16.05.2022

17:30

ZVEZDA ISPUSTILA POBEDU U STOŽICAMA! Cedevita Olimpija posle drame i produžetka IZBORILA MAJSTORICU! (VIDEO)

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su produžetka Crvenu zvezdu u drugoj utakmici polufinala ABA lige rezultatom 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4) i izjednačili skor u seriji na 1:1, pa će majstorica u Beogradu odlučiti ko će u finale regionalnog takmičenja

Crveno-beli su bolje ušli u utakmicu, preciznim šutem za tri poena pogađali su sa svih strana i u prvih pet pokušaja van linije 6,75 šutirali nepogrešivo.

Predvođeni sjajnim Ostinom Holinsom, Mitrovićem i Vajtom, izabranici Dejana Radonjića su ekspresno poveli sa 7:0, a već u četvrtom minutu imali maksimalnih +12 i vodili 19:7.

Malo po malo, Slovenci su smanjivali prednost crveno-belih i u 15. minutu preko Edžama stigli do izjednačenja (33:33), a već u narednom napadu trojkom Eda Muriča do prvog vođstva i potpunog preokreta (36:34).

Nije se predavala Crvena zvezda, od tog trenutka vladala je rezultatska klacklalica, nijedna ekipa nije uspevala da se "odlepi", pa je na pauzu Radonjićev tim zahvaljujući trojki Ognjena Dobrića otišao sa vođstvom 44:43.

Za razliku od prvog dela, Zmajčeki su bolje otvorili drugi period i koševima Muriča došli do osetnijih 50:46. Samo u jednom trenutku, Zvezda je vratila vođstvo na svoju stranu, ali su preko Dragića i već pomenutog Eda Muriča Slovenci ponovo preuzeli kontrolu igre i rezultata, i sa najvećom prednošću ušli u završnu četvrtinu (59:54).

CEDEVITA OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA produžecima 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4)

DVORANA: Stožice.

SUDIJE: Milivoje Jovčić, Milan Nedović, Igor Dragojević.

CEDEVITA OLIMPIJA: Pulen 8, Ferel 11, Edžim 6, Murić 21, Ogust 9, Blažič 12, Hodžić, Ščuka, Omić 10, Dragić 11, Radovanović, Mulalić.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Volters 14, Davidovac 2, Mitrović 11, Lazić 5, Kalinić 9, Dobrić 15, Holins 14, Ivanović 3, Marković, Vajt 7, Kuzmić.

U poslednjem kvartalu, crveno-beli su trojkama Dobrića i Voltersa uspeli da smanje minus i naprave dramatičnu završnicu, približivši se samo na koš zaostatka (64:62).

Ipak, u tim trenucima zablistao je Edo Murič i novom trojkom ponovo doneo plus pet domaćim košarkašima (67:62).

Greškama u fazi napada, Zvezda je dozvolila Slovencima da serijom 4:0 pobegnu na najvećih 71:62 i praktično reše meč u svoju korist.

Trojkama Ivanovića i Holinsa crveno-beli su za manje od minuta smanjili na samo jedan posed (71:68) i učinili završnicu dramatičnom.

Kada je Murič pogodio za 76:73 činilo se da je sve gotovo za Zvezdu, ali je Mitrović sa zvukom sirene poentirao uz dodatno bacanje i odveo meč u produžetak - 76:76.

A tamo je Olimpija pokazala više znanja i boljem otvaranju produžetka, koševima Omića i Blažiča serijom 4:0 stekla, ispostavilo se, nedostižnu prednost za Zvezdu.

Ključna je bila trojka Muriča za 83:78, posle koje je bivši igrač Partizana realizovao i bacanje, pa je Cedevita Olimpija na kraju trijumfovala i vratila meč u Beograd.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Edo Murič sa 21 poenom, Blažič je ubacio 12, a po 11 koševa postigli su Ferel i Dragić, dvocifren je bio i Alen Omić sa deset poena.

Ni 15 poena Ognjena Dobrića nisu pomogli Zvezdi, Volters i Holins su dodali po 14 koševa, a Luka Mitrović 11 poena.

TOK MEČA.

Produžetak

Kraj utakmice, Cedevita Olimpija - Crvena zvezda 88:80

45. minut - Koševi Omića, pa Blažiča za konačnih 88:80.

44. minut - Holins poentira i smanjuje 84:80

43. minut - Trojka Muriča pod faulom Kalinića, kome je to peta lična. Velika prednost za Cedevita Olimpiju 84:78.

Kalinić prolazi i pogađa uz faul, 80:78. Dodatno je promašio.

42. minut - Promašaj Ferela za tri poena, ali Blažič u kontri donosi Zmajčekima 80:76, reaguje Radonjić.

Omić je pogodio oba bacanja, vodi domaćin 78:76.

41. minut - Greška Holinsa u napadu, ispala mu je lopta, ali promašuje i Blažič trojku.

Nastavlja se drama u Stožicama.

DRUGO POLUVREME

Četvrta četvrtina

40. minut - Pogađaaaaaaaaaaaaa Mitrović, gledaćemo produžetke u Stožicama 76:76!!!

Kakva završnicaaaaaa, priznaju se poeni Luke Mitrovića i imaće slobodno bacanje na 10 sekundi pre kraja

Muriću nije zadrhtala ruka sa penala 76:73.

Kalinić promašuje trojku, ali dva bacanja za Voltersa koji je fauliran.

Ogust na drugi obruč od tablu pogađa 74:71.

39. minut - Mitrović sa slobodnih bacanja samo jedno pogađa 72:71.

Sa slobodnih bacanja Ferel je pogodio prvo, promašio drugo 72:70.

Kakvo zakucavanje Dobrića za 71:70, serija 0:8 za Zvezdu.

38. minut - Trojkaaaaaaaa za Nikolu Ivanovića 71:65, a onda još jedna za Ostina Holinsaaaaaaaaaaaaaaaa 71:68, Golemac reaguje tajm-autom.

37. minut - Murič pogađa bacanja, oba puta 71:62. Najvećih devet razlike za Cedevita Olimpiju.

Omić koristi zicer, posle asistencije Ferela za 69:62.

Blažič promašuje trojku za Slovence, kao i Dobrić kod crveno-belih.

36. minut - Promašena trojka Vajta, pa i Volters ispod koša nije precizan, ali se odbranila Zvezda. U novom napadu Nejt Volter je napravio grešku u vođenju lopte i sve upropastio.

35. minut - Trojka za Eda Muriča u nezgodnom trenutku za Zvezdu 67:62, tajm-aut za Radonjića.

35. minut - Odbranila se Zvezda, posle promašaja Ferela, ali onda Mitrović pravi faul u napadu.

34. minut - Promašena trojka Holinsa, dok na drugoj strani nije precizan ni Edžam, što kažnjava Volters trojkom 64:62. Serija gostiju 6:0.

33. minut - Troooooooooojkaaaaaaaa Dobrića, čuvar Zvezde u ovim trenucima 64:59.

32. minut - Pogađa Ognjen Dobrić, drži Zvezdu u igri 62:56. A onda pogađa Ogust za 64:56.

Promašaj Dobrića pod košem domaćih, vratila mu se lopta, ali je opet bio neprecizan. To je kaznio Pulen i doneo maksimalnih +8 Cedevita Olimpiji 62:54.

31. minut - Ispala je lopta Davidovcu u napadu Zvezde, dok Pulen nije pogodio trojku.

Počela je poslednja četvrtina.

Treća četvrtina

30. minut - Na kraju treće četvrtine oba bacanja je promašio Jaka Blažič, pa Cedevita Olimpija ulazi sa pet poena razlike u poslednji kvartal - 59:54.

Sjajna trojka Jogija Ferela za najveće vođstvo Zmajčeka 59:54.

Polaganje Dejana Davidovca koji smanjuje na 56:54.

29. minut - Promašaj Davidovca za tri, pa Lazića, pa i Kalinića u istom napadu. Nestvarno šta nisu pogodili crveno-beli pod košem domaćih.

28. minut - Jogi Ferel sa slobodnih bacanja pogađa prvo, drugo promašuje 56:52.

Kakav potez Alena Omića, sjajnom blokadom je zaustavio Luku Mitrovića.

Izgubljena lopta Mitrovića u napadu gostiju, pa onda Dragić pogađa jedno bacanje 55:52, drugo promašuje.

27. minut - Zoran Dragić siguran pod košem Zvezde 54:52, ponovo vode Slovenci.

Druga najbolja poseta ove sezone u Stožicama.

26. minut - Laki poeni za Omića pod košem crveno-belih 52:52.

Promašaj Kalinića za tri, na isti način mu se revanširao Ferel u sledećm napadu Zmajčeka. Njegov promašaj kaznio je trojkom Branko Lazić i vratio vođstvo Zvezdi 52:50.

25. minut - Kalinić izblokiran pod košem Cedevita Olimpije, ali u kontri Pulen pravi korake i poklanja loptu Zvezdi.

Nova trojka za Ognjena Dobrića, dva od dva i smanjenje rezultata 50:49.

24. minut - Ponovo Ferel na bacanjima i oba pogađa 48:46, da bi potom i Murič u kontri poentirao pored Kalinića i Kuzmića za najvećih četiri razlike 50:46. Reaguje Radonjić tajm-autiom.

23. minut - Ferel pogađa jedno od dva bacanja i Cedevita vodi 46:44, a Volters postiže prve poene za Zvezdu u nastavku i izjednačava 46:46.

22. minut - Prve koševe u drugom poluvremenu postiže Zoran Dragić "sa penala", vode domaći 45:44.

21. minut - Odlična odbrana Zvezde nad Muričem, koji je izgubio loptu.

U prvom delu najefikasniji kod Cedevita Olimpije bili su Edo Murič i Jaka Blažič, bivši igrači Partizana i Zvezde dali su po osam poena, šest su imali Pulen i Dragić.

Kod Zvezde su dominirali Holins i Volters sa devet koševa.

Kraj prvog poluvremena.

Druga četvrtina

20. minut - Troooooooooooojkaaaaaaaa Ognjena Dobrića za kraj i vođstvo Crvene zvezde na poluvremenu od 44:43.

Pogađa Edžam prvo bacanje, ali je Omić ušao ranije u reket kod drugog i lopta pripada Zvezdi 43:41.

Promašio je Ferel trojku, ali je Melvin Edžam fauliran i imaće dva slobodna bacanja.

Siguran Jogi Ferel sa poludistance 42:41.

19. minut - Promašio je Branko Lazić bacanje zbog tehničke koju je zaradio Amerikanac, ali Volters nije za tri poena, vraća prednost na stranu gostiju 40:41.

Ponovo greši Džejkob Pulen, Lazić se odlično postavio i naterao ga da napravi faul, a potom i da dobije tehničku grešku zbog prigovora. To je četvrta lična za jednog od najboljih igrača Zmajčeka.

Pulen gubi loptu, a Volters u kontri pogađa i smanjuje na 40:38. Tajm-aut za Zvezdu.

18. minut - Veliki promašaj Kalinića za tri poena, lopta je ponovo za domaće.

17. minut - Vajt promašuje otvorenu trojku, a onda je izgubio duel "jedan na jedan" sa Pulenom koji donosi 40:36 Cedevita Olimpiji.

Blažič je ponovo bio na slobodnim bacanjima i oba je pogodio 38:36.

Odličan prodor Nejta Voltersa i rutinsko polaganje Zvezdinog pleja - 36:36.

16. minut - Trojku pogađa Edo Murić i Cedevita Olimpija stiže do prvog vođstva na utakmici 36:34. Potpuni preokret u Stožicama.

15. minut - Nikola Kalinić je pogodio prvo bacanje, a drugo promašio 33:34.

Posle promašaja Kalinića, Melvin Edžam siguran pod košem Zvezde i donosi prvo izjednačenje Cedevita Olimpiji 33:33, tajm-aut odmah traži Dejan Radonjić.

14. minut - Siguran Blažič sa bacanja oba puta 31:33.

Sjajan prodor i poeni Erona Vajta 29:33.

13. minut - Snažniji Edžam poentira pored Kuzmića pod "reketom" 29:31, samo dva razlike za Zvezdu.

Dve uzastopne promašene trojke Holinsa, a onda Luka Mitrović prinuđen da napravi svoj drugi faul.

12. minut - Oba slobodna bacanja koristi Jaka Blažič 27:31. Posle odlične asistencije Mitrovića za Davidovcem pod košem domaćih, Davidovac nije pogodio, lopta je za Zmajčeke, ali ni Ferel ne pogađa.

Dobar potez Luke Mitrovića i njegov sedmi poen za 25:31.

11. minut - Sada je tehničku dobio i Melvin Edžim, ali je Branko Lazić promašio slobodno bacanje.

Jogi Ferel je iskoristio bacanje i smanjio na 25:29.

Tehnička je svirana Dejanu Radonjiću zbog prigovora.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine, Crvena zvezda vodi 29:24.

10. minut - Pogađa Luka Mitrović pod košem domaćih i imaće dodatno bacanje 24:28. Iskoristio je i bacanje centar Zvezde 24:29.

Davidovac promašuje otvorenu trojku, a Ogust lako pored Luke Mitrovića pogađa 24:26.

9. minut - Sjajan pas Mitrovića za kapitena Lazića koji poentira 22:26, a onda faul Zeka Ogusta u napadu, lopta za crveno-bele.

Nastavljen je meč poenima Jake Blažiča sa slobodnih bacanja, bivši igrač Zvezde pogodio je oba i smanjio samo na dva koša razlike 22:24.

Tajm-aut za Dejana Radonjića.

8. minut - Branko Lazić je zamenio Kalinića, a Ogust sa slobodnih bacanja je promašio prvo, drugo pogodio 21:24.

7. minut - Kakav koš Luke Mitrovića preko grlave 18:24, ali odgovara Edo Murič 20:24.

Džejkob Pulen ne greši sa slobodnih bacanja 18:22, samo četiri razlike za Zvezdu, a bilo je 12.

Ogust poentira na dodavanje Pulena 16:22, pa ukradena lopta domaćih košarkaša.

6. minut - Šta radi Ostin Holins, njegova nova trojka 12:22, ali Pulen asistira za Dragića pod košem i brzi poeni Cedevita Olimpije 14:22.

Novi koš za Cedevita Olimpiju, Pulen pogađa sa distance 12:19, serija Slovenaca 5:0.

5. minut - Jaka Blažič pogađa prvo, pa promašuje drugo bacanje 8:19, Zvezda ne poentira u kontri, što kažnjava Zoran Dragić i još više smanjuje rezultat 10:19.

4. minut - Upisuje se i Alen Omić pod košem Zvezde i prekida njenu seriju 7:16, ali sada trojku pogađa i Vajt, pet od pet gostiju van linije 6,75. Vode gosti 19:7.

Posle promašaja Omića sa distance, to kažnjava Nikola Kalinić novom trojkom za crveno-bele "iz ćoška", Zvezda je na dvocifrenoj prednosti 5:16. Tajm-autom reaguje Jurica Golemac.

Raspoloženi Ostin Holins, druga njegova vezana trojka i raste opet vođstvo Zvezde 5:13.

3. minut - Zoran Dragić se snalazi pod košem, sada domaćin pravi seriju 5:0 i približava se 5:7, ali odgovara Holins trojkom 5:10.

2. minut - Evo i poena za Cedevita Olimpiju, Edo Murić postiže trojku i smanjuje na 3:7.

Asistencija Voltersa za Erona Vajta koji pogađa pod košem za furioznih 7:0 na startu meča.

1. minut - Pogađa i Nejt Volters, sjajan početak crveno-belih vode 5:0.

Trojka Nikole Kalinića na otvaranju meča, Zvezda vodi 3:0, na drugoj strani trojku promašuje Dragić.

1. minut - UTAKMICA JE POČELA! Prvi napad ima Crvena zvezda.

18:24 - Još pet minuta ostalo je do početka utakmice Cedevita Olimpija - Crvena zvezda.

18:08 - Evo šta je pred utakmicu izjavio i šef struke Ljubljančana Jurica Golemac:

- Na prvoj utakmici u Beogradu košarkaši Crvene zvezde nas nisu iznenadili. Bili su veoma agresivni, ali smo mi, s druge strane, brzo upali u probleme sa ličnim greškama sa igračima koji su veoma važni za direktan obračun sa Zvezdom. Posle toga je bilo veoma teško igrati. Naši rivali su igrali veoma energično i intenzivno, ali smo znali da neće udarati kao i obično, jer nisu u ritmu utakmica, već smo stalno rotirali igrače, a kada smo malo pali, pobegli su nam i nismo uspeli da se vratimo u igru. Ako želite da igrate sa Zvezdom, morate dobro da pokrijete utakmicu jedan na jedan i zatvorite skok. Nismo bili pravi u prvom meču, sa energijom, željom i krvlju u očima. Na drugu utakmicu na domaćem parketu gledam pozitivno. Očekujem da ćemo u ponedeljak igrati sa više energije, a ujedno će nam trebati pomoć navijača na tribinama Arene Stožice - kazao je Golemac.

18:03 - Ukoliko slave protiv Cedevita Olimpije, crveno-beli će imati razlog za duplo slavlje posle meča, pošto centar Ognjen Kuzmić slavi 32. rođendan.

Tim povodom, Zvezda je čestitala divan dan svom košarkašu na društvenim mrežama.

18:00 - Evo kako je Zvezda stigla do pobede u prvom meču odigranom pred svojim navijačima.

17:47 - Podsetimo se šta je trener crveno-belih Dejan Radonjić rekao pred gostovanje u Stožicama:

- Očekuje nas drugi meč ove polufinalne serije i apsolutno smo svesni velikog iskustva i kvaliteta koji poseduje ekipa Cedevita Olimpije. Imaju ozbiljan napadaeki potencijal i dosta igrača sa puno poena u rukama - kazao je Radonjić, a potom dodao:

- Mi svakako moramo da budemo na drugoj utakmici u Ljubljani bolji u određenim segmentima igre u odnosu na prvi meč u Beogradu. Igrači Cedevita Olimpije kao domaaini imaće i podršku navijača u Ljubljani, a na nama je da u takvom ambijentu budemo spremni da naša energija, koncentracija i odgovornost u igri budu na adekvatnom nivou - izjavio je šef struke Zvezde za klupski sajt.

17:44 - Crvena zvezda i Cedevita su igrali tri puta ove sezone i srpski šampion ima maksimalan skor. Tokom ligaškog dela regionalnog takmičenja, Radonjićev tim slavio je u Beogradu 79:64, dok je u dramatičnom meču slavila minimalnim rezultatom u Stožicama rezultatom 83:82.

Poslednji duel odigran je u četvrtak i tim sa Malog Kalemegdana je poveo u polufinalu sa 1-0.

17:30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Cedevita Olimpije i Crvene zvezde.