• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

17.01.2022

14:43

PIĆINI ODMAH KUPIO DELIJE! Čuo sam da su najvatreniji navijači na svetu! Zvezda je najbolja za moju karijeru...

crvenazvezdafk.com

Crvena zvezda

PIĆINI ODMAH KUPIO DELIJE! Čuo sam da su najvatreniji navijači na svetu! Zvezda je najbolja za moju karijeru...

Drugo pojačanje Crvene zvezde u zimskom prelaznom roku je Kristijano Pićini

Italijanski internacionalac je potpisao ugovor sa Zvezdom do leta 2024. godine, a juče je doputovao na pripreme u Antaliju i stavio se na raspolaganje Dejanu Stankoviću. 

-  Prvi utisci su veoma dobri. Srećan sam što sam ovde i radujem se što ću raditi sa novim saigračima i trenerom. Mislim da su pripreme veoma važne kako bi se što bolje spremili za naredne mesece i kako bi nastavili da napredujemo u radu. Imao sam još ponuda, ali smatram da je za moju karijeru najbolja opcija Crvena zvezda. Klub je pokazao da ima poverenja u mene i to mi je izuzetno bitno. Velika mi je čast što ću imati priliku da sarađujem sa Dejanom Stankovićem. On je imao neverovatnu fudbalsku karijeru, osvojio je "tripletu" sa Interom i srećan sam što će me on trenirati - počeo je Pićini koji je zadužio broj 24 po uzoru na ono što je nosio u Valensiji.
 
Italijanski internacionalac je pre dolaska na Marakanu veoma dobro informisan o veličini Crvene zvezde.
 
- Kada sam saznao za interesovanje Crvene zvezde pričao sam sa Urošem Račićem koji mi je rekao da je Zvezda veliki klub i da je to pravi izbor za mene. Zahvalan sam Račiću na tome, mnogo je dobar momak i fudbaler koga čeka velika karijera. Znao sam kolika je važnost da budem deo ovog kluba, a takođe znam da je tim koji želi da pobeđuje i osvaja titule. Zbog toga sam ovde. 

Foto: FK Crvena zvezda

 


 
Neće imati problema u komunikaciji sa saigračima i stručnim štabom.
 
- Lako je za komunikaciju zato što svi igrači govore engleski. Pored toga mnogo članova stručnog štaba govori italijanski, tako da je za mene lako da komuniciram sa saigračima i stručnim štabom. Srećan sam što mogu da pričam na svom jeziku.
 
Pićini je u punoj takmičarskoj formi, s obzirom na to da je pre samo devet dana odigrao utakmicu za Valensiju. 
 
- Fizički se osećam veoma dobro. U Španiji sam bio u takmičarskom ritmu, ali još rada i dodatnog spremanja je samo plus za mene i moje telo, kako bih ostao maksimalno spreman za takmičenje.
 
Imao je prilike da čuje priče o večitom deribiju, kao i navijačima Zvezde. 
 
- Znam da je večiti derbi jedan od najvatrenijih na svetu. Ne mogu da dočekam da zaigram. Imao sam priliku da igram za Sporting protiv Benfike, takođe za Real Betis protiv Sevilje i sad ne mogu da dočekam da igram protiv večitog rivala. Sa druge strane za navijače sam čuo da su najvatreniji na svetu. Planiram da gledam derbi kako bih osetio atmosferu, jer želim da igram tu utakmicu i budem što bolje pripremljen. 
 
Svestan je desni bek  da je pritisak igranja u Crvenoj zvezdi veoma veliki, ali ističe da je došao kako bi ostvario pobede.
 
- Ovde sam da radim, igram, da budem važan i pobeđujem, uradiću sve za Zvezdu. Mogu da obećam rad, naravno da osvojimo prvenstvo. Želimo da eliminišemo narednog protivnika u Ligi Evrope, za to moramo da radimo, napredujemo i rezultat kao posledica toga neće izostati.
 
Pićiniji je u karijeri imao priliku da igra protiv Ronalda i Mesija, a ujedno i da nastupi za reprezentaciju Italije.
 
- Ne bih mogao da izdvojim protiv koga mi je bilo teže da igram. To su dva najbolja igrača na svetu, tako da je jednako zahtevno bilo. Što se reprezentacije tiče, to je bio najbolji momenat moje karijere, pre povrede koju sam doživeo. Igrati za reprezentaciju Italije je neverovatno, svi su bili u službi pobede kako bi osvojili Evropsko prvenstvo. Želim ponovo da se nađem na spisku selektora - istakao je Pićini.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Čista psihijatrija! Razjareni blokader vrištao i vređao kordon policije, dok ga je podivljala masa pujdala: "Udri Srbe" (VIDEO)
Politika

Čista psihijatrija! Razjareni blokader vrištao i vređao kordon policije, dok ga je podivljala masa pujdala: "Udri Srbe" (VIDEO)

Skandalozne scene uličnog divljaštva zabeležene su u Užicu uoči veličanstvenog narodnog skupa Srpske napredne stranke, kada je grupa opozicionih ekstremista i blokadera nasilno pokušala da spreče okupljanje desetina hiljada poštenih građana. Ono što se dešavalo ispred kordona policije graniči se sa čistom psihijatrijom i podseća na najcrnje scenarije uličnog terora.

29.08.2026

22:41

Exatlon

Društvo

Hronika

Kad pijani i drogirani sednu za volan, počinje pakao: Beže od policije, dodaju gas, zakucavaju se u policijska vozila
Hronika

Kad pijani i drogirani sednu za volan, počinje pakao: Beže od policije, dodaju gas, zakucavaju se u policijska vozila

Kada pijani ili drogirani sednu za volan, ne ugrožavaju samo sebe i druge učesnike u saobraćaju, već neretko, kada ih policija zaustavlja, pokušavaju da pobegnu. Umesto da stanu na znak službenika, dodaju gas, prelaze u suprotnu traku, prolaze kroz ulice velikom brzinom, a pojedini, kada shvate da im beg automobilom ne uspeva, pokušavaju da policiji umaknu i pešice. Tako obična saobraćajna kontrola za nekoliko trenutaka može da preraste u pravu filmsku poteru.

29.08.2026

20:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set