Crvena zvezda mogla bi da ostane bez željenog pojačanja! Naime, u trku za potpis štopera Bernarda (29), se osim srpskog šampiona, uključio i Ajntraht iz Frankfurta, koji će, prema pisanju nemačkih medija, ovog leta odlučivati između njega i Jana Karla Simića (19).
Podsetimo, interesovanje Crvene zvezde za Brazilca iz Bohuma pojavilo se početkom meseca. U prvi mah delovalo je da će srpski šampion teško angažovati visokog defanzivca budući da je klub iz Bundeslige imao mogućnost da produži njegov ugovor na još godinu dana. Međutim, Bernardo je jasno stavio do znanja da želi da promeni sredinu, o čemu je nedavno govorio i njegov trener, Diter Heking (60).
- Bernardo će nas najverovatnije napustiti, čak i ako ostanemo u Bundesligi. Njegova želja je da napravi iskorak u karijeri i to moramo da poštujemo - poručio je Heking.
Dilema između Bernarda i Jan Karla Simića
Međutim, stvari su se sada dodatno zakomplikovale, pošto je prema pisanju uglednog nemačkog "Bilda" – Ajntraht iz Frankfurta ozbiljno zainteresovan za Bernarda.
Čelnici nemačkog kluba nalaze se pred dilemom, s obzirom da će, kako navodi pomenuti izvor, na leto birati između iskusnog Brazilca i mladog srpskog reprezentativca Jana Karla Simića (19).
Fudbaler Anderlehta mogao bi da bude dugoročna investicija, dok je Bernardo, koji uskoro puni 30 godina, realno opcija za trenutno pojačanje.
Foto: EPAImages
levo: Bernardo
Kada je reč o Bernardu na kojeg je srpski šampion 'bacio oko', njegova karijera počela je u domovini, u dresu Kortibe, a zatim je prešao u brazilski Bragantino, deo Red Bulove mreže klubova.
Put ga je potom doveo u Evropu, gde je nastupao za Salcburg, Lajpcig, Brajton, a za Bohum je potpisao 2023. godine.
Refik Šabanadžović, legendarni fudbaler Crvene zvezde, podržao je proteste protiv promene grba FK Dečić iz Tuzija, nakon što je rukovodstvo kluba odlučilo da tradicionalne boje zameni bojama albanske zastave i doda natpis na albanskom jeziku.
Fudbaleri Crvene zvezde su se pre nekolio dana obrukali, poraženi su od Radničkog u Kragujevcu (4:1), želeće da se iskupe navijačima na Marakani protiv OFK Beograda (18.00) u 33. kolu Superlige, mada crveno-beli imaju problem sa povredama.
Dušan Vlahović će tokom leta, bez ikakve dileme, napustiti tabor Juventusa, a "stara dama" iz Torina traga za pojačanjem. U opticaju su dva imena, a spona im je Crvena zvezda budući da je Nikola Krstović nastupao za srpskog šampiona, a Mateo Rategi lako mogao da završi na "Marakani" pre nekoliko sezona.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Refik Šabanadžović, legendarni fudbaler Crvene zvezde, podržao je proteste protiv promene grba FK Dečić iz Tuzija, nakon što je rukovodstvo kluba odlučilo da tradicionalne boje zameni bojama albanske zastave i doda natpis na albanskom jeziku.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Miloš Parandilović, poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srbije i čelnik stranke Novo lice Srbije, napio se k'o letva na jednoj svadbi u Priboju, pa u tako vidno alkoholisanom stanju seo u automobil i odvezao se, saznaje Informer.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Nakon gotovo svakog masovnog zločina istražitelji pokušavaju da pronađu odgovor na isto pitanje - da li je tragedija mogla da bude sprečena? U mnogim slučajevima odgovor su pronašli među papirima, beleškama i zapisima koje su počinioci ostavili iza sebe.
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku Kaja Kalas izjavila je danas, povodom eskalacije sukoba između Irana i Izraela i situacije u Ormuskom moreuzu da regionu Bliskog istoka "nije potrebna eskalacija, već da strane sednu za pregovarački sto i dogovore se".
Areniljas, malo selo u provinciji Sorija u unutrašnjosti Španije sa svega četrdesetak stalnih žitelja, objavio je neobičan poziv porodicama koje su spremne da započnu novi život daleko od grada.
TS Media, multimedijalni segment Telekoma Srbija, u saradnji sa Sava Centrom, od 12. do 14. juna, organizuje besplatne večernje projekcije remasterizovanih domaćih filmskih klasika na krovu Sava Centra.
Srpska srednjovekovna tradicija puna je običaja koji bi u savremenom svetu bili potpuno neprihvatljivi, a mnogi od tih običaja prikazani su u našim fimovima i serijama.
Radoš Bajić dobitnik je nagrade "Zlatni vitez" na Međunarodnom filmskom festivalu u Sevastopolju za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu "Čuvar ikone Svetog Đorđa".
Ako želite da znate kako nešto funkcioniše u avionu, pitajte stjuardesu. One već dovoljno dugo lete da znaju sve trikove i savete koji olakšavaju ovo iskustvo.
OpenAI navodno predstavlja "Dreaming V3" kao novu verziju sistema memorije za ChatGPT, koja bi trebalo da omogući da razgovori budu mnogo prilagođeniji svakom korisniku.
Meri Filips, poznata šminkerka mnogih slavnih dama, otkrila je trik koji pomaže da lice izgleda sveže i prirodno, a šminka ostane postojana od jutra do večeri.
Grčka već godinama važi za omiljenu letnju destinaciju srpskih turista, a posebno se izdvaja Halkidiki. Pet je razloga zašto Srbi već godinama biraju ovu destinaciju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.