(VIDEO) MIROLJUBIVO U ČEŠKOJ! Zvezda remijem završila grupnu fazu Lige Evrope
Podeli vest
Fudbaleri Crvene zvezde i Slovana su u Liberecu odigrali meč bez golova u okviru poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope
Crvena zvezda je bila bliža pobedi, pošto je u završnici prvog poluvremena El Fardu Ben iz jako dobre pozicije pogodio stativu, a i Dijego Falćineli je u stilu imenjaka Maradone rukom poslao loptu u mrežu, ali je sudija Matijas Gestranijus to video i časti oga žutim kartonom.
Liberec je na "Marakani" primio pet komada (5:1) od Crvene zvezde, pa Česi na svom stadionu žele da uzvrate u poslednjem kolu Lige Evrope (21.00, RTS 1)
10.12.2020
15:48
Osim te dve šanse, crveno-beli nisu imali još neku izglednu.
Sa druge strane, Česi su u nekoliko navrata pretili, ali je kao i uvek na visini zadatka bio Milan Borjan koji je sjajnim odbranama sačuvao svoju mrežu.
Ovim remijem je Crvena zvezda osvojila dodatne bodove na UEFA rang listi, a takođe je poboljšala i nacionalni koeficijent.
Slovan - Crvena zvezda 0:0
STADION: "Stadion u Nisi" (Liberec), SUDIJA: Matijas Gestranijus (Finska)
SLOVAN: Knobloh - Koščelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula - Pešek (od 68. Matušek), Mara, Sadilek, Moskera (od 90. Fukala) - Beran (od 68. Hromada) - Jusuf (od 75. Rabušic). Trener: Pavel Hoftih.
CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Degenek (od 81. Pankov), Milunović, Rodić (od 71. Gobeljić) - Sanogo, Petrović - Ben (od 81. Eraković), Kanga (od 53. Nikolić), Ivanić (od 71. Boaći) - Falćineli. Trener: Dejan Stanković.
Tok meča
Kraj! Utakmica je završena bez golova! Mrežu je samo jednom zatresao Dijego Falćineli, ali rukom, pa je taj pogodak poništen. Osim toga, El Fardu Ben je pogodio stativu i Zvezda je tada bila najbliža golu.
90. minut - Fukala menja Moskeru. Igraće se još četiri minuta.
89. minut - Pokušao je Nikolić direktno iz kornera, ali je Knobloh bio priseban.
86. minut - Petrović je dobio udarac u glavu i sada mu se ukazuje pomoć.
81. minut - Radovan Pankov i Strahinja Eraković menjaju Miloša Degeneka i El Fardua Bena.
78. minut - Šutirao je Nikolić, ali ponovo ni blizu gola.
77. minut - Hromada šutira, ali neprecizno. U međuvremenu Gajić zbog prigovora dobija žuti karton.
75. minut - Rabušic menja Jusufa Helala.
74. minut - Odličan šut Sadileka iz slobodnog udarca, ali se Borjan sjajnom paradom isprečio.
73. minut - Komičan start Gobeljića kažnjen je žutim kartonom.
71. minut - Marko Gobeljić i Ričmond Boaći menjaju Milana Rodića i Mirka Ivanića.
69. minut - Veljko Nikolić propušta dobru priliku. Lepo ga je proigrao Gajić, ali je Zvezdin kreator iz odlične pozicije šutirao neprecizno.
68. minut - Hromada i Matušek menjaju Berana i Pešeka.
60. minut - Nešto mirniji period igre u Liberecu.
53. minut - Veljko Nikolić menja Gelora Kangu.
52. minut - Beran dobija žuti karton.
49. minut - Dijego Falćineli postiže gol u stilu Dijega Armanda Maradone, rukom! Pogodak je poništen, a sudija Gestranijus je Italijanu pokazao žuti karton.
48. minut - Rodić je proigrao Ivanića, ovaj je šutirao iz odlične pozicije, ali je odbranio Knobloh.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme, bez izmena na pauzi.
Poluvreme! Crvena zvezda je bila bliža golu, pošto je El Fardu Ben pogodio stativu, ali su mreže ipak ostale mirne. Takođe, Miloš Degenek je imao sreće, jer nije dobio drugi žuti karton u 37. minutu.
42. minut - Stativa! El Fardu Ben pogađa okvir gola! Nije imala sreće Crvena zvezda da dođe do prednosti. Ben je sa sedam metara neometano šutirao, ali je pogodio samo stativu.
40. minut - Sjajna odbrana Borjana! Mara je šutira iz slobodnog udarca, ali je reprezentativac Kanade izvrsno intervenisao.
Foto: Starsportphoto
Milan Borjan
37. minut - Koščelnik je lako prošao Degeneka, a ovaj ga je sa leđa povukao. Ipak, sudija Gestranijus mu je progledao kroz prste i nije mu dao drugi žuti karton.
35. minut - Opasan šut Moskere sa distance, ali je Zvezda imala sreće, jer je lopta završila iznad gola.
32. minut - Žuti karton dobija Jusuf Helal koji je zgazio Nemanju Milunovića.
27. minut - "Mesarski" start Degeneka! Reprezentativac Australije zasluženo dobija žuti karton.
Foto: Starsportphoto
Start Miloša Degeneka
24. minut - Kiks Borjana prolazi nekažnjeno! Dodao je kapiten Crvene zvezde loptuu noge Česima, Moskera je imao sjajnu šansu, ali je šutirao preko gola.
23. minut - Šutirao je Rodić sa distance, a lopta je prohujala iznad prečke.
Foto: Starsportphoto
Milan Rodić
21. minut - Igra se na polovini domaćeg tima, ali bez pravih šansi za Zvezdu.
15. minut - Gajić je nagažen i žali se na povredu. Ipak, sve je u redu sa desnim bekom i on će nastaviti meč.
14. minut - Odličan napad srpskog tima u tranziciji. Njegoš Petrović je sjajno istrčao, odigrao dupli pas sa Kangom, ali je njegovo završno dodavanje ka Benu ipak presečeno.
9. minut - Dobar napad Crvene zvezde. Centrirao je Rodić, šutirao je Ivanić iz voleja, ali je izblokiran.
5. minut - Bez šansi u uvodnom delu meča.
Utakmica je počela!
20.59 - Minutom ćutanja se odaje počast preminulom Paolu Rosiju.
20.55 - Fudbaleri oba tima izlaze na teren.
20.50 - Utakmica počinje za deset minuta.
20.20 - Podsetite se kako je u Beogradu Zvezda ponizila Slovan.
19.50 - Crveno-beli su stigli na mesto odigravanja utakmice.
19.00 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Slovan - Crvena zvezda.
Uoči utakmice, na jučerašnjoj konferenciji za medije Dejan Stanković je najavio da će njegov tim ići na pobedu.
- Iz mnogo uglova je ova utakmica bitna, da bi se nastavio rast Crvene zvezde u globalnom smislu - kao tim, kao klub i naravno tu spadaju i brojevi koji nam mogu omogućiti da u sledećoj godini budemo povlašćeni. Mi ulazimo u meč kao da nam bodovi trebaju da bismo prošli grupu. To će publika videti po formaciji, odnosnu i pristupu. Idemo tamo kao da je ključna utakmica za prolaz. Želimo da odigramo pravu utakmicu i da donesemo bodove na Marakanu. Fudbal je čudna igra, ali pristup i ekipa će biti prava i kao što bi rekla deca igramo “za pravo” i od toga neću odustati ni centimetar - rekao je Stanković.
Sa druge strane, trener Slovana Pavel Hoftih je svestan da je Crvena zvezda ozbiljan rival.
- Crvena zvezda ima veoma jak tim koji se bori za titulu u srpskoj ligi. Na samom su vrhu u srpskom šampionatu, a spadaju i u evropski vrh. Mi želimo da se oprostimo na pravi način od Evrope - istakao je Hoftih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Liberec je na "Marakani" primio pet komada (5:1) od Crvene zvezde, pa Česi na svom stadionu žele da uzvrate u poslednjem kolu Lige Evrope (21.00, RTS 1)
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa ponudila je Ukrajini da Sjedinjene Države preuzmu kontrolu nad polovinom njenih rudnih resursa, uz mogućnost raspoređivanja američkih trupa na mestima njihove eksploatacije, prenosi En-Bi-Si njuz, pozivajući se na izvore iz administracije u Vašingtonu.
Ruske snage intenzivirale su ofanzivu na istočnom frontu, prepolovivši ukrajinske linije odbrane kod Kurahova u oblasti Dnjepropetrovska. Ukrajinski Generalštab objavio je da se broj ruskih napada povećao čak 2,5 puta, pri čemu je tokom dana zabeleženo 250 borbi, a najintenzivniji sukobi odvijaju se u pravcu Pokrovska.
Gošća INFO JUTRA na Infomer TV kod novinarke Katarine Odalović bila je ministarka za brigu o porodici brigu i demografiji koja je govorila o pokušaju obojene revolucije u Srbiji.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob. Tokom emisije emitovana je i reportaža novinara i ratnog izveštača Igora Damjanovića iz Ukrajine.
Medicinski zvaničnici upozoravaju da se taoci ostavljeni u Gazi suočavaju sa trajnim invaliditetom zbog nelečenih povreda, a oslobođeni zarobljenici sugerišu da je jedan od njih, Alon Ohel, koji je srpski državljanin, u opasnosti da izgubi vid, javlja danas Tajms of Izrael.
Alen Pongrac, poreklom iz Apatina, koji je godinama gradio život u Švajcarskoj, odlučio je da se sa suprugom i dvoje dece vrati u Srbiju, uprkos svemu što je u inostranstvu stekao.
Na svečanosti povodom Dana državnosti Srbije, predsednik Aleksandar Vučić uručio je Zlatnu medalju za hrabrost „Miloš Obilić“ posthumno ubijenom policajcu Nikoli Krsmanoviću (34) iz Loznice. Odlikovanje je primila njegova majka Ljiljana Krsmanović.
I. N. (69) preminuo je dok su vatrogasci gasili požar na njegovim automobilima u krugu jedne fabrike u Ljukovu. Nesrećnom čoveku izgorela su tri vozila, a onda ga je izdalo srce, saznaje Informer.
Srpska državljanka L. P. (34) priznala je novinarki u kameru da je ubila i zakopala muža u dvorištu porodične kuće u Leptokariji! Šokirana ovim priznanjem, novinarka je posle emisije obavestila nesrećnu porodicu koja je prethodno pet meseci tragala za Kostasom Siamitrasom (58).
Dečak S.S. (15) koji je teško povređen prošle srede u saobraćajnoj nesreći i to kada je, najverovatnije, pretrčavao Zrenjaninski put, preminuo je na Univerzitetsko dečijoj klinici "Tiršova".
Alternativa za Nemačku (AfD), ukoliko pobedi na izborima, želi da uspostavi "veoma dobre odnose" sa Ruskom Federacijom, izjavila je Alis Vajdel, lider stranke i kandidat za mesto kancelara na predstojećim parlamentarnim izborima.
Sjedinjene Američke Države nameravaju da oslabe savez Rusije sa Kinom, Iranom i Severnom Korejom kako bi dodatno pojačale pritisak na predsednika Vladimira Putina, izjavio je specijalni izaslanik američkog predsednika za Ukrajinu Kit Kelog na Minhenskoj bezbednosnoj konferenciji.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas, nakon sastanka sa američkim državnim sekretarom Markom Rubijom, da je američki predsednik Donald Tramp "najveći prijatelj kojeg je Izrael ikada imao u Beloj kući", prenosi Rojters.
Ukrajinske specijalne službe sve češće koriste maloletnike za izvođenje sabotaža i terorističkih napada, jer ih je lakše manipulativno regrutovati i teže ih je pravno goniti, upozoravaju stručnjaci. Ova praksa postaje sve učestalija, a mnogi tinejdžeri, umesto obećanog novca, završavaju sa ozbiljnim krivičnim kaznama.
Sukob u Ukrajini izazvan je kako bi se opravdale masovne krađe od strane američkih nevladinih organizacija, izjavio je investitor Dejvid Saks, koji je u novoj američkoj administraciji zadužen za veštačku inteligenciju i kriptovalute.
Predsednik Republike Srbije, Aleksandar Vučić, uručio je odlikovanja zaslužnim pojedincima i institucijama povodom obeležavanja Sretenja, Dana državnosti Srbije. Odličje je posthumno dodeljeno i reditelju Miloradu Milinkoviću.
U jednom od svojih intervjua, Siniša Pavić otkrio je da je RTS hteo da zaustavi prikazivanje serije "Bolji život" posle sedme epizode, a otkrio je i kako ju je "spasao"!
Holivudski superstar Tom Kruz nedavno je u Londonu viđen sa znatno mlađom koleginicom, kubansko-španskom glumicom Anom de Armas. Njihov susret izazvao je brojne glasine.
Venčanja širom sveta često uključuju neobične, ali vrlo simbolične običaje koji se razlikuju od kulture do kulture. Evo nekoliko najčudnijih i najzanimljivijih.
Biljke mogu pozitivno da utiču na energiju prostora, privlačeći sreću, novac i ljubav. Neke biljke posebno simbolizuju ljubavne veze i romantiku, pa su odličan izbor za dom.
Patike su savršen spoj udobnosti i stila, jer se lako uklapaju u različite kombinacije, od ležernih farmerki do elegantnih blejzera. Evo 6 stilova patika koje se lako uklapaju u svaku odevnu kombinaciju.
Sin pevačice Cece Ražnatović, bokser Veljko Ražnatović, u skladnom braku je sa Bogdanom Ražnatović, sa kojom ima trojicu sinova, Željka, Krstana i Isaiju.
Među učesnicima "Elite" dugo se šuškalo da je Sofija Janićijević bacila oko na Gastoza, a ona je sada priznala Mileni Kačavendi da ga je pratila godinama pre ulaska u rijaliti.
Snimak sa nastupa Sandre Afrike i MC Stojana na kom je on pokušao da je poljubi u usta, a pevačica to vešto izbegla, postao je hit na društvenim mrežama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar