrić, pa Đurišić pogađa uz faul. Pogađa i sa penala . 57:53.

22. minut - Dobrić desnom rukom preko Brankovićža - 54:47, a onda buuuum Rori - 54:50, Mega na minus 4 - 54:50, ali sjajan je Dobrić 57:50.

21. minut - Mega je proćerdala napad u nastavku utakmice, pa onda pas kampaca do Mitrovića i - faul. Prvi penal promašuje, drugi pogađa. Deset poena za Mitrovića - 52:44. Rudan pogađa uz faul Kampaca - 52:47.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Novi prodor za Uskokovića i poeni, Ivanović mora da reaguje - 49:44. Kampaco za Mitrovića, sjajno na drugi obruč

19. minut - Vildoza za Ilića, faul! Oba penala su u košu 49:40. Kakva kontra, Đurišić za Kovačevića, furiozno

18. minut - Ponovo Uskoković pod faulom 2+1, na semaforu stoji 45:38. Uskoković vezuje pet poena - 47:40.

17. minut - Vildoza na prodor, nova dva poena, pa Kazalon promašuje. Poeni za Zvezdu pa zakucavanje Kovačevića - 43:35. Na drugoj strani repriza - Bentil.

16. minut - Rudan pokušavam ali beži mu lopta. Sedma izgubljena lopta, a Zvezda ima samo jednu. Evo i druge... Kazalon ne pogađa pod faulom. Koš za košem sa penala - 41:33.

15. minut - Petrušev jedan od dva bacanja, pa, autokoš koji se pripisuje Laziću... Kazalon, pa zakucava Branković - 40:31.

14. minut - Kampaco za furioznog Nedovića 35:26. Spetljao se Rori, zakucava Petrušev, pa onda Kazalon pogađa drugu trojku 37:29.

13. minut - Važni poeni, trojka za Cerovinu. Petrušev pogađa uz faul. Rudan maši za tri, pas za Mitrovića, pa sjajno! - 33:26.

12. minut - Rori sam na šutu za tri poena, ali ništa od trojke... Uzvraća Nedović istom merom. Nema poena ni za Mitrovića, ali Kampaco za dva i posle serije Mege sad Zvezda pravi 7:0

11. minut - Nedović 2+1, deveti poen - 25:23. Kazalon promašuje za tri. Lopta za ekipu Duška Ivanovića. Koš Mitrovića.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Serija Mege 6:0, Kovačević pogađa - 22:21. Kovačević dobro gradi Petruševa. Sada je 8:0 serija Mege.

9. minut - Lazarević promašuje za tri, Uskoković za Cerovinu sa niskog posta - 22:19. Crveno-beli gube loptu.

8. minut - Prvi šut za Medovića na utakmici i tri poena - 19:15. I druga trojka za Nedovića, tajm-aut za Megu - 22:15. Cerovina precizan sa penala.

7. minut - Na drugoj strani terena faul nad Dobrićem. Pogađa oba penala - 16:12. Uskoković se okliznuo i izgubio loptu. Bentil promašuje za tri. Uskoković 2+1. Zvezda vodi 16:15.

6. minut - Flouter Dobrića, koš! - 14:12. Rori do Brankovića koji ne uspeva da izvuče faul.

5. minut - Odličan pas Rorija za Brankovića 8:10. Lazić ima otvorenu trojku i pogađa - 11:10.  Đurišić pogađa pored Lazića - 11:12.  Mitrović pogađa jedno bacanjem, hvataju loptu "ružičasti", ali Vildosa krade loptu i druga lična za Rudana.

4. minut - Faul na Bentilu, košarkaš Zvezde 2 od 2 sa penala - 8:8, pa Kazalon greši. Ne pogađa Mitrović, pa pravi ličnu.

3. minut - Loše dodavanje Mitrovića, Kazalon u kontri zakucava 6:8, prvo vođstvo Mege.

2. minut - Trojka za Megu - Kazalon, pa Bentli - 6:3. Izjednačenje, Branković pogađa za tri - 6:6!

1. minut - Prvi napad na utakmici za Megu. Odmah izgubljena lopta ipoeni za Vildozu. Nova greška na drugoj strani, pa poeni Mitrovića - 4:0.

20.59 - Sve je spremno za početak utakmice.

20.53 - Na redu je himna "Bože pravde".

20.51 - U toku je predstavljanje ekipa. Prvo Mege, pa Crvene zvezde. Spektakularan je ambijent u hali "Čair" u Nišu.

20.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo utakmice Crvena zvezda - Mega na portalu Informer.rs.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.

25.04.2024

09:51

Srpska lista sa COWEB-om o situaciji na KiM i položaju Srba!

Predsednik Srpske liste Zlatan Elek sa saradnicima sreo se danas u Kosovskoj Mitrovici sa članovima Radne grupe saveta Evropske unije za Zapadni Balkan (COWEB) i Evropske službe spoljnih poslova i tom prilikom predstavili političko-bezbednosnu situaciju na Kosovu i Metohiji i položaj srpskog naroda na ovim prostorima.