Fudbalski klub Crvena zvezde kao rešenje za poziciju napadača apostrofirala je nekadašnjeg igrača Mančester junajteda Federika Makedu koji vaga najbolju opciju za nastavak njegove karijere
- Makedu sam ispratio u Junajtedu. Tada je bio klinac. Odigrao je dobro u Panatinaikosu. Ja sam u kontaktu stalno sa ljudima iz kluba. Mislim iz Zvezde. Radimo na transferima. Ako bude nešto – obavestićemo vas. Ne možemo da ga sakirjemo ako bude došao - poručio je Dejan Stanković.
Foto: Starsportphoto
Novinare je posebno zanimalo nejgovo mišljenje o dolasku Gelora Kange, koji je nešto ranije u toku dana promovisan kao treće pojačanje ove sezone.
- Nisam se čuo ni sa Milojem ni sa Grofom, video sam kroz novine šta oni misle o njemu, ja sam ga isto gledao. Veliko pojačanje za Zvezdu, ne sumnjam da će biti veliki profesionalac, jer smo mi u svlačionici već napravili i kodekse i grupu. Ja sam zadovoljan što je došao - rekao je Stanković i osvrnuo se na to kada bi Kanga trebalo da bude na raspolaganju.
- Učestvovao je u osvajanju Kupa sa sjajnom partijom, bili su mnogo zadovoljni u Sparti. On zna šta je Zvezda i očekujem da se tako i ponaša, da se što pre adaptira i na nove zahteve i na novu igru. Znam da mora da ode do Pariza, da uzme stvari i da se vrati. Rekao mi je da se odmarao 20 dana, malo je radio, testiraćemo ga da vidimo koliko je fizički spreman, malo ćemo da ga doradimo ako treba, očekujem da bude spreman ubrzo.
Foto: Starsportphoto
Stankoviću su novinari predočili problem sa pretrpanim igračkim kadrom, posebno u veznom redu.
- Od viška glava ne boli, ako je kvalitetan. Biće mnogo utakmica, krećemo od avgusta, gde ih ima 7-8, plus imamo ovo U21 pravilo, gde će mlađi počinjati, a stariji ulaziti. U kvalitetnom rosteru to nije problem, samo treba da pogodiš ko je koliko spreman. Ako su svi zdravi, to će biti slatke muke, tako da ja od toga ne bežim.
Istakao je da nije preterano brinuo o protivnicima, zna da Novi Pazar stiže sa novim timom i novim sistemom, ali da on gleda u svoje dvorište, a isti je slučaj i sa Partizanom.
Stanković je otkrio i kakva je situacija sa Aleksandrom Kataijem i istakao da neće rizikovati ukoliko postoji i najmanji potencijalni problem sa njegovim fizičkim stanjem.
- Katai je odradio mnogo jake prpreme, bio j2 25 možda i više dana na odmoru dok su se preselili iz Amerike i dok se završio transfer. On pravi razliku na terenu i u svlačionici, jedan je od lidera ekipe. Poznaje sebe i svoje telo, ako postoji mali rizik, neću rizikovati - konstatovao je trener Zvezde.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbalski klub Crvena zvezde kao rešenje za poziciju napadača apostrofirala je nekadašnjeg igrača Mančester junajteda Federika Makedu koji vaga najbolju opciju za nastavak njegove karijere
Rusija uvek obaveštava javnost o telefonskim razgovorima ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući Trampovu tvrdnju da nastavlja komunikaciju sa ruskim liderom.
Aktivno učešće Božidara Đelića, poznatijeg kao „Boža derikoža“, bivšeg ministra finansija iz vremena DOS-a i žutog preduzeća Demokratske stranke, u aktuelnim pokušajima rušenja države može da začudi samo naivne i zaboravne.
Šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda, Aleksandar Mirković, oštro je reagovao na, kako tvrdi, niz brutalnih neistina koje je izneo Stefan Simić.
Izmenama objavljenim u "Službenom glasniku", Srbija uvodi novu generaciju pasoša sa osveženim dizajnom i unapređenim sigurnosnim elementima, koji bi trebalo dodatno da otežaju falsifikovanje i usklade dokument sa savremenim standardima.
Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković obišao je danas radove na izgradnji novog studentskog doma u Nišu, koji će značajno povećati kapacitete za smeštaj studenata.
U saradnji sa Opštinom Bač, od 24. do 26. aprila 2026. godine uspešno je održana međunarodna sportsko-rekreativna manifestacija "Bački IPA susreti policije", koja je okupila policijske službenike i goste iz zemalja Zapadnog Balkana i Istočne Evrope.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Služba za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku MUP Srbije upozorava građane na povećan rizik od zloupotreba i prevara tokom korišćenja aplikacije Booking.com.
Nemački kancelar Fridrih Merc izneo je do sada najjasnije stavove o potencijalnom završetku sukoba u Ukrajini, sugerišući da će Kijev možda morati da se pomiri sa gubitkom dela teritorije kako bi osigurao mir i evropsku integraciju.
Sjedinjene Američke Države ubrzano pripremaju nosač aviona Dvajt D. Ajzenhauer (CVN-69) kako bi se pridružio grupi od tri nosača koji već operišu u kriznim žarištima Bliskog istoka.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Princeza od Velsa pojavila se juče na obeležavanju Dana Anzaka u izdanju koje je privuklo veliku pažnju, a mnogi ga već svrstavaju među njene najlepše modne kombinacije do sada.
Godinama se govori da ekrani negativno utiču na san i da njihovo plavo svetlo remeti naš prirodni ritam spavanja, otežava uspavljivanje i narušava kvalitet odmora, ali nove studije pokazuju da to nije tako.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Muzička diva Jelena Karleuša stigla je na snimanje "Zvezda Granda" gde je prokomentarisala povratak koleginice Zorice Brunclik u takmičenje, a dotakla se i Milana Stankovića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar