* Znam da u Zvezdi niko i ne razmišlja o ostavkama posle poraza od Omonije, ali ima ko bi mogao da ih natera na to, kaže Milorad Kosanović
Neko u Crvenoj zvezdi mora odgovarati za ispadanje iz Lige šampiona od prosečne ekipe Omonije, poručuju proslavljeni treneri Milorad Kosanović i Dragoslav Stepanović! Njih dvojica za Informer kažu da su čelni ljudi kluba s beogradske "Marakane" žestoko pogrešili što su dozvolili da u najvažniju utakmicu u sezoni uđu bez kvalitetnog centarfora!
9,6
MILIONA EVRA
VREDI TIM OMONIJE, DOK JE ZVEZDINA EKIPA PROCENJENA NA 49,6 MILIONA
Zvezda je u Nikoziji eliminisana posle penala (4:2), a napad je predvodio doskora otpisani Aleksa Vukanović, kojem je primarna pozicija na krilu. Na klupi je bio Italijan Dijego Falčineli, koji je u klub stigao pre manje od sedam dana.
Srozali smo se
Prema Kosanovićevim rečima, Zvezdina eliminacija od Omonije posledica je potpunog odsustva sistema u funkcionisanju crveno-belih.
- Mnogo mi je žao što je Zvezda propustila priliku da obezbedi mesto u grupnoj fazi Lige Evrope, posebno što je igrala protiv značajno slabijeg tima. Nije mi jasno kako se desilo da uđu u meč bez napadača koji može da da gol. Srozali smo se na nivo Malte i Kipra, i sličnih. Neko mora da odgovara. Pretpostavljam da u Zvezdi niko i ne razmišlja o ostavkama, ali ima ko bi mogao da ih natera na to. I ne samo u Zvezdi, nego u kompletnom srpskom fudbalu. Trebalo bi da odu svi oni koji rade protiv interesa fudbalera - objašnjava Kosanović.
Teško je objasniti kako je moguće da sportski sektor crveno-belih nije uspeo da pronađe adekvatna pojačanja, pogotovo kad se ima u vidu da je klub u prethodne tri sezone prihodovao više od 100 miliona evra. Glavnu reč u prethodnim prelaznim rokovima vodili su generalni direktor Zvezdan Terzić, sportski direktor Mitar Mrkela, a ovog leta pitao se i novi trener Dejan Stanković.
Kosanović, međutim, smatra da Stanković nije imao mnogo mogućnosti da popravi situaciju.
Foto: Starsportphoto
Aris želi Garsiju, on neće da ide
Čelnici Crvene zvezde dobili su ponudu za krilnog napadača Matea Garsiju da ide u Aris za 1,3 miliona evra i 50 odsto od naredne prodaje. On već odavno nije u planovima Dejana Stankovića, jer nije želeo da ode u argentinski Rasin kad je klub hteo da ga proda, tako da bi svima na "Marakani" sad odgovaralo da ode i skine se sa platnog spiska. Međutim, Argentinac ne želi da ide, a pretpostavlja se da je razlog to što u Arisu kasne plate.
- Dejan je moje dete, dobro dete i njegova krivica je najmanja. On je vodio neke fudbalske kampove za decu, a to nije isto kao kad vodite ekipu na ovom nivou. Još on traži sebe u ovom poslu, ali uveren sam da će naći model igre koji mu odgovara i da će to ubuduće bolje izgledati - ističe Kosanović.
Propust uprave
Njegov iskusni kolega Dragoslav Stepanović takođe ne shvata kako je moguće da su crveno-beli dočekali duel s Omonijom bez golgetera.
- Zvezda je, nažalost, propustila veliku šansu da se plasira u Ligu Evrope, a onda da uđe rasterećeno u utakmicu sa Olimpijakosom u plej-ofu Lige šampiona i možda napravi još veći uspeh. Ipak, ne igra se fudbal bez klasičnog napadača. Potpuno je neverovatno da je Zvezda u ovakvu utakmicu ušla bez kvalitetnog centarfora. Bila je dovoljno duga pauza, uprava je morala da pronađe odgovarajućeg igrača - poručuje Stepanović.
Crveno-beli imaju još jednu priliku da se plasiraju u Ligu Evrope i iskusni stručnjak ne postavlja pitanje hoće li se to desiti.
- Stanković je nosio dres Crvene zvezde i on zna šta se radi kad dođu važne utakmice. Niko te ne pita možeš li, nego moraš da pobediš. Ima u onom timu Zvezde kvalitetnih igrača. Recimo, mali Gavrić me je oduševio, žao mi je što nije više igrao. Verujem da će i ovaj novi napadač Falčineli biti dobar, čim ga je Siniša Mihajlović preporučio Zvezdi - optimista je Stepanović.
Fudbaleri Omonije plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona trijumfom u Nikoziji nad Crvenom zvezdom nakon boljeg izvođenja penala (4:2), 1:1 je bilo u regularnom delu
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Omonije plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona trijumfom u Nikoziji nad Crvenom zvezdom nakon boljeg izvođenja penala (4:2), 1:1 je bilo u regularnom delu
Evropski lideri sve otvorenije govore o mogućem sukobu sa Rusijom, povećavaju vojne budžete i pripremaju stanovništvo za godine nestabilnosti, ali veliki deo građana nije spreman da zbog takve politike uzme oružje i ode u rat.
Dok porodica, prijatelji i pošteni građani Srbije tuguju za tragično nastradalim policajcem Vasilijem Lalovićem (33) – nevinim čovekom i ocem troje male dece – na društvenim mrežama odvija se monstruozno lešinarenje.
Nastavlja se blokaderski rat do istrebljenja, a sada su zgubidani ponovo napali članove Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) u koje su se do juče kleli.
Direktor UKC Niš, doc. dr Milan Lazarević, uputio je snažan i nedvosmislen poziv mladim lekarima u Nišu da se uključe u akcije preventivnih pregleda, koje je inicirao predsednik Vučić, i izađu na teren zajedno sa kolegama iz kliničkog centra i Instituta Niška Banja, tamo gde se najdirektnije spasavaju životi.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Na Odeljenju neuroradiologije Centra za radiologiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije po prvi put u Srbiji, ugrađen venski stent u mozgu kod pacijenta sa hroničnom, stalnom, teškom glavoboljom.
Zbog višesatnih gužvi na Gradini, vozači koji danas putuju ka Grčkoj mogu uštedeti vreme prelaskom na manje opterećene alternativne granice sa Bugarskom.
Policija u Skoplju podnela je krivične prijave protiv dvojice muškaraca iz tog makedonskog grada koji se sumnjiče da su silovali ženu iz Srbije (32) koja živi u Skoplju, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Severne Makedonije.
Predsednik Ukrajine Volodomir Zelenski razmatra smenu glavnokomandujućeg Oružanih snaga Ukrajine Aleksandra Sirskog i postavljanje komandanta Združenih snaga Mihaila Drapatija na to mesto.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Netfliks je objavio najnoviji izveštaj koji detaljno otkriva koje su to naslove pretplatnici širom sveta masovno gledali tokom prvih šest meseci 2026. godine.
Bila je kraljica pozorišta, ali i žrtva brutalne sudbine. Život Žanke Stokić obeležile su batine, siromaštvo i smrt u samoći, dok joj je spomenik podigla služavka, jer niko drugi nije želeo.
Nije vam potreban skup organizer da biste zaštitili nakit tokom putovanja. Nekoliko jednostavnih trikova pomoći će vam da stigne na odredište bez oštećenja i petljanja.
Bikini ove godine obeležava 80 godina otkako je prvi put predstavljen javnosti, a kupaći kostim koji je 1946. izazvao skandal danas je jedan od najprepoznatljivijih simbola letnje mode, dok se granice njegovog izgleda i dalje pomeraju.
Starleta Stanija Dobrojević odnela je pobedu u rijalitiju Elita 9 i osvojila glavnu nagradu od 100.000 evra, a njen rijaliti put traje više od 15 godina.
Učesnica rijalitija Elita 9 Aneli Ahmić osvojila je 2. mesto u superfinalu "Elite 9", međutim ona je zaplakala kada je videla da je nije sačekao niko od njenih bliskih ljudi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.