(VIDEO) BIO JE MILJENIK "DELIJA", GLUMIO GOLMANA ZVEZDE, PA OTIŠAO U DINAMO IZ ZAGREBA! Gde je sada "najniži štoper" kog je Marakana videla?
Podeli vest
Retko je koji stranac ostavio tako jak utisak na navijače Crvene zvezde kao omaleni štoper koji je sa svojim 178 centimetara uspevao da parira gorostasima. Možda su ga neki i zaboravili, ali pokušaćemo da vas podsetimo na momka iz Gane, Li Adija (30)
Možda ove sezone Aleksandar Prijović neće pojačati redove Crvene zvezde, ali je crveno-bele napustio drugi Prijović, mladi levi bek
09.08.2020
23:35
Momak koji je sada već davne 2010. stigao u Crvenu zvezu kao potpuna nepoznanica postao je za kratko vreme simbol borbenosti i želje za dokazivanjem. Znao je Li Adi da samo na takav način može da uspe u Evropi.
Pokazao je da i sa svojih 178 centimetara može da bude odličan defanzivac, ali i golman. Da, dobro ste pročitali. Zagriženi "zvezdaši" sećaju se meča iz 2011. godine.
Foto: Starsportphoto
Kup Srbije, Crvena zvezda na Marakani dočekuje Banat. Golman Miloš Vesić je isključen, a tadašnji trener Robert Prosinečki nema pravo na nove izmene, onda štoper iz Gane kaže "dajte meni te rukavice" i sa 1,79 metara staje na gol. I brani sasvim dobro. Sačuvao je do kraja meča mrežu crveno-belih pa je ostalo 1:0.
- Igrao sam na Mundijalu 2010. godine, kao fudbaler Bekam Čelsija sam proglašen dva puta za najboljeg defanzivca lige. Međutim, kada sam došao u Crvenu zvezdu rečeno mi je da nisam spreman za takmičarski fudbal. I da mi je potrebno malo više vremena da se spremim. Prvi meč je bio derbi, i nisam pozvan u karantin. Na prvoj utakmici sam zaradio ugovor u Kini, jer sam bio jako dobar - poručio je Li Adi nedavno za medije u domovini.
Sa Zvezdom je osvojio Kup Srbije pod vođstvom Roberta Prosinačkog, a nakon godinu i po dana u Beogradu usledila je selidba u Kinu što je Zvezdi donelo ozbiljnu zaradu, čak 1.700.000 evra. Nakon toga usledile su epizode u Hrvatskoj, prvo u Dinamu, a onda i u Lokomotivi iz Zagreba.
Foto: Starsportphoto
Povratak u Srbiju desio se 2016. godine kada je obukao dres Čukaričkog gde se zadržao šest meseci. Posle toga usledila je selidba u Zambiju pa u otadžbinu gde je okončao sezonu u Fri Stejt Starsima i sada je slobodan u izboru nove sredine.
Zaljubljenici u popularnu video igru "Football Manager" znaju da je Adi bio pravo otkrovenje te da ga je vredelo imati u ekipi. Uglavnom bi eksplodirao i doneo veliku zaradu transerom u neki od klubova iz liga petice.
Foto: Starsportphoto
Ko zna, možda ga već ovog leta čeka povratak u srpski fudbal, ali bilo kako bilo uvek će izmamiti osmeh na lice svakom navijaču Zvezde.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da Ukrajina jača saradnju sa državama pogođenim napadima Irana i unapređuje bezbednosne formate radi jačanja odbrane i izvoza.
Hrvatski profesor istorije Tomislav Horvat, osvedočeni antisrbin objavio je danas na Iks mreži da mu je navodno zabranjen ulazak u Srbiju, uz tvrdnju da bi ga na granici čak mogli i uhapsiti.
U trenutku Okidač za ovakav potez, prema rečima predsednika Narodne skupštine Ane Brnabić, bili su događaji koji su se praktično prelili jedan u drugi, napad studenata i pristalica opozicije na policiju ispred zgrade Rektorata u Beogradu u utorak uveče, ali i poruke iz Brisela, pre svega, izjava izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju Tonina Picule, koji je našim zvaničnicima otvoreno zamerio vođenje "prosrpske politike".
Blokaderi koji vode jednu od glavnih blokaderskih stranica na Iksu, FDU u blokadi, objavili su tačno u centimetar koliki je ponos rektora Vladana Đokića, što je izazvalo neviđenu buru na toj društvenoj mreži, ali i pokrenulo talas pitanja, kao i čuđenje i kritike.
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo", Igor Ćurčić, ugostiće u utorak od 22 sata čuvare tradicije koji se decenijama bore da stare zanate i rukotvorine otrgnu od zaborava i sačuvaju kao deo kulturne baštine ovog naroda prenošenjem znanja na nove generacije.
Dragoljub Kojčić, politički filozof i Marko Kešelj, državni sekretar u ministarstvu sporta gostujući u Info jutru komentarisali su rezultate lokalnih izbora u deset gradova i opština.
U većem delu Srbije danas će biti pretežno oblačno s kišom i kratkotrajnim lokalnim pljuskovima, dok se na visokim planinama očekuje snežna vejavica. Temperature će se kretati od 4 do 17 stepeni.
Goran Mihajlović, za koga se veruje da je bio prva žrtva zloglasnog klana Belivuk-Miljković, nestao je 1. aprila 2019. godine, a ubijen je dan kasnije. Sedam godina od njegovog ubistva znaju se jezivi detalji.
V. I. (23) primljen je sa teškim telesnim povredama opasnim po život u sredu na Vojnomedicinsku akademiju. Mladić je dovezen nakon jezivog incidenta koji se dogodio u Podujevskoj ulici na Zvezdari.
Visokopozicionirani pripadnik "vračarskog klana" Jovica Sovilj (40) uhapšen je juče u Atini za kojim je bila raspisana međunarodna poternica Republike Srbije.
Misteriozno ubistvo porodice Gradiška dogodilo se pre 21 godinu u Zemunu, a iako je slučaj zvanično okončan, brojne kontroverze i sumnje i danas prate ovaj događaj.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da američka vojska još nije ni počela da uništava ono što je ostalo u Iranu i poručio da bi naredne mete, pored mostova, mogle da budu i elektrane.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da Ukrajina jača saradnju sa državama pogođenim napadima Irana i unapređuje bezbednosne formate radi jačanja odbrane i izvoza.
Bugarska vlada je od Evropske unije zatražila pomoć u borbi protiv "ruskog mešanja" u predstojeće opšte izbore, javlja "Politiko", pozivajući se na prepisku koja je procurela iz Sofije.
Milioni ljudi bi mogli da se suoče sa glađu zbog poremećaja u snabdevanju hranom usled sukoba na Bliskom istoku, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu.
Film "99 žena" ("99 women") iz 1969. godine napravljen je u četiri verzije jer je originalna imala čak osam minuta eksplicitnog hardkor seksa zbog čega nije mogao da se distribuira u bioskopima širom sveta.
Nekadašnja učesnica takmičenja "Zvezde Granda", pevačica Meliha Imširović, našla se u centru skandala nakon što je, prema pisanju bosanskih medija, izazvala incident na jednom slavlju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar