12.06.2022

13:39

SENZACIJA U JERKOVIĆU! Mega UGASILA Zvezdu! Šampion ŠOKIRAN! Igraće se MAJSTORICA! (VIDEO)

Starsportphoto©

Košarkaši Mege savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 77:70 (12:22, 14:16, 28:15, 23:17), izjednačili na 1-1 u seriji i izborili majstoricu u polufinalu KLS Super lige

Malo ko se nadao ovakvom epilogu, posle ubedljivog poraza Mege u prvom meču od 37 razlike. Naročito posle sjajne igre crveno-belih u prvom poluvremenu, na kome su imali čak 12 koševa prednosti (38:26).

Ipak, četa trenera Vlade Jovanovića smogla je snage da zbije redove i napravi čudesan preokret protiv Radonjićevih izabranika, pa će treći meč ove dve ekipe odlučivati o drugom finalisti nacionalnog prvenstva.

Domaćin je hrabro ušao u meč i prvih nekoliko minuta parirao crveno-belima, da bi Ostin Holins sa tri uzastopne trojke odveo Zvezdu na dvocifrenu prednost, koju je šampion održavao do kraja prvog poluvremena.

Jedina svetla tačka u timu Mege Luka Cerovina pokušavao je koševima da održi domaćina u igri, međutim, četa Dejana Radonjića, koji je jubilarni 450. put predvodio Zvezdu u karijeri, nije dozvoljavala nijednog trenutka rezultatsku neizvesnost.

U finišu poluvremena, trojkom Ivanovića branilac titule je otišao na najvećih 15 poena viška u prvom delu (38:23), ali je Mega uspela preko Ruženceva i Simanića uspela da na veliki odmor ode sa podnošljivih 12 koševa zaostatka (26:36).

MEGA - CRVENA ZVEZDA 77:70 (12:22, 14:16, 28:15, 23:17)

DVORANA: Mega Factory.

SUDIJE: Uroš Nikolić, Marko Pecelj, Stefan Ćalić.

MEGA: Paunović, Vujić, Ružencev 23, Rudan 18, Uskoković 14, Kočović, Kovačević, Cerovina 12, Grbović 4, Simanić 6, Mušikić, Bogavac.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 5, Davidovac 6, Mitrović 16, Lazić, Dobrić 15, Holins 9, Simonović, Ivanović 9, Marković 2, Vajt 6, Kuzmić 2, Cirbes.

Nastavak je doneo neočekivanu dramu. Mnogo bolju igru domaćih, koji su zahvaljujući sjajnom Rusu Samsonu Ružencevu istopila vođstvo Zvezde na samo tri poena (47:50), a koševima Alekse Uskokovića Mega je prišla samo na pola koša zaostatka (49:50).

U poslednjim sekundama treće deonice, Uskoković je ponovo bio precizan za prvo vođstvo Mege na utakmici (51:50).

U poslednjoj četvrtini viđena je prava drama, rivali su se smenjivali u vođstvu, da bi domaćin pogocima Simanića i trojkom Cerovine otišao na 73:69 na tri minuta do kraja.

Ipak, Mega je u finišu koševima Rudana i Luke Cerovine potvrdila trijumf i došla u situaciju da u majstorici eliminiše šampiona u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Uskoković i Holins u skoku

Četu Vladimira Jovanovića je do pobede vodio Samson Ružencev sa 23 poena, fenomenalan je bio i Matej Rudan sa 18 koševa i isto toliko skokova. Značajan doprinos pobedi dali su Aleksa Uskoković sa 14 i Cerovina sa 12 poena.

Kod Zvezde, najefikasniji je bio Luka Mitrović sa 16 koševa, jedan manje dodao je Ognjen Dobrić, po devet su ubacili Ostin Holins (sve tri trojke) i Nikola Ivanović. Ostali daleko ispod renomea kluba, čije boje brane.

Dobar dan i dobrodošli na blog Informera utakmice Mega - Crvena zvezda, sve detalje možete da pratite u tekstualnom prenosu.

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice, Mega je pobedila Crvenu zvezdu rezultatom 77:70 i izborila majstoricu.

40. minut - Poeni sa bacanja Cerovine 77:70.

39. minut - Matej Rudan novi ofanzivni skok i poeni pod košem Zvezde 75:70.

38. minut - Mitrović je promašio prvo, pogodio drugo bacanje 73:70.

37. minut - Trojka Luke Cerovine 73:69. Raste prednost Mege. Tajm-aut traži Radonjić.

Promašaj Ruženceva ispravlja Simanić iz ofanzivnog skoka 70:69.

36. minut - Ognjen Dobrić poentira za novo vođstvo Zvezde 68:69.

35. minut - Rus je iskoristio i dodatno bacanje 68:67. Opet vodi Mega.

Ružencev pod košem pogađa, uz faul Marka Simonovića 67:67.

34. minut - Sada pogađa i Ivanović, za 62:67, ali Ružencev je siguran u šutu za tri 65:67.

Trojka Lazića iz kornera u pravom trenutku za Zvezdu 62:65.

33. minut - Posle promašaja Uskokovića, ofanzivni skok i koš Rudana 61:62, a onda i pogođeno bacanje za izjednačenje 62:62.

Ne dozvoljava Luka Mitrović domaćinu da ponovo preuzme vođstvo 59:62.

32. minut - Simanić je pogodio bacanje, posle tehničke za klupu Zvezde 57:60, a onda je i Rudan pod košem crveno-belih bio precizan 59:60.

Kakva trojka Ognjena Dobrića, uz dosta sreće 56:58, a onda iz ofanivnog skoka Mitrović poentira za 56:60 i tera Jovanovića na tajm-aut.

31. minut - Pogađa Andrija Grbović, Mega ide na tri razlike 56:53, ali Ivanović odmah uzvraća 56:55.

Počela je poslednja deonica.

Treća četvrtina

Podsetimo, Zvezda je vodila i 15 razlike u jednom trenutku.

Kraj treće četvrtine, Mega vodi 54:53.

30. minut - Uzvraća trojkom Ognjen Dobrić 51:53, ali trojka na trojku Aleksa Uskoković u visokom luku odgovara bivšem saigraču i Mega ulazi sa vođstvom u poslednjih desert minuta 54:53.

30. minut - VODI MEGA! Uskoković je pogodio opet 51:50.

29. minut - U kontri Aleksa Uskoković šalje loptu u obruč, Lazić je skinuo u silaznoj putanji, pa su koševi priznati 49:50. Tajm-aut za Radonjića.

Ponovo nezaustavljivi Samson Ružencev 47:50, samo tri razlike. Sada je poentirao i Grbović, ali sudije su pokazale da je napravio faul u napadu nad Nikolom Ivanovićem.

27. minut - Ružencev pogađa jedno od dva penala, 45:50.

Dobra odbrana Zvezde i Stefan Marković u kontri pogađa za 44:50.

26. minut - Preslikana akcija Zvezde, ponovo Davidovac sam pod košem 41:48, a onda opet Samson Ružencev pogađa trojku 44:48, samo je četiri razlike za crveno-bele.

25. minut - Rus je pogodio oba slobodna bacanja 41:46, sada je i on dvocifren.

Ružencev je pokušao iz rolinga, ali je zamalo promašio, ipak, izborio je faul.

24. minut - Ispao je Holins iz odbrane, a Uskoković poentirao 39:44, međutim, pod košem domaćih Davidovac siguran 39:46.

Novi ofanzivni skok za Rudana i poeni 37:42, ne da Megi Vajt da se približi još više 37:44.

23. minut - Samo na kratko, jer Davidovac odmah uzvraća 32:42, ali Ružencev trojkom spušta samo na minus sedam 35:42.

22. minut - Posle promašaja Uskokovića, Matej Rudan u skoku ispravlja to 30:40, a onda i Ružencev poentira. Mega je msanjila dvocifreni minus 32:40.

Eron Vajt ne greši sa slobodnih bacanja 28:40.

21. minut - Prve poene u nastavku postiže Aleksa Uskoković za Megu 28:38.

Počela je treća četvrtina.

Posle prvog poluvremena, najefikasniji u timu crveno-belih je Luka Mitrović sa 11 poena, Ostin Holins je ubacio devet koševa, a Ognjen Dobrić dva manje.

Kod Mege, po sedam poena postigli su Matej Rudan i Luka Cerovina.

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena, Crvena zvezda vodi protiv Mege rezultatom 38:26.

20. minut - Samson Ružencev je iznudio faul pod košem Zvezde od strane Davidovca, posle kojeg je pogodio oba bacanja 26:38.

19. minut - Jedno od dva bacanja pogađa Simanić 24:38.

Sam Nikola Ivanović u "korneru", posle asistencije Mitrovića, za najvećih +15, vodi Zvezda 38:23.

18. minut - Ubrzo potom Rudan se odlično snalazi pod košem Zvezde 23:35.

17. minut - Nova, peta, asistencija Ivanovića za Mitrovića koji pogađa 21:33, a onda mu posle presečene lopte u kontri dodaje Lazić, pa je Luka upisao 11. poen za visokih 21:35.

Na dodavanje Ivanovića, u prodoru ne greši Luka Mitrović 21:31 i tera Jovanovića na novi tajm-aut.

16. minut - Sada je posle duge pauze bez koša na obe strane, poentirao Rudan 21:29.

14. minut - Odlično se snašao Ružencev i pogodio 19:29.

Sjajno zakucavanje Dobrića 17:29.

Luka Mitrović i Ostin Holins

13. minut - Ognjen Dobrić postiže svoju prvu trojku na meču, njegov petei poen za 17:27. Podsetimo, Dobrić je bio MVP finalne serije ABA lige, kao i prošlogodišnjeg finala KLS-a.

Serija promašaja trojki na obe strane, najpre Marković kod Zvezde, a onda odmah i Rudan na drugoj strani.

12. minut - Kuzmić pogađa na pas Ivanovića 15:24, ali uzvraća raspoloženi Luka Cerovina 17:24.

11. minut - Cerovina trojkom otvara drugu četvrtinu 15:22.

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić danas predvodi ekipu 450. put u karijeri.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 22:12, najefikasniji je Ostin Holins sa devet poena, odnosno, sve tri ubačene trojke.

10. minut - Sjajan potez Boriše Simanića koji je brutalno zakucao loptu u koš crveno-belih 12:22.

Luka Cerovina dva od dva sa penala 10:22.

9. minut - Uzvraća Grbović i smanjuje na 8:20, ali samo na kratko je se upisuje i Ognjen Dobrić na današnjoj utakmici 8:22.

8. minut - Posle promašaja Vajta za tri, pod košem Mege je Lazić ispravio njegov kiks i poentirao 6:20.

Luka Mitrović

7. minut - Ivanović pogađa i dobija dodatno bacanje, koje je promašio 6:18.

Poluhorogom Luka Mitrović donosi Zvezdi prvu dvocifrenu prednost 6:16, Jovanović traži tajm-aut.

6. minut - Oba puta Amerikanac pogađa 6:14.

Još jednom Holins pogađa trojku 6:12, a onda Vajt krade loptu i iznuđuje faul.

5. minut - Rudan je pogodio jedno od dva bacanja 6:9.

4. minut - Nova, druga vezana trojka za Holinsa, raste prednost Zvezde 5:9.

Posle promašaja Lazarevića na otvorenoj trojki, Rudan kažnjava na drugoj strani 5:3, ali mu se revanširao Holins šutem za tri poena 5:6.

3. minut - Posle više od dva i po minuta, Zvezda postiže prve koševe u utakmici. Luka Mitrović je pogodio uz dodatno bacanje, koje je pretvorio u izjednačenje 3:3.

2. minut - Nije bilo poena u prvih 60 sekundi, to je prekinuo Aleksa Uskoković i prvom trojkom na meču doneo vođstvo domaćinu 3:0.

1. minut - Utakmica je počela. Prvi napad ima Zvezda.

11:31 - Crvena zvezda je osvojila 21 titulu u nacionalnom prvenstvu. U bivšoj SFRJ su 12 puta bili pobednici, tri titule imaju u SR Jugoslaviji i Zajednici SCG, a šest od osamostaljenja Srbije.

Zanimljivo, od tih šest, pet su bile uzastopne, jer crveno-beli vladaju srpskom košarkom od sezone 2014/2015 kada su osvojili prvu u nizu. Samo je u sezoni 2019/2020. titula završila u rukama Partizana.

11:21 - Sa druge strane, šef struke Mege Vladimir Jovanović veruje da njegova ekipa može da iznenadi novog-starog šampiona i učesnika Evrolige.

- Što se tiče utakmice u nedelju, mi imamo motiva da izgledamo bolje na terenu. Pretiti Zvezdi u ovom trenutku stvarno ne bi bilo pametno. Na prvom narednom treningu ću ove moje mlade momke pokušati da ubedim da odigramo kvalitetnije, a kvalitetnije ne može da se odigra sa Zvezdom dok na svaki njihov kontakt ne odgovorimo istom merom. To nije nimalo lako jer onog trenutka kad se povučeš milimetar, tog trenutka je kraj, i utakmica je praktično završena. Mi moramo da nađemo motiva da pokušamo da igramo bolje i ja se nadam da će tog motiva biti s obzirom na našu mladost. Zvezda je u ovom prvom meču došla suviše lako do pobede. Jesu oni prilično kvalitetniji od nas, ali našim mladim igračima to neiskustvo ne sme da bude alibi i zato će u revanšu morati mnogo više da se potrude - rekao je Jovanović.

11:18 - Podsetimo se šta je trener branioca titule Dejan Radonjić izjavio pred revanš u rasprodatoj dvorani "Mega Factory".

Drugi meč igramo manje od 40 sati od prve utakmice i jasno je da ćemo to vreme pokušati da iskoristimo da se odmorimo i da se pripremim,o kako bismo odigrali dovoljno dobar meč i došli do pobede - istakao je Radonjić.