Novo ime na "Marakani": Zvezda iskeširala za krilo 4.000.000 evra
Podeli vest
Crvena zvezda dogovorila je transfer krilnog napadača Šavija Babike iz francuskog Tuluza za 4 miliona evra, a potpis ugovora očekuje se uskoro.
Babika dolazi na poziciju desnog krila gde je trener Vladan Milojević u poslednjem periodu bio prinuđen da koristi Felisija Milsona, Nemanju Radonjića i Pitera Olanjinku.
Posle ispadanja Radničkog 1923 i Novog Pazara, Srbija je u evropskim kvalifikacijama ostala sa samo dva predstavnika – Crvenom zvezdom i Partizanom, koji će sami morati da donose bodove za nacionalni koeficijent.
Čukarički je prodao talentovanog Andreja Bačanina švajcarskom Bazelu za dva i po miliona evra, uz mogućnost da transfer uz bonuse dostigne tri miliona, igrača koji bio i želja Crvene zvezde.
31.07.2025
23:58
Francuski klub ga je doveo 2024. iz Arisa iz Limasola za 2,75 miliona evra.
Dogovor je postignut i Dušan Tadić će naredne dve godine nositi dres Crvene zvezde. Posle svega, beogradski mediji prenose da novac nije bio presudan u dogovoru Tadića i Crvene zvezde, već činjenica da će nekadašnji reprezentativac Srbije po završetku karijere preuzeti ekipu od Vladana Milojevića i postati trener srpskog šampiona.
Srpski fudbaler Stefan Leković (21) sprema se za novu selidbu, a ovog puta će dete Crvene zvezde karijeru nastaviti u AIK-u iz Stokholmu.
31.07.2025
20:53
🆕 Crvena zvezda će uskoro završiti još jedno pojačanje jer iz Tuluza stiže desno krilo, Šavi Babika! pic.twitter.com/dWh76ajuAJ— Arena Sport TV (@arenasport_tv) July 31, 2025
Prošle sezone u Ligi 1 Babika je odigrao 30 utakmica, postigao četiri gola i upisao dve asistencije. U dresu Arisa sakupio je 75 nastupa, 12 pogodaka i time privukao pažnju Tuluza.
Na "Marakani" veruju da će Babika doneti doprinos sličan onom koji je u prethodnim sezonama pružao Osman Bukari, čime bi crveno-beli dodatno ojačali krilne pozicije pred nastavak evropskih kvalifikacija.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Petar Dragojević
pre 4 meseca
Zašto ne nekog brzog snažnog beka na krilima imamo ih koliko ti duša hoće
Posle ispadanja Radničkog 1923 i Novog Pazara, Srbija je u evropskim kvalifikacijama ostala sa samo dva predstavnika – Crvenom zvezdom i Partizanom, koji će sami morati da donose bodove za nacionalni koeficijent.
Ambsador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko izjavio je danas da se traži rešenje za Naftnu industriju Srbije (NIS) koje će, kako je rekao i ruski predsednik Vladimir Putin, biti pre svega u duhu i okviru prijateljskih odnosa dve zemlje.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Kurtijevi kandidati, odnosno Srbi-izdajnici su kockari, propaliteti i raspikuće, takve ljude nude kao kanddate za poslanike našem narodu na Kosovu i Metohiji.
Predsednik Visokog saveta tužilaštva (VST) Branko Stmenković ponovo je danas prekršio zakon o VST tako što je bez održavanja sednice Saveta na kojoj bi članovi imali mogućnost diskusije i rasprave, odlučio da sam odbije prigovore izjavljene povodom tužilačkih izbora i sam donese odbijajuća rešenja, saznaje Informer.
Jedan od najistaknutijih blokadera iz Novog Pazara, Hatab Rizović psovao je i najstrašnije vređao srpski narod i srpsku majku, a sada se obračunava i sa pravoslavnim praznicima.
Profesor na Fakultetu političkih nauka u Beogradu Milan Petričković izjavio je danas da je akcija studenata u blokadi pod nazivom "Raspiši pobedu", u kojoj će se skupljati potpisi za izbore, jedna vrsta animacije potencijalnog biračkog tela, da se kaže da još ta blokaderska opcija živi i postoji kako se ljudi ne bi opustili.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo je na građane da budu odgovorni i ne koriste petarde i drugu pirotehniku tokom praznika, kako zbog opasnih posledica, tako i zbog zakonskih kazni.
Jelena Vuković (8), učenica drugog razreda Osnovne škole "Danilo Kiš", osvojila je 3. mesto u kategoriji likovnih radova na konkursu Centra za promociju zdravlja Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
Humanitarna misija se nastavlja - Mitrović doneo milion dinara porodici iz Guberevca kod Sopota i najavio da će u 2025. pomoći čak 50 porodica širom Srbije.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Slobodana M. (28) zbog postojanja opravdane sumnje da je 20. juna 2025. godine u okolini Lazarevca na podmukao način lišio života oštećenog Z.L, a potom njegovo telo isekao na više delova u nameri da prikrije izvršenje krivičnog dela.
Viši sud u Podgorici oslobodio je danas prvostepeno biznismena Duška Kneževića u predmetu "Global karbon krediti" zbog nedostatka dokaza, javljaju podgoričke Vijesti.
U zajedničkoj akciji Sektora poreske policije - Operativnog odeljenja Beograd i Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprava kriminalističke policije, Odeljenje za borbu protiv korupcije, postupajući po zahtevu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, lišeno je slobode 29 lica
Ruski državni program naoružanja za period 2027-2036. godine predviđa modernizaciju nuklearne trijade i razvoj univerzalnog sistema protivvazdušne odbrane, navedeno je u materijalima Kremlja za predsednički sastanak o novom državnom programu.
Proizvodnja oružja koje je veoma traženo u sklopu Specijalne vojne operacije eksponencijalno je porasla zahvaljujući timovima odbrambene industrije, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin na sastanku o državnom programu naoružanja.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski danas je izjavio da planira da se u nedelju na Floridi sastane sa američkim predsednikom Donaldom Trampom kako bi razgovarali o teritorijalnim i bezbednosnim garancijama u cilju nalaženja načina da se okonča rat u Ukrajini.
Kina je danas uvela sankcije prema 20 američkih kompanija iz sfere industrije odbrane, kao i 10 zvaničnika, nakon što je Vašington najavio prodaju oružja kineskom regionu Tajvanu.
Iran je zaplenio strani tanker za naftu dok je prolazio kroz strateški važan Ormuski moreuz, izjavio je danas šef iranskog pokrajinskog odeljenja za pravosuđe Modžtaba Garamani.
Diskusija o seriji "Tvrđava" održana je juče, a u razgovoru su učestvovali autori i saradnici jednog od najzapaženijih domaćih televizijskih ostvarenja.
Brazilka influenserka Ravena Hanijeli planira da postane "ponovo devojka", trošeći više od 19.000 dolara na operaciju vaginalnog pomlađivanja, ali jedan doktor upozorava na moguće rizike.
Pevač Boban Rajović biće deo nove sezone serije "Ubice mog oca" a, kako kaže, profesionalno će odraditi svoj deo posla i neće mu biti problem ni da se obnaži pred kamerama.
Rijaliti učesnica Milena Kačavenda tražila je savet od Maje Marinković u vezi njene silikonske zadnjice, te ispričala kako će nakon izlaska iz rijalitija i ona otići na istu operaciju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar