MVP potpisao za Crvenu zvezdu: Trese se Mali Kalemegdan, "delije" na nogama
Podeli vest
Košarkaški klub Crvena zvezda i američki bek Tajson Karter (27) postigli su konačan dogovor, prenosi ugledni grčki portal 'Sport24''. Sve je završeno u petak uveče (13. juna), a formalno ozvaničenje transfera očekuje se nakon završetka španskog prvenstva.
Vest iz Grčke dodatno je zapalila košarkašku javnost na Balkanu, pošto su prethodnih nedelja o Karteru pisali brojni evropski i srpski mediji, uz navode da je momak iz Misisipija na meti Partizana i Fenerbahčea, ali izgleda da je bitka dobijena, i to u korist crveno-belih!
Trener košarkaša Spartaka iz Subotice Vladimir Jovanović izjavio je pred prvu utakmicu polufinala plej-ofa Superlige Srbije protiv Crvene zvezde da će u spomenutoj seriji biti teško jer klub mesec dana nije odigrao zvaničan meč.
Očekuje nas utakmica nakon dugog perioda odmora. Moramo da prevaziđemo probleme sa povredama igrača i budemo spremni, poručio je trener Crvene zvezde Janis Sferopulos pred početak polufinalne serije Košarkaške superlige Srbije sa Spartakom.
13.06.2025
13:25
MVP FIBA Lige šampiona
Prema informacijama Grka, Karter je navodno već parafirao dvogodišnji ugovor sa klubom sa Malog Kalemegdana, a ozvaničenje se čeka tek po završetku finalne serije Endesa lige.
Reč je o igraču koji je odigrao izuzetnu sezonu u dresu Unikahe. Amerikanac je u španskoj ACB ligi beležio prosečno 12 poena uz 1,6 skokova i 3,7 asistencija, dok je u FIBA Ligi šampiona imao još bolji učinak – 12,8 poena i 4,3 asistencije po meču. Posebno se istakao na fajnal-for turniru LŠ, gde je proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP).
Crvena zvezda će protiv Spartaka igrati u subotu, 14. juna, dok će Partizan protiv FMP igrati jedan dan kasnije. Beogradski večiti rivali će imati prednost domaćeg terena.
Košarkaši Partizana nemaju mnogo vremena za proslavu titule ABA lige pošto ih već u nedelju očekuje prvi meč polufinalne serije domaće Košarkaške lige Srbije, dan ranije svoju polufinalnu utakmicu protiv Spartaka odigraće Crvena zvezda.
13.06.2025
08:28
Pored toga, sa Unikahom je osvojio čak četiri trofeja ove sezone – FIBA Interkontinentalni Kup, Kup Kralja, španski Superkup i pomenutu Ligu šampiona – a u domaćem prvenstvu eliminisali su Barselonu i stigli do borbe za titulu sa Realom.
Foto: profimedia
Tajson Karter
Amerikanac je u Evropu došao preko grčkog Lavrija, odakle se afirmisao i napravio iskorak ka Unikahi, pa ne čudi što upravo grčki mediji prvi donose potvrdu ovog velikog transfera.
Crvena zvezda ovom akvizicijom dobija ozbiljno pojačanje na spoljnim pozicijama, što je bila slaba tačka ekipe tokom prethodne sezone. Posebno se očekuje da Karter zameni Ajzeu Kenana, čije partije nisu ispunile očekivanja stručnog štaba i navijača. Ostaje još samo da se vidi kada će klub i zvanično objaviti dolazak MVP-ja Lige šampiona u tabor crveno-belih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Trener košarkaša Spartaka iz Subotice Vladimir Jovanović izjavio je pred prvu utakmicu polufinala plej-ofa Superlige Srbije protiv Crvene zvezde da će u spomenutoj seriji biti teško jer klub mesec dana nije odigrao zvaničan meč.
U Predsedništvu Srbije danas su održane konsultacije predsednika Aleksandra Vučića sa predstavnicima Pokreta socijalista, Saveza vojvođanskih Mađara i Stranke pravde i pomirenja, a nakon toga građanima se obratio predsednik Vučić.
Haški tribunal ponovo se oglasio povodom slučaja koji se vodi protiv jednog od bivših komandanata zločinačke Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) Hašima Tačija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je uskršnju čestitku nadbiskupu beogradskom i mitropolitu, kardinalu Ladislavu Nemetu, kao i svim hrišćanskim vernicima koji najveći praznik slave po gregorijanskom kalendaru, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Na Viber grupi pod nazivom "Podrška studentima", koja broji više od 71.000 članova, bukti prava pobuna - i to, kako se može videti iz poruka, upravo protiv rektora Vladana Đokića.
Glavna mrziteljka svega srpskog, Nataša Kandić, podržala je danas rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, još jednom potvrdivši ko su u stvari blokaderi i o kakvoj je koaliciji ovde reč.
Najnoviji izveštaj Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" ukazuje da su oboljenja slična gripu još uvek u porastu, dok broj obolelih od respiratornih infekcija opada.
Policija je uhapsila mladića (19) zbog sumnje da je da јe 23. marta ove godine, oko 3.30 časova, aktivirao i bacio ručnu bombu na obјekat јedne teretane u Zemunu.
Rade Rakonjac, bivši telohranitelj i gardista Željka Ražnatovića Arkana, ali i blizak prijatelj Luke Bojovića, ubijen je pre 12 godina, 2. aprila 2014. godine, u kafiću "Mariki" u Zvečanskoj ulici u Beogradu.
Dva pokušaja krijumčarenja novca i dragocenosti čija ukupna vrednost premašuje sumu od 52.000 evra je sprečena od Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina, 2. aprila 2026. godine.
Muškarac koji je u četvrtak uveče aktivirao eksplozivnu napravu u vozu blizu Bona i pretio putnicima nožem, pritvoren je u petak , a Državno tužilaštvo isključuje politiički motiv za ovaj čin, obzirom na to da je osumnjičeni poznat kao pripadnik ekstremno desničarske scene.
Italijanska premijerka Đorđa Meloni otputovala je u Džedu, a u naredna dva dana sastaće se sa glavnim liderima tog područja i posetiće pored Saudijske Arabije i Ujedinjene Arapske Emirate i Katar.
Cene nafte mogle bi da dostignu 150 dolara po barelu ako protok energenata kroz Ormuski moreuz ostane poremećen do sredine maja, objavila je banka Džej Pi Morgan.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je Rusija u martu pretrpela najveće gubitke u celom ratu, više od 35.000 poginulih i povređenih.
Glumica Zendaja ponovo je privukla ogromnu pažnju javnosti kada se pojavila na premijeri u upečatljivoj plavoj haljini, koja je odmah postala glavna tema u svetu mode i na društvenim mrežama.
Drveni podovi zahtevaju pažljivo održavanje, a skupa sredstva često ne daju željene rezultate. Rešenje može biti jednostavna prirodna mešavina koja čisti, neguje i vraća sjaj bez štetnih hemikalija.
Možete kupiti televizor vrhunskih specifikacija, ali ako mu nedostaje određena funkcija, iskustvo gledanja neće biti potpuno. Reč je o VRR tehnologiji, koja je danas sve važnija za kvalitetan prikaz slike.
Trudna pevačica Edita Aradinović otvorila je dušu o drugom stanju i čoveku sa kojim čeka dete, te je priznala da trudnoću nije zamišljala bez partnera.
U Eliti se povela priča o aferi Maje Marinković i Pece Raspopovića nakon čega se oglasila njegova žena Aleksandra Subotić, sa kojom se starleta družila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar