Bili smo bolji u svim derbijima! Elšnik ponovo o Partizanu: Postavio sam ciljeve dolaskom u Zvezdu!
Podeli vest
Kad sam došao u Crvenu zvezdu postavio sam lične ciljeve. Igrao sam u Ligi šampiona i osvojio titulu, a to je želja svakog fudbalera! Naglasio je vezista kluba iz Ljutice Bogdana Timi Maks Elšnik sumirajući urađeno u još uvek aktuelnoj sezoni.
Timi Maks Elšink igra odličnu sezonu od dolaska u Crvenu zvezdu iz ljubljanske Olimpije u letnjem prelaznom roku. Upisao je 13 asistencija i postigao 4 gola na 39 utakmica, što ga čini jednim od najboljih fudbalera tima Vladana Milojevića.
Fudbalski klub Crvena zvezda namerava da predstojećeg leta angažuje levog beka Selte iz Viga i momka koji je ponikao na "Marakani" - Mihaila Ristića (29).
01.05.2025
10:12
Karijeru je brusio u Čempionšipu, da bi se zatim vratio u rodnu zemlju, a nakon toga se uputio u Srbiju gde brani boje aktuelnog šampiona Crvene zvezde.
To mu je ujedno bio i najveći iskorak u karijeri, a dolaskom na 'Marakanu' postavio je lične ciljeve.
- Kad sam došao u Crvenu zvezdu postavio sam lične ciljeve i, naravno, uklopio ih s timskim. Plan je bio da se plasiramo u elitno evropsko takmičenje. Uspeli smo da trijumfujemo u dvomeču protiv Bodo Glimta. Koliko je norveški tim kvalitetan potvrđuje njegov plasman u polufinale Lige Evrope. U grupnoj fazi igrali smo odlično protiv Štutgarta i Jang bojsa. Na pojedinim mečevima mogli smo rezultatski bolje da prođemo. Trofej u šampionatu osvojili smo još pre početka plej-ofa, na dobrom smo putu da prigrlimo i kup. Kad se podvuče crta, izuzetno sam zadovoljan - otkrio je Elšnik za 'Sportski žurnal'.
Na stadionu Crvene zvezde u Beogradu, pre tačno 76 godina, odigran je šesti po redu večiti derbi između najvećih rivala srpskog fudbala – Crvene zvezde i Partizana. Pred punim tribinama i uz ogromno interesovanje publike, meč je završen bez pobednika – 2:2 (1:0).
01.05.2025
06:20
Foto: Starsportphoto
Timi Maks Elšnik
Prisetio se velikih pobeda protiv Bode Glimta i Štutagrta od 5:1.
- Svakako da je susret s Bodo Glimtom ostavio poseban utisak na mene, od atmosfere, pa do igre na terenu. Prvak Norveške je odličan tim, ali smo, ipak, pokazali da smo bolji. Duel sa Štutgartom bio je jedan od najupečatljivijih ove sezone. Sigurno da nikad neću da zaboravim te dve velike pobede - rekao je između ostalog Elšnik.
- Bili smo bolji u svim derbijima ove sezone. U prvom smo apsolutno nadigrali crno-bele. Kontrolisali smo igru i nedavno u trećem prvenstvenom derbiju, drugom na našem stadionu. Dominirali smo i u februarskom, pri rezultatu 3:3 stalno smo napadali. Bio je to moj prvi derbi na Marakani i dobro je prošao, pamtiću ga dugo - kaže Slovenac.
Foto: fkcrvenazvezda.rs
Timi Maks Elšnik
Dobio je i pitanje da li je bilo ponuda drugih klubova pre dolaska u Zvezdu i zašto se opredelio za Topčidersko brdo?
- Zvezda je bila veoma konkretna u ponudi i insistirala je na mom dolasku. Nisam imao dilemu da li da dođem. Igrao sam u Ligi šampiona i osvojio titulu. To je želja svakog fudbalera.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin obratio se javnosti danas u Moskvi u okviru velike godišnje konferencije sa pitanjima građana i medija. Govorio je o ratu u Ukrajini, odnosima sa Zapadom i ključnim unutrašnjim pitanjima.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić obratila se danas javnosti Srbije nakon što su 4 člana Regulatornog tela za elektronske medije (REM) podneli ostavke.
Zakon o ovlašćenjima za nacionalnu odbranu, koji je potpisao predsednik SAD Donald Tramp, ne ometa buduće pokretanje strateškog dijaloga sa Srbijom, jer ne sadrži pravno obavezujući jezik kojim se takav proces zahteva i ne vrši pritisak na Srbiju, niti pravno obavezuje na priznanje Kosova, saopštila je večeras Pupin inicijativa u osvrtu na usvojeni akt i komentare koji su usledili.
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Milimir Lukić, koji je bio jedan od govornika na skupu blokaderskih sudija i tužilaca 7. decembra ispred Ustavnog suda u Beogradu, studirao je punih sedam godina u Prištini i fakultet završio sa prosečnom ocenom 6,07.
Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije najoštrije osuđuje odluku Komonvelta Bahama da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, kojom je grubo i svesno narušen međunarodnopravni poredak utemeljen na Povelji Ujedinjenih nacija, upravo u godini u kojoj se obeležava 80 godina od njenog usvajanja.
Mađarski premijer Viktor Orban zagrmeo je kako je "Srbija ključna zemlja za odbranu Evrope", što je izjava koju nikada nećete ni čuti ni videti na tajkunskoj N1.
Jednostavniji automobili, posebno stariji modeli i neki japanski i evropski automobili, često se pokazuju pouzdanijim i dugovečnijim od savremenih, tehnološki složenih vozila.
Jedna od vodećih hrvatskih banaka našla se u centru skandala nakon što je regulator otkrio da je bez pravnog osnova prikupljala lične podatke klijenata, što predstavlja ozbiljno narušavanje njihove privatnosti.
Danas pola Srbije slavi, a pola ide na slavu, pa su se mnogi dosetili kako da zarade na današnji dan i olakašaju roditeljima koji imaju malu decu. Verovali ili ne, napravili su specijalne slavske pakete u takozvanim čuvaonicima.
Ugovor za projektovanje i izgradnju saobraćajnog sistema za Liniju 1 fazu 1 beogradskog metroa, kao i Finansijski protokol između Vlade Srbije i Vlade Francuske o saradnji u oblasti finansiranja faze 1 projekta beogradskog metroa, potpisani su danas u Vladi Republike Srbije.
U mestu Crkvine, na regionalnom putu Tutin – Novi Pazar, oko 19 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je došlo do prevrtanja putničkog automobila.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa UKP, pod nadzorom Osnovnog javnog tužilaštva, uhapsili su dve osobe koje su osumnjičene da su prodavale prerađeno svinjsko meso zaraženo parazitom "Trichinela spiralis suis", a za obojucu je večeras određen pritvor do 30 dana.
Gotovo 13 kilograma kokaina zaplenjeno je u sredu, 17. decembra, na graničnom prelazu Karasovići, a uhapšen je 56-godišnji albanski državljanin koji je drogu pokušao da prokrijumčari iz Republike Hrvatske ka Albaniji, piše Večernji.
Poruke sa kriptovane aplikacije Skaj ukazuju na to da je Radoje Zvicer tvrdio da zna ko je naručio ubistvo Jevrema Brkovića, koji je u napadu brutalno pretučen, a njegov pratilac Srđan Vojičić ubijen.
Kina je otkrila svoje prvo podmorsko nalazište zlata, ispod dna Žutog mora, najveće u Aziji, kod poluostrva Đijaodong u provinciji Šandong, piše hongkonški list Saut čajna morning post.
Tvrdnje da Rusija namerava da napadne Evropu su gluposti koje služe da bi Rusija izgledala kao neprijatelj, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na godišnjoj konferenciji za novinare.
Američki predsednik Donald Tramp se bacio na praznično preuređenje Bele kuće, postavivši nove pločice ispod portreta bivših predsednika na takozvanoj „Predsedničkoj stazi slavnih“.
General Jovan Milanović rekao je da snimanje serije "Moj rođak sa sela" nije nastavljeno jer je smetalo tadašnjem državnom vrhu naše zemlje i bivšoj Haškoj tužiteljki Karli del Ponte.
Muzej afričke umetnosti u Beogradu poziva ljubitelje avanture i putopisne literature na razgovor o knjizi "U srcu Afrike - Ekspedicija Kragujevac-Kilimandžaro 1975", autora Milana Rakočevića. Događaj će se održati u ponedeljak, 22. decembra u 18 časova.
Ako ste u braku sa Lavom, zvezde vas guraju u najintenzivniji emotivni period do sada – ali uz pravi pristup, kriza može postati snažnija strast umesto razlaza.
Pevačica Marija Šerifović snimila je sina Maria dok peva, a na sve je odreagovala pevačica Verica Šerifović koja je sigurna da će njen unuk naslediti talenat za muziku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar