Početak Milojeve ere: Zvezda pre osam godina razbila Spartu i najavila evropski uspon (VIDEO)
Podeli vest
Na današnji dan pre tačno osam godina Crvena zvezda je pobedila Spartu Prag sa 2:0 na Marakani u prvoj velikoj evropskoj utakmici pod vođstvom Vladana Milojevića, što je označilo početak niza uspeha u UEFA takmičenjima.
Aleksandar Katai (34) sa dva gola u pobedi Crvene zvezde nad OFK Beogradom 7:1 stigao do 134. pogotka u crveno-belom dresu i izjednačio se sa Vojinom Lazarevićem na šestom mestu večne liste strelaca.
Kapiten Crvene zvezde Mirko Ivanić poručio Marku Arnautoviću da uživa u dočeku koji su mu navijači priredili na poluvremenu meča protiv OFK Beograda, dok je novi napadač crveno-belih iz lože pratio svoj susret na "Marakani".
27.07.2025
20:40
Ova utakmica označila je početak evropskog uzleta crveno-belih pod komandom trenera Vladana Milojevića.
Uprkos tadašnjem statusu autsajdera, Zvezda je dominantnom igrom savladala favorizovanu Spartu, koja je sezonu ranije igrala četvrtfinale Lige Evrope i dodatno pojačala tim, uključujući i trenera Andreu Stramaćonija.
Fudbaleri Crvene zvezde u utorak od 21 čas na "Marakani" dočekuju ekipu Linkolna sa Gibraltara u revanšu drugog kola kvalifiakcija za Ligu šampiona, a pred duel navijači srpskog prvaka poslali su jasnu poruku.
27.07.2025
15:15
Strelci za Zvezdu bili su Ričmond Boaći i Gelor Kanga, koji je postigao pogodak iz daljine.
Tim sa Marakane je prethodno ušao u kvalifikacije sa skromnim očekivanjima. Nakon remija sa Florijanom na Malti (3:3) i 1:1 protiv Irtiša u Kazahstanu, sumnje u uspeh su rasle.
Ipak, u revanšu protiv Irtiša (2:0) počele su da se uočavaju konture tima koji će kasnije postizati zapažene rezultate.
U tom trenutku su potpisani ugovori sa Milanom Borjanom i Milanom Rodićem, a Vladan Milojević je formirao centralni defanzivni tandem Savić – Le Talek.
Francuz je prekomandovan u odbranu, što se ispostavilo kao ključna odluka. Uz to, važnu ulogu imali su Stojković, Jovičić, Kanga i Boaći.
Pobedom protiv Sparte otvoren je put ka ulasku u grupnu fazu UEFA takmičenja, što se prvi put dogodilo posle deset godina. U plej-of rundi, Zvezda je eliminisala Krasnodar, što je dodatno učvrstilo evropski status kluba.
Ova pobeda protiv Sparte se danas, osam godina kasnije, obeležava kao jedan od ključnih trenutaka u savremenoj istoriji Crvene zvezde i početak perioda redovnog učešća kluba u evropskim takmičenjima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Aleksandar Katai (34) sa dva gola u pobedi Crvene zvezde nad OFK Beogradom 7:1 stigao do 134. pogotka u crveno-belom dresu i izjednačio se sa Vojinom Lazarevićem na šestom mestu večne liste strelaca.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić bio je razapet u tajkunskim medijima sve dok nije postalo očigledno da je upravo on ideolog obojene revolucije u Srbiji i vođa blokaderskog pokreta.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić poručio je da Mladen Nenadić i Milenko Mandić - tužioci Tužilaštva za organizovani kriminal (TOK) - neće imati gde da pobengu pošto su odgovorni za likvidaciju svedoka ubistva advokata Dragoslava Ognjanovića.
Dušan Nikezić, potpredsednik Stranke slobode i pravde, planirao je da pokaže koliko je veliki blokader. Umesto toga, političar, čiji je šef Dragan Đilas, otkrio je veliku tajnu o kojoj sanjaju blokaderi, poručio je novinar Uroš Piper.
Politički lider Srba u Crnoj Gori, Milan Knežević izjavio je da je odluka Demokratske narodne partije da napusti Vladu Crne Gore doneta zbog, kako je naveo, odbijanja vlasti da reši "osnovna elementarna prava lingvističke većine u Crnoj Gori koja se izjašnjava da govori srpskim jezikom".
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Policajci u Šidu su uhapsili N. I. (38), zbog sumnje da јe izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružјa i eksplozivnih materiјa.
Policija u Zemunu uhapsila je četiri osobe zbog sumnje da su organizovali i izvršili brutalno razbojništvo nad državljaninom Srbije koji je došao na odmor iz Švajcarske.
Vlade evropskih zemalja aktivno se pripremaju za mogući vojni sukob sa Rusijom pre 2029. godine, ali nedavno objavljeni rezultati vojnih igara pokazuju da Evropa, u slučaju stvarnog konflikta, za sada ostaje nespremna, piše Volstrit džurnal.
Ruski predsednik Vladimir Putin u više navrata poslednjih nekoliko godina najavljivao je propast Zapada, tvrdeći da zapadne društvene elite sprovode sitematsku moralnu degradaciju.
Predsednik SAD Donald Tramp pruža federalnu pomoć u potrazi za Nensi Gatri, majkom voditeljke televizije NBC koja je nestala, a za koju policija veruje da je oteta.
Na društvenim mrežama se pojavio uznemirujući video i svedočenje žrtve iz Nigerije, u kojem tvrdi da je Bono Voks frontmen grupe U2 seksualno zlostavljao nju i njenog brata.
Kultni nadimak Bata, po kojem je Velimir Živojinović ušao u istoriju filma, nije nastao na snimanju niti u kafani, već zbog jedne neobične odluke u školskoj kancelariji u Nišu.
Koncertom Simfonijskog orkestra RTS-a, uz violinistu Stefana Milenkovića i dirigenta Srboljuba Dinića, sinoć je obeležen Dan Velike dvorane Kolarčeve zadužbine.
Animirani film "Tri sestre", inspirisan potresnom crnogorskom legendom o tri sestre iz Prčnja koje su umrle čekajući istog muškarca, našao se među kandidatima za Oskara u kategoriji kratkog animiranog filma.
Franko Nero, jedan od najpoznatijih evropskih glumaca i nezaboravni tumač Banovića Strahinje u istoimenom filmu, dobiće svoju zvezdu na holivudskoj Stazi slavnih.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Supruga Kristijana Golubovića Kristina Spalević odlučila je da mu priredi neuobičajen tretman za mršavljenje koji topi masti, ali ni Kristijan nije mogao da sakrije svoj šok kad je saznao šta ga čeka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar