Miloje otvoreno o tituli, povređenima i narednoj sezoni! Svašta bih voleo... Ja sam Zvezdin vojnik!
Podeli vest
Pobedom nad OFK Beogradom (3:1) fudbaleri Crvene zvezde obezbedili su 36. titulu šampiona Srbije. Nakon meča na 'Marakani', trener crveno-belih odradio je presek stanja u razogovru sa novinarima.
Crvena zvezda je uoči šampionata Srbije bila apsolutni favorit, pa se posle brutalne dominacije bez problema i konkurencije, domogla 36. trofeja šampiona države. Tim sa "Marakane" je srušio lični, ali i nacionalni rekord. Nikada brže jedna ekipa nije obezbedila naslov šampiona Srbije.
Fudbaleri Crvene zvezde pobedom nad OFK Beogradom (3:1) u 30. kolu Superlige Srbije obezbedili su titulu šampiona Srbije. To je ujedno 12. trofej za Milana Rodića u crveno-belom dresu, što ga stavlja na prvo mesto najtrofejnijih fudbalera u istoriji kluba iz Ljutice Bogdana.
07.04.2025
06:40
Pobedu u poslednjem 30. kolu regularnog dela sezone ostvarili su na 'Marakani' protiv OFK Beograda (3:1), nakon čega je trener crveno-belih, Vladan Milojević, sumirao još uvek ne završenu sezonu.
- Vojnik sam Crvene zvezde, želim da što više ostavim u amanet klubu. Razmišljam o sadašnjosti, a jednog dana biće mi drago da se setim uspeha - rekao je Milojević.
Osvrnuo se strateg iz Aranđelovca da se izjednačio sa Miljanom Miljanićem po broju titula.
Luka Milivojević, rođen 7. aprila 1991. godine u Kragujevcu, Srbija, jedan je od najpouzdanijih i najdisciplinovanijih srpskih fudbalera svoje generacije.
Legendarni Dragan Džajić otkrio je nepoznate detalje iz vremena kada je Crvena zvezda dominirala evropskim fudbalom, posebno vezane za neostvareni transfer Davora Šukera koji je trebao da zaigra na "Marakani".
06.04.2025
21:28
Foto: Starsportphoto
Vladan Milojević
- Ne bavim se statistikom, čast je ako me porede sa Miljanom Milanjićem. Razmišljam da svakim danom u Zvezdi ostavim nešto - kaže Milojević.
- Zasluženo smo osvojili titulu, igrali smo u kontinuitetu dobro. Hvala mom stručnom šabu, igračima i divnim navijačima. Kad ste sportista, trudite se da osvajate trofeje. Čeka nas još kup. Uživaćemo danas i spremati se onda za plej-of, imamo još dosta obaveza. Krećemo od nule. Nemam nikakvu zamerku za navijače, bodre nas. Jedan deo našeg posla je vezan za njih, ne bi ništa imalo smisla da oni nisu tu.
Foto: Starsportphoto
Vladan Milojević
Uprkos tome što je sezona rešena, Milojević ističe da ne postoje beznačajne utakmice za Crvenu zvezdu. Prvi naredni meč koji čega crveno-bele jeste večiti derbi na 'Marakani'.
- Ne postoji u Zvezdi beznačajna utakmica, čak i da je prijateljska. Imamo dosta mladih igrača, trudićemo se. Ono što je pozitvno je da treniraju i da su vredni, jako je lepa atmosfera u svlačionici i to je preduslov svega.
Kadrovska situacija nije najbolja. Pod upitnikom za derbi su Đurić, Milosavljević, Ivanić, Silas…
- Ne mogu precizno da kažem. Svakog dana se u mediko bloku menjaju stvari. Sreda je ključni dan da vidimo na koje ćemo igraće moći da računamo u derbiju. Nije bezazlena povreda Silasa, ali ništa veća ili manja nego Miće Ivanića. Najmanje je u fazi rehabilitacije mali Velja Milosavljević. Imamo problem i kod Đurića. Do srede ne mogu ništa da kažem - objašnjava Miloje.
