19.02.2021

20:00 >> 22:43

DRAMATIČAN PORAZ ZVEZDE! Lojd promašio zicer za pobedu nad Zenitom /VIDEO/

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita rezultatom 76:75 (22:16, 26:20, 13:20, 15:19) u utakmici 25. kola Evrolige

Dramatičan meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" rešen je u poslednjem minutu, a Džordan Lojd je tri sekunde pre kraja promašio zicer za pobedu.

Ekipa Zenita je bila bolja tokom prvog poluvremena i konstantno je poveavala razliku u svoju korist. Na kraju, posle prvih 20 minuta igre su gosti imali 12 poena prednosti (48:36).

Ipak, u drugom delu je Zvezda podigla nivo igre na viši nivo i video se pečat Dejana Radonjića. Crveno-beli su, pre svega, fenomenalnom odbranom istopili prednost rivala u trećoj deonici, a u poslendjoj su i preokrenuli rezultat. U nekoliko navrata je Zvezda vodila, ali je pola minuta pre kraja meča pri vođstvu od 75:72 dopustila Zenitu da postigne četiri poena u jendom napadu.

Posle toga je tim sa Malog Kalemegdana imao dva napada za pobedu, ali nijedan nije realizovan. Najpre je Ognjen Kuzmić napravio faul u napadu, ali je Zvezda sjajnom odbranom vratila loptu u svoj posed, pošto Rusi nisu uspeli za pet sekundi da ubace lopu u igru.

Međutim, u poslednjem napadu je Džordan Lojd promašio zicer za pobedu tri sekunde pre kraja. U nastavku je Kej Si Rivers promašio dva slobodna bacanja, posle brzog faula crveno-belih, a na kraju ni Ognjen Dobrić nije bio precizan kada je pokušao preko celog terena da pogodi koš.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je baš Lojd sa 21 poenom, a dvocifren je bio i Ognjen dobrić sa 13.

Na drugoj strani je prednjačio Kevin Pengos sa 25 poena.

Crvena zvezda - Zenit 75:76 (16:22, 20:26, 20:13, 19:15)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

SUDIJE: Hristos Hristodulu, Robert Viklicki, Racis Saulijus

CRVENA ZVEZDA: Lojd 21, Uskoković 5, Šaranović, Vujičić, Davidovac 8, Lazić 6, Radanov 6, Dobrić 13, Simonović 3, Jagodić-Kuridža 7, Kuzmić 6. Trener: Dejan Radonjić.

ZENIT: Rivers 9, Zakarov 3, Pengos 25, Fridzon 1, Holins 6, Tomas 6, Beron 7, Puškov, Zubkov 6, Pojtres 2, Ponitka 2, Gudaitis 9. Trener: Ćavi Paskval.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Zenit je slavio rezultatom 76:75!

40. minut - Rivers je promašio prvi penal, a potom namerno i drugi, Dobrić je šutirao preko celog terena, ali nije se dogodilo čudo da pogodi.

Lojd je probio odbranu gostiju, ali je promašio zicer! Zvezda pravi faul nad Riversom tri sekunde pre kraja.

Sjajna odbrana Zvezde! Pet sekundi nisu gosti ubacili loptu sa strane. Zvezda će imati napad za pobedu.

Nastavlja se agonija, Kuzmić pravi faul u napadu! Ima još 14 sekundi da se igra.

Užas za Zvezdu! Gudaitis pogađa prvo slobodno bacanje, maši drugo, gosti hvataju loptu i Pengos daje trojku! Zenit vodi 76:75. Do kraja je ostalo 27 sekundi.

Trojka Dobrića! Zvezda vodi 75:72!

39.minut - Dejan Davidovac pogađa trojku za 72:72. Do kraja je ostalo 100 sekundi.

38. minut - Zubkov je pogodio jedno slobodno bacanje, a onda je Pengos bio precizan za dva poena. Rusi opet vode - 72:69. Do kraja je ostalo još dva minuta i dve sekunde, a Radonjić je tražio tajm-aut.

37. minut - Dobrić je zakucao, a potom je Uskoković pogodio 2+1 i doneo je Zvezdi izjednačenje 69:69.

36. minut - Zenit čuva prednost - 69:64.

34. minut - Pengos vezuje pet poena, Zenit ponovo vodi - 66:62.

33. minut - Ognjen Dobrić pogađa iz prodora, a potom i Dejan Davidovac iz kontre! Zvezda vodi 62:61!

31. minut - Radanov sa dva slobodna bacanja vraća Zvezdu na jedan posed zaostatka - 61:58.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Zenit vodi 61:56! U poslednjem napadu su Dobrić i Davidovac pogodili po trojku!

29. minut - Vidi se umor kod pulena Dejana Radonjića, Zenit se u dva napada odlepio na +11. Tim iz Sankt Peterburga vodi 61:50.

28. minut - Trojkom Ognjena Dobrića Zvezda prilazi na 56:50. To su bili prvi poeni za Dobrića na ovom meču.

27. minut - Zvezda igra fantastičnu odbranu u ovim trenucima, ali i Zenit. Dugo nije bilo promene rezultata, a onda je Pengos pogodio dva slobodna bacanja za 56:47.

25. minut - Zakucavanje Lojda, ukradnea lopta Lazića, pa trojka Simonovića i Zvezda je na 'minus sedam'! Rezultat je 54:47.

24. minut - Zenit povećava razliku, vodi 54:42.

22. minut - Kuzmić i Pengos su sa po dva poena otvorili drugo poluvreme, a onda je Aleksa Uskoković sa linije penala ibo dva puta precizan za 50:40.

Druga četvrtina

Poluvreme! Zenit posle 20 minuta igre vodi rezultatom 48:36!

20. minut - Sipaju se trojke na sve strane, Zenit vodi 45:34.

18. minut - Jagodić-Kuridža vezuje pet poena i vraća Zvezdu na jednocifren minus - 39:31.

17. minut - Razlika se ne menja, Rusi vode 39:26.

15. minut - Igra se brže u ovim trenucima, ali Zvezda ne uspeva da smanji razliku. Zenit vodi 35:22.

13. minut - Kej Si Rivers pogađa treću trojku iz isto toliko pokušaja, a Radonjić traži minut odmora - 30:18.

12. minut - Duža klupa Zenita sve više dolazi do izražaja, gosti vode 27:18.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Zenit vodi rezultatom 22:16.

8. minut - Zenit vodi 19:12, Radonjić zove tajm-aut.

7. minut - Rusi se u seriji odlepljuju i vode 15:10.

5. minut - Nastavlja se rloavnopravna borba u "Pioniru" - 10:10.

3. minut - Rusi mini-serijom dolaze do izjednačenja 6:6.

2. minut - Lojd je trojkom otvorio meč, a potom je dva slobodna bacanja pogodio Vil Tomas. Posle toga je za tri pogodio i Branko Lazić, Zvezda vodi 6:2.