(VIDEO) ITALIJANSKI PEČAT DEJANA STANKOVIĆA! Zvezda je u nokaut fazi Lige Evrope, a Borjan je klasa!
Podeli vest
Fudbaleri Crvene zvezde su obezbedili plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope! Izabranici Dejana Stankovića su na "Marakani" odigrali bez golova protiv Hofenhajma i na taj način su sa druge pozicije iz grupe otišli u nokaut fazu drugog po kvalitetu takmičenja na Starom kontinentu
Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" završena je rezultatom 0:0, a Zvezdi je taj bod garantovao drugo mesto u grupi.
Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtak od 18.55 dočekuju ekipu Hofenhajma u utakmici petog kola grupne faze Lige Evrope, a šampion Srbije će biti oslabljen za Mirka Ivanića
02.12.2020
16:27
Crveno-beli tokom 90 minuta igre nisu stvorili nijednu pravu šansu, ali su se organizovano branili, onako "žabarski", pa se slobodno može reći kako se vidi italijanski pečat Dejana Stankovića u igri šampiona Srbije.
Igrači Hofenhajma su u nekoliko navrata ipak pokazali da poseduju ekstra kvalitet i probijali su blok šampiona Srbije, ali je tada kestenje iz vatre vadio fenomenalni kapiten Milan Borjan sa nekoliko izvrsnih intervencija.
U drugoj utakmici grupe L je Slovan iz Libereca savladao Gent, ali zbog remija u Beogradu taj rezultat je postao nebitan što se tiče plasmana u šesnaestinu finala.
CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Degenek - Sanogo, Petrović - Ben (od 80. Eraković), Kanga (od 80. Nikolić), Spiridonović (od 46. Vukanović) - Falćineli (od 89. Boaći). Trener: Dejan Stanković.
HOFENHAJM: Bauman - Bogarde, Fogt, Nordtvajt - Skov (od 89. Sesenjon), Gajger (od 58. Grilič), Rudi (od 72. Nuhu), Džon - Gaćinović (od 72. Baumgartner), Klaus, Dabur (od 46. Kramarić). Trener: Sebastijan Henes.
Tok meča
Kraj! Utakmica je završena rezultatom 0:0! Crvena zvezda je u šesnaestini finala Lige Evrope!
Foto: Starsportphoto
90. minut - Igraće se još tri minuta.
89. minut - Ričmond Boaći menja Dijega FalćiRajan Sesenjon menja Roberta Skova.
87. minut - Ponovo Borjan! Klaus je šutirao iz veoma povoljne situacije, ali je reprezentativac Kanade opet pokazao Klasu!
87. minut - Žuti karton za Milunovića posle neopreznog starta.
85. minut - Šutirao je Baumgartner posle centaršuta Skova, ali pored gola.
83. minut - Pokušao je Falćineli posle dobre akcije Crvene zvezde, ali je izblokiran i Zvezda je dobila samo korner.
81. minut - Šutirao je Nikolić posle duplog pasa sa Gajićem, ali prilično loše.
80. minut - Veljko Nikolić i Strahinja Eraković menjaju Gelora Kangu i El Fardua Bena.
78. minut - Nova fantastična intervencija Borjana. Šutirao je Skov, ali je kapiten šampiona Srbije sačuvao svoju mrežu sjajnom paradom.
72. minut - Baumgartner i Nuhu menjaju Gaćinovića i Rudija.
68. minut - Kevin Fogt dobija žuti karton nakon što je prekinuo opasan napad faulom nad Falćinelijem.
Foto: Starsportphoto
68. minut - Prva prava šansa za Zvezdu! Gajić je centrirao, Ben šutirao glavom, ali preko gola.
67. minut - Dobra kontra Crvene zvezde, ali Vukanović nije uspeo da proigra Falćinelija.
62. minut - Veliki pritisak gostiju, Zvezda se organizovano brani.
Foto: Starsportphoto
59. minut - Opasan šut Gaćinovića iz velike udaljenosti, lopta završava malo iznad prečke.
Foto: Starsportphoto
58. minut - Florijan Grilič menja Denisa Gajgera.
54. minut - Nezgodno je pao Milunović posle jednog vazdušnog duela, ali će nastaviti meč.
52. minut - Skov je šutirao sa distance, ali je Borjan bio oprezan i boksovao je loptu. Iz kontranapada je Ben imao šansu, ali nije šutirao, več je pokušao da proigra Falćinelija, što se ispostavilo kao pogrešna odluka, jer lopta nije ni stigla do Italijana.
51. minut - Odličnu akciju Hofenhajma je završio Klaus, ali ga je srećom izblokirao jedan od defanzivaca Zvezde.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Aleksa Vukanović je zamenio Sršana Spiridonovića. Sa druge strane, je Andrej Kramarić zamenio Munasa Dabura.
Poluvreme! Bez golova u Beogradu!
45. minut - Obrukao se Gaćinović! Iznenada se reprezentativac Srbije našao u dobroj prilici, ali je loše zahvatio loptu. Imala je sreće Crvena zvezda.
45. minut - Šutirao je Kanga sa distance, ali nije bilo opasnosti po Baumana koji je lako uhvatio loptu.
39. minut - Borjan komanduje igrom Crvene zvezde i vidi se da je produžena ruka Dejana Stankovića na terenu.
37. minut - Maestralna odbrana Borjana! Dabur je opasno šutirao, ali je kapiten Crvene zvezde sjajno reagovao.
Foto: Starsportphoto
36. minut - Sanogo igra na ivici žutog kartona. Već je napravio dva oštra faula.
32. minut - Čvrsti dueli na sve strane! "Marakana" ovakvu borbu i okršaje ne pamti u poslednjih nekoliko godina.
28. minut - Velika borba na našem najvećem stadionu, ali bez pravih šansi za sada.
Foto: Starsportphoto
22. minut - Šutirao je Skov glavom posle kornera, ali pored gola.
17. minut - Pokušao je Dabur makazicama, ali veoma neprecizno.
15. minut - Šutirao je Gajić koji je natrčao na jednu odbijenu loptu, ali loše.
Foto: Starsportphoto
10. minut - Zvezda je uspela da prenese težište igre van opasne zone i trenutno se igra na sredini terena.
6. minut - Dobar napad Crvene zvezde, ali je Ben bio u ofsajdu.
4. minut - Nesigurno deluje odbrana Crvene zvezde, počevši od Milana Borjana i svi greše u dodavanjima. Gosti pritiskaju šampiona Srbije.
2. minut - Pokušao je Skov da ugrozi Borjanov gol, ali je izblokiran.
Utakmica je počela!
18:54 - Delije su iza južne tribine napravile vatromet u znak podrške pulenima Dejana Stankovića.
18.53 - Igrači oba tima i sudijska ekipa su izašli na travnati tepih "Marakane".
18.50 - Sitno odbrojavamo do starta meča.
18.40 - Do početka utakmice ostalo je još 15 minuta.
18.25 - Pola sata ostalo je do početka utakmice, euforija raste među navijačima Crvene zvezde koji nažalost neće moći da daju vetar u leđa svojim ljubimcima sa tribina.
Šansu sa klupe za rezerve će čekati Pentke, Bebu, Grilič, Baumgartner, Nuhu, Sesenjon, Akpoguma, Kramarić i Bajer.
17.20 - Hofenhajm je na svom Tviter nalogu objavio fotografiju sa "Marakane" na kojoj se vidi da je istočna tribina u znaku Marka Ivkovića Jagode koji je ubijen pre šest godina od strane navijača Galatasaraja.
17.05 - Na jučerašnjoj konferenciji za medije oba trenera su istakla da se nadaju prvo mestu u grupi L.
Crveno-beli bi pobedom od tri gola razlike prestigli Hofenhajm na tabeli.
- Kada treba da dobiješ 3:0, moraš mnogo da rizikuješ, da se otvoriš. Idemo na pobedu, iz organizovane igre. Fudbal je čudna igra, nikad ne znaš kako će se namestiti utakmica. Bitno je da budemo kompaktni. Dobra organizacija i kalkulisani rizik. Pristup 11 momaka koji izađu i onih sa klupe mora da bude stoprocentan. I, onda polako, minut po minut - rekao je Dejan Stanković-
Sa druge strane, i Sebastijan Henes želi da zauzme prvo mesto na tabeli.
- Želimo da protiv Crvene zvezde ostvarimo cilj i budemo prvi u grupi. Svaka pobeda nam daje samopouzdanje i iz tog razloga smo motivisani u predstojećoj utakmici. Tek posle nje ćemo razmišljati o Augsburgu i Bundesligi - kazao je strateg Nemaca.
17.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Crvena zvezda - Hofenhajm.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
NEBOJŠA
pre 5 godina
МАЛО ЈЕ ТО ПРЕВИШЕ ''ЗИХЕРАШКИ''ЗА НАШ УКУС,А НЕМА ПОТРЕБЕ.И КОД МИЛОЈА СМО МИ ТАКО ЗНАЛИ ИГРАТИ,АЛИ СА ЗНАТНО ЈАЧИМ ПРОТИВНИЦИМА.ИПАК ОНО ШТО ИЗНЕНАЂУЈЕ СУ ДВЕ СТВАРИ.1. НАШИ ИГРАЧИ ,ГЕНЕРАЛНО ,СУ ФИЗИЧКИ ЈАЧИ ОД ВЕЋИНЕ ПРОТИВНИКА А У ДУЕЛИМА ГУБЕ ГОТОВО СВАКУ ЛОПТУ.ТО СЕ ИПАК МОЖЕ НАУЧИТИ.БИТИ ЧВРСТ ,ОШТАР.ПА ПЕТРОВИЋ ,ВУКАНОВИЋ,ХАЛФОВИ,КО ОД БРДА,А 30 КГ ЛАКШИ ИХ ИЗГУРАЈУ,ОТМУ ЛОПТУ НА СНАГУ.КО БАЛЕЊРИНЕ !!! 2. ПАС ДУЖИ ОД 3 МЕТРА ЈЕ ЗА НАШЕ ИГРАЧЕ ЈЕДНАЧИНА СА 5 НЕПОЗНАТЕ !!!Е ТО СЕ ВЕЋ УЧИ У ПИОНИРИМА И ОМЛАДИНЦИМА ,А НЕ У ПРВОМ ТИМУ.ТЕХНИЧКИ К А Т А С Т Р О Ф А Л Н О !!!МИ СМО И У ЊЕМАЧКОЈ ИЗГУБИЛИ НАЈПРЕ ЗБОГ СУДИЈЕ.МОГЛИ СМО ИГРАТИ ФУДБАЛ И НАДАТИ СЕ ПОБЕДИ.ОВО ЈЕ СРАМОТНА ИГРА,БЕЗ ОБЗИРА НА ДОБИТАК.НИЈЕ ТО ТАЛИЈАНКА НЕГО КУКАВИЧКА ИГРА И ДА ЈЕ ТО БИО ОЗБИЉНИЈИ ПРОТИВНИК НИ БОРЈАН НАС НЕ БИ СПАСИО ПЕТАРДЕ !!!
Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtak od 18.55 dočekuju ekipu Hofenhajma u utakmici petog kola grupne faze Lige Evrope, a šampion Srbije će biti oslabljen za Mirka Ivanića
Kina je u finansijskoj godini 2025/26 postala najveći trgovinski partner Indije, prestigavši Sjedinjene Američke Države, saopštila je kineska ambasada u Nju Delhiju.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić učestvovaće danas na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija u Njujorku, na kojoj će biti razmatran redovan šestomesečni Izveštaj generalnog sekretara Ujedinjenih nacija o radu Misije UN na Kosmetu(UNMIK), saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.
Lider Nove demokratske stranke Srbije (NDSS) Miloš Jovanović zapretio je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću da će mu naredni izbori biti "poslednji megdan".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastaviće danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić učestvovaće danas na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija u Njujorku, na kojoj će biti razmatran redovan šestomesečni Izveštaj generalnog sekretara Ujedinjenih nacija o radu Misije UN na Kosmetu(UNMIK), saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas u Beogradu sa specijalnim izaslanikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Peterom Sorensenom, saopštila je Služba za saradnju s medijima predsednika Republike.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Brigu o četvoro dece koja su ostala iza državljanke Srbije poreklom sa Kosova i Metohije, Zoje Oroši (38) koju je ubio bivši suprug Luka O. (47) u bašti porodične kuće u mestu Sos, okrugu Baden u Austriji, preuzele su nadležne službe.
Viši sud u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana M. B. (47) iz okoline tog grada, osumnjičenom da se oglušio o naređenje policije da zaustavi vozilo i potom pucao na pripadnike policije.
Bore Videvski, jedan od četvoro osuđenih na doživotnu robiju za ubistvo male Vanje Gorčevske i Panča Žežovskog, hitno je hospitalizovan. Kako prenose makedonski mediji, on se nalazi u teškom stanju.
M.M.(27) iz Zrenjanina preminuo je nekoliko sati nakon što je na njega pao semafor na pešačkom prelazu na uglu Bulevara oslobođenja i Bulevara cara Lazara u Novom Sadu koji je nakon strahovitog sudara iščupao jedan automobil iz betonske konstrukcije.
U toku protekle noći Hitna pomoć imala je ukupno 114 intervencija, od kojih je 18 bilo na javnom mestu, među kojima nije bilo nijedne saobraćajne nezgode, saopšteno je iz službe Hitne pomoći.
Sporazum o prekidu vatre koji je prihvatio američki predsednik Donald Tramp i dalje stavlja Sjedinjene Američke Države u veoma nezgodan položaj, objavio je Blumberg.
Izjave šefa Pentagona Pita Hegseta o mogućnosti da Sjedinjene Američke Države silom oduzmu uranijum Iranu ne vode ka trajnom miru, već predstavljaju pripremu terena za nove vojne akcije, ocenio je član ustavnog odbora Saveta Federacije Aleksej Puškov.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Rat na Bliskom istoku, 40. dan. Predsednik SAD Donald Tramp objavio je dvonedeljno primirje sa Iranom. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Vlada Velike Britanije zabranila je Kanjeu Vestu dolazak u zemlju gde je trebalo da bude glavni izvođač na Vajrles festivalu u julu, u Londonu, javljaju britanski mediji.
Redovno zalivate biljku, dodajete joj prihranu, stavili ste je u najidealniji prostor, ali ona i dalje ne izgleda srećno? Problem često nije u vama, nego u saksiji.
Većina korisnika nesvesno oštećuje bateriju telefona pogrešnim punjenjem i lošim navikama. Izbegnite ključne greške i produžite vek trajanja uređaja uz jednostavne savete.
Ćerka folk pevačice Svetlana Ceca Ražnatović Anastasija Ražnatović podelila je fotografije iz Sevilje i izazvala brojne reakcije na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar