Novi imidž crveno-belih: Džinovi pod košem, ali na ovoj poziciji se pravi gužva
Podeli vest
Ekipa Crvene zvezde će naredne sezone izgledati drugačije po izboru igrača i pojačanja, ali deluje da se na pozicijama tri i četiri stvara gužva.
Rukovodstvo crveno-belih rešilo je da spreči poene na samom obruču i skokove u napadu, pa su počeli da prave tim koji liči na pravu noćnu moru za prodorne košarkaše.
Cela zarada od gledanosti iz Srbije ide Evroligi, a srpski klubovi ne dobijaju ništa od toga. Nemaju čak ni A licencu, konstatovao je vlasnik Hapoela iz Tel Aviva Ofer Janar i zauzeo stranu večitih rivala.
Srpski košarkaš Vasa Micić na Instagram storiju objavio je fotografiju sa aerodroma u Beogradu i otkrio da čeka let za Atinu.
25.06.2025
13:06
Ozvaničen je potpis Čime Monekea, koji važi za jednog od najboljih krilnih centara Evrolige. Posebno se ističe igrom u defanzivi i mogućnosti da preuzima niže i brže bekove, ali i osećajem za blokadu. Ne manjka mu ni snage, pa nije mačiji kašalj višim rivalima da ga "zazidaju" u reketu.
Trojke i četvorke
Kako stvari stoje imaće i jako dobru pomoć u nekolicini imena koja su na pragu Malog Kalemegdana. Semi Odželeje je još jedna stara želja Crvene zvezde koja će izgleda napokon zaigrati pred "delijama". Momak sa NBA iskustvom je jedan od najsnažnijih krila u čitavoj Evropi, zbog čega ga treneri često koriste na višim pozicijama. Kombinacija dvojice atleta iz Nigerije lako je zamisliva u crveno-belom dresu na mestima četiri i pet.
Virtus iz Bolonje dogovara dolazak argentinskog plejmejkera Luke Vildoze iz Olimpijakosa i nalazi se na korak do potpisa višegodišnjeg ugovora, javljaju italijanski mediji.
Foto: ATA Images
Pravi se tim oko povređenog Bolomboja
Ko odlazi, ko ostaje
Šta to znači za Dejana Davidovca, Luku Mitrovića i Džona Brauna? Pa, za neke rastanak, a za neke korekciju u poziciji. Popularni Deda je takođe u procesu rehabilitacije od povrede leđa, a kada se napokon vrati na parket, verovatno više neće igrati kao četvorka. Mitroviću nije poznata budućnost, ali se očekuje da ostane u klubu makar kao mentor mlađim igračima i takozvani "lepak" za svlačionicu.
Sa druge strane, Braunu je možda odsviran kraj i stiglo vreme rastanka. Veteran rodom sa Floride pokazao se kao senka "onog" igrača iz Monaka i nije pokazao mnogo na najvišem nivou. Ista sudbina čeka i Rokasa Gedraitisa, jer je Litvanac već viđen kao bivši. Nikola Kalinić će i dogodine biti stub temeljac sa pozicije krila, dok se veruje da će i Ognjen Dobrić ostati u crveno-belom.
Foto: Starsportphoto
I dalje startna trojka - Nikola Kalinić
Predstoji još mnogo do kraja letnjeg prelaznog roka, pa će se i tim iskristalisati u predstojećem periodu, ali za sada, deluje da će crveno-beli biti ogromni i fizički moćni.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Cela zarada od gledanosti iz Srbije ide Evroligi, a srpski klubovi ne dobijaju ništa od toga. Nemaju čak ni A licencu, konstatovao je vlasnik Hapoela iz Tel Aviva Ofer Janar i zauzeo stranu večitih rivala.
Ruski mediji preneli su udarnu poruku predsednika Srbije Aleksandra Vučića, iznetu u programu televizije Pink, u kojoj je upozorio da bi Sjedinjene Američke Države mogle da izvedu napad na Iran u veoma kratkom roku.
Pažnju javnosti privukao je Instagram profil Jasmine Čolak, savetnice za medije specijalnog tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivše novinarke tajkunskog lista "Danas", koja na društvenim mrežama koristi nadimak "Laura Olivieri".
Nenad Čanak, nekadašnji predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) i istaknuti predstavnik okorele opozicije, brutalno je napao blokadere, a usput napljuvao i Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC).
U Sevojnu je na sportskom terenu "Krug" održana tribina pod parolom "Vreme je da prodišemo" na kojoj se, šačici okupljenih blokadera obratio već dobro poznati student blokader Dušan Savić iz Užica, kao i nekoliko kvazi stručnjaka iz oblasti ekologije i brige za zdravlje ljudi.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novi snimak u vezi sa zaplenom rekordne količine marihuane u Kruševcu, osvrnuvši se na sramne komentare pojedinih grupa koje su pokušale da taj slučaj povežu sa državom.
Ana Maksimović, kuma Elice Erski, otkrila je da je Aleksa bolji kapiten od nje, kao i da njena kuma nije na sportski način dospela na to mesto u Exatlonu.
Bliski prijatelj Jovana Radulovića Jodžira otkrio je da je njegova najveća slabost u Exatlonu zapravo rivalitet sa svojim najbližim saborcima iz Crvenog tima.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Teretni saobraćaj na pruzi Beograd - Budimpešta će krenuti krajem februara, a plan je da se putnički pusti do kraja marta, rekla je ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević.
U 2025. godini Turci su predvodili spisak stranih posetilaca Srbije, sa više od 244.000 dolazaka, potvrđujući sve veći značaj Turske na srpskoj turističkoj mapi.
Penzioneri u Srbiji bolje žive nego penzioneri u Hrvatskoj, Sloveniji, Norveškoj, Luksemburgu, Crnoj Gori, Nemačkoj, pokazala je analiza DataPuls-a, globalne analitičke platforme.
Interesovanje osmaka i njihovih roditelja za privatne pripreme za malu maturu ove godine veće je nego ranije, pa roditelji moraju da izdvoje i nekoliko hiljada evra za dodatne časove.
Državni sud u Sarajevu potvrdio je novu optužnicu protiv Mevlida Jašarevića (38), ozloglašenog ekstremiste koji je ranije osuđen zbog terorističkog napada na Ambasadu Sjedinjenih Američkih Država u Sarajevu.
U dokumentima koje je Ministarstvo pravde Sjedinjenih Američkih Država objavilo o pokojnom milijarderu pedofilu Džefriju EpstInu, spominje se Atifete Jahjaga, bivša predsednica privremenih institucija na Kosovu i Metohiji, koja je ovu funkciju obavljala od 2011. do 2016. godine.
Sumnjivi pakistanski dron primećen je duž međudržavnog graničnog lanca u okrugu Samba u regionu Džamu-Kašmir, zbog čega su pripadnici indijske Granične bezbednosne snage (BSF) otvorili vatru na leteći objekat.
U protestima u Torinu, organizovanim zbog zatvaranja levičarskog kulturnog centra Askatasuna, povređeno je više od 100 italijanskih policajaca, saopštile su vlasti.
Publika koja očekuje premijeru "Odiseje" zaustavila je dah kada je Kristofer Nolan otkrio će Lupita Njong'o igrati Jelenu Trojansku. Ilon Mask poručio da je reditelj zbog toga "izgubio integritet
Uoči nove epizode kviza "Superpotera", koji se emituje subotom od 21 čas na Prvom programu Radio-televizije Srbije, produkcija je rešila da proveri koliko su Tragači zaista potkovani znanjem.
Pevačica Jelena Karleuša iskoristila je slobodan trenutak da se susretne sa ocem Draganom, nekadašnjim zamenikom načelnika Uprave za organizovani kriminal.
Pevačica Viki Miljković otkrila je kako je došlo do toga da Nermin Handžić živi sa njom i njenom porodicom, kao i kako svi zajedno funkcionišu u luksuznom stanu u Beogradu na vodi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar