PRESLIKANA 2003! Zvezda bez pola tima osvoja "Žućkovu levicu" u SPENSU! Bivši crveno-beli veruje - moguće je i sada!
Podeli vest
U jesen 2003. veoma sličan završni turnir Kupa Radivoja Koraća, barem sa ovim iz današnjeg vremena, i makar iz ugla Crvene zvezde, a sigurno je da se u timu sa Malog Kalemegdana nadaju istom ishodu
Posle šest godina borba za "Žućkovu levicu" preselila se iz Niša i posle 18 se vratila u vojvođansku prestonicu. Poslednji put kada se završni turnir igrao u SPENSU, Zvezda je bez pola tima stigla do trofeja.
Košarkaši Partizana i Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, ali će mesta u finalu biti samo za jednu od tih ekipa, jer će se u subotu u novosadskom "Spensu" odigrati "večiti derbi"
12.02.2021
07:11
Čekala je Zvezda na pehar u Kupu od 1975. godine, ali je zbog velikog broja povređenih igrača tim Zmaga Sagadina već bio prežaljen.
Foto: Starsportphoto
Crveno-beli su posle tri dramatične utakmice i tri pobede nakon produžetaka uspeli da se domognu titule. a drama koju je SPENS tada režirao još uvek nije prevaziđena.
Sve je krenulo sa četvrtfinalnim duelom sa Partizanom. Ekipa Duška Vujoševića bila je izraziti favorit, a nezaustavljivi Fredi Haus predvodio je crno-bele sa 43 poena. Imao je Partizan +12 u poslednjoj četvrtini, ali nije ni to bilo dovoljno da se savladal večiti rival.
Zvezdu je do produžetaka, a kasnije i pobede predvodio Igor Rakočević sa 29 poena, pored njega bitnu "rolu" imao je i Norman Ričardson koji je trojom u prelomnim momentima rešio pitanje pobednika.
Foto: Starsportphoto
U polufinalu rival Crvenoj zvezdi bila je novosadska Vojvodina. Imali su Sagadinovi izabranici sve u svojim rukama do kraja treće četvrtine kada su se Dragan Ćeranić i Ištvan Nemet razigrali i preokrenuli rezultat u korist Vojvodine na pet minuta do kraja.
Uspevala je Zvezda da topi zaostatak i trojkom Igora Rakočevića, koji je meč završio sa 16 poena, da povede na devet sekundi do kraja, ali je Milan Gurović sa linije penala odveo meč u produžetak.
Imali su crveno-beli ogromnih problema u produžetku, Milan Dozet se povredio, Rakočević je imao problema sa ličnim greškama, te je u prvi plan istupio golobradi Čedomir Vitkovac i sa sadam poena odveo Zvezdu u finale.
Zanimljivo je da je na tom meču u timu Vojvodine bio i Dejan Radonjić koji je postigao 2 poena, a to je današnjem treneru Crvene zvezde bila poslednja sezona.
Foto: Starsportphoto
Zvezdu je u finalu čekao Refleks. Imao je tim iz Železnika više od igre gotovo celu utakmicu, ali su Goran Jeretin sa 27 i Vuk Radivojević sa 21 poenom uspeli da preokrenu meč i istope -12 i odvedu meč u produžetke, gde su crveno-beli bili kao na "domaćem terenu".
Uspela je Crvena zvezda u Novom Sadu da osvoji trofej posle 28 godina za veliku radost "delija", a celog događaja prisetio se Milan Dozet je u karijeri nastupao za oba večita rivala. Ipak, te godine branio je crveno-bele boje.
Foto: Starsportphoto
- Jednom davno je Crvena zvezda kretala na Kup u Novi Sad, sa puno povređenih igrača. Mislili su da se vraćamo već posle prve utakmice.
- Vratili se jesmo ali posle tri utakmice i tri produžetka, sa peharom Kupa... Ne vidim razlog da ovaj put bude drugačije.
Jednom davno je Crvena zvezda kretala na Kup u Novi Sad, sa puno povređenih igrača.
Mislili su da se vraćamo već posle prve utakmice.
Vratili se jesmo ali posle tri utakmice i tri produžetka...
Sa peharom Kupa...
Ne vidim razlog da ovaj put bude drugačije.— Dozet Milan (@DozetMilan) February 11, 2021
Situacija danas nije mnogo drugačija, Zvezda je u, blago rečeno, okrnjenom sastavu stigla na završni turnir i ostaje da se vidi, mogu li i ovi crveno-beli do istorijskog uspeha i to ponovo u Novom Sadu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Košarkaši Partizana i Crvene zvezde plasirali su se u polufinale Kupa Radivoja Koraća, ali će mesta u finalu biti samo za jednu od tih ekipa, jer će se u subotu u novosadskom "Spensu" odigrati "večiti derbi"
Blokaderska politika može se svesti na svega dve reči - linč i nasilje i to je pre dva dana u srcu Čačka potvrdila lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović, poznata po skandaloznim, uvredljivim izjavama na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatlović, zaposlena na antirspskoj televiziji N1, poznata je po neprimerenim komentarima na račun predsedika Srbije Aleksandra Vučića, ali i drugih visokih državnih funkcionera, kao i po nekulturnom ponašanju na konferencijama za medije, ovog puta je prevazišla samu sebe.
Biznismen Branko Babić hitno je reagovao nakon što je danas objavljena vest da je sud u Kragujevcu izdao nalog za hapšenje glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića.
Novi skandal u režiji blokadera - sada im smeta i izložba o Jasenovcu u holu Narodne Skupštine Republike Srbije jer strahuju kako će na to da reaguju osvedočene ustaše Tonino Picula i Davor Ivo Štir koji u svojstvu predstavnika Evropskog parlamenta (EP) dolaze u Srbiju 23. januara.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Uskoro počinje novi krug "Političkog kviza" na Informer televiziji te je pravo vreme da testirate svoje znanje i uključite se u uzbudljivu borbu za milionče!
Ubistvo iz nehata koje se dogodilo početkom devedesetih godina i danas se navodi kao jedan od najneobičnijih i najbizarnijih slučajeva u kriminalističkoj istoriji Srbije.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo MMA borca i reprezentativca Srbije Stefana Savića, uhapšen je u ponedeljak u Španiji po Interpolovoj poternici, nakon dve godine skrivanja.
Bela kuća objavila je spisak od 365 uspeha američkog predsednika Donalda Trampa koje je, prema zvaničnom saopštenju, ostvario tokom prve godine svog drugog mandata, među kojima se posebno ističu njegovi posrednički napori u rešavanju rata u Ukrajini.
Slovački premijer Robert Fico obratio se predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen sa zahtevom da Brisel suspenduje "zelenu agendu" koja uništava strateške grane industrije.
Novoimenovani ministar odbrane Ukrajine Mihail Fedorov izjavio je da je jedan od ključnih strateških ciljeva Kijeva u ratu nanošenje gubitaka ruskim snagama brzinom od do 50.000 vojnika mesečno.
Francuski predsednik Emanuel Makron privukao je veliku pažnju svetske javnosti kada se na Svetski ekonomski forum u Davosu pojavio noseći plave pilotske sunčane naočare sa ogledalima, dok se obraćao globalnim liderima i predstavnicima poslovnog sveta.
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
Televizijska novinarka Marina Rajević Savić se emotivnom objavom na Instagramu oprostila od dugogodišnjeg prijatelja Miroslava Mike Aleksića koji je preminuo u nedelju.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
Majka Ane Rajković, Nela Cakić, oglasila se na mrežama uz objavu kako je "svaka ćerka ogledalo svog oca". Sada je otkrila da objava nema veze sa njenom ćerkom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar