Sramota me zbog Zvezde, ovaj igrač me posebno razočarao: Moka bljuje vatru posle debakla
Legendarni Zoran Slavnić je rekao da ga je razočarao pristup domaćih igrača Zvezde, a posebno Filipa Petruševa od koga je najviše očekivao.
17.06.2025
13:32
Starsportphoto
Crvena zvezda
Porazom od subotičkog Spartaka u polufinalu Košarkaške lige Srbije spuštena je zavesa na sezonu Crvene zvezde. Beogradski velikan ne može da bude zadovoljan ostvarenim rezultatima tokom prethodne takmičarske godine, posebno u finišu, budući da su i u ABA ligi, a i u KLS-u učešće okončali već u polufinalu. Nezadovoljstvo navijača je ogromno do te mere da ni solidan plasman u Evroligi ne popravlja utisak.
Ono što najviše zanima javnost u Srbiji je kako će Zvezda izgledati naredne sezone. Brojna imena dovode se u vezu sa crveno-belima, ostanak Filipa Petruševa takođe je pod znakom pitanja, dok ni budućnost Janisa Sferopulosa na mestu prvog trenera nije sigurna. Na ta, ali i brojna druga pitanja odgovarao je prvi čovek Crvene zvezde - Željko Drčelić, samo dan nakon poraza od Spartaka.
- Nakon završnog turnira u Abu Dabiju, glasine o prelascima igrača u druge klubove su se pojačale, što je i normalno, klubovi žele da osveže i ojačaju svoje sastave, posebno jer će sledeća sezona biti izuzetno zahtevna. Ove diskusije o potencijalnim dolascima i odlascima su uobičajene u ovo doba godine. Spomenuli ste samo nekoliko imena, u srpskim medijima mislim da smo već pričali sa najmanje 10 igrača i potpisali ugovore sa njima. Kao ozbiljan klub, naravno da imamo svoje želje i već smo postigli načelne dogovore sa nekim igračima, ali morate da razumete - neki od tih igrača još nisu završili svoje sezone u trenutnim klubovima i nije fer da se na bilo koji način remeti atmosfera i indirektno utiče na nečije ambicije na kraju ove sezone. Da, neka od imena koja ste naveli u pitanju se povezuju sa Crvenom zvezdom i trebalo bi da budu deo našeg tima sledeće sezone - rekao je Željko Drčelić za "Sportal".
Foto: abaliga.com
Poznato je da bi Crvena zvezda, ukoliko želi da zadrži Filipa Petruševa, morala da plati papreno obeštećenje Olimpijakosu. Drčelić otkriva da li je tako nešto realno.
- Filip Petrušev je domaći igrač, reprezentativac Srbije, i u novim okolnostima koje se stvaraju oko evropske košarke sa NCAA i NBA ligom - izuzetno je važan i dragocen za nas. Takođe, možete videti kako cene igrača "skaču u nebo" i u tim uslovima je izuzetno teško pronaći dobrog igrača od kojeg znate šta da očekujete. Imamo želju da zadržimo Filipa, ali kao predsednik Crvene zvezde, imam odgovornost da pronađem ravnotežu između želja i mogućnosti, jer moram da mislim na budžet kluba sa upravom i Upravnim odborom. Sve što mogu da vam kažem u ovom trenutku je da se nadam da će Filip biti deo tima sledeće sezone, ali ima još mnogo vremena do tada.
Nedavno je Željko Drčelić poslao pismo svim navijačima Crvene zvezde koje se ticalo navoda da će Janis Sferopulos biti smenjen. Grčki strateg ostaje na kormilu beogradskog kluba i deo je dugoročnog projekta na Malom Kalemegdanu.
- Kada pričate o treneru, to je strateško pitanje za klub. To je pitanje dugoročnog planiranja, poverenja... Moje pismo, koje je zapravo bilo pismo vlasnicima sezonskih karata i članovima kluba, gde sam, između ostalog, rekao da trener ima poverenje, je normalan oblik komunikacije koji vodimo sa ljudima koji vole i podržavaju klub, i tu sam jasno izneo ideju i put kojim vidimo klub. Odredili smo svoj pravac produžetkom ugovora sa trenerom, i time smo jasno stavili do znanja da mu verujemo i da ima podršku. Znate, u nekim sezonama je dobro, u nekim nije - i to je zbog raznih faktora. Imali smo ogromne probleme sa povredama igrača na kraju sezone, i to se odrazilo na naše rezultate. Moram da razmišljam i iz drugog ugla - da smo pre brojnih povreda osvojili trofej i imali skor 16-10 u Evroligi, pa smo ostali bez nekoliko bitnih igrača zbog povreda... Međutim, važna je i ideja da trener mora da ima period u kom može da izgradi tim, da napravi neke korekcije i na kraju - da ima rezultate sa tim timom. Sa trenerom smo u stalnoj komunikaciji i najvažnije - ima naše poverenje - otkrio je prvi čovek Crvene zvezde.
Jedno pitanje ticalo se i budućnosti Miloša Teodosića na Malom Kalemegdanu budući da će se prema poslednjim informacijama bivši reprezentativac Srbije uskoro penzionisati. Potvrdio je Drčelić da će legendarnom plejmejkeru biti ponuđena nova funkcija unutar kluba.
- Tačno. Razgovarao sam sa Milošem, on ima ogromnu reputaciju i uticaj u evropskoj košarci, veliki je navijač Crvene zvezde, aktivan je član ovog sistema kao igrač već dve godine i verujem da razume šta je potrebno da nam pomogne. Nije isto kada posmatraš veliki klub spolja i kada si deo kluba iznutra. Mnogo stvari nije vidljivo. Da pojasnim, bilo je netačnih informacija u srpskim medijima o njegovoj poziciji i ulozi u klubu - mislim da bi Miloš Teodosić trebalo da bude deo Crvene zvezde i da nam pomaže na svaki mogući način svojim iskustvom, kontaktima, reputacijom. Sa koje pozicije - ne smatram to ključnim pitanjem. Bitno je da bude deo tima i kluba.
Foto: Starsportphoto
Tokom polufinalne serije ABA lige svedočili smo ružnim scenama u "Morači". Košarkaši Crvene zvezde igrali su u atmosferi linča, ali je nakon svega regionalno takmičenje rešilo da suspenduje Nikolu Kalinića zbog burne reakcije tokom prve utakmice.
- Niko nije ponosan na događaje u polufinalu ABA lige, ali mi nismo odgovorni za te događaje i ne slažem se da ulogu krivca igra Crvena zvezda! Niti Nikola Kalinić, koji je možda preterano reagovao, ali naš tim se tamo u Podgorici suočio sa nekim stvarima koje se stalno ponavljaju! Istovremeno, izrečene kazne ne odgovaraju realnosti i događajima na terenu u tom polufinalu. Već smo javno izjavili da to što smo ćutali tokom sezone ne znači da nismo videli mnogo stvari koje se dešavaju na štetu Crvene zvezde, već da Liga može da funkcioniše mirno. Međutim, kada se neke stvari ponavljaju, i to samo u slučaju našeg kluba, onda nešto nije slučajno! Imaćemo dovoljno vremena da čujemo od ljudi iz ABA lige, koja se finansira novcem sponzora i pre svega novcem iz Srbije. Shodno tome, naš stav će biti - da to u budućnosti neće biti moguće.
Za kraj, Željko Drčelić govorio je o ambicijama Crvene zvezde za narednu sezonu.
- Naši ciljevi su da rastemo kao klub, da unapredimo određene segmente kako bismo klub učinili još većim i naravno da osvajamo trofeje, ali i da napravimo značajan iskorak u Evropi. Napravili smo značajan iskorak ove sezone i želimo da stignemo do vrha. Uspeli smo da dobijemo trogodišnji ugovor sa Evroligom, što nam daje mogućnost dugoročnog planiranja. Drugi nas ne zanimaju na taj način. Da budemo bolji u svakom segmentu. Organizacijski, gde pripremamo razne stvari koje će olakšati svakodnevnicu kluba. Da obnovimo, podmladimo i ojačamo tim. Da razvijemo omladinski pogon gde moramo da guramo igrače za prvi tim, uprkos svim preprekama, poput ogromnih ugovora koje sada nudi NCAA liga. Ciljevi organizacije ostaju isti. Želimo sve trofeje u Srbiji i da nastavimo da napredujemo u Evroligi - podvukao je Drčelić.
Predsednik SRS prof. dr Vojislav Šešelj gostovao je na Informer TV u emisiji "Info jutro" i tom prilikom bukvalno zapalio javnost. Šešelj je bez dlake na jeziku raskrinkao bivšeg gospodara Crne Gore Mila Đukanovića i poslao brutalnu poruku režimu u Podgorici zbog sramnog progona srpskog identiteta i jezika.
13.07.2026
22:50
Unutrašnji rat među lažnim opozicionim blokaderima u Nišu doživeo je potpuni vrhunac i pretvorio se u najobičniji estradni cirkus. Kako ekskluzivno saznaje izvor blizak Mateji Nikoliću, lideru blokadera sa Pravnog fakulteta, među predvodnicima uličnog haosa izbila je nezapamćena tuča i žestoka rasprava, a sve zbog tajnog snimka na kome su dojučerašnji ortaci brutalno izvređali Nikolića.
13.07.2026
22:39
Lider DNP-a Milan Knežević podelio je na "Iksu" veoma zanimljiv video-snimak napravljen u Keniji.
13.07.2026
17:52
U samom srcu Šumadije, u Kragujevcu, pukla je neviđena bruka i skandal koji je ogolio do koske ko zapravo stoji iza uličnih blokada.
13.07.2026
23:30
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je svečanoj večeri koju je povodom Nacionalnog praznika Republike Francuske, u čast šefova država i vlada, priredio predsednik te zemlje Emanuel Makron, i još jednom pokazao da Srbija uživa ogroman ugled u samom vrhu svetske politike.
13.07.2026
22:30
Udruženje potrošača Efektiva objavilo je video u kome se jasno vidi kako čuvena Kinder čokolada postaje sve manja, a cena ostaje ista ili raste.
13.07.2026
20:00
Novosađanka Marija K. napustila je jedno kupalište na Velikoj plaži nakon rasprave sa osobljem, koje joj nije dozvolilo da koristi prenosni frižider sa hranom i vodom za decu.
13.07.2026
21:06
Ministar kulture Nikola Selaković i predsednik opštine Bajina Bašta Milenko Ordagić potpisali su danas ugovor vredan 25 miliona dinara, za četvrtu fazu radova u okviru Muzeja ćirilice, koja su opredeljena putem konkursa "Gradovi u fokusu" Ministarstva kulture.
13.07.2026
20:16
Odmor na Jadranu pretvorio se u košmar! Turisti ogorčeni nakon što su platili 850 evra za ležaljke, pa maltretirani na plaži zbog običnog sendviča.
13.07.2026
18:30
Na brzom putu Loznica Šabac opet vožnja u suprotnom smeru! Vozač crvenog "pežoa" novosadskih tablica, sudeći prema snimcima, koji su brzo objavljeni na društvenim mrežama nije čak ni usporavao!
13.07.2026
18:16
Mirjana M. (73) brutalno je pretučena i opljačkana usred bela dana u Subotici. Nasilnik ju je oborio na beton i oteo torbu, a ona je sa teškim povredama glave završila u bolnici.
13.07.2026
23:35
Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) saopštilo je da su pripadnici MUP-a u Novom Pazaru uhapsili su R. I. (36) i S. L. ( 31) iz Novog Pazara, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivična dela razbojništvo i nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
13.07.2026
22:37
Budvanska policija uhapsila je Š. L. (25) iz Bijelog Polja, taksi vozača kod koga je utvrđeno da je upravljao vozilom pod dejstvom opojnih droga, a kod njega je pronađen i zamotuljak kokaina.
13.07.2026
23:09
Na magistralnom putu između Užica i Zlatibora, nedaleko od petlje Sušica, u popodnevnim satima došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj je jedno vozilo gotovo celo smrskano.
13.07.2026
19:44
Maskirane osobe osumnjičene su da su sinoć iz jednog marketa u Klini ukrale oko 20.000 evra, nakon što su u objekat ušle tako što su oštetile deo zida.
13.07.2026
19:11
Peking je nadigrao Sjedinjene Države u Iranu, a lider SAD Donald Tramp uleteo je bez mnogo razmišljanja u zamku koju mu je na Bliskom istoku postavila Kina.
13.07.2026
23:30
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da će američke snage izvesti nove snažne napade na ciljeve u Iranu, uz tvrdnju da bi mete američkih operacija mogli da budu i predstavnici iranskog državnog vrha.
13.07.2026
23:10
Letnji dan na plaži u francuskom gradu Andaj za svega nekoliko minuta pretvorio se u dramatičnu situaciju kada je snažan nalet vetra izazvao paniku među kupačima.
13.07.2026
23:00
Ukrajinski monitoring kanali upozorili su da bi Kijev i njegova okolina u narednim danima mogli biti meta najsnažnijeg kombinovanog napada od početka sukoba.
13.07.2026
22:23
Na koncertu Džej Zija neki fanovi su povraćali i padali u nesvest ispred stadiona u Njujorku nakon što je stotine ljudi bez karata divljački pokušalo nasilno da provali unutra.
13.07.2026
16:25
Turski glumac Burak Ozčivit šokirao je javnost svojim najnovijim izgledom na porodičnom odmoru, a fotografije sa plaže obišle su svet.
13.07.2026
15:32
Slavna kolumbijska lepotica Sofija Vergara pre dva dana je proslavila svoj 54. rođendan, a vrelim fotkama sa luksuzne jahte u Italiji raspametila je svet.
13.07.2026
14:05
Kada je horor-drama "Aileen Wuornos: American Boogeywoman" završena, mnogi su očekivali mračnu priču o jednoj od najpoznatijih američkih serijskih ubica.
13.07.2026
13:15
Srpski glumac Predrag Peđa Bjelac oprostio se na svom Instagram profilu od holivudskog kolege Sema Nila dirljivom porukom i zajedničkom slikom.
13.07.2026
12:38
Bele patike ne morate odmah baciti čim se pojave sivi tragovi gradske prašine, fleke od hrane ili žute mrlje. Pre nego što potrošite novac na skupa sredstva za čišćenje, probajte kombinaciju sode bikarbone i sirćeta.
13.07.2026
21:35
Džesika Karni je podelila iskustvo da je njen sin Rajan (4) dobio temperaturu i ona je mislila da će brzo proći. Situacija se u samo nekoliko sati dramatično promenila i ono što je delovalo bezazleno pretvorilo se u borbu za život.
13.07.2026
20:55
Poklon nije samo materijalna stvar, već često predstavlja izraz pažnje, ljubavi i zahvalnosti između ljudi. Ipak, prema starim narodnim verovanjima, neki darovi mogu imati dublje, simbolično značenje.
13.07.2026
20:20
Gugl je objavio nove Uslove korišćenja za Gugl Plrej, koji će važiti od 29. jula 2026. godine o po prvi put jasno naveo da sistemske Android usluge mogu koristiti mobilne podatke u pozadini, čak i kada korisnik ne koristi uređaj ili kada je ekran zaključan.
13.07.2026
18:35
Sve veću pažnju privlače jednostavni sistemi pakovanja koji omogućavaju da se količina odeće značajno smanji, a da se pritom zadrži praktičnost i mogućnost kombinovanja.
13.07.2026
18:00
Pevačica Nela Vidaković progovorila je o smrti starijeg kolege Andrije Bajića i istakla da smatra da njegova udovica Mala Cana istinski tuguje za njim.
13.07.2026
23:22
Pevačica Katarina Grujić Gobeljić pokazala je planinsku oazu u Crnoj Gori, u pitanju je nekretnina usred prirode sa pogledom koji oduzima dah.
13.07.2026
22:48
Glumica Jelisaveta Orašanin rešila je da spakuje kofere i otputuje sa decom na Bali, odakle je sa pratiocima podelila niz slika i snimaka.
13.07.2026
22:05
Pop diva Jelena Karleuša krenula je da "udari" novinara tokom intervjua jer je pogrešio muzičko takmičenje u kojem je ona član žirija.
13.07.2026
21:33
Pevač i bivši zadrugar Mikica Bojanić otvorio je dušu o porodici i progovorio o bolnoj temi - sinu koji ima autizam.
13.07.2026
20:58
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.