Foto: Starsportphoto
Crvena zvezda - OFK Beograd
Zvezda može da dođe do titule bez poraza, što bi bilo treći put u istoriji kluba.
- Ne vodim se time. Možemo da podvičemo crtu kad se završi prvenstvo, sada ne razmišljam o tome. Hoću da smo stabilni u ekipi. Imamo mlade, videli ste Kostova, Strahinju Stojkovića. Vratio se Šljivić super igrom. Trebalo bi samo sve uklopiti.
Za kraj govorio je o željama za narednu sezonu.
- Fokus mi je na tim i ono što bi trebalo da radimo. Imamo zahtevne utakmice, sportski sektor na čelu sa Mitom Mrkelom i Markom Matrinom traga i radi. I imamo i nemamo vremena. Prelazni rok je cele godine, više je pitanje za njih nego za mene oko tima za novu sezonu. Svašta bih voleo…Ja sam trener i odgovoran sam za igru da izvučem maksimum od njih, imamo sportski sektor i skauting službu - zaključio je Vladan Milojević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Crvena zvezda je uoči šampionata Srbije bila apsolutni favorit, pa se posle brutalne dominacije bez problema i konkurencije, domogla 36. trofeja šampiona države. Tim sa "Marakane" je srušio lični, ali i nacionalni rekord. Nikada brže jedna ekipa nije obezbedila naslov šampiona Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.
Navršilo se 27 godina od sukoba snaga bezbednosti Savezne Republike Jugoslavije sa pripadnicima takozvane OVK u selu Račak, u opštini Štimlje. Ovaj događaj iskorišćen je kao povod za NATO bombardovanje Jugoslavije, dva meseca kasnije, na osnovu izveštaja Verifikacione misije OEBS-a.
Lider Srba u Crnoj Gori i predsednik Demokratske narodne partije Milan Knežević danas je poručio da će sam da se prijavi policiji i ministarki prosvete Anđeli Jakšić Stojanović, jer je na proslavi rođenja kumovog sina zapevao Kaćušu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sutra sa ministrom za Evropu i spoljne poslove Francuske Žan-Noelom Baroom, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Emulgovani proizvodi na bazi biljnih masti često svojim izgledom podsećaju na sireve, pa potrošači pogreše pri kupovini, bez da pročitaju šta piše na ambalaži.
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
Prvi ovogodišnji izveštaj o gripu Instututa za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" ukazuje da je aktivnost virusa i dalje iznad epidemijskog praga, iako je trend opadajući u odnosu na prethodni izveštaj.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
Iako se u prvi mah sumnjalo da je došlo do teškog zločina, Predrag Ž. (43) koji je pre nekoliko dana pronađen mrtav u kući svog prijatelja Srđana K. (41), u naselju Bečmen u Surčinu — ipak nije ubijen, potvrdila je obdukcija.
Najmanje 18 osoba hospitalizovano je nakon eksplozije granate u centru za stručnu obuku Ministarstva unutrašnjih poslova u Siktivkaru, u ruskoj Republici Komi, saopštio je pomoćnik ministra zdravlja Aleksej Kuznjecov.
Ruske snage uništile su veliko energetsko postrojenje u Harkovu, saopštio je gradonačelnik Ihor Terehov, navodeći da ekipe neprekidno rade na sanaciji, ali bez detalja o pogođenom objektu.
U oblasti U oblasti Pri-Elbrusje u ruskoj republici Kabardino‑Balkariji, na planinskom području najvišeg vrha Evrope - planine Elbrus - danas se dogodio snažan prirodni fenomen lavine, koji je tokom dana registrovan u okolini ski resorta Elbrus.
Francuski predsednik Emanuel Makron pojavio se u javnosti sa izraženim crvenilom i krvavim okom, što je odmah izazvalo pažnju javnosti i brojne spekulacije na društvenim mrežama.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar