02.03.2023

18:00 >> 21:01

NEVEROVATNO! Zvezda ispustila SIGURAN TRIJUMF, CRVENO-BELI SRUŠENI U MINHENU!

Starsportphoto©

Košarkaši Bajerna pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 87:80 u meču 26. kola Evrolige

Najefikasniji kod Zvezde bili su Luka Vildoza sa 18, Fakundo Kampaco sa 16 i Nemanja Nedović sa 15 poena. Bajern su do pobede predvodili srpski internacionalac Vladimir Lučić i Kasijus Vinston sa po 20 poena.

Zvezda je trenutno  na 13. mestu na tabeli sa skorom od 11 pobeda i 15 poraza, a Bajern je na 14. poziciji sa 10 pobeda i 16 poraza. U narednom kolu puleni trenera Dupka Ivanovića dočekaće Efes.

Nakon egal početka, Zvezda je u završnici prve deonice zaigrala bolje, prvenstveno u fazi napada. Preko raspoloženog Kampaca, kome je ovo prvi meč u dresu Zvezde u Evroligi, Mitrovića i Petruševa stigla do sedam poena prednosti 23:16. Vladimir Lučić je pogodio trojku uz zvuk sirene i smanjio prednost Zvezde, pa se na prvu pauzu otišlo sa četiri poena prednosti za crveno-bele.

Fakundo Kampaco

Bajern je bolje ušao u drugu deonicu i posle vezanih trojki Silija i Kasijusa Vinstona stigao do šest poena prednosti (31:25). Zvezda je loše odigrala drugu četvrtinu i dozvolila Bajernu da nadoknadi minus iz prve deonice i na poluvreme ode sa tri poena prednosti 38:41.

Najbolji kod crveno-belih u prvom delu bili su Vildoza sa osam i Kampaco sa šest poena, dok se kod Bajerna izdvojio Kasijus Vinston sa 16 poena. Obe ekipe su ušle u drugo poluvreme čvrsto u fazi odbrane, pa je prvi koš iz igre viđen posle tri i po minuta igre, nakon trojke Petruševa.

U čvrstoj igri mnogo bolje se snašla Zvezda, koja je serijom 10:0 stigla do rezultatskog preokreta 46:41. Bajern je prve poene u trećoj četvrtini postigao posle pet i po minuta igre. Bajern je serijom 7:0 uspeo da zaustavi nalet Zvezde i u poslednju deonicu uđe sa četiri poena zaostatka 52:56.

Početkom četvrte deonice raspoložen kod Zvezde bio je Vildoza, dok je Bajern u igri održavao Vladimir Lučić sa osam vezanih poena. Polovinom četvrte četvrtine Zvezda je stigla do devet poena prednosti, ali je Bajern serijom 12:0 uspeo da preokrene rezultat i u poslednja dva minuta uđe sa tri poena prednosti 78:75. Bajern je sigurnom igrom u napadu iskoristio brzopletost košarkaša Zvezde i mirno priveo utakmicu kraju.

Bajern Minhen-Crvena zvezda 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24)

Dvorana: Audi Dom (Minhen). Sudije: Olegs Latiševs, Karlos Peruga, Tomaš Travicki

BAJERN: Vajler Beb 7, Volden 7, Sili 3, Vinston 20, Gifaj 11, Hanter 8, Bonga, Lučić 20, Obst 3, Cipser, Vimberg, Gilespi 8

CRVENA ZVEZDA:Vildoza 18, Lazarević 3, Kampaco 16, Mitrović 5, Martin 8, Dobrić 3, Ivanović, Nedović 15, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 2

KRAJ UTAKMICE

40. minut - Kraj utakmice, pobeda bajena protiv Zvezde - 87:80.

40. minut - Poentira Luka Vildoza (80:77), zatim poeni Veba (82:77)

39. minut - Volden pogađa trojku za prednost, novi tajm-aut Duška Ivanovića. Zakucavanje Gilespija (80:75)

38. minut - Pogaša Gilespi pod košem (75:75)

37. minut - Trojka Obsta, a zatim tajm-aut Ivanovića

36. minut - Pogađa Vinston tri slobodna bacanja (68:75), zatim zakucavanje Gilespija (70:75)

35. minut - Pogađa Nedović uz faul, a zatim je precizan bio i sa slobodnog bacanja (66:71). Ponovo precizan Nemanja Nedović sa slobodnih bacanja  (66:73). Sjajno je preskla loptu Bajerna, Kampaco je asistirao Nedoviću za poene (66:75)

34. minut - Pogađa trojku Lučić (63:68), nakon toga nova trojka Vladimira Lučića (66:68)

33. minut - Novi poeni Luke Vildoze, a zatim s druge precizan Lučić (60:64), a onda nova majstorija Luke Vildoze (60:68)

32. minut - Trojka Fakunda Kampaca (54:61), nakon toga novi poeni Lučića (56:61), ali onda trojka Nedovića (56:64). POgađa Hanter oba slobodna bacanja (58:64)

31. minut - Otvara Lučić četvrtinu poeni, s druge strane precizan Martin

Kraj treće četvrtine

30. minut - Pogađa Vildoza oba slobodna bacanja (50:54). Pogađa Hanter oba slobodna bacanja (50:56). Igrač Bajerna Vinston za kraj treće četvrtine ubacuje dva slobodna bacanja (52:56)

29. minut - Upisuje nove poene Hanter (45:52), a zatim novi poeni Bajerna (47:52). Pogađa Gifaj nakon toga dva slobodna bacanja (50:52)

28. minut - Odlični poeni Hasana Martina, Andrea Trinkijeri je zatražio tajm-aut (43:52)

27. minut - Prvi poeni Bajerna, a zatim precizan Petrušev (43:48). Zvezda ponovo ima +7 (43:50)

26. minut - Mitrović polovičan sa slobodnih bacanja, 10:0 ima seriju Crvena zezda

25. minut - Sjajan potez Kampaca, ovo deseti njegov poen (41:45)

24. minut - Trojka Petruševa za vođstvom (41:43)

23. minut - Pogađa Kampaco oba slobodna bacanja (41:40)

22. minut - Nema poena u prva dva minuta igre

21. minut - Šutirao je Kampaco za tri poena, a zatim i Nedović, ali bez uspeha

Kraj druge četvrtine

20. minut - Odličan pas Kampaca za Hasan Martina koji je poentirao pod košem (41:38)

19. minut - Pogađa Dobrić za tri peona kad je najbitnije (39:36). Poentira Gifaj iz teške pozicije (41:36)

18. minut - Tri poena Stefana Lazarevića (37:33). Lagano poenitra sa druge strane Hanter (39:33)

17. mninut - Odlični poeni Vildoze, s druge strane precizan Hanter (37:30)

16. minut - Pogađa trojku Vildoza (33:28), ali precizan s druge strane Vinston (35:28)

15. minut - Novi poeni Vinstona, ima 14 poena do sada (33:25)

14. minut - Sili pogađa trojku za prednost Bajerna (28:25), a zati je to uradio Kešius Vinston, novi tajm-aut Duška Ivanovića (31:25)

13. minut - Ponovo polovičan Petrušev sa slobodnih bacanja (23:25). Kešius Vinston pogađa oba slobodna bacanja (25:25)

12. minut - Novi poeni Vinstona (21:23), zatim pogađa Gifi oba slobodna bacanja za izjednačenje, a s druge strane Petrušev je bio polovićan sa linije slobodnih bacanja (23:24)

11. minut - Nije iskoristila Zvezda dve dobre šanse na početku druge četvrtine

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut - Lučić pogađa trojku uz zvuk serene iz jako teškog položaja (19:23)

9. minut - Precizan Petrušev uz faul, zatim je pogodio i slobodno bacanje (16:19). Siguran zatim i Kampaco sa slobdnih bacanja (16:21). Odlično je Kampaco proigrao Mitrovića za zakucavanje (16:23)

8. minut - Lagano poenira Kori Volden, a zatim poeni Luke Mitrovića na asistenciju Nedovića (13:15). Polovičan Kampaco sa slobodnih bacanja (13:16). Zatim Nik  Vajler Vem sa tri poena donosi novo izjendačenje (16:16)

7. minut - Vladimir Lučić upisuje prve poene na meču, Duško Ivanović je zatim zatražio tajm-aut (11:10). Odmah nakon toga Fakundo Kampaco daje trojku za prednost Zvezde (11:13)

6. minut - Sjajno je fintirao Nemanja Nedović protivničkog igrača, a zatim je pogodio za tri poena i prvo vođstvo Zvezde (7:10). Pogaša Vajler Veb i tako smanjuje prednost Crvene zvezde (9:10)

5. minut - GIlespi pogađa za Bajern (7:5). Nemanja Nedović pogađa oba slobodna bacanja za izjednačenje (7:7)

4. minut - Šutirao je neprecizno Dobrić, međutim snašao se Bentil  ispod koša

3. minut -  Novi poeni Vinstona za vođstvo Bajerna (5:3)

2. minut - Luka Vildoza trojkom poravnava rezultat (3:3)

1. minut - Vinston postiže trojku za Bajern (3:0)

18.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Bajerna iz Minhena.