Kuva na "Marakani"! Crvena zvezda dovodi reprezentativca, jure ga i evropski velikani?
Podeli vest
Fudbaler TSC-a iz Bačke Topole, Prestiž Mbungu (24), jedna je od primarnih meta Crvene zvezde u letnjem prelaznom roku, prenosi portal "Maksbet sport". Reč je o krilnom napadaču i reprezentativcu Konga, koji igra fantastično u dresu TSC-a ove sezone.
Crvena zvezda će osvojiti osmu uzastopnu titulu i prema poslednjim informacijama, već se sprema za naredno leto i napad na novi plasman u Ligu šampiona. Na "Marakani" ne sede skrštenih ruku, već pažljivo biraju potencijalna pojačanja, a jedno od najvećih moglo bi da stigne iz Superlige Srbije.
Fudbaler Marko Arnautović (35), Srbin koji nastupa za Austriju, prošlog leta bio je nadomak prelaska u Crvenu zvezdu, ali transfer je stopirao njegov aktuelni klub, Inter iz Milana. Legendarnom napadaču predstojećeg leta ističe ugovor sa "neroazurima", pa će Crvena zvezda, po svemu sudeći, imati poslednju priliku da ga angažuje.
Prema pisanju evropskih medija, Liverpul je spreman da izdvoji 80.000.000 evra da dovede krilnog napadača Lajpciga, Ćavija Simonsa, koji je u srpskoj javnosti ostao upamćen po golovima Crvenoj zvezdi u Ligi šampiona 2023. godine.
Međutim, kako piše portal "Maksbet sport", Crvena zvezda nije jedini zainteresovani klub za Prestiža Mbungua. Kako navodi pomenuti izvor, momka rodom iz Konga odnedavno prate Sevilja, Lids i Brest. Poznati klubovi iz Španije, Engleske i Francuske već su slali skaute da gledaju ofanzivca TSC-a i prema onome što su videli, zadovoljni su izdanjima ovog momka.
Prema proceni specijalizovanog fudbalskog portala "Transfermarkta", Prestiž Mbungu vredi 3.000.000 evra. Topolčani će, bez ikakve sumnje, tražiti i više novca za ofanzivca koji je za reprezentaciju Konga odigrao 31 utakmicu i postigao dva pogotka.
Ne nazire se kraj reda za talentovanog igrača Crvene zvezde, Andriju Maksimovića (17)! Mladi vezista poreklom iz Novog Pazara mesecima unazad je na radaru brojnih evropskih velikana, a sada se, prema najovijim informacijama, u trku za njegov potpis uključila i Đenova.
Prestiž Mbungu je karijeru započeo u rodnom Brazavilu u Kongu, a potom je 2018. godine stigao u Evropu, u ekipu Viškov iz Češke. Bio je kratko na pozajmici u SAD, u ekipi Šarlot Indipendens, nakon čega je u sezoni 2020/21. bio član Metalca iz Gornjeg Milanovca.
Nakon sjajne sezone u Gornjem Milanovcu, prešao je u saudijski klub Abha, pa je ponovo igrao u Metalcu na polugodišnjoj pozajmici. Usledio je novi odlazak na Bliski istok, u klub Ajman iz Emirata, a odatle je prešao u Banijas, klub takođe iz Emirata.
Fantastičan gol Prestiža Mbungua na meču protiv Jagjelonije u Ligi konferencija možete pogledati u video snimku ispod, od 2.45 minuta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaler Marko Arnautović (35), Srbin koji nastupa za Austriju, prošlog leta bio je nadomak prelaska u Crvenu zvezdu, ali transfer je stopirao njegov aktuelni klub, Inter iz Milana. Legendarnom napadaču predstojećeg leta ističe ugovor sa "neroazurima", pa će Crvena zvezda, po svemu sudeći, imati poslednju priliku da ga angažuje.
Oštra oružana konfrontacija izbila je 3. decembra uveče u blizini Kijeva, kada su se operativci Glavne uprave za obaveštajne poslove Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR) sukobili sa pripadnicima regularne ukrajinske vojske.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Iz Ministarstva poljoprivrede potvrdili su kako je vanredna inspekcijska kontrola obišla tri kompanije za proizvodnju mleka i potvrdili kako nema zloupotreba mleka u prahu u UHT mleku.
Početkom decembra Srbi obično nagrnu na kupovinu novogodšinje dekoracije, pa su i ove godine velike gužve, a u nekim prodavnicama verovali ili ne, za jelke se prave i rezervacije.
Iz Narodne banke Srbije rekli su da raspolažu svim potrebnim instrumentima kako bi obezbedili stabilnost i sigurnost domaćeg finansijskog sistema, pa istakli kako neće dozvoliti da on bude ugrožen, zbog aktuelne situacije sa NIS-om.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Pančevu određeno јe zadržavanje prema licima L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, u traјanju do 48 časova.
Policija u Beogradu, UKP, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Lazarevcu, uhapsili su D.S.C. (30) iz Nigerije i M.D. (42) zbog sumnje da su izvršili prevaru na društvenoj mreži TikTok.
Sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina sa specijalnim predsedničkim izaslanikom SAD Stivom Vitkofom imao je za cilj da predsedniku SAD Donaldu Trampu prenese šta ne podleže diskusiji u mirovnom planu za Ukrajinu.
U Vizbadenu se sinoć odigrao pravi haos kada su četiri pijane devojke, stare između 16 i 24 godine, napale taksistu, opljačkale ga i otele mu automobil nakon svađe oko cene vožnje.
Rusija ne pokazuje nikakve ozbiljne namere da okonča svoj agresivni rat protiv Ukrajine i, pod sadašnjim režimom, nije miroljubiva država, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful na plenarnoj sednici Saveta ministara spoljnih poslova OEBS u Beču.
Vreme je da Evropljani prestanu da slepo prate američkog predsednika Donalda Trampa i umesto toga izrade sopstveni mirovni plan za Ukrajinu, izjavio je danas evropski komesar za odbranu Andrijus Kubilijus.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Apple je otkrio da se ogrebotine na Ajfonu 17 Pro mogu efikasno ukloniti pomoću slane vode. Testiranja su pokazala da ova metoda daje bolje rezultate od uobičajenih sredstava za čišćenje.
Glavobolja je jedan od najčešćih zdravstvenih problema savremenog čoveka i mnogima ozbiljno narušava kvalitet života. Iako su epizode često kratkotrajne i bezopasne, veliki broj ljudi se bori sa čestim, intenzivnim ili dugotrajnim oblicima bola.
Princeza Kejt Midlton ne prestaje da iznenađuje javnost i medije, pa je to i uradila tokom zvanične posete nemačkog predsednika pojavivši se sa novom frizurom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar