Milioni stizu na Marakanu!? Velikani dosli po Andriju Maksimovica
Podeli vest
Večerašnji duel Radničkog i Crvene zvezde u Kragujevcu dobija dodatnu dimenziju, utakmicu će sa tribina pratiti skauti PSŽ-a i Milana, a razlog njihovog dolaska je jedan od najtalentovanijih mladih fudbalera – Andrija Maksimović, koji bi večeras mogao da napravi ključni korak ka velikom transferu.
Iako duel između Radničkog iz Kragujevca i Crvene zvezde u okviru Superlige možda na prvi pogled ne izgleda kao derbi kola, iako je ovo idealna prilika da kragujevčani prekinu niz poraza proiv crveno-belih. Međutim večerašnji susret na stadionu "Čika Dača" u 19 časova biće daleko od običnog, jer će ga sa tribina pomno pratiti skauti PSŽ-a i Milana, a sve zbog jednog imena - Andrija Maksimović.
Skauti Atletiko Madrida na minulom večitom derbiju gledali su Andriju Maksimovića, najatalentovanijeg fudbalera Crvene zvezde, a navodno su spremni da ponude 15 miliona evra.
Zvezdan Terzić, generalni direktor crveno-belih, otkrio je da će Crvena zvezda dovesti tokom letnjeg prelaznog roka još jednog štopera, dok neće prodati Andriju Maksimovića za manje od 20 miliona evra.
16.04.2025
16:55
Jedan od najperspektivnijih igrača Srbije, tinejdžer iz Novog Pazara, već je na radaru Lajpciga, ali dolazak Adriana De Maure iz PSŽ-a i Donata Lomontea iz Milana jasno pokazuje da su evropski velikani ozbiljno zainteresovani. Posebno Francuzi, koji su već ranije ove godine imali direktne kontakte sa Maksimovićevom porodicom i predstavnicima Crvene zvezde.
Andrija Maksimović ispisao je istoriju srpskog fudbala kao najmlađi strelac u susretima između dva večita rivala, prestigavši rekord koji je punih 17 godina držao Stevan Jovetić.
Crvena zvezda je u završnici večitog derbija uspela da preokrene rezultat protiv Partizana i dođe do prednosti, rezultatom 2:1 - golom Maksimovića u 84. minutu i Duartea u 87. minutu.
12.04.2025
17:59
U ime Parižana tada je boravio Marko Jusuf, koji se sastao sa Zvezdanom Terzićem i razgovarao o mogućem transferu u restoranu Grafičar. Maksimović je prošao veći deo njihovih skautskih filtera, i sada se čeka samo dogovor klubova.
Zanimljivo je da se Milan do sada nije javno pominjao kao zainteresovana strana, iako su već jednom trgovali sa Zvezdom - kada su za 4.500.000 evra kupili Marka Lazetića. Taj transfer nije ispunio očekivanja, ali Rosoneri očigledno veruju u novi pokušaj.
Za Andriju Maksimovića dodatna motivacija da večeras pruži maksimum jesu i odlične partije u poslednja dva meča, postigao je dva gola, uključujući i jedan u derbiju.
Ovo će biti treći ovosezonski okršaj Zvezde i Radničkog, ali prvi u Kragujevcu. U prethodna dva duela, šampion Srbije je slavio - u avgustu tesno (1:0), a u februaru ubedljivo (6:0). Ta pobeda dodatno je zapalila rivalstvo dva kluba.
Feđa Dudić, trener Radničkog, ima razloga za optimizam, jer neće igrati Zvezdin strelac Šerif Endijaje, dok je kapiten Mirko Ivanić tek počeo da trenira i najverovatnije će meč početi s klupe.
Feđa Dudić, trener Radničkog, ima razloga za optimizam – neće igrati Zvezdin strelac Šerif Endijaje, dok je kapiten Mirko Ivanić tek počeo da trenira i najverovatnije će meč početi s klupe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Skauti Atletiko Madrida na minulom večitom derbiju gledali su Andriju Maksimovića, najatalentovanijeg fudbalera Crvene zvezde, a navodno su spremni da ponude 15 miliona evra.
Žaklina Tatalović, tajkunska novinarka antisrpske televizije N1, uhvaćena je u laži koja je izazvala skandal godine u našoj zemlji, a sada cure nove informacije o ovom slučaju koji je teško racionalno objasniti i koji bukvalno postaje gigaskandal.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatalović našla se usred skandala kada je otkriveno da se lažno predstavalja kao unuka pokojnog akadermika Nikole Hajdina. A sada su društvene mreže preplavljene raznim duhovitim slikama i komentarima na ovu temu.
Lider Srpske napredne stranke Miloš Vučević oglasio se na društvenoj mreži Iks, poručivši da se Srbija zalaže za mir, ali da mora biti spremna da zaštiti svoju državu i narod u svakom trenutku.
Okoreli opozicionar i akademik Dušan Teodorović gostujući na tajkunskoj televiziji, izneo je niz oštrih i kontroverznih ocena na račun građana Srbije i državnog vrha.
Predsednik Srbije je danas govorio o razlozima formiranja vojnog saveza Zagreba, Prištine i Tirane kao i o srpskim studijama za koje kaže da su dobre, jer polako gubimo i ćirilično pismo.
Dok američki predsednik Donald Tramp tvrdi da postoje naznake podela unutar iranskog vođstva, jedan čovek ubrzano jača svoj uticaj - brigadni general Ahmad Vahidi.
Izrael je podigao nivo pripravnosti i intenzivirao pripreme za mogući nastavak sukoba sa Iranom, usled naznaka da se američki predsednik Donald Tramp približava odluci o novoj vojnoj akciji, prenosi Kanal 12.
Supruga španskog premijera Pedra Sančeza, Begonja Gomez, podnela je krivičnu prijavu protiv krajnje desničarskog aktiviste i influensera Vita Kvilesa zbog navodnog napada u jednom kafiću u Madridu.
Premijera treće sezone serije "Kuća zmaja" ("House of the Dragon") zakazana je za 22. jun na HBO Max striming platformi, dok će se istog dana u 21.00 sat emitovati i na HBO kanalu.
Ako živite sa mačkom, verovatno ste već videli kako stvari misteriozno završavaju na podu. Iako deluje kao nestašluk, to ponašanje ima sasvim logično objašnjenje.
Pojavljivanje Melanije Tramp u Beloj kući izazvalo je buru komentara, ali ne zbog samog događaja već zbog njenog izgleda, posebno jagodica koje su mnogima zapale za oko.
Nova poza privlači sve više pažnje jer parovima nudi drugačiji doživljaj bliskosti i zajedničkog istraživanja. Namenjena je onima koji žele da unesu osveženje u intimne trenutke i izađu iz ustaljene rutine.
Voditeljka Nina Radulović podelila je na svom Instagram profilu emotivan trenutak sa sinom Lavom, kojeg je dobila u braku sa glumcem Branislavom Lečićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar